Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Szwajcar - 2 wygrane i 100% pewność nagrody
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)

Laiczek PW
17 października 2013, 18:46
Witam

Zauważyłem, iż sprytni gracze używają tej techniki, więc się z nią dzielę z Wami.
I. Wygrywamy 1 partię. Prawdopodobny stan w grze: 4 graczy z wygranymi 1-0-0 oraz 4 z przegranymi 0-0-1

II. Remisujemy. Dzięki temu mamy 1,5 punktu. Prawdopodobny stan w grze:
1. 1 gracz z 2 punktami: 2-0-0
2. 2 graczy po 1,5 punktu: 1-1-0
3. 3 graczy z 1 punktem: 1-0-1
4. 2 graczy z 0 punktami: 0-0-2
Dzięki remisowi walczymy o 1 bądź 2 miejsce zależy czy komputer wylosuje gracza z 2 wygranymi czy z 1.

III. Wygrywamy i mamy 2,5 punktu. Jak graliśmy z graczem z 2 punktami mamy nagrodę za 1 miejsce, jak z graczem z 1 punktem mamy nagrodę za 2 miejsce.

Dzięki temu walczymy tylko w 2 walkach, 3 na luzie remisujemy.

Acid Dragon PW
17 października 2013, 19:00
um.... tak z ciekawości tylko zapytam: jak można walkę "na luzie zremisować"? Kiedy ostatnio grałem, remis był czymś bardzo rzadkim i trzeba było do niego niemalże sztucznych warunków.

jelen1150 PW
17 października 2013, 19:43
Ja mam jeszcze lepszą radę ! Wygraj wszystkie 3 ! :P

Kammer PW
17 października 2013, 21:50
Jak właściwie można duel zremisować? Do tej pory myślałem, że albo przez bug w grze (mulligan bug jeśli się nie mylę), albo przez spadek ilości punktów życia obydwóch bohaterów poniżej jednego (mam wątpliwości po wieściach Hayvena)

Laiczek PW
18 października 2013, 19:59
He he Panowie i Panie. Po prostu wbijamy ze znajomym na ten sam turniej szwajcarski. Partię ze znajomym remisujemy na luzie. :) Jak wygramy pozostałe dwie to obydwaj mamy nagrody za 1 i 2 miejsce.
Bez znaczenia jest czy gramy z nim w 1, 2 czy w 3 rundzie i tak mamy nagrody gwarantowane.

Kammer PW
18 października 2013, 20:45
Doprecyzuj proszę, jak można zremisować mecz? Rozumiem, że masz jakiś magiczny sposób, skoro możesz to zrobić "na luzie". i jak sprawić, by wrzuciło nas ze znajomym do jednego turnieju? Do tego wymagana byłaby albo duża ilość szczęścia, albo dużo znajomych, którzy wchodzą do turnieju w jednym momencie.

Laiczek PW
18 października 2013, 21:11
Już kilka remisów w szwajcarze widziałem. ;)
Wbijam i sprawdzam, ilu jest graczy. Jak dużo, to wychodzę. Później sprawdza znajomy. Jak się sytuacja powtarza, to też wychodzi. Trzeba wejść, jak jest 2-4 graczy i wtedy znajomy powinien wejść do turnieju. Oczywiście znacie się w rzeczywistości. W grze obcy ludzie. :)

Kammer PW
18 października 2013, 21:34
Załóżmy, że gram z przyjacielem. I jak teraz sprowokować remis?

Laiczek PW
19 października 2013, 22:17
Jakie prowokacje? Po prostu gramy zespołowo. Po to twórcy gry zaimplementowali ten typ rozgrywki, aby umożliwić nam sprawdzone rozwiązania.
Zastanówmy się zatem, w jakich grach spotykamy system szwajcarski i jak w nich można doprowadzić do remisu, a wszystko będzie jasne.

Ps. Wypadało by ustalić hasło i odzew dla cykniętych (ogarniętych, inteligentnych) graczy, abyśmy mogli korzystać z tych udogodnień także z innymi graczami, oprócz znajomych.

Laiczek PW
21 października 2013, 13:09
"Ja mam jeszcze lepszą radę ! Wygraj wszystkie 3 ! :P"
Jak widzę egoizm u Jelenia się odezwał. Dzięki tej technice, znanej w systemie szwajcarskim, od wielu lat możemy wygrać nagrodę razem ze znajomym.

jelen1150 PW
21 października 2013, 14:13
A co tu ma do tego mój egoizm? Skoro i tak ty, i on musicie wygrać 2 walki, to równie dobrze możecie wygrać dwie pierwsze i finał rozegrać tak by mieć 1 i 2 miejsce... Nie widzę ani sensu twojej "niesamowitej techniki", używanej przez ludzi, ani nawet możliwości jej wykonania. Piszesz, że po prostu zremisować. No dobrze, no to jak zrobić, żeby zawsze remisować?

jollo PW
22 października 2013, 10:27
Laiczek jak nick wskazuje jest laikiem w kwestii DoCa. Jakby wiedział jak zremisować, to by już dawno powiedział, a że nie wie, to nie mówi.
Sposobów na remis jest pewnie parę, ale to wymaga specyficznej talii, dzięki której nawet możliwe, że nie wygra się dwóch rozgrywek... więc imo jeleń ma rację - umiesz liczyć, licz na siebie.
Remis najpewniejszy to chyba użycie "Wieży niepamięci" w tym przypadku może i zwykłe talie z dodatkową jedną kartą by się faktycznie sprawdziły.
Być może udałoby się uzyskać remis za pomocą z jednej strony "Zaklinacza pustki" z drugiej "Holu udręki" choć obstawiam, że jedno działa przed drugim i wynik będzie podobny jak w przypadku mrocznego asasyna.
Remis za pomocą wydarzenia "Świętowanie" gdy oboje zawodników nie ma kart i ma po 1 życiu.
Ogólnie pomysł może i ciekawy, ale więcej w nim kombinacji, niż pożytku imo.

Laiczek PW
22 października 2013, 16:44
No tak rzeczywiście jeleń. Wygrywamy 2 pierwsze walki, a przegrywamy 3 to zazwyczaj jesteśmy na 3 lub 4 miejscu, gdyż 2 miejsce zajmuje gracz, który przegrał 1 lub 2 rundę z wygrywającym turniej, a 2 pozostałe partie wygrał.
A co do remisu. Ktoś jest już blisko odpowiedzi na to pytanie.
Wystarczy jak już napisałem sprawdzić kiedy remisuje się w innych grach w turniejach szwajcarskich, sprawdzić co zostało zaimplementowane w DoC-u i to zastosować.

Laiczek PW
22 października 2013, 22:16
Patrząc na pierwszą setkę w rankingu szwajcarskim to tylko 8 graczy jest bez remisu. Reszta jak już ktoś to określił gra na specyficznych taliach ... :P

jollo PW
23 października 2013, 08:27
Ja mam bodaj dwa remisy w turnieju szwajcarskim, które były spowodowane zawieszeniem się gry... czyli kiedy czas gry upłynął obojgu równocześnie. Może jest na to sposób :D
Remis możliwy byłby być może jeszcze z użyciem "Holu udręki" oraz "Przeklętych kajdan". Ewentualnie efektu działania karty "Cursed bounds" (przeklęte więzi?).
Jednak strzelam, że remis dotyczy kart neutralnych, które nota bene doszły wydaje mi się dopiero w dodatku "Powstanie pustki".

Hayven PW
23 października 2013, 14:51
Cóż, przed Powstaniem Pustki nie było Szwajcarów ;)

jollo PW
23 października 2013, 15:05
Hm a coś mi faktycznie świta, ale nie gram aż tak długo, dedukcja mimo wszystko prawidłowa :P

Hayven PW
4 listopada 2013, 17:56
Opuszczenie gry (nie turnieju) tuż przed 2-gą rundą?
temat: Szwajcar - 2 wygrane i 100% pewność nagrody

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel