Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Jaki system w telefonie?
komnata: Podziemna Tawerna
Z jakiego systemu korzystasz w swoim telefonie?
Android (28)
 
 64%
iOs (iPhone) (1)
 
 2%
Windows Phone (1)
 
 2%
Inny / dedykowany (3)
 
 7%
Mam zwykły telefon - nie smartphona (11)
 
 25%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
4 listopada 2013, 00:52
Dajcie znać jakiego systemu używacie w swoim (smart)phonie? Co prawda, nie wiem jeszcze, czy ta wiedza będzie administratorom Groty do czegoś przydatna, ale nigdy nie wiadomo :).

I skoro już jesteśmy przy temacie telefonów - Dajcie też znać, do czego w ogóle używacie swoich telefonów/smartphonów? Czy są to dla Was faktycznie urządzenia wielofukcyjne m.in. do przeglądania poczty, stron internetowych i komunikatorów, czy też służą głównie do tego, do czego telefon wynaleziono - do rozmów głosowych.

Osobiście niby posiadam tzw. "smartphona", aczkolwiek ostatecznie nie przekonały mnie żadne jego "dodatkowe" funkcje. Ani Internetu nie przegląda się na tym wygodnie, gry jakieś prymitywne, w których za nic nie można przegrać, na pendrive zbyt kłopotliwy (albo zbyt wolny Bluetooth, albo kabla trzeba szukać) - jedynie jako odtwarzacz muzyki się przydaje, poza swoimi standardowymi funkcjami dzwonienia i smsów.

A u Was?

AmiDaDeer PW
4 listopada 2013, 01:09
Android. W iOS i Windows Phone nie mogłem się w ogóle odnaleźć, ale może to kwestia przyzwyczajenia. W każdym razie pozostaję Androidowi raczej wierny, nawet jeśli mnie czasem nieźle wnerwia. :P

Morglin PW
4 listopada 2013, 05:24
Ja mam zwykłą starą Nokie. Używam jej praktycznie tylko do dzwonienia. Do wszelkiej maści smartphonów, iphonów itp. nigdy nie mogłem się przekonać ze względu na dotykowy ekran. Kiedyś gdy chciałem zadzwonić z telefonu znajomego to kiedy przystawiłem go do ucha(smartphona, nie znajomego ;D)przez przypadek się rozłączyłem... :p

Warmonger PW
4 listopada 2013, 10:09
Mam stary telefon, którego używam raz na tydzień oraz jako odtwarzacza mp3. Nie czuję potrzeby posiadania smartfona, ale jeśli już, będzie to Android.

Alchemik PW
4 listopada 2013, 10:27
Posiadam telefon bez żadnych dodatkowych funkcji. W przyszłości nie planuję kupować smartphona ponieważ i tak nie wykorzystam dodatkowych funkcji.

Irhak PW
4 listopada 2013, 11:00
Cytat:
Dajcie znać jakiego systemu używacie w swoim (smart)phonie? (...)do czego w ogóle używacie swoich telefonów/smartphonów?
Nie złożyło się, abym posiadał smartphone'a. Pewnie nawet jakbym go miał to byłby tak jak obecnie - sms i czasem zadzwonić.

Wiwern PW
4 listopada 2013, 11:29
Zwykły telefon z którego wysyłam jedynie proste wiadomości. Do mnie raczej ciężko się dodzwonić, bo i tak często go gdzieś rzucę, więc ten telefon może sobie leżeć w szufladzie bardzo długo. Z wszelkich nowinek technologicznych ogólnie telefony lubię najmniej. Może dlatego, że czuję się przez nie w jakiś sposób uwiązany, a wszelkie gadżety nie specjalnie mnie pociągają.

W czymś trzeba być ortodoksyjnym. :)

Bezimienny111 PW
4 listopada 2013, 12:48
Mam androida, ale powiem szczerze - na początku grałem w Angry Birds i korzystałem z innych aplikacji, krótko mówiąc bawiłem się tym smartfonem.
Teraz wygląda to tak, że przejrzę czasami neta, posłucham muzyki i skorzystam z latarki (lampy w Soniakach są genialne). No i oczywiście sms / dzwonienie. Dla mnie w sumie w moim telefonie (x10 mini pro), najważniejsze jest to, że mam pełną klawiaturę "qwerty" - mimo, że z wykształcenia technik informatyk ze mnie, to do dotykowych klawiatur nie mogę się przekonać xD

Bluearga PW
4 listopada 2013, 14:17
Ja pod choinkę dostałam smartfona z Androidem, chociaż jakoś pilnie go nie potrzebowałam.

Ogólnie to używam go głównie do gier(Na Androidzie są zarąbiste gry, cud, miód i orzeszki, jeszcze w pokemony można też na nim grać)

Ale... Na iOS są jeszcze fajniejsze gry, ale telefony z tym systemem są tak koszmarnie drogie... Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej część z nich(tych gier) przejdzie na multiplatformę i będzie też dla Androidów.

voncur PW
4 listopada 2013, 14:48
Też mam android. Polacy są biednym narodem, nie stać nas na iOS(po za tymi co zarabiają średnią krajową xDD), a Windows dalej powinien zostać na PC...
Dlatego VCMI powinno być na andka :PP

avatar PW
4 listopada 2013, 19:16
Nokia E52 z systemem Symbian.
Jeśli kiedyś przyjdzie mi porzucić wysłużony telefon to pewnie będzie to Lumia z Windows Phone.

Kammer PW
4 listopada 2013, 19:58
Mam Androida na komórce. To się fajnie sprawdza: jak gram albo coś piszę nie muszę belkować, tylko patrzę na komórkę(właśnie dlatego moje posty mają czasem kropki zamiast spacji lub jakieś bezsensowne słowo - autokorekta, aleda się tak nawet pisać).
Prócz tego komunikacja oczywiście.

rtx PW
4 listopada 2013, 20:53
To ja będę oryginalny - mam iOS, mimo 2 letniego telefonu działa znakomicie, spokojnie chodzi wszystko w 3D i HD. Jedynym minusem [dla mnie, ja nie potrzebuję kart SD itd.] jest chyba cena. Jako, że nie jestem bogaczem, to trochę musiałem zbierać.

Quba Drake PW
4 listopada 2013, 21:59
Obecnie posiadam (no z 3,5 roku będzie) Samsunga Galaxy S na androidzie i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony z tego systemu. Z aktualizacjami nie ma problemu (no ok przynajmniej ja nie mam ;) ). System na początku wydawał mi się dość skomplikowany jednak po dwóch tygodniach intensywnego używania, grania, ściągania i Stwórca wie co jeszcze, ogarnąłem to ustrojstwo.

Jakie widzę zalety po takim czasie użytkowania?
Przede wszystkim mnogość aplikacji tych płatnych i bezpłatnych. Ostatnio ściągnąłem sobie nawet wasserwoge albo (z czego jestem wielce zadowolony) emulator do Super Nintendo czy Gameboya. Dzięki temu telefon służy mi praktycznie do wszystkiego.


Po takim czasie użytkowania widzę jednak też wady.... No system nie jest super stabilny. W porównaniu z Iphonem 4S mojego brata zacina się częściej.

Mimo wszystko jednak nie zamieniłbym go na IOS. I nie powróciłbym też do zwykłego telefonu gdyż na smartphonie mam wszystko co mi jest potrzebne.

Dość dobry aparacik, który nie raz ratuje tyłek na wykładach (jeśli ktoś miał chemie ogólną na ŚUMie to wie o czym mówię :D )
Możliwość odtwarzania muzyki + pojemny dysk.
Korzystanie z Wi-Fi i ogólnie z Internetu.

Pewnie powiecie, że jestem trochę uzależniony i wgl. ale wierzcie mi obecnie muszę być na bieżąco z wszystkim co dotyczy moich studiów i przyszłej pracy. Z braku czasu (studia dosyć mano żerne) nie mam czasu do spokojnych wieczorów kiedy to mogę w szlafroku i z kubkiem kakao zasiąść i przeglądać tą skarbnice wiedzy i głupoty xD.


Acid Dragon PW
4 listopada 2013, 23:10
Cytat:
Pewnie powiecie, że jestem trochę uzależniony i wgl. ale wierzcie mi obecnie muszę być na bieżąco z wszystkim co dotyczy moich studiów i przyszłej pracy. Z braku czasu (studia dosyć mano żerne) nie mam czasu do spokojnych wieczorów kiedy to mogę w szlafroku i z kubkiem kakao zasiąść i przeglądać tą skarbnice wiedzy i głupoty xD.

Wszystko rozumiem, tylko dlaczego właśnie telefon?

Ja też lubię emulatory SNES, czy przeglądanie Internetu, ale nie na malutkim ekraniku, lecz na dużym monitorze (a najlepiej na dwóch) z dużą rozdzielczością ekranu, znacznie pojemniejszym dyskiem i nieporównywalnie lepszymi możliwościami graficznymi. Wszelka jakość zabawy i nauki dla mnie jest nieporównywalnie większa.
Na każdy wykład na studiach brałem swojego laptopa - w roli zeszytu, książek, bazy wiedzy, dostępu do Internetu, czy rozrywki (nie próbuję nawet udawać, że nie zdarzało mi się grać w HoMM na wykładach :P).

Quba Drake PW
4 listopada 2013, 23:27
Ważna sprawa Acid... Chodzi o moblilność. Laptop mój nie jest najgorszej jakości, ale mimo wszystko trochę waży. W przerwach między wykładami czy innymi ćwiczeniami zawsze dobrze jest wyciągnąć niepozorną rzecz i nie rzucać się w oczy.

Wiadomo... Są notebooki, eee pc czy inne tablety no, ale wiesz jak jest...Wszystko ma swoją cene, a w końcowym rozrachunku wyjdzie na to, że lepszy dobry laptop albo stacjonarny komputer ew. konsola.

Kupowanie tego wszystkiego dla mnie mija się z celem. Postawiłem na dwie rzeczy. Dobry laptop, który jest moim centrum dowodzenia xD i wielofunkcyjny telefon, który jest moją bazą wypadową.

Smartphone jest przedewszystkim mały, lekki i wielofunkcyjny. Wiadomo super wygodny nie jest, ale śmiało mogę stwierdzić, że 4 calowy ekran jest znośny.

Gry na telefonie są oczywiście tylko dla zabicia czasu choć mógłbym polecić kilka dobrych pozycji.

Jeśli chodzi o SNESa ^^ Acid widzę, że lubisz liczyć piksele (chodzi mi o gry emulowane na ekranie o dużej rozdzielczości :P .

AmiDaDeer PW
4 listopada 2013, 23:27
Nawet fajnie się gra w HoMM2 na Androida podczas kąpieli. :P

Inna sprawa że laptopa też nie nosi się wszędzie, a telefon już tak - dlatego łatwiej z jego pomocą korzystać np. z hotspotów.

Acid Dragon PW
5 listopada 2013, 00:02
OK, powiedzmy, że rozumiem, choć dla mnie przerwy w wykładach były właśnie przerwami od laptopa :P. Można było coś zjeść, pogadać, przejść się, etc.

Cytat:
Jeśli chodzi o SNESa ^^ Acid widzę, że lubisz liczyć piksele (chodzi mi o gry emulowane na ekranie o dużej rozdzielczości :P .

Um - posiadałeś może konsolę typu NES lub SNES? Nie wiem jak Ty, ale ja pamiętam, że grało się podłączając to do telewizora - no wiesz, takiego ekranu trochę większego od przeciętnego monitora, że już o malutkim ekranie telefonu nie wspomnę ;). Wystarczy pogrzebać trochę w opcjach dobrego emulatora, aby uzyskać podobny efekt.

Qui PW
5 listopada 2013, 01:00
Mam telefon z Androidem, leży u mnie na stole i robi za budzik. Bardzo przydatny, nic tak nie budzi jak wściekły kogut w wersji niewymagającej przerwy na oddech. Być może kiedyś się przyda do czegoś innego, ale póki co tego nie widzę. Do celów bardziej telefonicznych, tzn. wleczenia ze sobą, używam jakiejś starej Nokii, która wymaga ładowania raz na tydzień. Być może kiedyś wymienię na coś z lepszą baterią.

Quba Drake PW
5 listopada 2013, 10:24
Acid bo powstaje nam mały offtop ;)

Ostatnio byłem u przyjaciela na imprezie to w jego mieszkaniu znaleźliśmy konsole SNES w dość dobrym stanie ^^ Odkrycie na miarę Indiany Jonesa ;]

Moja niestety nie przeżyła upływających lat więc musze się zadowolić emulatorami ;]

strona: 1 - 2
temat: Jaki system w telefonie?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel