Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG] Pomocy z zabugowanymi ifrytami
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Boing PW
6 sierpnia 2013, 12:16
witam, jestem tu nowy...
wiele przejrzałem na forum, wiele rzeczy obczaiłem, ale mam problem z bugiem ifrytów radża (Efreet Rajah, 2 ulepszenie ifryta)... mianowicie w starej wersji woga mam ich normalnych, tj. 100hp powstrzymanie kontrataku itp. Natomiast we wszystkich nowszych wersjach jest on przerobiony na arktycznego strzelca... może wszystko było by ok, gdyby nie to, że wygląd wciąż jest ifryta i przez co gdy chce zaatakować wywołuje crasha (brak animacji strzału), problem się rozwiązał gdy podałem animacje arktycznego strzelca, jednak wciąż czyje nie dosyt... lubie grać infernem a ifryty radże wymiatali...
możecie mi powiedzieć jak mam przywrócić ich ze starczych wersji woga?? bardzo mi na tym zależy, a sam niestety nie daje rady...

Czarexin PW
6 sierpnia 2013, 12:31
Jeśli dobrze zrozumiałem to potrzebujesz nowych ulepszeń, które są do ściągnięcia w dziale o WoGu.

Drwal PW
6 sierpnia 2013, 12:41
Pomieszały Ci się wersję pewnie, instalowałeś coś w niewłaściwej kolejności. Można oczywiście w tym dłubać, bawić się, ale najlepiej użyć starego dobrego sposobu, czyli zainstalować wszystko od początku. Ja od razu instaluje grę w nowym folderze, potem Woga, spolszczenie, czcionki i na końcu mod Nowe Ulepszenia. Jak tak zrobisz nie ma opcji by coś nie wyszło.

Zanim się tego podejmiesz, sprawdź czy jak uruchamiasz jakąś mapę w opcjach Wog, czy masz zaznaczony skrypt 99 Nowe Ulepszenia. Być może dlatego masz pozmieniane statystyki. Oczywiście w folderze Data możesz mieć też ciekawe rzeczy które powodują błędy.

Boing PW
6 sierpnia 2013, 14:34
instalowałem wszystko w odpowiednich kolejnościach i nic... przypomnę, że mam też bardzo starą wersje woga, gdzie nie było jeszcze arktycznych i działały normalnie...
niestety z powodu licznych błędów musiałem aktualizować, potem modyfikować ale no niestety dalej nie wychodzi mi ta zmiana na właściwe ifryty
dodam też, że przy wersjach wyższych od era 2.o gra mi nie działa...

Chad PW
6 sierpnia 2013, 14:45
Ciekawe, nie spotkałem się z czymś takim wcześniej... Może odpowiedz mi tylko na jedno pytanie: a bawiłeś się w modowanie oraz jakie mody masz zainstalowane?

Boing PW
6 sierpnia 2013, 15:04
najpierw się nie bawiłem w nic, i gra szła, ale potem zaczęły błędy wyskakiwać więc zaktualizowałem do 3.58F, błędy poznikały ale pojawił się problem z ifrytami, potem wgrywałem ere 1.8 i 2.0 i różne mody ale dalej było to samo, ale załatwiłem problem z crashami od ifrytów podmianą animacji...
wczoraj ktoś mi usunął grę, więc postanowiłem w końcu rozwiązać problem...
mam w tej chwili 3.58F wersje, nowsze ery mi nie wchodzą, a linki do starszych wygasły... może ktoś wie jak po prostu mam załadować same staty ifryta z starej wersji (chyba 3.52 i to bez dodatków) do nowszej??

Chad PW
6 sierpnia 2013, 15:25
W plikach gdzieś powinien być txt który jest odpowiedzialny za staty jednostek, możesz też dać skryptem ERM zdolności inne, jak i zmienić trochę system doświadczenia jednostek.

Altair PW
6 sierpnia 2013, 15:44
Podaj wersję systemu z którego korzystasz. Osobiście testowałem ERĘ na XP i Win 7 i wszystko działa. Podczas instalacji musisz wskazać FOLDER w którym masz zainstalowanego Heroes 3. Jeśli dużo pomieszałeś to najlepiej zainstalować na czystym SoD.
Era ma tą zaletę, że wszystkie mody można łatwo wyłączyć/odinstalować jednym kliknięciem dzięki mod menagerowi.

Boing PW
6 sierpnia 2013, 17:51
mam windowsa 8... i wiem, masa starszych gier się krzaczy... spróbuje na nowo zainstalować z czystego soda, tylko go skombinuje (oddałem bo chodził z płytą i teraz sam go nie mam...)

Antrivo PW
6 sierpnia 2013, 23:27
Ja też miałem ten problem i poprostu przeinstalowałem WOG'a, od nowa wgrałem spolszczenie oraz "Nowe Ulepszenia" i problem ustąpił ;)

Boing PW
7 sierpnia 2013, 12:15
to tak mam heroesa 3 złotą edycje, instaluje ere 2.4 i co i jak teraz mam zrobić, żeby mieć te 3 ulepszenia i żeby ifryty nie były zbugowane??

Antrivo PW
7 sierpnia 2013, 13:06
Instalujesz na złotą edycje Wog'a, instalujesz Nowe ulepszenia, wgrywasz spolszczenie i u nie się bug naprawił

Boing PW
7 sierpnia 2013, 13:22
zrobiłem jak mówiliście, błędów żadnych nie zauważyłem, ifryty normalne:)
dziękuje :)
temat: [WoG] Pomocy z zabugowanymi ifrytami

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel