Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Nieistniejące (już) państwa
komnata: Biblioteka Legend

Erdamon PW
21 sierpnia 2004, 14:02
Czy oprócz cesarstwa Bracadum przed powstaniem Erathi istnialy na Antagarichu jakies inne państwa ?

Acid Dragon PW
21 sierpnia 2004, 15:11
W czasie istnienia cesarstwa Bracaduun - nie.

Przynajmniej nie o określonych granicach ani statucie 'państwa'.
Oczywiście były tereny niezajęte przez cesarstwo (np bagniste tereny jaszczuroludzi i bobołaków (przyszła Tatalia) lub podziemne terytoria meduz, minotaurów i smoków (przyszły Nighon)), ale nie było żadnego państwa w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Jednakże, jeszcze przed istnieniem cesarstwa istniało także ogromne imperium barbarzyńskie, wkrótce podbite przez magów.

PS. oczywiście jeszcze trzeba wspomnieć, że jakieś 3000 lat wcześniej było też jedno wielkie państwo-kolonia Starożytnych :). Nie wiem czy i jak się nazywało, ale na pewno było zapełnione miastami Forge.

Parson Junior Melo PW
24 sierpnia 2004, 17:03
A ja słyszałem jeszcze o potężnym państwie Fynaksian, na południu dzisiejszej Erathii, które zostało podbite przez elfów. O ile dobrze pamiętam to było to "Imperium Fynaksianskie"

Acid Dragon PW
25 sierpnia 2004, 05:20
ciekawe... nie przypominam sobie...

gdzie żeś o tym czytał ?, bo mnie zaintrygowałeś...

Parson Junior Melo PW
25 sierpnia 2004, 13:23
Kurczę, nie bardzo pamiętam, niestety... Ale dużo powiedziane jest o niej w opisie Fynaksiaśkiej tarczy w MM7. To ta ciemno-srebrna, z kratkami w górze, najlepsza z tarcz w grze ;)(nie liczę artefaktów)

Erdamon PW
25 sierpnia 2004, 14:57
Ja tez słyszałem o tym poństwie o ktorym pisze PersonJuniorMelo.

Przegladajac dzisiaj strone o M&M natknołem sie na ciekawy artefakt "Finaksańska Koronma" w opisie tego artefaktu było napisane że jest to zaginiona korona Imperium Phanaxu.Na tej stronie była takze mowa o królestwie Regnany,ale Regnana nie znajduje sie na kontynancie tylko na wyspach.

Rabican PW
19 lutego 2005, 15:01
Oprócz korony była jeszcze tarcza fynaksiańska (pancerz +19, Parson o niej wspominał) i fynaksiański hełm (pancerz +10), jednak o tym imperium nie ma chyba żadnej innej wzmianki lub informacji.

Acid Dragon PW
19 lutego 2005, 15:40
W międzyczasie zdążyłem się już nieco zorientować. Imperium Fynaksiańskie istniało dość krótko. Od 790r p.c do 864r p.c., a więc na długo przez rządami ostatniego króla Gryphonhearta. Było ludzkim, bardzo bogatym, lecz niezbyt silnym królestwem. Najwyraźniej rządził nim jakiś tyran, ale nic konkretnego o nim nie wiem. Państwo Fynaksiańskie zostało pokonane po silnej ofensywie Elfów.

Rabican PW
20 lutego 2005, 08:18
A dla nas pozostało mnóstwo przydatnych przedmiotów zrobionych za czasów tego imperium:).
temat: Nieistniejące (już) państwa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel