Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Turniej szwajcarski
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
10 czerwca 2013, 16:01
Masz w pełni rację. ELO w DoC-u ma wiele wad i niekoniecznie odzwierciedla prawdziwy poziom umiejętności.
Po prostu sądziłem, że od ELO wolisz porównywać level gracza.

Ostatecznie jednak myślę, że zgodzisz się, że w większości przypadków oraz biorąc pod uwagę reprezentatywną populację (dziesiątki tysięcy graczy) ELO jest - z pewną dokładnością - wystarczająco dobrym miernikiem umiejętności.

Jeśli tak, to wracam do początku - gracze z ustabilizowanym i nieprzekłamanym ELO poniżej 1000 nie za bardzo mają szansę wygrać w turniejach szwajcarskich, jeśli pojawią się w nich gracze z ustabilizowanym i nieprzekłamanym ELO powyżej 1000. A ci pojawiają się bardzo często. Wobec tego turnieje służą 10-ciu procentom najlepszych graczy, a nie 90-ciu procentom. Zaś zwykłe pojedynki rankingowe służą w przybliżeniu 100% graczy, gdyż szanse są tu w założeniach wyrównane.

shpoora30 PW
10 czerwca 2013, 16:08
@Acid Dragon a cóż to jest M&M Day? Nie słyszałem o tym.

Btw. ktoś tam wspominał jeszcze o graczu mającym niski lvl, deck inferno złożony z praktycznie z podstawowych kart i wygrał (czy zajął drugie miejsce) turniej.

Wyjaśnię tylko, że taki deck czasami jest zwany "The 1001 Deck", bo jest diabolicznie efektywny, a nie wymaga jakiś specjalnie rzadkich kart.
http://www.mmdoc.net/show_deck/130/

Na niskim elo strasznie efektywny i stosunkowo łatwo nim wbić te 1k elo.


@Acid Dragon swoją drogą to co mówisz o turnieju szwajcarskim, można też powiedzieć o turnieju jackpot. Tam też graczom początkującym ciężko będzie coś ugrać. Dla mnie turniej jackpot to co dwudniowy dopływ dodatkowej gotówki przy niedużym koszcie. Za mniej więcej 6-7 gier dostanę >10k golda, co na początku zabawy z tą grą było dla mnie niemożliwe.

Festorn PW
10 czerwca 2013, 16:32
Ha, ja właśnie w jeckpocie najwyżej doszedłem na T4, czyli około 10k golda. Dlatego też turnieje uważam, za bardziej dla mnie opłacalne :)

Graczy poniżej 1000 elo też jest zdecydowanie więcej. Dlatego na szwajcarach i tak najwięcej jest tych właśnie graczy. Wystarczy w jednym turnieju na trzy zająć drugie miejsce i jesteśmy na plusie. Skoro ktoś uważa, że bilety mu są niepotrzebne, a dostaje je w nagrodzie codziennej, to może warto od tak, dla próby, spróbować rozegrać 3 turnieje?

laszka PW
10 czerwca 2013, 16:45
@Jollo

Acamasem gram właściwie 4/0/3

5 piąstki to do tych chłopków co mają enemy spell warda (x2) na wypadek Ariany/otk
4 przeznaczenia na okazyjbegi Cosmica. (x2)

Wystarczy.

efjot_ep PW
10 czerwca 2013, 17:41
Nie było mnie jeden dzień a tu proszę, jaka dyskusja_:)
Moje morale lekko wzrosło i myślę, że czas spróbować gry w szwajcara. Ja zacząłem w nie grać faktycznie po wyjściu dodatku, także Ci najlepsi mnie dobijali, ale teraz mam nadzieję będzie inaczej!_A co do tego turnieju jackpot, na jakiej zasadzie jest to grane? Aktywujesz turniej, tracisz jeden kupon i grasz ile wlezie z nadzieją, że jutro fajna kasa wpadnie?

Orpelmen PW
10 czerwca 2013, 18:41
Nie tracisz kuponu.

Ten turek jest bezpłatny...

Acid Dragon PW
10 czerwca 2013, 18:50
Cytat:
@Acid Dragon a cóż to jest M&M Day? Nie słyszałem o tym.

A na głównej nawet zdjęcia są ;). W prezencie każdy uczestnik dostał po pakiecie. I po koszulce.

efjot_ep PW
11 czerwca 2013, 09:39
Jeszcze jedno pytanie a propo tego turnieju jackpot.
Ważne jest, ile meczów wygrałem, ile przegrałem, czy ważna jest ilość meczów?
Tzn. ile coinów dostajemy po całym dniu jest zależne od tego czy tego? Jest to jakoś do sprawdzenia?

Festorn PW
11 czerwca 2013, 09:41
Od twojego ELO, które zdobywasz za wygrane a tracisz za porażki. Ile punktów nazbierasz, takie masz miejsce.

Martfa PW
11 czerwca 2013, 20:02
Pytanie, rebus, zagadka: jak działają "punkty odbicia" w turnieju szwajcarskim? Tzn. w jaki sposób są naliczane i do czego właściwie służą?

Hayven PW
11 czerwca 2013, 20:14
Punkty odbicia to suma punktów zdobytych przez rywali, w przypadku wyniku egzekwo decydują o tym, kto jest lepszy. Zresztą, już gdzieś o tym było mówione :P

Martfa PW
11 czerwca 2013, 23:18
Aaaa... jak było to pardonsik. Widocznie nie szukałam wystarczająco dokładnie. Tak czy siak dzięki za odpowiedź :)
strona: 1 - 2
temat: Turniej szwajcarski

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel