Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: MM9 - komnaty Kwasowej Groty
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3

Irhak PW
20 lipca 2012, 18:08
Grota nam się rozrasta powoli i to nie tylko o te najnowsze części sagi, ale także o komnaty dotyczące starszych gier. Jak właśnie MM9. Za pozwoleniem Acida i własną wolą udostępniam ten link. Chętnie przyjmę wszelką pomoc, gdyż ten dział jest, z tego co się orientuję, jedynym w Polsce działem o tej grze i pracy przy nim jest znacznie więcej niż może się wydawać. Dla uwydatnienia ile jeszcze jest pracy zamieszczam listę "to do".

1) Opis przeciwników wraz z ich wizerunkami (wizerunki niemożliwe do wyciągnięcia z samych zasobów gry)
2) Opis wszystkich zadań
3) Rozbudowany opis lokacji
4) Wykaz ciekawostek (nie tylko nawiązania, ale także wywiady i plany względem tej gry)
5) Rekonstrukcja galerii i powiększenie jej, w tym także o screeny z bety i pierwszych etapów produkcji gry, a także karty wyników naszej gry
6) Wykaz bugów czy innych nieścisłości w grze
7) Opracowanie historii Chedianu


Gdyby ktoś w jakikolwiek sposób byłby chętny pomóc, byłbym wdzięczny. Choćby ta pomoc była tylko i wyłącznie propozycją i/lub opinią na temat tego, co już zrobiono.

PS. Nie wiedziałem gdzie to rzucić, więc jest w miejscu dot. gier MM ;)

Alchemik PW
20 lipca 2012, 18:10
Ja mam instrukcję do MM9 gdzie jest dość obszernie z tego co pamiętam historia Axeothu, z naciskiem na Chedian i jego okolice. Mogę udostępnić ale mam ją po angielsku.

Alamar PW
20 lipca 2012, 18:13
To już jest.

TopFunny525 PW
20 lipca 2012, 18:13
Irhak. Mogę ci na maila przesłać informacje co do Might and Magica IX? Sam miałem styczność z tytułem ale nie długi.
Ok?

Mam już coś o Chedanie. Znalazłem kilka linków. Tu ci dać czy na maila? PS. Pochodzą z angielskich stron więc jeszcze nie przetłumaczone.

Irhak PW
20 lipca 2012, 18:34
Od razu mówię, że strona Flamestryke stanowi dla mnie bazę, więc nie ma posyłać mnie tam. Angielską instrukcję też już mam i polską, i polskawą (jakby to nazwał Alamar :P). Gdyby jednak gdzieś wam się zawieruszył idealny pdf/skan taki, że OCR by dał radę (leniwy jestem :P) to skonwertować do tekstu.
A co do reszty - możecie tutaj nawet. Alamar obiecał mi, że bedzie się przyglądał temu działowi uważnie, więc niech widzi też i materiały :D

Alchemik PW
20 lipca 2012, 18:38
Cytat:
Gdyby jednak gdzieś wam się zawieruszył idealny pdf/skan...

Ja mam oficjalną instrukcję dołączaną przez GOG.com więc jej jakość jest bez zarzutów.

TopFunny525 PW
20 lipca 2012, 18:42
http://ancienthomeofdragon2.homestead.com/MMIX_History.html

Link do historii w całym Might and Magic IX Co do zadań to jakich wam brakuje?

TopFunny525 PW
20 lipca 2012, 18:50
O jakie opinie Gasparze? I przestań dawać te cytaty z Heroesa III:).

Ps. Następne linki:

http://www.wossname.de/mm9/enemies.htm

Tutaj na temat wszystkich jednostek w MM9. Niestety strona jest po niemiecku ale większość rzeczy jest zrozumiała.


http://ancienthomeofdragon2.homestead.com/MMIX_Spells.html

Tutaj zaklęcia z gry

A co do wrogów to trochę grafik w necie jest. Wystarczy wpisać Might and Magic Enemys. Sporo mi wyszło.

Jak znajdę więcej rzeczy to dam znać albo edytuje swego posta. Pozdrawiam.

Irhak PW
20 lipca 2012, 18:57
Alchemik:
Ja mam oficjalną instrukcję dołączaną przez GOG.com więc jej jakość jest bez zarzutów.
A jest to wersja PL instrukcji? I to jeszcze w wersji tekstowej, a nie zwykłe skany?

Gaspar:
Fajna ta gra w ogóle jest? (...) Mnie chodzi o wasze opinie!
Nie gorączkuj się tak. Spójrz najpierw na godzinę postów ;)
Co do gry to... Nie jest tak rozbudowana jak MM6-8, ale swoje ma. Mnie się podobała ;P

Cytat:
A co do wrogów to trochę grafik w necie jest.
Dzięki, ale już lepiej grac i robić screeny ;) A i wszystko co jest w miarę zaczęte i nie trafi ostatecznie do Gildii (przynajmniej tak sądzę, że historia Chedianu trafi do Gildii) jest podana. Resztę należy traktować jako nieobecną.

Ps. jakbyś nie zauważył to czary już są opisane wszystkie ;)

Alchemik PW
20 lipca 2012, 19:02
Cytat:
A jest to wersja PL instrukcji? I to jeszcze w wersji tekstowej, a nie zwykłe skany?

GOG.com nie sprzedaje gier po polsku, więc instrukcja jest tylko w języku angielskim, chociaż po polsku i tak bym nie kupił. Są to skany, ale bardzo wyraźne bo o takie pytałeś, przynajmniej tak zrozumiałem. Jeśli chcesz to mogę skopiować treść do Wordpada.

TopFunny525 PW
20 lipca 2012, 19:09
Co do ciekawostek to tutaj na filmwebie jest podane kto użyczył głosu w tej grze:

Link do Filmwebu:

http://www.filmweb.pl/videogame/Might+and+Magic+IX-2002-647012/cast

Nie wiem Irhak, czy linki tego typu podawać czy raczej nie?

PS. Zgodnie z obietnicą daje następne ciekawostki:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=7023

Plebiscyt GOL gier 2002 r. Na którym się znalazło Might and Magic IX

Informacje o premierach(np. kolejne przesunięcie premiery):

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=5142


Fandor PW
20 lipca 2012, 19:17
Nie wiem czy moge (jak nie to usunac) zapytac tutaj o jakas strone z ktorej moglbym go sciagnac. Gralem dosc dawno w ta czesc wiec chetnie bym sobie odswierzyl (przydalby sie dzial download).
PS:Czy dzial o MM 6-8 zostanie podzielony na 3 o kazdej czesci? I czy wczesniejsze doczekaja sie dzalow?

Irhak PW
20 lipca 2012, 19:41
Cytat:
PS:Czy dzial o MM 6-8 zostanie podzielony na 3 o kazdej czesci? I czy wczesniejsze doczekaja sie dzalow?
Aktualnie linkujemy (działy MM6-8) do działów z JB. Tak więc póki co NIE będzie rozbicia. Nie w najbliższym czasie.

A linków do gry nie damy - "działanie przeciw szerzeniu się piractwa" to się nazywa ;)

Dark Dragon PW
20 lipca 2012, 22:05
Cytat:
PS:Czy dzial o MM 6-8 zostanie podzielony na 3 o kazdej czesci? I czy wczesniejsze doczekaja sie dzalow?

Prawdopodobnie tak, ale to jak będzie miał się kto tym zająć, są też inne priorytety i aktualnie powstaje dużo więcej nowych działów i są też inne rzeczy na głowie.

Grę można zakupić na Allegro itp. Piractwo jest be, rzekłem.

Irhak PW
25 października 2012, 18:00
No cóż, pora przypomnieć o tym dziale ;)

Ogłaszam konkurs-przetarg na wzory opracowań podstrony z jednostkami i z zadaniami. Najlepsze pomysły zostaną zaimplementowane.

Jedyne co trzeba zrobić to napisać w tym temacie jakie i jak ułożone chcielibyście mieć (mogą być nawet zalinkowane szkice ;) ) informacje. Osobno dla jednostek i osobno dla zadań.



PS. część dotycząca lokacji jest "under construction" ;)

AquaInferus PW
29 maja 2013, 21:19
Pytanie gdzie konkretnie ma wysłać wyznawców gęga gdzie mają płynąć . ma 3 opcje do wyboru podczas rozmowy z przewoźnikiem ale nie ma pojęcie gdzie ma kazać mu płynąć.

Irhak PW
29 maja 2013, 22:03
Obojętnie :D Jedyna różnica jaką zauważyłem to odpowiedź przewoźnika :D

AquaInferus PW
30 maja 2013, 19:09
Ok Dzięki .Teraz Czy możecie mi pomóc jeszcze w 1 kwestii, czyli ścieżki rozwoju postaci na drodze magi, ponieważ nie mogę się zdecydować wyeliminowałem na pewno Druida, bo ma tylko 1 szkołę magi na Arcy . Dwie postacie muszę ukierunkować .Na drodze mocy wybór był prosty Paladyn i Gladiator, a tu nie wiem czeka na propozycje.

Irhak PW
30 maja 2013, 21:04
Cytat:
Na drodze mocy wybór był prosty Paladyn i Gladiator
Bo ja wiem. Ja wybierałem zawsze Paladyna i Zabójcę z drugim zabójcą jako NPC :P

Cytat:
Czy możecie mi pomóc jeszcze w 1 kwestii, czyli ścieżki rozwoju postaci na drodze magi,
Tu zawsze wybierałem Kapłana (Boska Interwencja. Właściwie jedyna klasa, która może sie go nauczyć :P) i Maga (dość silna Trująca Chmura + oko Cyklony). Lisza miałem tylko raz i większej róznicy nie zauważyłem między nim a magiem.

Alamar PW
30 maja 2013, 21:19
Cytat:
Lisza miałem tylko raz i większej róznicy nie zauważyłem między nim a magiem.
Wizyta u okulisty jak najszybciej. :P
strona: 1 - 2 - 3
temat: MM9 - komnaty Kwasowej Groty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel