Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 - 26

AmiDaDeer PW
1 lipca 2013, 20:27
Nieco poważniej: może coś pokroju onikumy? Niekoniecznie nawet na pierwszym poziomie - może się równie dobrze nadawać na wyższe.

witchking PW
1 lipca 2013, 20:33


Też misiek;p

Nerevar PW
1 lipca 2013, 20:58
Cytat:
Nieco poważniej: może coś pokroju onikumy? Niekoniecznie nawet na pierwszym poziomie - może się równie dobrze nadawać na wyższe.
Mogłoby być na pierwszym (szczerze mówiąc wolałbym, by w zamku były ze 2-3 jednostki całkowicie i totalnie niehumanoidalne (nawet w postawie), a zakładając ze 2 elfów (a imho tyle wypadałoby mieć), olbrzyma, yeti/wendigo, i pierwszopoziomowca jako jednostki humanoidalne właśnie, zostałyby raptem 2 miejsca na jakieś zwierzaki i temu podobne). A może na najniższy poziom coś a'la śnieżne gobliny?
http://almanach.scharesoft.de/images/c/c3/SR_Riekling_Spaeher.jpg
http://images.wikia.com/elderscrolls/pl/images/c/c9/400px-Rieklingdragonborn.jpg

Fandor PW
2 lipca 2013, 09:12
Może by tak zmienić sposób głosowania? Tak wiem wszyscy już "jarają" się, że wybrali yeti na 7 poziom. Ale bardziej sensowne było by stworzenie kilku koncepcji całego miasta przez użytkowników i najlepsze do ankiety. Oszczędzimy sobie przynajmniej 7 kolejnych tygodni głosowań, a to przy remisach dodatkowo lub czymś jeszcze, a koncepcja będzie spójna.

Czarexin PW
2 lipca 2013, 19:27
Ostatnio przeglądałem hc i znalazłem coś takiego:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=35852&pagenumber=1
Całkiem ładne są lamparty i bizon. Co o tym sądzicie?

Ja myślę, że można by zrobić vori w ten sposób:
1lv - Jakiś elf walczący wręcz.
2lv - Może tygrys?
3lv - Elf strzelający.
4lv - Niedźwiedziołak?
5lv - Wiedźma
6lv - Olbrzymy
7lv - Wendigo a jako ulepszenie Yeti (strzelec). Sytuacja byłaby taka sama jak w fortecy. Gigant nie strzela, ale tytan już tak.

Fandor PW
2 lipca 2013, 20:27
Tylko, że my nie chcemy w tym mieście ripów tylko nowe defy zrobione przez naszych artystów, ale sami palcem nie kiwniemy. Nowy lider mógłby złożyć z nich jakąś wersję 0.9.

Hayven PW
3 lipca 2013, 07:56
Cytat:
7. Wendigo, a Yeti na ulepszenie

O.o To przecież tak, jakby próbować ulepszać Chłopa na Kapłankę xD

Czarexin PW
3 lipca 2013, 11:33
No dobrze może to źle wyglądać, a jeśli yeti i yeti wampopodobny miałby być ulepszeniem tylko z inną nazwą?

Fandor PW
3 lipca 2013, 16:09
A ja mam chyba nową jednostkę dla Vori, myślę że będzie najlepsza ;D:
link

HobbitHobbitNigdy nie lubiłem nazwy tej strony. :P

Eternal PW
3 lipca 2013, 19:14
Dobra wiadomość dla fanów miasta- Lord_Hawk zgodził się mi pomóc, jeśli pomoże też ktoś inny. W tej sytuacji ponownie proszę was o pomoc, gdyż nad projektem zabłysło światełko nadziei. Czekam do niedzieli.

AmiDaDeer PW
3 lipca 2013, 22:20
A ja ponownie proszę byś pokazał coś z własnej inicjatywy zamiast obwoływać się liderem i oczekiwać łaski od jakichkolwiek grafików. Czekam do niedzieli. :P

witchking PW
8 lipca 2013, 22:40
Trochę z innych gier MM:

MM9:
Yeti:


Yanmir czyli lodowy olbrzym:

Wydaje mi się bardzo podobny do wielkiego tytana z Legends


Crusaders:
Lodowy tytan:


I jeszcze coś ze starych MM:


Kammer PW
8 sierpnia 2013, 01:06
Witajcie!

Niemal równo miesiąc temu temat Vori umarł, co było skutkiem tego, iż dyskusje prowadzone były niezwykle lużno i ich rezultat był praktycznie bezznaczenia. Jako, że pomysł takiego miasta wyjątkowo mocno przypadł mi do gustu postanowiłem stworzyć i przekazać Wam moją wizję (której brak był jedna z przyczyn upadku tego tematu).

UWAGA! Wszystkie nazwy są próbne!

Na pierwszy poziom chciałbym umieścić Śnieżne wilki (ul.: Potomkowie Fenrira). Byłaby to szybka jednostka z zionięciem i (może) brakiem kontry w ulepszeniu. Symbolizowałyby one bolesne ukłucia zimowego wichru. Legowiskiem byłoby Zmrożona polana. Coś takiego, ale bez łańcuchów. Link coś miesza. Zamiast http://www.forum.acidcave.net wstawcie zwykłe http://

Drugim poziomem byłby Drażyciel. Mógłby on latać (defacto przekopywać się pod ziemią). Byłby on bardzo wytrzymały, lecz powolny. Legowisko: Śnieżne osuwisko. Byłby tylko nieco bardziej niebieski.

Na trzeci poziom upatrzyłem sobie Sopelnika. Byłby to powolny, wytrzymały strzeleco dużej sile rażenia i małej liczbie amunicji. Rekrutowalibyśmy je w Lodowej iglicy. Wygląd.

Dalej mamy kolejną dziką bestie w jej lodowym wydaniu: Lodowe tygrysy, pomijającymi część obrony przeciwnika i (może) ze zdolnością regeneracji. Ich mankamentem byłaby ich niska ilość punktów życia i niska obrona. Źródłem ich byłaby Biała grota. Wygląd

Dalej mamy jedynego elfa w tymże mieście, Mesmera (ul.: Mentalista), dzięki którym mieszkańcy Vori opanowali umysły tylu potworów. Oczywiście byliby to strzelcy, dodatkowo mogący rzucić na sojuszników Błogosławieństwo. Wygląd ich pocisku byłby wyglądem zaklęcia Lodowego pocisku. Miejsce rekrutacji: centrum kontrolne Śnieżny menhir. Wygląd.

Przedostaniem jednostką jest oczywiście Lodowy olbrzym. Ulepszenie latałoby (w formie śnieżnej zamieci). Stanowiłby on główną siłę uderzeniową Vori. Legowiskiem byłby Lodowy pałac/Asgard, zbudowany na ścianie pobliskiej góry. Wygląd.

Czempionem i najpotężniejszą jednostką Lodowej wyspy to (oczywiście) Yeti Wendigo. Ze zdolnościami straszenia wrogów i wysysania z nich zdrowia. Najmowalibyśmy je w Przeklętej puszczy. Wygląd.


Oczywiście dobrym pomysłem byłoby dodanie do miasta jakieś kampani wyjaśniającej jej historię. Oto ona:

Na samym jej wstępie poznajemy bohatera magii Kammera, który odebrał wieści o tajemniczym ataku nekromantów na jego ziemia. Zgarnia więc armię i rusza na podbój zdobytych przez nich miast (klasyczny samouczek wprowadzający nową frakcję). Szybko zostaje jednak pobity i wzięty w niewolę przez przywódcę nekromantów, którzy poddają go rytuałowi przemiany w lisza. Dowiaduje się on, iż głęboko pod powierzchnią Vori znajduje się tajemniczy artefakt zwany Kulą lodu. Po poznaniu znanej nekromantom jej historii nasz protagonista odpłaca im się pięknym za nadobne, zabija wszystkich nekromantów korzystając ze swej nowonabytej mocy i ucieczka do stolicy państwa lodowych elfów. Nauczył się on bowiem od mistrzów magii śmierci tego, iż bezgraniczne posłuszeństwo swych oddziałów to niebywały skarb. W stolicy korzystając z magii iluzji ukrywa swą prawdziwą osobę i przejmuje władzę dzięki wszelkim etycznym i nieetycznym metodom. Finalnie staje się Wielkiim królem Vori, ujawnić swe prawdziwe oblicze i organizuje wyprawę w celu odnalezienia starożytnego artefaktu. W końcu odnajduje on zapieczętowane Wrote prowadzące wgłąb lodowca i o całkiem długiej misji otwiera je. Kolejnym aktem tej przygody jest przekonanie prastarych duchów Prodków o tym, że jest prawdziwym mieszkańcem Vori (to właśnie dlatego nekromanci nie zabili go, lecz podjęli próbę przekabacenia go na swą stronę). Finalnie dobitnie udowadnia swą krew i schodzi na najniższy poziom kompleksu, a tam… Forge! W takim razie Lodowa wyspa spoczywa w rzeczywistości na zamrożonym statku Starożytnych. Finalnie pokonuje strażników Lodowej Kuli i staje się jej jedynym władcą. Dodatkowo poznaje jej prawdziwą historię: Kl to w rzeczywistości potężna broń Starożytnych, mająca za zadanie zamrażać całe planety opanowane przez Kregen i tym samym ich eliminować. Niestety na skutek awarii (lub zamachu?) systemu zabezpieczającego Kula za cel wzięła swój okręt transportowy i spadła na miejsce, które później stało się znane jako Vori. W krótce później doszło do Ciszy i ta potężna Broń zaginęła długie stulecia. Po zdobyciu tej Uberbroni logiczny byłby powrót do stolicy, co też Kammer czyni. Finalnie po kilku przygodach przybywa na miejsce. Tylko po to, by dowiedzieć się, że na Vori szaleją buntownicy. Trzema przywódcami buntu byli: Yeti (walczący o uwolnienie swych ziomków spod kontroli elfów), Artan (pałający chorobliwą nienawiścią do nieumarłych), który dodatkowo wezwał sobie na pomoc armię ludzi i Orena (których motywacje nie były nam znane). Finalnie po zgławieniu buntu okazuje się, iż za wszystkim w rzeczywistości stali Kreganie! W niewiadomy dla nas sposób dowiedzieli się, iż Kula lodu znów stanowi dla nich zagrożenie i postanowili zainterweniować. Wysłali więc potężną inwazję mającą zdezintegrować Vori. Nas bohater po szaleńczej pogoni z kosmitami odkopał Graala, z pomocą którego w stolicy wzniósł na Lodowej kuli w stolicy Mroźny Znak, którego moc znacząco przetrzebiła armie agresorów. Ostatecznie inwazja została zażegnana.

To jak, graficy i programiści, pomożecie?

jarojj10 PW
8 sierpnia 2013, 10:18
Mi wydawało się że ten projekt "upadł" przez brak zaangażowania kolejnych "liderów" którzy za jedyny cel postawili sobie wybieranie/wymyślanie jednostek i proszenie forumowiczów o wykonanie reszty pracy.
Dobrze że tym razem ustalona została przynajmniej koncepcja jednostek i kampanii. Moim zdaniem to jednak za mało by wcielić ten projekt w życie :(

Kammer PW
8 sierpnia 2013, 21:17
@jarojj10 Co więc jest potrzebne?

Garść różnych informacji:
- Oddziały Vori będą mieć niski przyrost, lecz wysokie statystyki (w myśl zasady "tylko najsilniejsi przetrwają").
- Ulubioną machiną będzie Namiot medyka.
- Miasto będzie nosić nazwę Lodowca. Ekran miasta będzie przedstawieniem jęzora właśnie lodowca. Legowiska Wengigo i Olbrzymów usytuowane będą w na szczytach, Tygrysów i Wilków po bokach (w lesie), reszty zaś - na dole, w sandrze.
- Gildia magów pięciopoziomowa.
- Bohaterowie będą mieć 0% szans na poznanie Magii ognia podczas awansu, z kolei Magie Wody i ziemi oraz Mądrość i Miscytyzm będą powszechne.
- Szanse na zdobycie poszczególnych atrybutów podczas awansu będą się kształtować tak: obrona (40%), siła zaklęć (30%), wiedza (20%) i atak (10%).
- Bohater specjalizujący się w olbrzymach będzie nazywał się Hayven ;).

Kastore PW
8 sierpnia 2013, 21:27
Kammer:
@jarojj10 Co więc jest potrzebne?
Grafiki. A nikt nie chce ich robić, bo nie odczuwa takiej potrzeby. Jak na razie każdy z liderów (których kadencja trwa zazwyczaj mniej niż tydzień :P) przedstawił tylko swoją wizję miasta (za którą został skrytykowany :P) i... tyle.

Altair PW
8 sierpnia 2013, 21:30
Nazwy, siły zaklęć, umiejętności i inne bajery można wymyślić na końcu i może to zrobić każdy. Jednak aby dotrzeć tego etapu potrzebne są grafiki, grafiki i jeszcze raz grafiki: jednostek, miast, budynków, cieni, obwódek cieni itp.
A do tej pory co jakiś czas pojawia się ktoś "oświecony", który uważa, że problemem są statystyki i biografie bohaterów i to jego wizja powinna być realizowana. Gdyby każda wymądrzająca się tu osoba zrobiłaby chociaż jedną jednostkę (taką jaką chce) można byłoby przystąpić do dalszej pracy. Niczego nie potraficie? Wesprzyjcie chociaż projekt dobrym słowem (ewentualnie datkiem na biednych grafików ;P)

Kammer PW
8 sierpnia 2013, 21:40
Te "bajery" miały na celu pokazanie, że jakaś wizja istnieje. Wcześniej zamiast planów mieliśmy tu dysputy na temat wyższości Yeti nad Wendigo i na odwrót. Oczywiście grafiki są niezbędne, lecz co należy zrobić by one powstały? Zdobyć grafików. A jak to zrobić? Przedstawić im i zaszczepić w nich swoją wizję, co też próbuję zrobić.

Fandor PW
8 sierpnia 2013, 21:49
Żeby zdobyć grafików trzeba samemu coś zrobić, bo czemu niby oni mają robić za kogoś wizje jego miasta skoro on sam nic nie robi, a oni inaczej widzieli by to miasto, jednak wolą zająć się innymi projektami, które mają szanse zainstnieć bo ktoś coś robi, a nie tylko chce być liderem rządzącym wszystkimi wokół żeby robili jego projekty.

Kammer PW
8 sierpnia 2013, 22:03
fandor510:
trzeba samemu coś zrobić
I zrobiłem. Przedstawiłem znacznie więcej niż dwaj poprzedni liderzy. Za grafikę się nie wezmę, gdyż z przyczyn zdrowotnych nie jestem w stanie precyzyjnie malować, robić skomplikowanych rzeczy manualnych.

fandor510:
a oni inaczej widzieli by to miasto

Więc zapraszam do dyskusji na temat miasta i różnic w jego postrzeganiu. Jestem otwarty na sugestie. Do tej pory uzyskałem masę pro tipów odnośnie bycia liderem (nie umniejszam ich wagi), lecz nie uzyskałem żadnej opinii na temat całokształtu, który przedstawiłem.

strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel