Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Komputer cheatuje? :)
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

quuba PW
16 sierpnia 2013, 20:28
Trafiła mi się dzisiaj bardzo dziwna rzecz, proszę o pomoc.....
Grałem Lochem na drugim poziomie trudności. Gra trwała tylko 14 tur, ponieważ posiadałem małą armię złożoną ze wszystkich nieulepszonych jednostek lochu, oprócz smoków. W 15 turze zaatakował mnie komputer ze czerwonymi smokami i wszystkimi innymi ulepszonymi jednostkami lochu. Miał armię 3 razy liczebniejszą i mocniejszą... Nie wiem o co chodzi!!!

Irhak PW
16 sierpnia 2013, 20:35
Jaka to była mapa? To też jest ważne. Niekiedy autorzy dają komputerowi dość silną armię już w pierwszych dniach.

Shin0bi PW
16 sierpnia 2013, 20:54
W związku z tym, że komputer nawet na najwyższym poziomie trudności gra bardzo słabo, map makerzy często - jak zauważył Irhak - dają komputerowi mocne armie na początek. Jeżeli mapa jest jednak oryginalna i komp startuje na takich samych warunkach jak Ty, to zapewne znaczy że kiepsko zagrałeś :P

Wiwern PW
16 sierpnia 2013, 22:47
Mało prawdopodobne, że wróg zdołał wybudować wszystkie siedliska, ulepszyć je oraz zbudować kapitol zapatrujący go w zasoby finansowe potrzebne do zakupu takiej armii. W 15 turze jest to mało możliwe. Przypadek? Nie sądzę. Mamy do czynienia w tym wypadku z ingerencją sił wyższych (cheaty :P).

Jest też inna opcja. Po prostu mama miała fabrycznie ustawioną znaczną ilość budynków wybudowanych w zamku oraz usiana była zasobami oraz kopalniami, co może być rozwiązaniem tej zagadki.

Realniejsza jest opcja druga, ale kto wie. :)


Nicolai PW
17 sierpnia 2013, 00:45
Pierwsze słyszę, by w H3 komputer oszukiwał. Takie wspomagacze SI zostały wprowadzone w późniejszych częściach, więc zapewne jest tak jak koledzy mówią. W ustawieniach początkowych gracz komputerowy dostał silną armię i stąd wynika jego przewaga. Napisz jaka to mapa byśmy mogli sprawdzić co i jak.

quuba PW
17 sierpnia 2013, 09:09
Mapa to Random Map na 4 graczy rozmiar Large... Źle zagrać nie mogłem bo komputer też nie mógł zdobyć tak dużą armię w 14 tur...

Warmonger PW
17 sierpnia 2013, 09:15
Na losowej mapie zdobycie takiej armii w ciągu dwóch tygodni jest nie tylko możliwe, ale i konieczne. Z drugiej strony AI nigdy nie jest w stanie dorównać pod tym względem człowiekowi. Ale skoro przeciwnik miał tylko jednostki z lochu, to nie widzę problemu. Być może po prostu poszczęściło mu się z siedliskami i warunkami początkowymi.

Radzę obejrzeć filmiki czołowych graczy, na przykład kanał użytkownika Maretti, żeby przekonać się, jak szybko można grać ;)

quuba PW
17 sierpnia 2013, 09:25
Nawet ale komputer nie gra takim sposobem..

quuba PW
27 sierpnia 2013, 12:13
Ale dziękuje wszystkim za pomoc...

Shin0bi PW
27 sierpnia 2013, 16:31
@Warmonger, szybko w przenośni oczywiście, jego tury trwają po pół godziny :D Ale fakt, z gier Marettiego naprawdę masy rzeczy się nauczyłem.
temat: [H3] Komputer cheatuje? :)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel