Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Perfidne chamstwo na allegro
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

J.K.Tank PW
7 kwietnia 2006, 20:42
Wiem, że gdzieś był temat o aukcjach, ale w całym tym dziale go nie znalazłem, a forum nie ma wyszukiwarki. Więc powiem o co chodzi. Jakiś przyjemniaczek sprzedaje WoG, nie informując o jego darmowości. Co więcej, sprzedaje wersję, która według niego chodzi bez SoD, czyli podpada pod piractwo. A jakby tego było mało, to dał w screenach screen przedstawiający Bastion (egipskie miasto), który jak wszyscy wiedzą nie występuje w WoG.

EDIT:
Głupi jestem, nie dałem linka do aukcji
http://www.allegro.pl/item95667984_might_and_magic_3_in_the_wake_of_gods_wog_pl_.html

Trang Oul PW
7 kwietnia 2006, 20:58
Wysłałem maile do kupujących z wyjaśnieniem, że to oszust, zgłosiłem naruszenie zasad i zbluzgałem oszusta. Była nawet lekka groźba ("bo będziesz miał problemy"):D .

P.S. Co jeszcze mam zrobić?

@Acid: Oczywiście, napisałem o wszystkim, co zauważył J.K.Tank.

Acid Dragon PW
7 kwietnia 2006, 21:39
Niestety tacy się co jakiś czas pojawiają. To dobrze, że jak widać, są fani, którzy potrafią zainterweniować :) .

Mam nadzieję Trang, że wytłumaczyłeś też w zgłoszeniu do allegro, że ów typ sprzedaje WoGa z SoDem, gdyż to jest dla prawa nawet ważniejsze i jasno definiuje takie działanie jako *przestępstwo*.

vinius PW
7 kwietnia 2006, 21:54
Czy da się też złozyć donos do władz serwisu aukcyjnego?
Chcę pochwalić piękna reakcję wyżej podpisanych - ludzie nie będa stratni na tym idiocie. Oby tak dalej!

Trang Oul PW
7 kwietnia 2006, 21:54
O WoGu! Czy to się kiedyś skończy? Następny się znalazł.
http://www.allegro.pl/item97041313_heroes_iii_wog_pl.html
EDIT: Zrobiłem, co trzeba. Tym razem bez bluzgania.

@Vinius: Oczywiście, że można. Na stronie aukcji trzeba dać na "Zgłoś naruszenie zasad", później "Jeżeli chcesz opisać problem dokładniej lub zgłoszenie dotyczy Użytkownika, a nie przedmiotu, kliknij tutaj.", a na końcu "Formularz".

MCaleb PW
7 kwietnia 2006, 22:36
Osobiście bardziej ubolewam nad faktem jeleni osób kupujących coś, co można mieć za darmo, niż nad tymi co takie coś sprzedają. Dlaczego? Ponieważ tym ostatnim należy się natychmiastowa śmierć w jakiś spektakularny i bolesny sposób, wskrzeszenie, a następnie powtórzenie całego procesu - do skutku (czytaj: dopóki nic nie zostanie z delikwenta).

avatar PW
8 kwietnia 2006, 09:58
Ciekawe, kto zrobił profesjonalną wersję językową, o której czytać można w drugiej aukcji. CD Projekt?

val-gaav PW
8 kwietnia 2006, 10:56
Jak to mówią Polak potrafi :) .

Pewnie mało osób tu wie, czym jest ubuntu, a więc wyjaśnię:
Ubuntu to darmowy system GNU/Linux ... oczywiście można go za darmo pobrać z internetu , mało tego, jeśli chcemy, dostaniemy paczkę z ubuntu do domu (wysłaną z RPA) i nie zapłacimy za to nic!

Chyba tylko Polacy wpadli na pomysł, by zamawiać te paczki, a później je sprzedawać. Na polskiej stronie projektu jest nawet informacja, żeby nie kupować na aukcjach ubuntu.

Sprawa z WoGiem jest jednak nieco inna, nie wiem na jakiej licencji jest on rozprowadzany, ale jeśli ktoś nie może tych 50MB pobrać z netu, to opcja zakupu na aukcji teoretycznie po cenie wytłoczenia płyty jest moim zdaniem jak najbardziej OK.


Sprzedawanie go z SoD to już łamanie prawa ... Chyba że ktoś ma np. orginalną extra klasykę i ją dołącza.


Koleś w 2 aukcji popełnia też błąd, twierdzać że WoG jest na licencji GNU ... Chodziło mu chyba o GNU/GPL?
W każdym razie taka licencja wymaga udostępnienia kodu źródłowego. O ile moge zrozumieć brak takiego kodu do pliku h3wog.exe :) to jednak do ERM tools już powinien być.

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2006, 12:54
Tłumaczę:

1. Żadnego kodu źródłowego jakichkolwiek ze swoich prac WoG Team nie udostępnia.
2. WoG nie funkcjonuje na zasadzie *żadnej* licencji, gdyż nie jest produktem samodzielnym, a modyfikacją istniejącego i nie może być rozprowadzany na zasadzie odrębnej licencji (przynajmniej z tego, co się orientuję, ale przy tym punkcie nie jestem w 100% pewien)
3. Jakiekolwiek sprzedawanie modyfikacji (tak prawdę mówiąc to już samo modyfikowanie) do produktu, do którego prawa ma ktoś inny jest NIELEGELNE i jest niedotrzymaniem warunków umowy licencyjnej Heroes III. Nawet WoG Team nie ma prawa do sprzedawania WoGa (gdyby chciał). Więcej - nie ma prawa nawet do dobrowolnych darowizn, gdyż mogłoby to zostać uznane za czerpanie korzyści majątkowych z nieswojej pracy.
4. Jeśli ktoś ZAZNACZA, że WoG jest darmowy, można go pobrać z netu, a sprzedawca pobiera opłatę jedynie za nośnik CD, ściągnięcie WoGa, nagranie go i wysłanie, to owszem, *WTEDY* jest to legalne.... no... przynajmniej pod względem czerpania korzyści majątkowych :P.

Lord Pawello PW
10 lipca 2006, 10:09
Dziasiaj na allegro znalazłem to:
http://www.allegro.pl/item114727773_might_and_magic_7_na_xp_za_grosze.html

Nie uważacie ze to chyba nie jest całkiem uczciwe ? Przecież jest darmowy patch umożliwiający grę na xp...

Trang Oul PW
10 lipca 2006, 11:01
Napisałem, żeby usunęli aukcję i użytkownika. Podałem jeszcze link, skąd mozna ściągnąć (do Groty), żeby nie mieli wątpliwości.

EDIT: Wy też napiszcie o tym oszustwie , im więcej osób, tym lepiej.

vinius PW
10 lipca 2006, 11:02
Ależ nie sądze aby była jego autorstwa, gdyż taka jest dostępna w sieci. Trzeba interweniować!

EDIT: równolegle pisałem widocznie z Trangiem :) wysłąłem do niego zapytanie.

Vatras PW
22 lipca 2006, 09:42
Ech, niestety wasze akcje niewiele wskórały, znowu ktoś chce sprzedać tą łatke tu
Czyżby to ta sama osoba, co wcześniej?

Trang Oul PW
22 lipca 2006, 10:06
Napisałem. I do Allegro, i do oszusta (troszkę brzydko).
Tak, to ten sam.

Alistair PW
22 lipca 2006, 11:36
Trochę wątpię, żeby to coś dało. Kiedyś napisałem do Allegro na temat kolesia, który wystawił po raz drugi przedmiot, który został przez Allegro wystawiony na wcześniejszej aukcji usuniętej przez Allegro. Otrzymałem wiadomość, że dziękują za moje uwagi i proszą mnie o dalsze. Oczywiście drugiej aukcji już nie usunięto, zmieniły się jej warunki i straciłem okazję na zakup tego przedmiotu po satysfakcjonującej mnie cenie. Może tamta aukcja została usunięta z powodu niedopełnienia jakichś formalności, co mało mnie obchodzi, bo przedmiotu i tak nie kupiłem. Co gorsza aukcja została usunięta parę godzin przed końcem, czyli mieli dużo czasu na jej usunięcie wcześniej. Na szczęście jeszcze mnie nikt na Allegro nie oszukał, bo mam spore wątpliwości, czy bym doszedł swoich racji na Allegro

Bethrezen PW
5 sierpnia 2006, 16:20
Cześć wszystkim. Tępienie piractwa WoGa, czyli sprzedaż darmowej gry za pieniądze uważam za wielki dyshonor. Mój kumpel i ja w szkole założyliśmy "ZAKON WOG-a". Tępimy piractwo wśród gier. Wymienimy się mapami pomiędzy członkami gildii (jest ich 79). Ale Allegro jest także pod naszym czuwaniem. Na giełdach komputerowych wysyłamy kilku "agentów" którzy tropią oszustów.

Trang Oul PW
5 sierpnia 2006, 16:24
Ty to masz szczęście. U mnie w gimnazjum było tylko 2 fanatyków WoGa, ja i koleżanka z klasy.

Adziq PW
6 sierpnia 2006, 16:10
Ej jedna z aukcji jest ciągle aktywna (ta druga) Mógłby ktoś o tym poinformować allegro, bo nie jestem tam userem :/

Bethrezen PW
6 sierpnia 2006, 16:56
Wyrąbistą mam klasę, co? Tylko WoG się liczy. Jakie jest rozszerzenie pliku, aby się nie WoGifikował? A tak naprawdę istniał już wcześniej założony przeze mnie zakon Heroes 2 (!!), tylko większość osób w szkole go wyśmiało, ale się nie zniechęciłem i tak dzisiejszy zakon WoGa ma wielką siłę w szkole! A i daję adres allegro tego "pirata z piekła rodem" www.allegro.pl/item119574157_wog_dodatek_do_heroesa_iii_super_okazja.html
A i Trang wiesz, jakie jest trudne zorganizowanie spotkania? Nie zdajesz sobie sprawy, jak trudno znaleźć miejsce do spotkań (czasami szkoła się oferuje po to, żeby w gminie nie rosła przestępczość wśród młodzieży :) .

Vatras PW
7 sierpnia 2006, 10:34
Napisałem do kolesia i do Allegro. Nie no jak widać chamstwo nie ma granic. Mam tylko nadzieje że głupota ludzka jednak jakieś granice ma i nikt tego nie kupi bo to było by już przegięcie.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Perfidne chamstwo na allegro

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel