Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: [Archiwum] Apel do graczy HoMM3
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Alamar PW
2 sierpnia 2005, 09:14
>>>Erutal Revol - przeczytaj to od tyłu
Czytałem i nie mogłem zrozumieć o co Ci chodziło, dopóki nie znalazłem, że był to Erutan Revol. Jeden mały błąd, a wyraz od razu co innego znaczy. Reszta zaś pochodzi ze źródeł, które podałeś (obydwie te postacie nie żyją).


Acid: literówki zdarzają się każdemu :P

EDIT:
Akurat ta literówka była znacząca.
A Saruman był w MM6 (zmienili go tylko na Sulmana - to dla tych co nie wiedzą).


Przy okazji, państwo Życia to Palaedra (a nie Paleandra jak błędnie napisałem), państwo śmierci to Nekross (była nawet wspomniana jego stolica - Nekorrum).

Znalałem również, że Nekross powstało po Wielkich Arkanach i Palaedrze. Nekross graniczy również z tymi państwami (Wielkie Arkana na zachodzie i Palaedra na wschodzie). Wielkie Arkana graniczą prawdopodobnie z Barbarzyńcami na zachodzie.

Władcą Araronu został Elwin.
Zobaczę co jeszcze uda mi się znaleźć w H4.

EDIT:
Offtopic
Czy Palaedra nie była przypadkiem w serialu "Pierścień i Róża"? Wiem, że było w tym serialu państwo Krymtatalia (a serial jest oparty na książce angielskojęzycznego pisarza).

Aha, Kontynent(?)/państwo Lodwar (H4:TGS) prawdopodobnie zostało zaczerpnięte z tytułu Anime "Lodoss Wars" (i dziwcie się czemu H5 wygląda tak a nie inaczej, skoro już w H4, a nawet H3 były nawiązania do mangi/anime).
I skąd pochodzi nazwa Channon? Wiem, że już wcześniej gdzieś ją słyszałem (choć nie koniecznie w ten sposób pisaną czy wymawianą).

Dragonis PW
31 stycznia 2006, 20:25
Fabuła KB jest prosta jak konstrukcja cepa:
Król Maximus (swoją drogą, to ten sam Maximus co w HoMM?)rządził na czterech kontynentach, utrzymując porządek za pomocą berła ładu. Ale smokowi Arechowi się to nie podobało. Z pomocą kilkunastu złoczyńców wykradł berło, ukrył je Gdzieś-I-Kie-Dyś, a mapę pozwalającą je znaleźć podarł na 24 części, z czego 15 rozdał swoim poplecznikom, a 8 ukrył gdzieś na kontynentach. Naszym zadaniem jest znalezienie berła, zanim król umrze. Tyle.

Trang Oul PW
31 stycznia 2006, 20:42
Raczej nie. Maximus z MM jest orkiem.

vinius PW
31 stycznia 2006, 21:14
A skąd te informacje, Dragonisie? wydaje mi się, że ładnie sklonowane ze stronki kb.heroes.net.pl lub innej heroskowej :) mylisz się, bo ine znasz pewnie historii "złodziej berła", nad którą pracuję. ponadto jest historia KB2 i HoMM: QtfDBS (tyż pracuję, więcej na vinius.prv.pl)

Dragonis PW
1 lutego 2006, 19:19
A co dokładnie jest złe w mojej historii?

vinius PW
5 lutego 2006, 20:17
>>>Król Maximus (swoją drogą, to ten sam Maximus co w HoMM?)rządził na czterech kontynentach, utrzymując porządek za pomocą berła ładu.

to nie może być ta sama osoba, gdyz ten z MM/HoMM jest orkiem.

>>>Ale smokowi Arechowi się to nie podobało.

A to gdzie wymyśliłeś :) ? Caneghor odczytał Arechowi przepowiednię przeszukując grobowiec królowej-wojowniczki wraz z Hackiem. Arche nie wiedział wcześniej, że to dziękli berłu świat jest utrzymywany w ładzie.

Ector PW
8 kwietnia 2006, 17:17
@Alamar:
Stolicą Tatalii było Tidewater, wspomina o tym MM7 i bodajże kampania Yoga w h3. Miasto leży w południowej części kraju.

A jeśli chodzi o Channon, to we Francji jest miasto "Channons", może twórcy gry spędzali tam wakacje?

Alamar PW
8 kwietnia 2006, 18:04
Tidewater na 99% NIE jest stolica Tatalii. Widziałeś gdzieś w MM7 zamek królewski czy podobną budowlę?

Ector PW
8 kwietnia 2006, 19:24
To, że go nie widać, nie znaczy że go nie ma. W MM7 odwiedzamy niemal wyłącznie stolice państw: Pierpont - stolica AvLee, Steadwick - stolica Erathii, Spyre - stolica "naziemnej" Bracady, Celeste, Czeluść. Wyjątkiem jest Harmondale i Spaward. I któryś NPC w MM7 mówi coś w stylu "welcome to Tidewater, capital of Tatalia! /cośtamcośtam/".

Alamar PW
8 kwietnia 2006, 21:03
>>>To, że go nie widać, nie znaczy że go nie ma. W MM7 odwiedzamy niemal wyłącznie stolice państw (...)
I któryś NPC w MM7 mówi coś w stylu "welcome to Tidewater, capital of Tatalia! /cośtamcośtam/".

Aż dwie stolice - Steadwick i Pierpoint.
Zarówno Spyward, Spyre, Moulder, Tidewater, Damocles czy Harmondale nie są stolicami państw. Celeste i Czeluść nie wiem do końca jak zakwalifikować.

A NPC wspominają jedynie o:
1) Ktoś w okolicy powinien mieć rozkład rejsów
2) Podobno Starożytni wybudowali jakiś portal/Podobno w Deyji widziano gobliny z dziwną bronią (nie pamiętam dokładnie jak to szło w tym drugim przypadku)
3) Wspominają o Grotach Tidewater (siedzibie piratów - przy okazji, nie pochodzili oni z Regny)
4) Mówią o kilmacie Tatalii - ma najbardziej zróżnicowany w całej Erathii (pewnie chodzi o kontynent a nie państwo)

Oprócz tego z H3 można się dowiedzieć (wystarczy spojrzeć na mapy), że terenem rodzinnym mieszkańcow Fortecy są bagna. A w Tidewater co masz na bagnach? Kilka trolli.
A gdzie gnolle, bazyliszki, gorgony i reszta stworów z bagien (poza tymi kilkoma sztukami, co w MM7 wyemigrowały za karmą do obcych landów)?

Poza tym jedynym "ośrodkiem władzy" wydaje się posiadłość lorda Markhama, a on władcą Tatalii nie był.



P.S.
Ten temat mozna już chyba zamknąć (spełnił swoje zadanie a dyskusję o stolicach itp. można kontynuować w Bibliotece).

MCaleb: Całkowicie się z tym zgadzam. Temat uważam za zamknięty.
strona: 1 - 2
temat: [Archiwum] Apel do graczy HoMM3

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel