Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Kolejne dodatki
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Haarald PW
14 lipca 2013, 19:25
Wiadomo coś o kolejnych dodatkach? Bo jakoś brakuje mi elfów, druidów, drzewców, jednorożców i podobnych klimatów.

Hayven PW
14 lipca 2013, 19:28
Kolejnych dodatków NIE BĘDZIE. Trwają już wstępne prace nad MM:H7, a H6 zostało definitywnie zamknięte.

Nemomon PW
14 lipca 2013, 19:58
Cytat:
Kolejnych dodatków NIE BĘDZIE. Trwają już wstępne prace nad MM:H7, a H6 zostało definitywnie zamknięte.

Pobawię się w Hobbita... Źródła?

Hayven PW
14 lipca 2013, 20:16
1. W pewnym sensie plotka, ale oficjalna (punkt 2.) :P

2. Masz, rację, też plotka. Chociaż wydaje mi się, że gdybym poszukał, to bym znalazł jakieś potwierdzenie :P

M1S13K PW
15 lipca 2013, 10:57
Ale to że trwają wstępne prace to nie musi oznaczać że nie bedzie dodatków. mi sie wydaje że na pewno będą jeszcze dodatki typu wprowadzenia sylwanu i akademii .

Hayven PW
15 lipca 2013, 13:11
Też mam taką nadzieję, ale jestem prawie pewien, że gdzieś ktoś powiedział, że Shades of Darkness zakończy wszelkie prace nad H6... Ale prawdą jest też, że patch 1.8 miał być ostatnim, także kto wie... :P

Acid Dragon PW
15 lipca 2013, 13:36
Obecnie nie trwają żadne znane mi prace nad czymkolwiek do H6. Wydana również została wersja "Complete", a w przypadku tych wersji zawsze oznaczało to koniec wydawania oficjalnych dodatków. Lekkim odstępstwem od tej reguły było 8 części Heroes Chronicles, ale te nie były de facto dodatkami do podstawowej wersji gry.

W każdym razie byłbym bardzo zaskoczony, gdyby H6 doczekało się jeszcze jakiejkolwiek nowej zawartości. Nie jest to kompletnie bez szans, ale w chwili obecnej - mało prawdopodobne. Jednakże wg mojej wiedzy kompletnie bez szans jest pojawienie się elfów z ich druidami, jednorożcami, etc.

J. M. Sower PW
15 lipca 2013, 21:07
Wydawanie siódemki po tak krótkim czasie od premiery szóstki wydaje mi się głupotą, choćby ze względów finansowych. Jak dla mnie bardziej prawdopodobne jest to, że jakiś dodatek do szóstki powstanie, lecz aktualnie prace nad tą grą zostały wstrzymane.

Nerevar PW
15 lipca 2013, 21:22
A czemu zakładać "krótki czas"? Równie dobrze mogą coś wydać dopiero za 3-4 lata (coś koło tego zdaje się oddzielało TotE i szóstkę). Ogólnie patrząc mam wrażenie, że Odcienie Purpury nie sprzedały się tak dobrze, by uzasadnić (z finansowego punktu widzenia) tworzenie kolejnych dodatków (pamiętajmy, że to biznes na poziomie korporacji - tu nie wystarczy jakikolwiek zysk by dać kolejnym tytułom zielone światło).

A już zupełnie bez sensu jest wstrzymywanie prac (przecież nie zrobiliby tego na miesiąc czy dwa tylko na jakiś dłuższy czas) by później odkopywać tytuł - szczególnie taki, który zantagonizował dużą grupę dotychczasowych fanów i zyskał kiepską sławę ze względu na katastrofalny (przynajmniej początkowo) stan techniczny. W przypadku perełki możnaby o czymś takim pomyśleć (choć sensowniej i tak byłoby robić coś nowego), ale tak...

Alistair PW
15 lipca 2013, 23:39
Mogą sobie robić kolejne części, ale ja ich na pewno nie kupię. Szóstkę robiły barany podczas snu, tyle tam błędów. W dodatek nie można grać, bo skrypty nie działają. Paranoja. I ci złodzieje biorą za to grubą forsę.

J. M. Sower PW
16 lipca 2013, 10:30
Ale czy lepiej polepszyć jakąś produkcję czy wywalić dużo więcej forsy na kolejną część do której pewnie też będą potrzebne rozszerzenia?

Acid Dragon PW
16 lipca 2013, 12:11
Tak naprawdę gromadzenie funduszy na H7 rozpoczęło się już dawno temu. Już przy okazji pierwszego M&M Day, przed wyjściem Pirates of the Savage Sea Erwan powiedział, że w tej chwili ich celem jest wydobycie z H6 tyle pieniędzy ile się da, aby potem zacząć coś nowego. Wiele wskazuje, że już wtedy było wiadome, że H6 nie odniosło i nie odniesie już znaczącego sukcesu.
Pośrednio pewnie dlatego mieliśmy dwa "mini-dodatki", które kosztowały w sumie tyle, co 2/3 podstawowej gry, a zawierały łącznie może z 6 nowych postaci.

W tej chwili pakowanie w H6 pieniędzy na rozwój jakiegoś dodatku jest już nieopłacalne. Gra się już nieco zestarzała (niedługo miną 2 lata od premiery), SoD nie miało wcale najlepszych recenzji, sprzedaż raczej też nie była najwyższa. Trzeba by poświęcić sporo czasu i środków na coś, co dałoby może minimalny zysk.

Wg mnie jest tylko jedna, nikła nadzieja na to, że w H6 zobaczymy jeszcze jakąkolwiek nową zawartość (np. DLC). Chodzi mi o częściowo wykonane modele jednostek Akademii, która została ostatecznie usunięta z podstawowej wersji gry. O ile jest to bardzo wątpliwe, że zobaczymy Akademię jako samodzielną frakcję, to może chociaż ktoś w Ubisofcie mógłby zrobić krótką kampanię zawierającą kilka stworów Akademii jako jednostki neutralne.

Nerevar PW
16 lipca 2013, 12:11
Cytat:
Ale czy lepiej polepszyć jakąś produkcję czy wywalić dużo więcej forsy na kolejną część do której pewnie też będą potrzebne rozszerzenia?
To kwestia konkretnej sytuacji. Szóstka jest już dla wielu osób spalona - czy to ze względu na bugi czy na brak generatora losowych map/tur jednoczesnych/przyjaźniejszego edytora map. Garstkę może da się jeszcze do gry przekonać, ale twórcy wspominali już, że na tury/generator nie ma co liczyć, wielu więc nie wróci do tej gry. Powiedziałbym więc, że w tym wypadku lepiej wydać kasę na kolejną grę - szczególnie, że jeśli udałoby się wydać ją w sensowniejszym stanie (i z zaimplementowaniem brakujących graczom funkcji - na pojawienie się których w VI nie można liczyć) mogłaby przyciągnąć zarówno osoby, którym VI się (choćby i tylko trochę) podobała, jak i tych, którzy na najnowszej odsłonie postawili krzyżyk i odpuścili sobie kolejne dlc/dodatki.

Alamar PW
16 lipca 2013, 13:02
Alistair:
W dodatek nie można grać, bo skrypty nie działają
Skrypty działają... jak im się chce, ale jednak działają i umożliwiają ukończenie obu kampanii. To, że przy okazji doprowadzają do szewskiej pasji, to inna sprawa.

Nemomon PW
16 lipca 2013, 13:22
W moim przypadku uniemożliwiają ;). Jak tylko wyjdę na powierzchnię w pierwej kampanii SoDa, to gra mi się sypie. Bez względu na to, co zrobię i jak gram. ;)

Alamar PW
16 lipca 2013, 13:24
Z tego co pamiętam, jest to problem z kartą graficzną, a nie ze skryptami. Poszukaj pomocy na forum technicznym Ubi (od graczy oczywiście, nie od firmy :P).

Poza tym sprecyzuj, o którą kampanię Ci chodzi, bo SoD ma cztery początkowe i żadna z ich pierwszych misji nie rozpoczyna się w podziemiach, za to w Bracadzie, na terenach Deyji i w okolicach AvLee. ;P

Exo PW
16 lipca 2013, 15:17
Hmm prędzej możemy się spodziewać modów które wprowadza jakieś nowości do H6 niz pełnoprawnych dodatków lub DLC.

Lepiej żeby zrobili dobrą 7 raczej zakładam ze fabuła będzie kontynuacją 5 wiec dostaniemy stare zamki i dobra opowieść w rolach głównych;: Raelag i Arantir.

Hayven PW
16 lipca 2013, 16:11
Nie. Wszystkie obecne gry w Ashanowym uniwersum nawiązują do części szóstej, nie piątej, więc z jakiej paki mielibyśmy dostać grę osadzoną w nieco innych realiach, niż cała reszta? :D

Exo PW
16 lipca 2013, 16:48
To chyba logiczne nie ?

Fabuła zaczyna się od 6, koniec 6 jest zwiastunem 5 gdzie mamy koniec w Dzikich Hordach i co dalej dalej właśnie może być 7

Hayven PW
16 lipca 2013, 17:01
Akcja części siódmej prawie na pewno osadzona będzie przed akcją Heroes 5
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Kolejne dodatki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel