Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 95 - 96 - 97

Kastore PW
28 września 2013, 18:13
Czyli doszliśmy do tego, że jednak decyzja o usunięciu Forge z Ostrza Armageddonu była chcąc, nie chcąc słuszna. Aż dziw bierze, że fani potrzebowali na to aż 10 lat.
Fani* - czyt. Ci fani którzy się ze mną zgadzają.

AmiDaDeer PW
28 września 2013, 18:21
Słuszne byłoby niepokazywanie pierwszych lepszych przestarzałych szkiców graczom (no, ale 3DO potrzebowało czegokolwiek, by wypromować AB). Wtedy nie byłoby ani śmiesznych jednostek w Forge, ani niedokończonego ekranu miasta, ani też kłótni o to, co jest kanoniczne, co nie i czy połączenie ogra, czerwonej czapeczki z daszkiem i wyrzutni rakiet w grze fantasy jest faktycznie stosowne. :P

Tarnoob PW
5 października 2013, 20:31
Kłopot jest w tym, że z kilkunastu projektów fanowskich miast tylko kilka naprawdę pasuje do świata Heroes. Cho­dzi oczywiście o Forge, miasta morsko-pirackie (Regna, Cove, Haven), Vori i to chyba tyle. Grove, Preserve, Ca­thed­ral, Kronverk albo Ziggurat trzeba „doklejać” i wymyślać im krainy i fabułę, bo nigdy nie były reprezentowane ani nawet wspominane.

W ostateczności Stanford, jeżeliby było dobrze ukierunkowane, mogłoby być dobrym miastem pradawnego ce­sar­s­twa Bracaduun. Takie podniebno-antyczne klimaty dobrze pasują na wspólnego przodka Castle i Tower.

AmiDaDeer PW
5 października 2013, 21:03
Jeśli chodzi o miasta "hotowe":

- Cove można uznać za reprezentanta Regny oraz ogólnie piratów,
- Forge jest spadkobiercą Deyji,
- miasta Stanford terytorialnie mieszczą się bodajże ponad górami Bracady (aczkolwiek nie wiem na ile aktualna jest to wizja),
- Kronverk to północna Tatalia, Erathia i fragmenty Vori,
- Asylum można opisać jako portal do wymiaru między wymiarami.

Z tego wszystkiego Cathedral jako "zła Erathia" wypada najgorzej, ale paradoksalnie Forge ma fabularnie taką samą rację bytu jak pozostałe miasta. :P

No i nie zapominajmy o Jadame i Enroth. Akcja Heroes 3 nie musi się ograniczać do Antagarichu.

zmudziak22 PW
7 października 2013, 15:42
Też sądzę, że H3 powinna też Jadame pokazać, bo oprócz MM8 nie ma innej gry która ukazywałaby ten kontynent. Na Enroth mamy H1, H2 + PoL oraz MM6, a Antagarich chyba jest najdokładniej opisany z tych trzech kontynentów.

A przypadkiem akcja kampanii Christiana nie dzieje się na Regnie, bo jest mowa o piratach, jako nasi przeciwnicy.

Irhak PW
7 października 2013, 16:59
Cytat:
A przypadkiem akcja kampanii Christiana nie dzieje się na Regnie, bo jest mowa o piratach, jako nasi przeciwnicy.
Która? Bo ja kojarzę dwie podobne - jedna z H2:PoL, a drugą z H3 :)

AmiDaDeer PW
7 października 2013, 17:11
W PoL był Christian? :P

zmudziak22 PW
8 października 2013, 19:54
Chodzi o kampanie Nieroztropny kaprys.

galo11 PW
21 października 2013, 18:28
Witam,

mam problem z HotA.
Przeinstalowałem od nowa HotA (na H3 Complete EN, oryginał) i zaraz po instalacji wszystko działało w porządku. Po ponownym uruchomieniu komputera kiedy próbuję otworzyć HotA, uruchamia się ona do trybu zminimalizowanego (na pasku zadań) i nie da się przywrócić na pełny ekran. Nie da się nic z tym zrobić.
Próbowałem uruchamiać jako administrator oraz w trybie zgodności z XP SP2 (na komputerze mam Win 7), ale to nie pomaga.
Nie używam HD moda.

Czy ktoś napotkał podobne problemy?
Ktoś ma pomysł jak to naprawić?

AmiDaDeer PW
21 października 2013, 18:30
A próbowałeś na HD Modzie?

galo11 PW
21 października 2013, 19:53
Przez HD Moda działa.
Nie rozumiem dlaczego, ale ważne, że póki co działa.

Dzięki i pozdrawiam.

AmiDaDeer PW
21 października 2013, 20:02
Z tego co wiem najnowsza wersja Hoty ma wciśniętego na stałe HD Moda do execa, ale z jakiegoś powodu nie działa on poprawnie na innych wersjach językowych gry niż rosyjska. Dlatego też najlepiej jest odpalić poprzez oddzielnego HD Moda.

galo11 PW
22 października 2013, 12:14
Szczerze powiedziawszy bardzo nie podoba mi się wygląd gry na HD Mod.
Nawet jak ustawiam sobie standardową rozdzielczość 800x600 to nie jest najlepiej (wielkość czcionek i kursorów).

Gram w HoMM od momentu wydania i jestem bardzo przywiązany do tego jak wygląda w oryginalnej rozdzielczości, a tu nagle coś takiego, szkoda.

Mam nadzieję, że to naprawią i nie będą wymuszali na graczach stosowania HD Moda.

AmiDaDeer PW
22 października 2013, 12:20
galo11:
Nawet jak ustawiam sobie standardową rozdzielczość 800x600 to nie jest najlepiej (wielkość czcionek i kursorów).
Wielkość czcionek to akurat jest kwestia Hoty, o ile mi się dobrze zdaje... W każdym razie wszelkie opcje HD Moda, w tym np. kursory, można włączyć bądź wyłączyć poprzez zwykłe modyfikowanie pliku _HD3_.ini w launcherze. Są one proste do ogarnięcia.

MinosKing PW
1 listopada 2013, 11:53
Hobbit czy wiadomo cokolwiek na temat Hoty v1.3 lub najbliższych planach jej wydania?

AmiDaDeer PW
1 listopada 2013, 17:16
Nie. :P

Kuririn PW
1 listopada 2013, 17:21
Jak nie ma Screenów, to raczej nie spodziewać się niczego :P (Mogę, lecz nie muszę się mylić).

Agon PW
1 listopada 2013, 19:37
Serio dalej nie ma angielskiej wersji Hoty?

Kastore PW
1 listopada 2013, 19:48
Niestety, nie ma.

Agon PW
1 listopada 2013, 19:57
Nie ogarniam tego jak przez tyle czasu mogli jeszcze nie zrobić angielskiej wersji. Na pewno nie ma?
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel