Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Porady zakupowe
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3

DaLyra PW
22 czerwca 2013, 11:50
Witam
Otóż od pewnego czasu ciułam sobie 3000 pieczęci na duży pakiet. Lecz ktoś doradził mi żeby lepiej kupić pakiet Herolda za 1400, a resztę pieczęci wymienić na złoto i wydać je na pakiety Emilio.
I tu moje pytanie: co lepiej zrobić: ciułać dalej na duży pakiet, czy wydać pieczęcie w wyżej wymieniony sposób?

PS. Może macie jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Azon PW
22 czerwca 2013, 13:09
Zależy to głównie pod tego jak dobrą masz talię. Jeśli masz już prawie wszystkie potrzebne ci karty z podstawki to kupuj pakiet herolda, jeśli nie to zbieraj na kilka big boxów. Jaki masz poziom i jaką frakcją grasz/masz zamiar grać?

DaLyra PW
22 czerwca 2013, 15:16
Poziom 10, zaczynałem Infernem ale podoba mi się Przystań, Twierdza, oraz nawet Necro i Świątynia. Najpierw jednak wolałbym ułożyć jakąś dobrą Przystań i po tym OTK Twierdzy.
Karty podstawowe:
10/12 wydarzeń, 61/86 zaklęć, 40/63 potworów, 29/47 łutów.

Azon PW
22 czerwca 2013, 18:13
To zdecydowanie big boxy - będziesz potrzebował nawet ze dwa. Zdobędziesz też sporo kart, które pozwolą ci zastanowić się nad stworzeniem talii innych frakcji. Karty z herolda czy powstania pustki bez dobrej podstawy są praktycznie bezużyteczne.

DaLyra PW
22 czerwca 2013, 18:32
Aż dwa te za 3000 pieczęci? Przecież teraz trudno uciułać, a ciułać jeszcze na drugi? Trochę cienko...

jollo PW
22 czerwca 2013, 21:05
Bez przesady. Jeden big box starczy. Oczywiście jeszcze zależy co tam wylosujesz. Ale niewykluczone, że jakiegoś boxa z podstawki przyda się kupić.
Jak już masz big boxa to chyba warto potem kupować zestawy bohaterskie. Kolejne pieczęcie to przeznaczyłbym na kupno zestawu pustki.
Sam nie wiem do końca co tu poradzić. A może kupuj po big boxie pakiety emilio? Tam możesz dostać wszystko. I bohaterów i karty. Także ja po big boxie celowałbym albo w pakiety Emilio, albo w pakiety bohaterskie podstawowe.

Alamar PW
22 czerwca 2013, 21:41
Jeśli jesteś nowym graczem, to karty z Herolda za bardzo Ci się nie przydadzą. Nie są aż tak rewelacyjne (poza kilkoma wyjątkami) i da się je pobić kartami z podstawki. Karty z Herolda są alternatywą do kart wcześniej stosowanych i trzeba mieć trochę doświadczenia, by wiedzieć, jakie inne karty dobrać i kiedy je rzucać.

Pakiet podstawowy + karty Pustki wg mnie są lepszym rozwiązaniem. Karty Pustki są uzupełnieniem talii podstawowej, podczas gdy karty Herolda to bardziej alternatywa i przeciwdziałanie konkretnym deckom, niż budowanie typowej talii, która ma za zadanie wygrać.

Azon PW
23 czerwca 2013, 08:56
jollo, jaką grasz frakcją, że wystarczył ci jeden big box?

INeverBluff PW
23 czerwca 2013, 12:43
Skoro już istnieje taki temat to i ja zapytam. Gram frakcją inferno, póki co 28 lvl, 1000 pieczęci. Teraz nie wiem czy kupować zestaw, bohaterski zestaw czy dzielnie zbierać na duży zestaw. Póki co nie mam żadnego DA i mam jedną banshee.

Statystyki kart:
Wydarzenia: 12/12 (w tym tylko jeden tydzień najemników ;/)
Łuty: 42/47
Zaklęcia: 58/63
Przystań: 25/29
Twierdza: 25/29
Nekropolia: 24/29
Inferno: 22/29

Pograłbym jakąś inną frakcją, ale nie wiem czy ten bohaterski pakiet mi się opłaca.

jollo PW
23 czerwca 2013, 13:18
Cytat:
jollo, jaką grasz frakcją, że wystarczył ci jeden big box?

Ja nie kupowałem żadnego bix boxa :P
Moje wszystkie pieczęcie wydawałem na różne boxy, a to podstawowy, a to bodajże trzy razy powstania pustki, teraz zbieram kolejny raz na powstanie pustki. Złoto wydaje na pakiety z podstawki i bohaterskie, ostatnio Emilio.
Gram każdą frakcją, ostatnio powrót do twierdzy.

Azon PW
23 czerwca 2013, 20:30
INeverBluff, raczej się opłaca. Ja już kupiłem ich ze 30 (a wciąż mi brakuje dwóch bohaterów) i jak znudzi mi się granie jedną frakcją mogę się łatwo przesiąść na inną - jest to też najlepszy sposób na poznanie ich słabych stron. Ja zawsze polecam na początek ze dwa big boxy za pieczęcie. Daje to sporą elastyczność w dostosowywaniu swojej strategii. Prędzej czy później będziesz musiał nakupić sporo pakietów podstawowych, a na big boxie najwięcej oszczędzisz. Pamiętaj też, że gdy wejdzie nowy dodatek to karty z poprzedniego będą dostępne za złoto (IMO warto zbierać złoto do tego czasu). Złoto wtedy można przeznaczyć na pakiety Emilia oraz bohaterskie.

INeverBluff PW
23 czerwca 2013, 23:35
Pooglądałem swoje karty i stwierdzam, że jestem w kropce. Patrząc na nekro to właściwie mam wszystko co potrzebne jest na ariane 3/6/0, no oprócz samej ariany. Z jednej strony mógłbym zakupić do niej talię, a z drugiej mógłbym nazbierać 5k kart i ją dostać za darmo.

Co do boxów bohaterskich to dostanę bohaterów i wszystkie karty co w pakietach posiłków poza zwykłymi crapami. Wtedy mógłbym pograć właśnie innymi frakcjami.

Zaś patrząc z innej strony mógłbym kupić box herolda i mieć szanse na commony i uncommony potrzebne do ulepszenia do mojej talii inferna (to o czym zdaje się już wspominałeś w innym temacie). W końcu łatwiej o nie niż o potrzebne rary lub epiki z podstawki, a bardzo by pomogły. Mam nadzieję, że rozwiejecie jeszcze trochę moje wątpliwości, bo jutro zamierzam podjąć decyzję. :P Z góry dzięki.

jollo PW
24 czerwca 2013, 07:55
Cytat:
Ja zawsze polecam na początek ze dwa big boxy za pieczęcie. Daje to sporą elastyczność w dostosowywaniu swojej strategii. Prędzej czy później będziesz musiał nakupić sporo pakietów podstawowych, a na big boxie najwięcej oszczędzisz
Na dwa big boxy należałoby wydać 6k pieczęci, nie nazwałbym zdobycie 50 poziomu początkiem (jeżeli się mylę w obliczeniach to poprawcie).
Tym bardziej, że właśnie pakiet posiłków kosztuje zaledwie 12.5k, więc tanio. Pakiet pustki 18.5k, jeden box kosztuje 1k pieczęci, drugi 1.2k relatywnie opłaca się bardziej kupić box pustki.

@INeverBluff
Ja kupiłem talię Arianny praktycznie dla samego bohatera. 5k kart, hm przy dobrych wiatrach to nie wiem, może na 100 poziomie będziesz mieć, jak nie będziesz palić kart w otchłani. Pytanie brzmi czy Arianna aż tak Ci potrzebna. I czy nie lepiej nakupować za te pieniądze bohaterskich pakietów.
Jak już będziesz mieć konkret talię, to będziesz wygrywać szwajcarskie turnieje, więc i pakiet herolda też będzie Twój.

DaLyra PW
2 lipca 2013, 10:20
Wpadłem na pewien pomysł i powiedzcie czy dobry:
Wyżej zadeklarowałem, że chcę robić talię Przystani, lecz odkryłem, że dużo funu sprawia oglądanie talii Świątyni (bardziej niż Przystani).
Czy dobrą decyzją byłoby dociułanie 75k na talię Świątyni i wydanie pieczęci na box Powstania Pustki, lub nawet dwa? (lub/i doładowanie złota i kupowanie pakiecików za złoto?). Chciałbym mieć dobrą talię na jackpota by ugrać i zarobić chociaż trochę ( 20k na jeden turniej byłoby ok), a Świątynia z tym przestawianiem stworków i blokowaniem ataków, honorem - bardzo mi się podoba.

jollo PW
2 lipca 2013, 11:03
Z podstawową talią świątyni oraz dwoma boxami może być Ci ciężko zająć miejsce zapewniające 20k golda. Ale na ten moment i tak większe szanse niż przystani ;)
Ciężko mi coś tutaj doradzić. Decydując się na świątynię od razu wiążesz się z większymi wydatkami niż na podstawowe talie.
Na pewno jednak warto kupić boxy powstania pustki, bo to karty są dla wszystkich, nie tylko dla świątyni.
Z drugiej strony decydując się na granie przystanią oraz kupowanie zwykłych pakietów automatycznie będziesz mieć karty również do 3 innych talii.
Więc albo decydujesz się na granie jedną talią, albo z czasem na granie różnymi ;)
Ja na początku kupiłem talię sanktuarium, trochę nią pograłem, ale szału nie było.

DaLyra PW
2 lipca 2013, 11:09
Czyli zostaje mi jednak kupić boxa za 3k pieczęci? ;p (do którego teraz brakuje mi 15 pieczątek!! ... -.-)

jollo PW
2 lipca 2013, 12:38
Chyba tak będzie najlepiej. A potem zobaczysz sam czy pakiety bohaterskie czy coś innego. Złoto trzymaj, poczekaj aż zobaczysz co wypadnie z dużego boxa.

S0char PW
9 lipca 2013, 17:50
Cześć, mam już prawie 125k golda.
Mój deck to same podstawy jestem nowy.
mam przystań, i oto moje pytanie:
Czy lepszą decyzją będzie kupienie sobie "Potężne fale" czy dziergać tą kasę na pakiety bohaterskie/posiłków?

jollo PW
10 lipca 2013, 07:58
Lepiej jak już kupić talię "zerwany losy".
A czy lepiej talię czy pakiety, hm. Pakiety z jednym bohaterem to tak średnio Ci się przydadzą, więc może talię, a potem pakiety podstawowe.

archini PW
12 sierpnia 2013, 15:43
Mam takie pytanko, bo już posiadam praktycznie większość kart z podstawki i chce kupić sobie jakiś box i właśnie nie wiem co będzie lepsze czy herold pustki czy może lepiej najpierw powstanie pustki.

Gram Garantem, 10 lvl, 1k+ elo
strona: 1 - 2 - 3
temat: Porady zakupowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel