Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 81 - 82 - 83

AmiDaDeer PW
27 marca 2006, 17:05
Ktoś da skrypt na to, żeby zamiast złotych smoków w bastionie dało się rekrutować czarodziejskie smoki, zamiast tytanów kryształowe, a zamiast duchowych smoków drakolisze? Oczywiście parametry będą zmienione, lecz to już ja się tym zajmę :D.
PS. Jestem beginnerem w skryptach!

Altair PW
29 marca 2006, 17:09
@napa:
Na mapie są magowie (ze skryptem rozmowy) i zablokowane miasto- drzewem. Kiedy znajduje graal i wracam z nim do magów pojawia się inny nowy komunikat, trace graala a w pewnym miejscu tworzy się miasto i teren wokół niego zmienia się na zimowy. Magowie znów stają się zwykłą armią z którą trzeba walczyć a drzewo znika. Da się te skrypty stworzyć ????


Skrypt stworzyć się da. Jednak podajesz zbyt mało danych bym mógł go napisać. Dlatego proponuje wysłać tą mapę na mój e-mail to spróbuje dodać do niej ten skrypt.


@Hobbit:
Ktoś da skrypt na to, żeby zamiast złotych smoków w bastionie dało się rekrutować czarodziejskie smoki, zamiast tytanów kryształowe, a zamiast duchowych smoków drakolisze? Oczywiście parametry będą zmienione, lecz to już ja się tym zajmę :D.
PS. Jestem beginnerem w skryptach!


Bardzo proszę oto i on:

ZVSE

!#UN:T1/6/1/134;
!#UN:T4/6/1/196;
!#UN:T2/6/1/133;

Powinien zadziałać. (nie mam czasu by sprawdzić) Tak jak chciałeś tylko giganci w Kryształowe smoki? :P Nic nie pisałeś o gigantach, więc chyba tak miało być?! :)

AmiDaDeer PW
29 marca 2006, 18:00
Może inaczej - jeszcze zamiast gigantów kryształowe golemy.
Pozmieniam atrybuty tych jednostek i będzie ekstra :D.

Altair PW
29 marca 2006, 20:29
Proszę, oto pełny skrypt:

ZVSE

!#UN:T1/6/1/134;
!#UN:T4/6/1/196;
!#UN:T2/6/1/133;
!#UN:T2/6/0/117;

gen_maczek PW
1 kwietnia 2006, 11:26
@moje skrypty
Pliki .exe to samorozpakowujące paczki,
jednak dość szybko porzuciłem ten pomysł.
Udostepniłem pliki .erm i .ers w podfolderach.
Nazwy folderów, które nie są numerami, opisują, co robi skrypt.
Mikro opis jest w pliku .ers.
;)

PS: Ściągnijcie parę plików (.erm+.ers) i umieśćcie w data\s\,
będzie działać.
PS2: Większość skryptów jest bardzo prostych, tylko jeden (bodajże extented towns) robi podmiankę jednostek w zamkach
PS3::)

----Trang: Polskie znaki :/ .----
a po co wciskać ALT :P
Trang: Bo się źle czyta (wszystkim) i (mi) poprawia :/ .

trollmen PW
4 kwietnia 2006, 18:50
Siemka! Mam wielki problem (+kilka mikrusów) i jeszcze większe aspiracje ;) .
1. Czy da się stworzyć skrypt dający bohaterowi możliwość tworzenia drogi (zużywający na to np: punkty ruchu jak kopanie), gdy ma umiejętność: Znajdowanie Drogi?
2. Skrypt na podatki z biednych ;) chłopów jest KOSMICZNY!!!! Ale ale, gdy przerobiłem go (funkcją), żeby zbierać podatki z nieulepszonych stworów I poziomu, to zaczęło nabijać niesamowitą kasę (coś 34 za stwora). Czy ktoś mógłby mi napisać, jak powinien wyglądać, tak by nie robić go dla każdego stwora oddzielnie?
3. Jest skrypt na to, żeby wraz z przejęciem miasta przeciwnika przejmować część jego surowców (na hotSeat MIODZIO!). Niestety, nie działa gdy WoGifikuje się mapę (3.58f+Nupg). To chyba wina pętli, ale nie wiem ;( . Czy wystaczy zmienić wszędzie nr funkcji? Jak tak, to jakie są wolne? Oto nagłówek:

** Town Treasuries by Timothy Pulver
** (Idea by RedMage)
** Version 0.1
** Last Updated: February 15, 2005
** Variables: v4799
** Functions: FU27200-FU27202


4. (BIG ONE) Jak, i czy wogole da się (i czemu sam na to nie wpadłem 8) wyłączyć dany typ stwora w siedlisku o danych koordynatach. Chodzi o wersję ulepszoną i nieulepszoną jednostki. Ewentualnie jak zastąpić jednostkę na inną. Ważne, żeby działo się tak tylko w danym miejscu. Zmieniłem już właściwości jednostki i bohatera. Podstawowe skrypty także na mapie umieściłem, tylko tych mi brakuje. Jak skończę, to ją udostępnię do pogrania.
Aha, jeszcze to: czy, jeśli jako efekt aktywacji skryptu, umieszczę na mapie event ( w celu atywacji skryptu teleportu ), to to zadziała? Czy musi być coś jeszcze? (dodatkowe odwołanie???, znajomy coś takiego mi mówił).

Jeśli macie czas, i możliwość to chętnie poznam jekieś wasze próbki skryptów. szukam szczególnie takich by można je dodać do WoGifikacji i działały POPRAWNIE, ale inne ciekawe też chętnie obejrzę w akcji ;)
Oczywiście jeśli jakiś umieszczę w tworzonej mapie to będzie wpis czyje to dzieło itd. Ślijcie je na: tirex0@wp.pl Dzięki.
ps Sorry, że taki wielgachny post, ale się nazbierało. (toś dużego postu nie widział :P - Qui)

AmiDaDeer PW
4 kwietnia 2006, 18:56
Odpowiedzi nie znam.
I czy ktoś da mi skrypt na zamianę specjalności, portretu, biografii i imienia bohatera? Konkretnie Erdamona na Landerza. Please!

Auron PW
4 kwietnia 2006, 19:23
Witam! Czy da się stworzyć skrypt, dzięki któremu nasi bohaterowie będą mogli zdobywać umiejętności (ataku, obrony, mocy i wiedzy) powyżej 99?

Trang Oul PW
4 kwietnia 2006, 19:33
Chyba nie da się tego zrobić skryptem (tak samo jak np. dodawać nowe jednostki). Trzeba mieć kod źródłowy wykrad... udostępniony przez ubisoft :D .

DEW PW
5 kwietnia 2006, 10:28
Czy można zrobić, żeby jedna z dwóch opcji wizerunku dowódcy odpowiadała ulepszonej jednostce ze statystykami, bo mi wychodzi jednostka, ale nie ma statystyk od poziomu, czyli jak kliknę prawym na obrazek, to nic, żadnego opisu doświadczenia nie ma, nie pokazuje się, czy można to zmienić i które obrazki dowódcy można wykorzystać, by zwykły też mógł być?

Altair PW
6 kwietnia 2006, 00:18
Po kolei:
@trollmen:
1. Czy da się stworzyć skrypt dający bohaterowi możliwość tworzenia drogi (zużywający na to np: punkty ruchu jak kopanie), gdy ma umiejętność: Znajdowanie Drogi?
2. Skrypt na podatki z biednych ;) chłopów jest KOSMICZNY!!!! Ale ale, gdy przerobiłem go (funkcją), żeby zbierać podatki z nieulepszonych stworów I poziomu, to zaczęło nabijać niesamowitą kasę (coś 34 za stwora). Czy ktoś mógłby mi napisać, jak powinien wyglądać, tak by nie robić go dla każdego stwora oddzielnie?


Skrypt do tworzenia drogi? Jest pewnie możliwe jednak nie wiem dokładnie jak to zrobić. Na pewno trzeba by wykorzystać instrukcję !!TR. Jest to do tej pory dla mnie jedna z nieodgadnionych tajemnic ERM.
Jeśli chodzi natomiast o skrypt pozwalający "pobierać" podatki z nieulepszonych stworów I poziomu to wymaga to trochę modyfikacji skryptu. Nie trzeba robić go dla każdego stwora oddzielnie. Dla stworzeń 1 poziomu od pikiniera do gnolla wystarczy sprawdzić podzielność przez 14.


@Hobbit:
Odpowiedzi nie znam.
I czy ktoś da mi skrypt na zamianę specjalności, portretu, biografii i imienia bohatera? Konkretnie Erdamona na Landerza. Please!

Oto skrypt na imię i biografię bohatera o numerze n. (Za n podstawić liczbę np. 0 dla Orrina)
Listy bohaterów do pobrania tutaj
Jaka to ma być specjalność bo nie podałeś?

ZVSE

!#VRz800:S^Nowe imię^;
!#VRz801:S^Nowe biografia^;

!#HEn:B0/z800;
!#HEn:B1/z801;


Co do portretów bohaterów (rozumiem, że chodzi ci o zewnętrzny plik) to:

ZVSE

!#HE133:L1^mały.pcx^;
!#HE133:L2^duży.pcx^;

Oczywiście w tym wypadku pliki powinny być w katalogu Data mieć 256 kolorów i odpowiednie rozmiary

@Auron:
Witam! Czy da się stworzyć skrypt, dzięki któremu nasi bohaterowie będą mogli zdobywać umiejętności (ataku, obrony, mocy i wiedzy) powyżej 99?

W obecnej wersji WoGa raczej nie.

AmiDaDeer PW
6 kwietnia 2006, 13:08
No cóż, Altair, specjalnością mają być żywiołaki powietrza. I co to są za pliki .pcx?

Altair PW
6 kwietnia 2006, 13:50
Cóż... pcx jest formatem graficznym podobnie jak jpg, gif czy bmp. Z tą różnicą, że jest to jedyny format w jakim mogą być zewnętrzne portrety bohaterów. (bo chyba jakieś własne planujesz dodać?)
Teraz skrypt na specjalność żywiołaki powietrza:

ZVSE

!#VRz830:S^Zwiększa zdolność obrony i ataku żywiołaków powietrza i burzy dla każdego poziomu doświadczenia bohatera powyżej poziomu drugiego.^;
!#UN:G2/133/2/830;
!#HE133:X1/112;


Oczywiście skrypt działa dla bohatera Erdamon aby przypisać go innemu bohaterowi należy zamiast 133 wstawić numer bohatera.

val-gaav PW
6 kwietnia 2006, 14:21
Witam.

Mam pytanie:

Jak wyglada działanie skryptów, jeśli 2 graczy łączy się na grę przez net?
Czy skrypty brane są od hosta, czy dla każdego odzielnie? Co sie stanie, jeśli 1 gracz włączy sobie commanderów, a drugi nie? Wreszcie co się stanie, jeśli gracze będą mieli różnice w skryptach ? Dochodzi tu też pytanie, czy jeden gracz może, znając składnię ERM dopisać coś sobie u siebie i cheatowac w grze.

Niestety sam nie mogę tego sprawdzić :( .



Dodatkowo, jak jakiś zdolniejszy ERMista niż ja chce się podjąć wyzwania:
Poszukuję osoby, która napisałaby skrypt, który poprawiałby generowanie się map losowych ... Chodzi o to, że często przejście między strefami się źle wygeneruje i strażnika można ominąć. Pdobnie jest z artami i skarbami, często można ominąć stworka i wziąć sobie coś bez walki . Zdaje sobie sprawę, że taki skrypt musiałby być dość rozbudowany, bo dostawiając gdzieś drzewko trzeba by zadbać, by nie zablokowało ono drogi przejścia całkowicie.

Kaazam PW
6 kwietnia 2006, 17:42
Hmmm. Czy mógłby ktoś podać mi skrypt, aby zamienić bohaterka w zamku na swojego? Byłoby mi bardzo miło, gdyż chce zrobić kampanię, ale właśnie ten skrypt jest mi potrzebny. Z góry thx.

trollmen PW
6 kwietnia 2006, 18:00
Hejka. Poprzedni post rzeczywiście nie był najwiekszy. Od tamtego czasu rozwiązałem problem nr.3 (to było tak proste, że aż mi głupio. Wystarczyło sprawdzić, co użyli twórcy, i co sam użyłem) oraz 4 (no comment please, wiem, że wystarczyło samemu sprawdzić:).
Pozostały problemy:
1. Czy da się stworzyć skrypt dający bohaterowi możliwość tworzenia drogi (zużywający na to punkty ruchu, gdy ma umiejętność: Znajdowanie Drogi?
2. Skrypt na podatki z biednych;) chłopów i nie tylko. Wiem, że aby ściągać podatki też z innych stworzeń, potrzeba go przerobić. Tak zrobiłem i wszystko było dobrze do dnia drugiego;) (nie żeby wyskoczył błąd;) było gorzej- kasa po prostu oszalała.
3. Zmiana stworzeń możliwych do wykupienia w danym siedlisku, ostatecznie we wszystkich siedliskach. PROSSĘ. Wiem, jak dodać stwora do siedliska, ale zamienić???

W dalszym ciągu czekam na ciekawe skrypty! mail: Tirex0@wp.pl

Acid Dragon PW
6 kwietnia 2006, 21:36
Val-gaav: Wszelkie ustawienia i opcje brane są od osoby, która HOSTUJE grę. Ważne jedynie, aby obydwoje grający mieli dokładnie tę samą wersję WoG (wraz z ewentualnymi tymi samymi dodatowymi patchami), a najlepiej też tę samą wersję SoD.

Teoretycznie gracz, który zna ERM mógłby PRZED zaczęciem rozgrywki dopisać sobie do mapy jakiś skrypt np. dający mu coddziennie złoto czy potwory, a jego przeciwnik nie miałby się jak zorientować (ale właściwie mógłby zrobić dokładnie to samo korzystając ze zwykłych funkcji edytora)... W trakcie gry jednak robienie czegokolwiek za pomocą ERM jest już właściwie nierealne.

val-gaav PW
7 kwietnia 2006, 00:23
Dziękuję za odpowiedź .

To mi wiele tłumaczy . Takie cheatowanie mozna chyba łatwo wykryć . Jeżeli gracz coś sobie dopisze to po rozgrywce jeśli go podejrzewamy możemy poprostu wczytać sejwa i zobaczyć jak i co mu przybywało :)

Prosiłbym jednak o uszczególnienie :

-Jeżeli są różnice w samych skryptach bo ktoś coś w nich pozmieniał , to co wtedy ? Innymi słowy : hostujący nie zmienił skryptów , ale 2 osoba dopisała coś u siebie ... Rozumiem , że to nie zadziała ?

avatar PW
7 kwietnia 2006, 11:19
Tak na boku - jest prostrzy sposób oszukiwania i co gorsza - praktycznie nie do wykrycia. Wystarczy pozmieniać statystyki stworów w odpowiednich plikach *.txt. Te zmiany się nie zapisują w sejwie. Natomiast jeśli coś pozmieniasz w skryptach już po rozpoczęciu rozgrywki to nic sie nie stanie - skrytpy sa wczytywane wraz z początkiem mapy i w tej postaci zapamiętywane - późniejsza edycja juz na nie nie działa.

val-gaav PW
7 kwietnia 2006, 14:21
Nie całkiem Avatarze ... zmienić statsy jednostek możesz tylko przed grą ... I jeśli to zrobisz to w ostatecznym starciu przeciwnik może i nic nie zauważy ale ...

Dajmy na to jeden gracz zwiększy hp devili do 250 , drugi ma normalnie ... W starciu pomiędzy tymi graczami u jednego devile będą miały 200hp a u drugiego 250 ... Pytanie co się stanie jak u jednego gracza devile padną wcześniej (co musi się stać ze wzgledu na różnice hp) a u drugiego nadal bedą stały ? Odpowiedź: gra się zwiesi .
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel