Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34 ... 84 - 85 - 86

Hayven PW
29 lipca 2013, 08:37
Myślę, że to jedno z lepszych miejsc, w których mogę zadać to pytanie... A brzmi ono: jak kupić np. MM I-VI przez gog.com? :P

EDIT: I czemu na Głównej pojawił się baner z reklamami? :D

Tarnoob PW
1 sierpnia 2013, 12:59
Prawie trzy i pół tysiąca zarejestrowanych to sporo. Regularnie pisze chyba tylko kilkunastu. Pamiętam, jak kilka lat temu Qui zrobił małą czystkę i wykasował wszystkich tych, którzy przez dłuższy czas od zarejestrowania nie napisali żadnego posta. Czy w planach jest coś podobnego drugi raz?

Acid Dragon PW
1 sierpnia 2013, 13:17
Raczej nie. Martwe konta nam nie przeszkadzają, a ich usunięcie powoduje pewne problemy w systemie (np. gdy próbuje się wyświetlić profil użytkownika, który kiedyś istniał).

Dodam, że osób, którzy napisali w lipcu minimum jednego posta było 142, a tych, którzy napisali minimum 15 postów było 26.

Thiudana PW
21 sierpnia 2013, 21:41
Szkoda,fajnie by było gdyby parę osób wzięło by temat w miarę na poważnie:(Ale mniejsza z tym).Mam zamiar kupić Heroes VI Złotą edycję ale nie wiem czy warto. Jakieś porady?

Alchemik PW
21 sierpnia 2013, 21:57
Zamiast Gold polecam Complete Edition, ma w sobie zawarty dodatek Shades of Darkness i oba DLC.

Acid Dragon PW
22 sierpnia 2013, 01:31
Wg mnie jeśli już kupować Heroes 6, to w pełnej wersji - Complete (razem z dodatkiem "Cienie Mroku").

Wcześniej ciągle miałem wrażenie, że tej grze coś brakuje - a to ekranów miast, a to większej ilości kampanii, a to szóstej frakcji.
Wg mnie ostateczna wersja H6 doprowadziła grę wreszcie do poziomu akceptowalnego przez fanów sagi. Może nigdy nie będzie to już arcydzieło, ale w tej wersji gra jest chyba jednak warta swojej ceny.

Tarnoob PW
23 sierpnia 2013, 23:02
Nie rozumiem: Ubisoft NIE planuje wydawać dodatku albo dodatków, żeby załatać wielką wyrwę po Elfach i Cza­rodziejach?!

To profanacja, granda i świętokradztwo. Heroes VI mi imponowało, pokładałem w nim wielkie nadzieje i dalej u­wa­żam je za dużo wyższe od Heroes V, a tu taki klops.

Quba Drake PW
5 listopada 2013, 22:04
Dawno, dawno temu gdy byłem młody i...a nie tu was zaskoczę bo tylko byłem młody...choć w sumie piękno to kwestia gustu, ale mniejsza. Nie piszę teraz tylko dlatego, że otrzymam niebawem odznakę Błękitnego Smoka. Od chwili gdy napisałem swojego pierwszego posta minęło już 7 lat...7 długich lat przez które zdążyłem dorosnąć i zmądrzeć. Nie chce być małostkowy i wgl. ale prawdą jest, że przez te 7 lat Grota oraz jej mieszkańcy wpłynęli na moją osobowość...W większym lub mniejszym stopniu.

Początkowo było trudno... Ciągłe czepianie się strażników o błędy ortograficzne (pozdrawiam Trang Oula :D ), ale bywały i te lepsze chwile - tworzenie jednostek, pisanie opowiadań, aż w końcu nastał okres integracji i zawiązywania znajomości. Nie żebym był osobą, która nie ma przyjaciół w życiu realnym, ale rozmowy spędzone na Gadu-Gadu z niektórymi grotowiczami były dość przyjemne.

To właśnie między innymi dzięki znajomości z Hobbitem przestałem być technomułem i dostrzegłem inne rodzaje muzyki (tak Hobbicie pierwszym kawałkiem metalowym jakim wysłuchałem do końca było Run to the Hills od Iron Maiden, który mi posłałeś, a teraz zespół ten należy do moich najukochańszych).

Tu też poznałem wiele innych osób z którymi przyczyniłem się w jakimś mikro stopniu do rozwoju sceny Heroes. Tutaj ukłon w stronę twórców modu Four Upgrades, choć do dzisiaj zastanawiam się czy któreś z moich siedlisk trafiło do finalnej wersji tej modyfikacji.

Dziękuje Dark Dragonowi jedną z nielicznych osób z którą mogłem się spotkać po za Grotą wraz z resztą tych, którzy byli na Might and Magic Days w Warszawie (chłopaki mam nadzieję, że nie zrobiłem wstydu Grocie xD ).

Chciałbym reszcie tym, z którymi miałem jakikolwiek kontakt po za forum: Ginden, Xelacien, Nie_Mam_Nicka, Rabican (w sumie to on nauczył mnie jak dodawać obrazki na forum) i wszystkim, których tu nie wymieniłem.

Grota ma ten swój magiczny klimat gdzie czułem się dobrze, bo wiedziałem, że pisze z ogarniętymi i inteligentnymi ludźmi, mającymi swoje pasje. Gdyby nie Wy, kto wie... Pewno skończyłbym jak jakiś troglodyta ;) Mówię serio... Po za grotą większość osób z którymi miałem styczność (a zwłaszcza w pierwszych latach, kiedy to byłem w gimnazjum)na co dzień była... Niezbyt rozgarnięta...

Dostałem się do dobrego liceum, zdałem maturę no i zacząłem dosyć dobre studia...

Może gdybym nie zdecydował się 7 lat temu na założenie konta skończyłbym gorzej... Kto to wie... może tylko Starożytni.

I mógłbym pisać wiele... ale po co? ;)

Z mojej strony życzę, żeby Grota rozwijała się dalej i żeby zachowała swój niepowtarzalny klimat.
Może i ja w końcu jakoś przyczynię się dla jej dobra.

Pozdrawiam i dziękuje

J.J.J. Ch. znany w Grocie jako Quba Drake

Tarnoob PW
9 listopada 2013, 22:07
Qubo Drake’u, bądźże pozdrowiony i niech Starożytni nie szczędzą Ci potrzebnych łask.

To bardzo miłe zaskoczenie, że po miesiącach niewidzialności powraca człowiek… zaraz… powraca smok, który wyrył się w historii Groty i był nieświadomie znajomym także i dla mnie.

Właściwie to można by mówić o dwóch albo trzech pokoleniach w Grocie:

– pokolenie pierwsze, najstarsze, obecni i dawni Strażnicy i Starożytni – Acid, Qui, Alamar, śp. Kathrin, liszokracja Rabican, MCaleb, Trang Oul, Vatras, Dru, śp. Filus, śp. Viktoriusz J. Lezublideusz, trochę też Lord Pawello, Altair, Nemomon i Field – ludzie (i inne stwory), którzy współtworzyli tę stronę, w momencie założenia byli późnymi na­sto­lat­ka­mi albo studentami i którzy pamiętają starsze Might and Magic, uboższą Grotę i obrzucanie pomidorami pre­mie­ro­wych wydań Heroes V i dodatków, a nawet czasy, kiedy grało się w Heroes III i robiło własne mapy albo mo­dy do WoG-a. To ludzie i inne stwory, które nadały temu miejscu unikalny, trochę kwasowy i nieumarły klimat, de­zyn­fe­ku­jąc Grotę ze wszelkiem maści heretyków, fanów Heroes V, nieogarów, dysortografików i krasnoludów, na­rze­ka­jąc na młode pokolenie, Ubival i maturę albo sesję.

– pokolenie drugie, młodsze, które dołączyło do Groty mając 11–14 lat: Hobbit, Ptakuba, Vinius, Cichy, Haraegar, Tichondrius (Mafioss), Quba Drake, Nie_Mam_Nicka (NMN), ja, Dark Dragon i pewnie inni – ludzie i inne stwory, których Grota wychowała. To tutaj nauczyliśmy się ortografii i tego, że Forge über alles, Ubiwał sux, wersji o­s­ta­tecz­nej spolszczenia do WoG-a nie będzie, New Upgrades 2.0 nie wyjdzie, Altair na każde zawołanie napisze la­me­rom skrypt, a WoG-a 3.59, nowych miast i powrotu Jona Van Caneghema albo Slavy nie ma co się spodziewać. To my dostawaliśmy ochrzan od starszego pokolenia i zgadzam się w 100% z Qubą Drake, że w Grocie można by­ło się poczuć lepiej, mądrzej, na wyższym poziomie niż ta banda pierwotniaków z gimnazjum albo fanów He­roes V z „Tawerny”, ograniczonych i ciemnych prostaków, którzy nawet jeśli są fanami Heroes III, to przy okazji czczą ście­r­wo zawinięte w tęczę, nie potrafią zrozumieć geniuszu świata Might and Magic i wątków science-fic­tion, o któ­rych nawet nie słyszeli w swojej ignorancji.

AmiDaDeer PW
9 listopada 2013, 22:26
Ja tam tu po prostu funkcjonuję.

vinius PW
9 listopada 2013, 22:48
Tarnoobie, parę osób źle sklasyfikowałeś (kilku przedstawicieli "pierwszego pokolenia" jest młodszych ode mnie, tak pod względem stażu, jak i wieku). Warto dodać, że było tu parę osób które chociaż pojawiały się tylko na chwilę, to w jakimś stopniu wpłynęły na charakter tego miejsca (dobrze pamiętam np Holgara).

PS to prawda :P

PS 2 mam nadzieję, że to "śp" przy Kathrin to tylko oznaka tego, że jest już nieobecna w Grocie, a nie na tym świecie?

Quba Drake PW
9 listopada 2013, 23:19
Tarnoob no i mamy jeszcze pokolenie trzecie, najmłodsze... Nie ogarniam jeszcze wszystkich nowych twarzy, ale powolutku, wszystko w swoim czasie.

A, co z nich wyrośnie? Jeden tylko Kreegan wie.

Szkoda, że praca wakacyjna nigdy nie pozwoliła mi na udział w Konwencie. Zawsze zastanawiało mnie jak się potoczyły losy tych wszystkich, których z nami już nie ma oraz moich "rówieśników".


Tarnoob PW
9 listopada 2013, 23:21
Rtx: mam na myśli jedną stronę, która dużo bardziej entuzjastycznie podchodzi do Heroes V i dużo mniej en­tu­zja­s­tycz­nie do naszej świętości, czyli Might and Magic, Starożytnych i Forge.

Vinius: nie bój żaby, specjalnie dodałem podobne „śp.” przy innych nieobecnych w Grocie.

Nie wiem, kogo sklasyfikowałem źle.

UWAGA: żeby nie było, wysyłam sprostowanie. Nie mówię, że Tawerna, fani Heroes V albo uczniowie gimnazjów są jacyś gorsi od Groty. Mówię tylko trochę ironicznie, że Grota zwłaszcza jakieś 5 lat temu miała bardzo lodowate stosunki z Heroes V i Ubisoftem, nie oszczędzając im najgorszego języka.

Belegor PW
10 listopada 2013, 00:03
Cóż... głównie dlatego że wychowali się na heroes III- w końcu ubisoft stworzył dla heroes nowy świat, który z inspiracji Star Trekiem nie ma nic wspólnego. Głównie Alamar neguje wszystko co wychodzi od nich, ale ma powody- stworzenie świata to jedno, ale zmienianie jego założeń i historii z części na część to drugie i niestety to robili nagminnie. Cóż.... mimo to trzeba dać szansę, uniwersum ma potencjał, tylko brakuje mu konsekwentnego scenarzysty, który by to raz, a porządnie uporządkował historię, od a do z. Póki co dopiero w szóstce za to się wzięli- może nie spodziewali się, że piątka zrobi taki sukces (bo wbrew tej cukierkowej grafice, jednak osiągnęła sukces).

AmiDaDeer PW
7 grudnia 2013, 16:20
Miesiąc temu rozpoczęły się projekty fanowskich filmów animowanych o HoMM3:AB i Kronikach. Rosyjska grupa poszukuje artystów i animatorów 3D. Jako pierwszy projekt pójdzie kampania Ostrze Armageddonu podzielona na dwie części, każda trwająca po 100 minut. Scenariusze podobno już ukończone.

Morglin PW
7 grudnia 2013, 16:42
Mam nadzieję, że jeśli te filmy powstaną, to nie tylko w języku rosyjskim... Smuci mnie trochę fakt, że nawet jeśli zrobią angielskie napisy to i tak będziemy musieć słuchać rosyjskich głosów (Gelu mówiący po rosyjsku? Brrrrrr...). W każdym bądź razie za projekt trzymam kciuki.

AmiDaDeer PW
24 grudnia 2013, 02:34


Życzę wam wszystkim, szczury lądowe, jak najpiękniejszych sztormów, pogodnej załogi, smacznego śledzia, mnóstwa kartaczy pod choinką, i oby najnowsza HotA jednak się pojawiła jeszcze przed wejściem w Nowy Rok.

Ahoj!

Alamar PW
24 grudnia 2013, 09:38


Wszystkiego najlepszego (i najgorszego), wesołych, zimowych oraz pogodnych świat, dużo prezentów pod choinką (tych niechcianych), żeby Ubisoft wydał w końcu pozbawioną błędów grę o Mocy i Magii (keep dreaming) i by MMX oraz Heroes 7 okazały się dopracowanymi i spełniającymi w nich pokładane nadzieje grami (marzenia ściętej głowy), zaś do pozostałych gier powstawały nowe, funkcjonujące i ciekawe modyfikacje (i żeby ich twórcy się nie pożarli nawzajem) oraz by Grota miała o czym nadal pisać i tym razem w pozytywnym tonie (hej! bez przesady) życzą

Alamar i Długoucha

Hayven PW
5 stycznia 2014, 11:34
Kto się zajmował zebraniem utworów w konkursie "Melodie Mocy i Magii", jeśli można wiedzieć? :)

Acid Dragon PW
5 stycznia 2014, 13:00
To była praca zbiorowa trzech jurorów.

BTW, ścieżka bonusowa, która ostatecznie nie weszła. Kto zgadnie?

strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel