Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 200 - 201 - 202

BluekPL PW
5 czerwca 2013, 19:09
hudr?

Nie wiem dlaczego ale Rogatki kojarzą mi się z wykopkami :/

Reszta ok

Saki PW
5 czerwca 2013, 19:26
Cytat:
A co do smoczych gór... geografia się kłania :D

Tym bardziej brzmi to bezsensownie, zważywszy na nawiązanie do konkretnej krainy geograficznej sugerowałoby to, że istnieje tylko jedno pasmo górskie, gdzie pojawiają się smoki(chodzi mi tu o "Góry Smocze", nie "Smocze góry", bo zmiana, choć subtelna, jest bardzo znaczna).

Cytat:
1: Magiczna Latarnia - Magiczny Lampion - Tajemniczy Ogród

Może "Cudowny Ogród", lub "Magiczny Ogród"?

Cytat:
7: Wir Ognia - Burza Ognia - Hidalgo

Nie widzę zbytniego związku między filmem(oprócz nazwy filmu, samo określenie "Hidalgo" dotyczy konia), a nazwą. Wygooglowałem, w poszukiwaniu lepszej inspiracji - dalej nic, tylko oddalające od tego tropy. Sugerowałbym zmianę tego ulepszenia, lub przerobienie całej koncepcji na bliższą oryginałowi, gdzie figurowała nazwa "Pyre". Zgodnie z tym można by dojść do koncepcji: Stos > Wir Ognia > Ogniste Tornado, lub po prostu coś w stylu Stos > Wielki Stos > Święty Stos.

Cytat:
3: Psiarnia - Piekielna psiarnia/Cerberowisko - Mroczna psiarnia/Piekielne/Mroczne Cerberowisko

Może: Psiarnia > Piekielna psiarnia > Psiarnia otchłani/Otchłanna psiarnia? Otchłań często jest kojarzona z piekłem, a zważywszy na nawiązanie do D&D, którymi to zresztą HoMM3 się cechował, wydaje mi się to odpowiednie.

Cytat:
4: Wrota Demonów - Rogatki - Rogatki Piekieł

Ciekawa gra słów, aczkolwiek niezbyt mnie przekonuje;p Sugerowałbym może: Wrota demonów > Brama demonów > Piekielna brama?

Cytat:
5: Przedsionek Piekła - Jama piekielna - Jama tortur

"Jama tortur" nie brzmi zbyt imponująco w porównaniu z "Jamą piekielną";p

Cytat:
6: Jezioro ognia - Pałac ognia - Pałac na lawie

A co byś powiedział na: Jezioro ognia > Ognista baszta > Ognisty Pałac?

Cytat:
7: Przeklęte ruiny - Przeklęty pałac - Pałac okultystów/Bractwa

A np: Przeklęte ruiny/Przeklęty plac > Przeklęty pałac > Pałac potępionych?

Cytat:
2: harpie gniazda - gniazda wiedźm - gniazdo królowej

Hm... No nie wiem. Może zamiast królowych harpii zrobić z nich jakieś(dalekie, bardzo dalekie skojarzenie, ale nie mam lepszego pomysłu) furie, czy erynie? I wtedy byłyby to stosownie "Gniazda Furii". "Gniazdo królowej znowu brzmi chyba trochę zbyt jednostkowo.

Cytat:
3: Kolumna oczu - kolumna beholderów - kolumna oculusów

Może by tak np. Kolumna oczu > Kolumna spojrzeń > Kolumna wejrzeń(cokolwiek)? Dziwnie mi to brzmi w ten sposób, w jaki to przedstawiłeś - choć może to tylko ja...

Cytat:
5: Labirynt - Wielki labirynt - labirynt dedala

Znowu nawiązanie i znowu mi nie pasuje, aczkolwiek nie mam żadnego pomysłu, jakby to zmienić;p

Cytat:
1: Chata gnolli - chata bobołaków - chata wilkołaków

Nieeeee!!! Nie bobołaki!!! Dlaczego;( Nie mogłaby to być ludzka i normalna chata maruderów?

Cytat:
4: Legowisko bazyliszków - królewskie legowisko - starożytne legowisko

Znów nie brzmi mi najlepiej. I znów można by sięgnąć do angielskiego;p, czyniąc: Legowisko bazyliszków > Jama bazyliszków > Prastara jama.

Cytat:
6: gniazdo wiwern - królewskie gniazdo - gniazdo trucizny

Rozumiem, tak jak w poprzednim przypadku, pobudki(nawiązanie do nazwy stworzenia), ale i tak muszę się uczepić;p Ale nie mam kompletnie pomysłu na to, jak w przypadku minotaurów.

Cytat:
2: wilczy wybieg - plac wilków - plac szkoleniowy

Wilczy wybieg > Wilczy plac > Wilcza arena?

Cytat:
4: fort ogrów - forteca ogrów - forteca magów

Ogrza baszta > Ogrzy barbakan(lub po prostu "Barbakan") > Ogrzy fort?

Cytat:
6: grota cyklopów - jaskinie cyklopów - królewskie jaskinie

Jama cyklopów > Jaskinia cyklopów > Grota cyklopów?

Cytat:
7: siedlisko behemotów - groty behemotów - starożytne groty

Siedlisko behehemotów > Pieczara behemotów > Pradawna(Widmowa) pieczara?

Irhak PW
5 czerwca 2013, 19:34
Cytat:
Może "Cudowny Ogród", lub "Magiczny Ogród"?
Znowu mam odsyłać gdzieś indziej? Tym razem do literatury :P

Cytat:
Stos > Wir Ognia > Ogniste Tornado
Pierwotnie miałem tam zamiast Hidalgo Ognista nawałnicę. Tornado mi do HoMMM jakoś nie pasuje, jeśli chodzi o nazwę :P

Cytat:
"Jama tortur" nie brzmi zbyt imponująco w porównaniu z "Jamą piekielną";p
W angielskim to jest jeszcze gorzej :D Bo nazwy jednostek już sa np. Pit Lord (co prędzej bym przetłumaczył jak Mistrza Areny :P)

Cytat:
A co byś powiedział na: Jezioro ognia > Ognista baszta > Ognisty Pałac?
Tylko jeśli będziesz zmieniać pierwszy wyraz :D

Cytat:
A np: Przeklęte ruiny/Przeklęty plac > Przeklęty pałac > Pałac potępionych?
Zważywszy na to co ma być drugim ulepszeniem to jednak nie dawałbym tam potępionych. Jakoś średnio to mi pasuje z Baronem/Antychrystem :P

Kuririn PW
5 czerwca 2013, 19:41
Wszystko ładnie pięknie, ale mam big problem :/ i pól dnia użeram się, i nie udaje mi się :( w Kapitolu wyświetlają się nazwy i są obrazki siedlisk, a w zamku gdzie wykupujemy jednostki zostaje wszystko po staremu :/ "I masz babo placek"

Screen:



Tak gadacie, że nie widzicie mojego posta.
Nie wiem jak to rozkminić :/

witchking PW
5 czerwca 2013, 19:42
Czarci krąg to ludowe określenie kręgów w które układają się grzyby. Wierzono kiedyś, że jest to sprawka diabła. Warto zauważyć, że siedlisko troglodytów takim kręgiem jest (tak przynajmniej mi się zdaje gdy patrze na grafikę). Pozostałe nazwy więc średnio się sprawdzają w tym przypadku. Szczególnie, że kręgi piekielne to kolejne części samego piekła i nic nie mają wspólnego z tymi czarcimi (może poza samym diabłem;p). Oko troglodyty w ogóle wydaje mi się tu nie pasować.

Saki PW
5 czerwca 2013, 19:44
Cytat:
Znowu mam odsyłać gdzieś indziej? Tym razem do literatury :P

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego nawiązania, uważam jednak, że jest ono zupełnie niepotrzebne.

Cytat:
Pierwotnie miałem tam zamiast Hidalgo Ognista nawałnicę. Tornado mi do HoMMM jakoś nie pasuje, jeśli chodzi o nazwę :P

"Ognista nawałnica" brzmi całkiem zacnie:) Aczkolwiek nie rozumiem chyba awersji do tornada;p

Cytat:
W angielskim to jest jeszcze gorzej :D Bo nazwy jednostek już sa np. Pit Lord (co prędzej bym przetłumaczył jak Mistrza Areny :P)

No to może, znowu poprawiając tłumaczy z Mirage, nawiązać do oryginału i stworzyć: Piekielna Dziura > Piekielna Jama > Piekielny Jar?

Cytat:
Tylko jeśli będziesz zmieniać pierwszy wyraz :D

Nie jestem pewien, czy załapałem...

Cytat:
Zważywszy na to co ma być drugim ulepszeniem to jednak nie dawałbym tam potępionych. Jakoś średnio to mi pasuje z Baronem/Antychrystem :P

Czy ja wiem... Antychryst, czy Piekielny baron całkiem nieźle mi pasuje do potępionych, w końcu lubi sobie wziąć paru pod opiekę;p "Okultyzm" nie jest dla mnie tak jednoznaczny. Zawsze można też wziąć sobie jakieś bluźnierstwo, czy świętokradztwo...

Irhak PW
5 czerwca 2013, 20:07
Cytat:
Oko troglodyty w ogóle wydaje mi się tu nie pasować.
Ja też jakoś nie potrafię tego dopasować u troglodytów. Oko troglodyty może mieć dwojakie znaczenie i 3 grafiki :P
Znaczenie:
1) kształt
2) troglodyci widzą (IIRC te z MM9 nie sa ślepe :D)
Grafiki: zwykły krąg, oko nad głowną budowlą i w kształt oka.

Można też dać w takim razie coś takiego: Nora (Warren :P) - Czarci Krąg - CZarcie kolo.

Cytat:
"Ognista nawałnica" brzmi całkiem zacnie:) Aczkolwiek nie rozumiem chyba awersji do tornada;p
Zmieniłem, bo też mi jakoś nie grało :D A tornado... tornado się przesuwa chyba, co? :P

Cytat:
No to może, znowu poprawiając tłumaczy z Mirage, nawiązać do oryginału i stworzyć: Piekielna Dziura > Piekielna Jama > Piekielny Jar?
A może... Piekielna Jama - Piekielny Jar - Przedsionek Piekła? :P

Cytat:
"Okultyzm" nie jest dla mnie tak jednoznaczny.
Zauważ, że w praktykach okultystycznych przy przywoływaniu demonów to masz zaklęcia na te potężne najczęściej znane. Bluźnierstwa to ja bym prędzej widział jakby musiały być przy salach grzechu. A czemu nie Pałac Bractwa? :P (Palace of Order)

Saki PW
5 czerwca 2013, 21:14
Kuririn, niestety ja jestem w stanie średnio Ci pomóc, toteż głosu nie chciałem nawet zabierać(na modowaniu to się... no, nie znam;p).

Cytat:
Zmieniłem, bo też mi jakoś nie grało :D A tornado... tornado się przesuwa chyba, co? :P

A "wir" odnosi się w większości sytuacji do płynów, a nawet jeszcze częściej do wody, czyli zasadniczo można by to nawet zrównać z oksymoronem;p Smocze klify, które przecież się pojawiają w grze, też nie za bardzo z klifami mają faktycznie wiele wspólnego.

Cytat:
Zauważ, że w praktykach okultystycznych przy przywoływaniu demonów to masz zaklęcia na te potężne najczęściej znane.

Owszem, zważ jednak na to, że praktyki okultystyczne nie wiążą się jedynie z pojmowaną powszechnie koncepcją piekła, czy demonów.

Cytat:
Bluźnierstwa to ja bym prędzej widział jakby musiały być przy salach grzechu.

W zasadzie - masz rację;p

Cytat:
A czemu nie Pałac Bractwa? :P (Palace of Order)

Po angielsku można to odczytać dwojako, a "Pałac porządku" nie brzmi w tym wypadku zbyt wiarygodnie;p Poza tym, Bractwo Ognia nie jest zbyt charakterystyczne, nie leży u jakichś podstaw fabularnych, właściwie to jest, bo jest - nie wiem więc, po co rzeczone bractwo w to mieszać.

Co do Impów - może "Wylęgarnia"? Nie będzie wtedy problemu z powtórzeniem.

Zedytowałem post z moimi propozycjami;)

Irhak PW
5 czerwca 2013, 21:40
Cytat:
Hm... No nie wiem. Może zamiast królowych harpii zrobić z nich jakieś(dalekie, bardzo dalekie skojarzenie, ale nie mam lepszego pomysłu) furie, czy erynie?
Dawno już nie miałem do czynienia z mitologią to i o nich zapomniałem :P

Cytat:
Może by tak np. Kolumna oczu > Kolumna spojrzeń > Kolumna wejrzeń(cokolwiek)? Dziwnie mi to brzmi w ten sposób, w jaki to przedstawiłeś - choć może to tylko ja...
Wyszedłem od stwierdzenia: "Kolumna (złych) oczu", więc poszedłem po jednostkach, ale twoje może być :)

Cytat:
Nie mogłaby to być ludzka i normalna chata maruderów?
"Nie cierpię walczyć", "Nie cierpię mojej chaty" :P

Cytat:
Legowisko bazyliszków > Jama bazyliszków > Prastara jama.
Pasuje lepiej niż po nazwach jednostek :D

Cytat:
Wilczy wybieg > Wilczy plac > Wilcza arena
Tu było najgorzej w całym Stronghold :D sam nie wiedziałem jak to ugryźć ;)

Cytat:
Ogrza baszta > Ogrzy barbakan(lub po prostu "Barbakan") > Ogrzy fort
Jama cyklopów > Jaskinia cyklopów > Grota cyklopów
Wolałbym, żeby nazwy oryginalne pojawiały się na "normalnych" pozycjach (nieulepszone, 1 ulepszenie). Przy ograch - twoje trochę mi dziwnie brzmi, a ja dorzuciłem tylko lokację z MM8 i poszedłem po jednostkach :D

Cytat:
Siedlisko behehemotów > Pieczara behemotów > Pradawna(Widmowa) pieczara
Nie za dużo tej pradawności? :P

Cytat:
Tak gadacie, że nie widzicie mojego posta.
Nie wiem jak to rozkminić :/
Idź z tym do Warmongera i reszty programistów VCMI :P Oni stworzyli taki a nie inny system i powinni go znać :P

Cytat:
Nie jestem pewien, czy załapałem...
Jezioro ognia - Baszta ognia - Pałac ognia

Cytat:
Co do Impów - może "Wylęgarnia"? Nie będzie wtedy problemu z powtórzeniem.
Z ognia w jaja :P Wylęgarnia kojarzy mi się własnie z jajami :D

Cytat:
A "wir" odnosi się w większości sytuacji do płynów, a nawet jeszcze częściej do wody, czyli zasadniczo można by to nawet zrównać z oksymoronem;p Smocze klify, które przecież się pojawiają w grze, też nie za bardzo z klifami mają faktycznie wiele wspólnego.
E sumie racja, ale spójrz na siedlisko feniksów - normalnie jakbyś zamieszał herbatę i spojrzał na niego z boku :P

Kuririn PW
5 czerwca 2013, 21:54
Cytat:
Cytat:
Tak gadacie, że nie widzicie mojego posta.
Nie wiem jak to rozkminić :/

Idź z tym do Warmongera i reszty programistów VCMI :P Oni stworzyli taki a nie inny system i powinni go znać :P

To raczej nie jest do rozwiązania w tej chwili... a szkoda, ubolewam nad tym że nie będzie grafik w zamku... możne kiedyś to nastąpi... ( Myślę, mogę się mylić, ze to jest przepisane z oryginalnego kodu gry)...

Na chwilę obecną:

Screen:



Trzeba iść dalej :)

Saki PW
5 czerwca 2013, 21:58
Cytat:
Wyszedłem od stwierdzenia: "Kolumna (złych) oczu", więc poszedłem po jednostkach, ale twoje może być :)

Tak też myślałem, ale stwierdziłem, że coś w ten deseń zabrzmiałoby bardziej intrygująco;]

Cytat:
"Nie cierpię walczyć", "Nie cierpię mojej chaty" :P

Oj, nie, taką osobę zwiemy marudą;p Więcej nawet powiem - potocznie "maruder" oznacza raczej kogoś, kto się ociąga.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maruder - tu masz śliczne wytłumaczenie;)

Cytat:
Wolałbym, żeby nazwy oryginalne pojawiały się na "normalnych" pozycjach (nieulepszone, 1 ulepszenie).

To można i Grotę > Jamę > Jaskinię;p

Cytat:
Przy ograch - twoje trochę mi dziwnie brzmi, a ja dorzuciłem tylko lokację z MM8 i poszedłem po jednostkach :D

Mi znowu "Forteca" brzmi dziwnie o tyle, że istnieje taka frakcja. A gdy już masz "fortecę magów", to w ogóle odlot i nie spodziewam się tam nikogo innego, jak Solmyra;p Barbakany, baszty i inne takie pasują mi do czysto militarnie i wojennie nastawionego Krewlod. Co prawda w takiej sytuacji powstaje znowu problem z nadmiernie wielką ilością baszt, siedlisk, legowisk itd.

Cytat:
Nie za dużo tej pradawności? :P

Może... To tylko propozycja;d

Cytat:
Jezioro ognia - Baszta ognia - Pałac ognia

No i jest ok!

Cytat:
Z ognia w jaja :P Wylęgarnia kojarzy mi się własnie z jajami :D

W zasadzie tak... Aczkolwiek system larwalny owadów, jak i ogólne parcie w ilość miast jakości całkiem mi się z chochlikami(i z Kreeganami, zresztą) kojarzy;p Myślałem też, by zastosować to jakoś do Ważek.

Cytat:
E sumie racja, ale spójrz na siedlisko feniksów - normalnie jakbyś zamieszał herbatę i spojrzał na niego z boku :P

Zgadzam się - moim celem było jednak wykazanie, że w ramach swobody artystycznej i dla składności estetycznej można trochę poprzeinaczać znaczenia niektórych słów, szczególnie gdy w ogólnym rozrachunku są one synonimiczne.

Kastore PW
5 czerwca 2013, 22:20
Proszę, napiszcie do czego w końcu doszliście w postaci proponowanych przez was nazw w jednym poście. Sorry, ale nie chce mi się tego czytać i wiecie, coś mi to przypomina (to... ech!).

Eggyslav PW
5 czerwca 2013, 22:22
Przede wszystkim chciałem się przywitać, i przedstawić, Sir Eggyslav, do waszych usług. *dworski ukłon*

A teraz do rzeczy:

5: Klasztor - Konwent - Zakon

(wybaczcie, lecz nie wiem jak w tych stronach się cytuje innych forumowczów, jeśli ktoś mógłby mi to objaśnić, byłbym zobowiązany.)

Jak już było powiedziane, zamiast konwentu lepiej pasuje monastyr. Jednak nazwa trzeciego ulepszenia, zakon, również raczej nie pasuje, zakon jest to rodzaj organizacji, nie budynku, dlatego proponowałbym:

Klasztor - Monastyr - Opactwo.

Zaś co do trzeciego ulepszenia Wilczego wybiegu, proponuję nazwę Szczwalnia (czyli miejsce gdzie odbywały się walki zwierząt, popularne w Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVII wieku.)

Co wy na to, panowie szlachta?

Kastore PW
5 czerwca 2013, 22:29
Eggyslav:
(wybaczcie, lecz nie wiem jak w tych stronach się cytuje innych forumowczów, jeśli ktoś mógłby mi to objaśnić, byłbym zobowiązany.)
Proszę. :P
Eggyslav:
Klasztor - Monastyr - Opactwo.
Co wy na to, panowie szlachta?
W grze nie umieścisz linka do Wikipedii. Lepsze są nazwy, które zna każdy.

Saki PW
5 czerwca 2013, 22:42
Cytat:
W grze nie umieścisz linka do Wikipedii. Lepsze są nazwy, które zna każdy.

"Konwent" budzi raczej skojarzenia z mangą i anime, ewentualnie fantastyką, niźli z mnichami. "Monastyr" zaś... no nie wiem, czy jestem jedynym, dla którego skojarzenia są oczywiste? Wydaje mi się, że koncepcja: Klasztor > Opactwo > Monastyr, lub Klasztor > Monastyr > Opactwo faktycznie jest lepsza. Rozumiem, gdybyś chciał tam wciskać jakiś "Sobór", czy "Katolikon".

Eggyslav PW
5 czerwca 2013, 22:44
Cytat:
W grze nie umieścisz linka do Wikipedii. Lepsze są nazwy, które zna każdy

Mimo wszystko, Szczwalnia instynktownie kojarzy się ze szczuciem, ergo nawet jeśli ktoś nie zna nazwy per se, na drodze dedukcyjnego myślenia w mig wykoncypuje że jest to miejsce w którym się szczuje (w tym przypadku) wilki.

Irhak PW
5 czerwca 2013, 22:46
Cytat:
potocznie "maruder" oznacza raczej kogoś, kto się ociąga.
To tym bardziej nie pasuje :D Sa szybsze od zwykłych gnolli :P A o bobołakach już masz w grze ;)

Cytat:
Sorry, ale nie chce mi się tego czytać i wiecie, coś mi to przypomina (to... ech!).
To ty nie widziałeś komentarzy na JB :P Przy niektórych newsach trzeba było wyłaczać, bo taki flejm się tam robił :P

Cytat:
wybaczcie, lecz nie wiem jak w tych stronach się cytuje innych forumowczów, jeśli ktoś mógłby mi to objaśnić, byłbym zobowiązany
Tagi

Cytat:
Klasztor - Monastyr - Opactwo
Jak to mówią? "I gites majones" :P

Cytat:
W grze nie umieścisz linka do Wikipedii. Lepsze są nazwy, które zna każdy.
A ikona ci się pewnie kojarzy tylko z grafika skrótu do programu, co? :P Akurat ktoś kto trochę czytał a. słuchał lub uważał na zajęciach wie co to monastyr (choć głownie odnosi się to do górskich klasztorów :P)

Cytat:
Zaś co do trzeciego ulepszenia Wilczego wybiegu, proponuję nazwę Szczwalnia
Nie. Pierwsze skojarzenie - jakaś czeska szwalnia :P Tutaj musi być coś prostszego. Widać to po czarcim kręgu, która to nazwa sugerowała zupełnie co innego :P

Edit:
Cytat:
"Konwent" budzi raczej skojarzenia z mangą i anime, ewentualnie fantastyką, niźli z mnichami.
Też racja. Rzadko kiedy się słyszy o konwentach zakonnych.

Saki PW
5 czerwca 2013, 22:51
Cytat:
To tym bardziej nie pasuje :D Sa szybsze od zwykłych gnolli :P A o bobołakach już masz w grze ;)

Zajrzałeś do linka? Miałbyś tam podaną etymologię dzisiejszego znaczenia tego słowa;p Maruderzy to byli grabieżcy, rozbójnicy. Angielska wersja korzysta właśnie z określenia "Marauder" - ciężko się z nimi sprzeczać;p Zresztą, gnolle są hybrydą hieny i człowieka, zaś bobołaki... Hiena nie miała tu raczej za wiele do gadania;p Po prostu jakiś nadmiernie ambitny tłumacz postanowił ulepszyć to, co już było dobre i powstał taki właśnie potworek;p

Eggyslav PW
5 czerwca 2013, 23:00
Cytat:
5: Labirynt - Wielki labirynt - labirynt dedala


Znowu nawiązanie i znowu mi nie pasuje, aczkolwiek nie mam żadnego pomysłu, jakby to zmienić;p

Może tak:

Kazamaty - Labirynt - Wielki Labirynt

A co do nieszczęsnego monastyru, proponuję, wzorem HoMM 5:

Klasztor - Katedra - Opactwo, tudzież w innej konfiguracji.


Kastore PW
5 czerwca 2013, 23:09
Irhak:
A ikona ci się pewnie kojarzy tylko z grafika skrótu do programu, co?
Ech!
Irhak:
Akurat ktoś kto trochę czytał a. słuchał lub uważał na zajęciach wie co to monastyr (choć głownie odnosi się to do górskich klasztorów :P)
Dobrze, to było tylko uprzedzenie. Nie chciałbym widzieć w HoMMIII Jowialnych Kruków oraz innych perełek tego typu.
Irhak:
Labirynt - Wielki labirynt - labirynt dedala
Agh!
Eggyslav:
Kazamaty - Labirynt - Wielki Labirynt
Uff! Znowu, ale tym razem jeszcze gorzej (w sensie znaczeniowym). Może by coś prostszego, w stylu:
Labirynt - Wielki Labirynt - Jeżeli ma być dla Krwawych minotaurów to może lepiej Krwawy Labirynt lub Labirynt Krwi?

Edit:
Eggyslav:
Klasztor - Katedra - Opactwo, tudzież w innej konfiguracji.
To już brzmi dużo lepiej. Jednak zmieniłbym na Klasztor - Opactwo - Katedra.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel