Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/różne] Nowe artefakty dla jednostek
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

witchking PW
26 maja 2013, 20:56
Specjalne budynki mogły by być umieszczone na mapie. Te w miastach to raczej pomysł odrzucony choc nie ukrywam, że i taki się kiedyś pojawił.

Warmonger PW
26 maja 2013, 21:04
Od początku myślałem raczej o rozwiązaniu proponowanym przez Tiritha, czyli najprostszym

Niestety, większość moderów najpierw wymyśla kilka różnych rozwiązań, następnie je twórczo rozwija, a na końcu próbuje pogodzić wszystkie ze sobą. Nikt ani przez chwilę nie zastanawia się, czy jego pomysł faktycznie ma sens i czemuś służy. W ten sposób powstają takie potworki, jak skrypt wędkowania w studni :P

Pamiętajcie! W dotychczasowych dziejach ludzkości pojawiło się wiele niezwykłych pomysłów, ale tylko nieliczne okazały się sensowne.

Trith PW
26 maja 2013, 21:12
Cytat:
W ten sposób powstają takie potworki, jak skrypt wędkowania w studni.

Ja akurat uwielbiam ten skrypt. Świetna rozrywka kiedy moi bohaterowie nie mają nic lepszego do roboty. :P

avatar PW
26 maja 2013, 22:08
Jeśli runy, to może tylko poprzez (tylko i wyłącznie) crafting u kowala? (coś na kształt Diablo 3)

Kastore PW
26 maja 2013, 23:11
avatar:
Jeśli runy, to może tylko poprzez (tylko i wyłącznie) crafting u kowala?
Pytasz?
Od początku mówiłem, że z tym pomysłem jest coś nie halo. Może po prostu rozdzielimy właściwości Flagi na runy. Wtedy będzie parę run + Sztandar, który ma wszystkie ich właściwości do wyboru.

Zibi17k PW
26 maja 2013, 23:12
Ja proponuje, że przykładowo za pokonanie neutralnego wojska jest 1% szansy na wypadnięcie runy (ale to chyba trzeba czekać na obsługę skryptów chociaż się na tym nie znam ;p)

Kastore PW
26 maja 2013, 23:28
Wszystko co robi się dla VCMI jest przeznaczone głównie na jej końcową wersję, więc to, że nie ma skryptów teraz nie znaczy, że nie możemy już planować na przyszłość. :P

superzgred PW
26 maja 2013, 23:39
A może runy jako element magiczny? Bohater uczyłby się run tak jak zaklęć. W oknie jednostki byłoby miejsce na działającą runę, którą wybierałby gracz. Jedna runa na oddział jednocześnie, ale jeden typ mógłby być rzucony na wszystkie oddziały w armii. Wtedy przydałaby się umiejętność, która została opisana wcześniej. Różnica między zaklęciami, a runami polegałaby na tym, że rzucane byłby na samym poczatku walki w turze 0, działały by przez X tur (zależne od poziomu umiejętności) oraz rezerwowałyby pewną ilośc many w zasobach bohatera - rzucenie 7 potęznych run wymagałoby na przykład 140 wolnych punktów magii na samym początku walki.

Altair PW
26 maja 2013, 23:42
Cytat:
Wszystko co robi się dla VCMI jest przeznaczone głównie na jej końcową wersję, więc to, że nie ma skryptów teraz nie znaczy, że nie możemy już planować na przyszłość. :P

Ja już planuje od kilku lat i zaczynam powoli tracić nadzieje. ;)

Kastore PW
26 maja 2013, 23:46
Altair:
Ja już planuje od kilku lat i zaczynam powoli tracić nadzieje. ;)
Och, czemu? Przecież prace idą do przodu. Może nie w takim tempie, jak każdy by chciał, ale idą. :P
superzgred:
A może runy jako element magiczny? Bohater uczyłby się run tak jak zaklęć.
A co z bohami mocy?

Shin0bi PW
27 maja 2013, 14:40
Bohowie mocy są już i tak znacznie lepsi od bohów magii, więc sprawiedliwie by było gdyby dysponowali tylko słabymi runami.

Matheo PW
27 maja 2013, 16:59
Runy to dobry pomysł. Ja bym propowonował, żeby runy były dostępne po ulepszeniu Kuźni, lub Gildi Magów. Runy nie powinny być jakąś wielką rewolucją, tylko urozmaiceniem. Runy poeinny byc dostosowane do poziomu jednostek. Jednostki 1 poziomu nie powinny mieć run, które pozwalają rzucać czar Implozja itp. Super by było, gdyby run były ukierunkowane pod frakcje. Tak aby wspierały zdolności jednostek.

Moim zdaniem podstawowe runy pozinny być dostępne w miastach, a takie naprawdę silne na mapie przygody.

Fandor PW
27 maja 2013, 20:02
Ja bym chciał ujrzeć jeszcze kuźnie z jakimiś kiepskimi artefaktami dla jednostek np. hełm centaura - 1 do obrony.

Kastore PW
27 maja 2013, 21:09
Shin0bi:
Bohowie mocy są już i tak znacznie lepsi od bohów magii, więc sprawiedliwie by było gdyby dysponowali tylko słabymi runami.
Nie są. Nie mają tego zabezpieczenia w postaci różnych, niekiedy naprawdę potężnych zaklęć. Bohaterowie mocy byli lepsi w HoMMI i HoMMII, bo atak i obrona liczyły się podwójnie, a w HoMMIII... porównaj choćby Solmyra i Crag Hacka.
fandor510:
Ja bym chciał ujrzeć jeszcze kuźnie z jakimiś kiepskimi artefaktami dla jednostek np. hełm centaura - 1 do obrony.
Równie dobrze może to być runa, która dodaje 1 do obrony. :P

Fandor PW
27 maja 2013, 21:22
Tak może, ale tu o to właśnie chodzi, żeby nie było tylko run. Chyba, że mam inną wizje niż Witchking.

witchking PW
27 maja 2013, 21:25
Moim zdaniem lepiej ograniczyć się do jednego typu i ja widzę tu właśnie runy. Mieszanie spowodować może nadmierny chaos.
strona: 1 - 2
temat: [VCMI/różne] Nowe artefakty dla jednostek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel