Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Nazwa miasta krasnoludów - ankieta
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
Propozycje na nazwę dla miasta krasnoludów:
oryginalna nazwa Kronverk (13)
 
 28%
Guardhouse (Kordegarda) (7)
 
 15%
Warownia (brak nazwy angielskiej, bo Stronghold i Fortress już są, a Fastness źle brzmi) (5)
 
 11%
Ravine (Jar) (12)
 
 26%
Earthwork (Szaniec) (0)
 
 0%
Crownwork (brak nazwy polskiej, oznacza w wolnym tłumaczeniu fort gwiaździsty) (2)
 
 4%
inne (dopisz w poście jakie, choć czas na propozycje już był... :P) (7)
 
 15%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2

Pointer PW
7 listopada 2013, 10:31
Zapraszam do głosowania na nazwę dla miasta krasnoludów. Czas na głosowanie - około tygodnia. Do przyszłego weekendu chcę zamknąć ten problem. Czekam na głosy wszystkich Grotowiczów.

Gravius PW
7 listopada 2013, 10:57
polskie nazwy miejscami nijak się nie mają do angielskich, więc i do tego miasta można by dobrać najlepiej brzmiące nazwy angielskie i polskie.
ja bym wybrał kombinację Guardhouse - Warownia, ale z z tego powodu nie wiem co zaznaczyć :P

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 14:24
Cytat:
Crownwork (brak nazwy polskiej, oznacza w wolnym tłumaczeniu fort gwiaździsty)
Crownwork to angielska nazwa Kronverka powinna być. U nas najlepszym tego tłumaczeniem byłaby "Korona".

Proponowałbym raczej brać pod uwagę przede wszystkim angielskie nazwy miast, a dopiero potem układać do nich polskie.

Pointer PW
7 listopada 2013, 14:39
W razie rozbieznosci glosujcie tak jak sugeruje Hobbit - na angielska nazwe, dodajcie najwyzej w poscie komentarz co do tego glosu i rozbieznosci.

Serd PW
7 listopada 2013, 14:43
Chciałbym zaproponować nazwę "Azyl" (ang. ASYLUM), jako że miasto przewidziane dla samych tylko jednostek jednego rodzaju (w tym wypadku krasnoludów) jest właśnie takim ich azylem.

Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na to że nazwa "Jar" nie bardzo pasuje jako określenie typu miasta gdyż jar to inna nazwa kanionu czyli długiej wąskiej DZIURY W ZIEMI na dnie której płynie najczęściej rzeka (patrz: Grand Canion w USA). Zresztą, według innych źródeł, krasnoludy, skoro o Nich mowa, żyją w kopalniach (Tolkien), lub na przełęczach, w górach (seria Disciples). Tak więc już nawet ewentualne nazwy "przełęcz" i "kopalnia" bardziej by tu pasowały niż jar.

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 15:00
Serd:
Zresztą, według innych źródeł, krasnoludy, skoro o Nich mowa, żyją w kopalniach (Tolkien), lub na przełęczach, w górach (seria Disciples).
Krasnoludy w MM żyją albo w kopalniach, albo w lasach.

Acid Dragon PW
7 listopada 2013, 15:13
Ja proponuję nazwę "Zatęchła Nora Pijackich Mord Kurdupli".

Serd PW
7 listopada 2013, 15:31
Acid Dragon:
"Ja proponuję nazwę "Zatęchła Nora Pijackich Mord Kurdupli."

I po cóż ten sarkazm, Kwasowy Smoku?

Drwal PW
7 listopada 2013, 15:41
Może bo zaczynacie od dupy strony. Po co robić durne głosowania, najlepiej poprosić w temacie o propozycje, wybrać taką jaka wam się podoba a nie szopki odstawiać. Poza tym nie wiem po co wam już teraz polska nazwa miasta skoro:

1) VCMI jest tylko po angielsku i długo się to może nie zmienić.
2) w waszej robocie nie ma na razie co tłumaczyć.
3) nie wiecie nawet co w tym mieście będzie, nawet line-upu nie przedstawiliście.

I do jasnej, to jest wasz projekt, wy w nim decydujecie, macie swój pomysł(?), zróbcie jak uważacie, my to ocenimy jak będzie gotowe. Albo jesteście tak niesamodzielni i o każdą rzecz będziecie tu pytać co ludzie wolą, albo lubicie jak jest wokół was głośno. Jeżeli to drugie, to czekamy na nowe screany, pozytywne efekty waszych prac, a nie głupie debaty nad nazwami.

rtx PW
7 listopada 2013, 15:45
Zważywszy na to, że polskie nazwy miast w h3 i tak nie są przetłumaczone, tylko wymyślone od nowa [od kiedy 'Tower' znaczy 'Forteca'?], proponuję w naszej rodzimej wersji nazwać to 'warownia, w angielskiej zaś zachować 'kronverk'.
Słowo 'cronwerk' nie pasuje do krasnoludów, których język [wg. mnie przynajmniej] powinien brzmieć twardo, jak u Tolkiena. Przykładem jest alfabet runiczny krasnoludów z "Hobbita" oraz "Władcy Pierścieni", który ma takie trójznaki jak 'hkw', nie zawiera zaś litery 'c' [jest 'ch']. Osobiście mniej więcej go znam, zamieniłem znaczenie niektórych liter [większość przez przypadek, w moim wydaniu książki jest to tak zapisane, że można się pomylić], min. nieszczęsne 'ch' na nieobecne 'c', o którym wyżej wspominałem, nie uczyłem się zaś trójznaków, literę 'q' sam wymyśliłem, a 'v' oraz 'x' przyporządkowałem losowe znaki.

Żeby nie było offtopu - planujecie zrobić w przyszłych wersjach [gdy VCMI będzie miało własny edytor map] nowe obiekty krajobrazu, jak stojące kamienie runiczne etc.?

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 15:48
rtx:
Słowo 'cronwerk' nie pasuje do krasnoludów, których język [wg. mnie przynajmniej] powinien brzmieć twardo, jak u Tolkiena.
Krasnoludy na Antagarichu używają raczej tego samego języka co ludzie. :P

Acid Dragon PW
7 listopada 2013, 16:00
Cytat:
I po cóż ten sarkazm, Kwasowy Smoku?

To nie sarkazm.
Sądziłem, że już wszyscy wiedzą jak bardzo nie znoszę krasnali.

To personalna preferencja, ale ja nie chcę widzieć tych nasiąkniętych piwem chodzących bród w żadnym mieście. Każde miasto oparte na krasnalach to fatalny pomysł.

snajpertv PW
7 listopada 2013, 16:20
Przepraszam ale się wtrącę. Proponuję jar. Każdy chyba wie co to poza tym czy nie warto zmienić tę monotonię. Jak mówiłeś żyją w lasach lub jaskiniach. Może nowe otoczenie byłoby jednak dobre.:)

Kammer PW
7 listopada 2013, 16:48
Osobiście jestem za (Jar) Jarem (Binksem), co nie zmienia faktu, że tworzenie takich tematów jest cokolwiek bezcelowe - był sobie kiedyś temat o siódmym poziomie Vori, z którego wynikło jedno, wielkie NIC.

Pointerze, jeżeli chcesz zrobić to miasto również dla innych, to pokaż nam jakiś konkretny line up, historię, bohaterów, zainteresuj nas. Jeżeli zaś robisz to dla siebie, jak gdzieś wspomniałeś, to po co właściwie tworzysz te tematy? Ostatecznie: pracujesz sam, czy już kogoś zwerbowałeś?


avatar PW
7 listopada 2013, 18:38
Skoro krasnoludy żyją w kopalnia nie to będzie albo szyb albo sztolnia.

mitlandy PW
7 listopada 2013, 18:53
Tak pisownia ważna ale skupmy się na tej nazwie albo nazwach dla mnie było by najrozsądniejsze zostawić nazwę Kronwerk. Nie wiem dlaczego nazwa jest taka ale kojarzy się z tym miastem krasnoludów.

Darkem PW
7 listopada 2013, 19:18
Panowie, dlaczego tak upieracie się przy kontynuacji pomysłu "drużyny HotA"? Kronverk? Nie stać nas/Was na nic własnego? Oryginalnego? "Naszego"? Przecież można stworzyć własne miasto krasnoludów i nie pchać się na siłę w potencjalne nieporozumienia...

Ratonhnhaké:ton PW
7 listopada 2013, 20:59
Dobrze, ja mam taki pomysł, który mi tak ot przyszedł. Miasto można nazwać Wartownia-Guardhouse. Ale ogólnie nie bierzcie tego pomysłu tak na serio, bo jakoś mi tak wpadł. :P

MinosKing PW
7 listopada 2013, 21:36
Wiem że może być już troszeczkę za późno na propozycje, ale co powiecie na Starożytna Świątynia(PL) - Ancient Temple(ANG);]

Kastore PW
7 listopada 2013, 21:52
Ależ Kronverk (i jak ja mam teraz nazwać tę frakcję? :P) nie jest świątynią.
strona: 1 - 2
temat: [VCMI/projekt] Nazwa miasta krasnoludów - ankieta

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel