Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Otwieranie map HC w edytorze kampanii
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

dragon99919 PW
6 września 2013, 16:44
Witam. Ostatnio naszło mnie znowu na zabawę w edycję Heroes Chronicles. Podczas gry większość rzeczy można bez problemu podmienić, irytujący jest fakt, że nie ma żadnego sposobu na otworzenie kampanii w edytorze (ponoć edytor jest niższej wersji niż same kampanie HC). Próbowałem nawet bawić się w edycję HEXów (tak... zamieniłem wszystkie wartości 7 na wartości 5, żeby upewnić się, że ten cały bajer z "wyższą wersją" jest tutaj zawarty) co także przyniosło brak skutku - edytor kampanii wciąż nie chce odpalać plików HC. Pamiętam, że ktoś kiedyś wspominał, że jakiś sposób dało się odpalać format kampanii przez edycję jej HEXów, mnie się jednak nie udało. Pytanie jednak w takim razie skąd ludzie brali mapy które były kompatybilne ze zwykłym Heroes 3 Complete, czy te wszystkie customowe tłumaczenia w internecie? Jakiś sposób musi być! Pytanie tylko, jak? Ma ktoś jakiś pomysł?

Irhak PW
6 września 2013, 17:23
Tłumaczenia powstają raczej z wersji pod H3:SoD :P Jakby co to te kampanie są w skarbcu ;)

dragon99919 PW
6 września 2013, 17:50
No tak, są spod tej wersji, ale jakoś pod ten SoD musiały zostać przekonwertowane, prawda? Chyba, że ktoś je odtwarzał całkowicie od zera by były one z SoD-em kompatybilne.

AmiDaDeer PW
6 września 2013, 19:23
Najprawdopodobniej same pliki kampanii były odtwarzane od zera, gdyż problem który opisujesz może być związany z grafikami tych "mapek" po lewej stronie które się pojawiają przy wyborze scenariusza - te w HC, choć figurują jako zwykłe "mapki" z bodajże AB, mają zmienione położenie poszczególnych grafik, co za tym idzie mogą przy niedostosowanych do nich edytorach kampanii wywoływać crashe.

Przynajmniej to mi przychodzi do głowy.

Acid Dragon PW
7 września 2013, 16:09
Kiedyś się z nimi bawiłem. Nie kojarzę już żadnych szczegółów, ale generalnie wysiadłem. O ile dobrze pamiętam, udało mi się otworzyć kampanie HC edytorem kampanii (zapewne po HEX-edycji), ale nie potrafiłem za nic dobrać się do map.

zmudziak22 PW
7 września 2013, 21:47
Kampanie zostały odtworze normalnie w edytorze. Ktoś Wpisiwyał kod na odkrycie mapy i według tego tworzył poziomy kampanii.

dragon99919 PW
8 września 2013, 00:15
No cóż... Szkoda. :)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Ciekawi mnie czy może kiedyś w VCMI będzie coś w stylu wsparcia dla chronicles, czyli kampanii wyświetlającej te obrazki identycznie w menusach itp. Byłoby to całkiem ciekawe. :P

zmudziak22 PW
8 września 2013, 10:41
Twórcy VCMI, mają w planach wsparcie kampanii HC i portretów Tarnuma, aby mieć Heroes'a 3 ze wszystkimi dodatkami.
temat: [H3/różne] Otwieranie map HC w edytorze kampanii

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel