Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: MM 1-5 n dos-boxie
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2

Kodzo19 PW
8 czerwca 2013, 21:33
Czy wie ktoś co trzeba zrobić by włączone Might and magic na dos boxie odtwarzało dźwięk np. część 3,4,5 i żeby były na pełnym ekranie? Wie ktoś?

AquaInferus PW
8 czerwca 2013, 22:42
Alt Enter pełny ekran. A w INSTALL.EXE Video VGA/MGGA Sound: Roland & Blaster i masz pełny ekran i dźwięk w M&M 3 w M&M 4 W INSTALL.EXE Music/Fx: Sound Blaster
Speech: Pc Speaker
M&M 5 Music/Fx Roland Canvas/GS Speech: Sound Source
Ja tak mam ustawione i ma dźwięk ustawienia z 5 mogą być takie same w 4 . różnica z tego co widzę to głoś aktorów tzn w 4 ich nie słychać tylko muzyka natomiast na ustawieniach co ma w 5 jest i głos aktorów i muzyczka .

Kodzo19 PW
9 czerwca 2013, 16:57
A jak zapisywać grę w might and magic 1 i 2, i jak wczytywać?

Hayven PW
9 czerwca 2013, 18:30
Gra zapisuje się za każdym razem, gdy wchodzisz do karczmy :) Inaczej zapisu wykonać się nie da. Odnośnie wczytywania, to wczytuje się bodajże automatycznie po śmierci całej drużyny, a jeśli sam chcesz to zrobić, to chyba nie ma innego sposobu jak wyłączyć DosBOX-a i włączyć grę od nowa :P

Kodzo19 PW
9 czerwca 2013, 19:04
A jak by tak napisy polskie zrobić by fabułę zrozumieć. Z góry dziękuje za pomoc.

AquaInferus PW
9 czerwca 2013, 19:14
A ja z Dwójką ma taki problem że mi się nie odpala gdyby tak sekwencję prawidłowego odpalenie i ustawień ( komunikat jest taki MM2 : Not enough memory for 16 color version .Release TSRs and retry ) Ktoś podał.

Kodzo19 PW
9 czerwca 2013, 19:26
Ja mam taki sam problem z dwójką ciekawe jakie jest rozwiązanie pewnie potrzeba innego emulatora o ile takowy jest i działa poprawnie.

AquaInferus PW
9 czerwca 2013, 19:32
Już rozwiązałem, to należy wpisać Loadfix a potem dopiero MM2.
U_mnie wygląda to tak, odpalam dosboxa_0.74, wpisuje kolejno mount c f:\GRYDOS Z:\>c: C:\>cd M&M2 C:\M&M2>cd m&m2 C:\M&M2\M&M2>loadfix pojawia się komunikat 64kb allocated. I znowu C:\M&M2\M&M2>mm2 i po tym już gra uruchomiona.



Kodzo19 PW
10 czerwca 2013, 14:08
Okazuje się że takie zapisywanie jest w części 4 i 5 a w trzecią nie grałem chyba że robię coś źle. Bo mi chodziło o 2 pierwsze części.
W jakiej wersji pierwszego might and magic można zapisywać grę i wczytywać?

Ketrab PW
10 czerwca 2013, 17:02
Co do MM1.

Tak jak pisał Hayven stan gry można zapisać tylko odwiedzając drużyną karczmę. Jest ich tylko pięć po jednej w każdym mieście: Sorpigal, Portsmith, Algary, Dusk i Erliquin. Jest to uciążliwe tylko na początku i do momentu opanowania czaru latania, przeniesienia do miasta i teleportu bądź odnalezienia przedmiotu o podobnych właściwościach.


Jednak zdarza się (mi się to przytrafiło), że niechcący wyrzucisz z plecaka bardzo ważny przedmiot (np. złoty klucz) a zorientujesz się o tym dopiero po odwiedzeniu karczmy ;) A bez którego nie będziesz w stanie poznać wszystkich wątków bądź nawet ukończyć gry. Możesz też nie przeszukać miejsca bezpośrednio po walce lub zdarzeniu i bezpowrotnie ominie cię fant, który się tam skrywał. Co wtedy?

Są dwa rozwiązania.

Pierwsze wynika z racji odnawiania się map (lokacji) każdorazowo po jej opuszczeniu. Wówczas można powtórzyć dany quest, ciąg zadań czy walk ponownie by jeszcze raz zdobyć ów wyrzucony czy nie odnaleziony skarb, fant.

Można też, drugi sposób, kopiować katalog z grą i archiwizować go sobie, co jakiś czas. I gdy powyższa sytuacja zaistnieje wrócić do wcześniejszego stanu i zawartości plecaka.

Ten drugi sposób nie jest błyskotliwy, ale czasem może się przydać. Co prawda można wykonać quest ponownie (i przy okazji nabrać dodatkowego doświadczenia i złota), ale nie zawsze jest chęć jeszcze raz przechodzenia tych samych lokacji i zadań. Nie wspominając o poświęconym czasie.

Może nie jest to odkrywcze, ale mi zaoszczędziło dużo czasu i nerwów. Zwłaszcza na początku gry, gdy nie mamy odpowiednich czarów, drużyna jest słabsza od większości flory i fauny VARN, a eksploracja i wykonywanie questów jest bardzo powolne i ostrożne.

Kodzo19 PW
10 czerwca 2013, 18:26
Więc żeby zapisać muszę iść z i 1 pierwszego miasta do drugiego do karczmy, tak to jest uciążliwe bo znajdę bandę potworów które zabiją całą drużynę jednym strzałem i koniec teraz rozumiem. Bo wpadnę na jakiegoś smoka albo gorgona tak jak to w moim przypadku i koniec.

AquaInferus PW
11 czerwca 2013, 18:33
Po naciśnięciu TAB masz ramkę Panelu Kontrolnego i masz tam między innymi Save i Load. W M&M3 jest tylko z tego co widzę w postać nadpisu, natomiast w M&M4 i 5 masz już dwie opcję: Save pierwszy - Save game (takie nadpisywanie), drugi - Save as (tu możesz sam wybrać slot zapisu). Polecam mimo wszystko zapisywać na Save as. Jeśli wrzucisz plik z 4 i 5 części do jednego folderu powstanie ci World of Xeen. Będziesz mógł_wtedy wybrać z menu startowego gry czy rozpoczniesz od 4 czy 5 części, przemieszczać się miedzy obszarami Ciemnej i Jasnej strony Xeenu i mieć dostęp do nowych zadań i kilka innych faktów z tym tez się wiążę. Co do 1 i 2 to chyba_to się sprowadza właśnie do takich miejsc kontrolnych typu karczmy. PS jak polecenie działa (loadfix)?

Hayven PW
11 czerwca 2013, 20:17
Z tego, co wyczytałem w samym emulatorze, to umożliwia użycie większej pamięci, niż standardowo :P

Kodzo19 PW
11 czerwca 2013, 21:51
W pierwszej części idzie mi dobrze jeśli chodzi o kasę i wbijanie poziomów natomiast często mnie ktoś zabija a po drugie dostałem takie zadanie że muszę iść do czarnokśiężnika Agara do erliquin ale tam są zbyt silne potwory jak na mnie więc muszę kombinować.

AquaInferus PW
11 czerwca 2013, 22:34
A w dwójkę grasz,_czy robisz tylko pierwszą część? Hmm ciekawe czemu mod rozdzielił to zdanie na 2, ale pewnie taki jest fajnej. Co do tej jedynki grasz po angielsku,_czy masz jakieś spolszczenie?

Kodzo19 PW
13 czerwca 2013, 22:17
Nie mam spolszczenia a drugiej części i tak nie umiem włączyć.

AquaInferus PW
13 czerwca 2013, 22:30
A zastosowałeś Komedę którą podałem przed uruchomieniem dwójki

Kodzo19 PW
14 czerwca 2013, 13:53
Rozwiązałem problem dzięki.

Kodzo19 PW
14 lipca 2013, 18:11
Mam jeszcze jeden problem, kiedy udało się zrobić world of Xeen to przy każdym wychodzeniu z miasta gra prosiła mnie o wpisanie kodu. Kiedy go nie wpisałem po prostu nie mogłem wyjść po za pierwsze miasto. Normalnie kiedy gram w clouds of xeen lub darkside of xeen to nie muszę kodu wpisywać.

Alamar PW
14 lipca 2013, 22:40
Którym plikiem uruchamiasz grę? Z tego co pamiętam, są co najmniej dwa i jeden z nich uruchamia grę bez potrzeby wpisywania kluczowych słów.
strona: 1 - 2
temat: MM 1-5 n dos-boxie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel