Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI, 2.1, problem-podczas ładowania wywala do pulpitu
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

arabus PW
11 maja 2013, 00:07
Witam.

Problem jak w temacie. To nie problem sprzętowy bo laptop prawie nowy, mocny.
Gierka - wersja digital, UPLAY, przed updatem z 1.8 do 2.1 było ok. Po updacie do 2.1 przez dwa dni było ok. Teraz, w wersji 2.1 EFIGS (2.2gb) podczas ładowania gry wywala do pulpitu. Nie pomagają reinstalki gry, uplaya itp. Sterowniki grafiki 314.22.
A żeby było ciekawiej - jak próbowałem aktualizować z wersji 1.8 za pomocą patcha teoretycznie przeznaczonego do wersji PL (rozmiar 1.9gb) to instalator nie widzi instalki, gra dla instalatora nie istnieje... Rozumiem, jakby był pirat albo jakaś ruska kopia...
Czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził. Na ubi forum nic o tym nie piszą. Support ma to w nosie...

Acid Dragon PW
11 maja 2013, 01:30
Z tego co widzę, w nosie nie mają tego twórcy. Poprosili nas, aby właśnie tego typu przypadki im przekazywać. Zgodnie z ich dyrektywami prosiłbym o:

1. Raport DxDiag. Aby go wygenerować przejdź do menu START, w polu uruchom wpisz DXDIAG a następnie w oknie, które się pojawi kliknij na dolny przycisk "Save all information..." (po polsku pewnie "Zapisz wszystkie dane...", czy coś podobnego)

2. Zawartość folderu "ErrorReporting". Domyślnie znajduje się on w folderze "Moje Dokumenty\Might & Magic Heroes VI"

arabus PW
14 maja 2013, 13:15
Dziękuję Ci za łaskawe oświecenie, ale nie wniosłeś nic do tematu ani nie przybliżyłeś mnie do rozwiązania problemu. Potrafię znaleźć forum ubisoftu, nawet nieźle rozumiem, co tam ciekawego/pomocnego piszą, a co więcej - zadziałałem według instrukcji znalezionych na stronie producenta.
Ponawiam pytanie - czy ktoś miał podobny problem, a jeśli tak - jak się z nim uporał?

Acid Dragon PW
14 maja 2013, 14:18
A ja ponawiam odpowiedź. To są wytyczne jakie bezpośrednio dostałem na forum VIPów od jednego z twórców (nie tyle z Ubisoftu (który nie zajmuje się bezpośrednio tworzeniem gry i naprawianiem, ale wydawnictwem) co z grupy Virtuos - faktycznych twórców dodatku SoD). Nie próbuję być wredny, ale korzystając ze swoich możliwości mogę przekazać Twój problem bezpośrednio im i w tym celu potrzebuję wymienionych danych. Twórcy - osoby które bezpośrednio kodowały SoD - nie wiedzą jak pomóc Tobie i osobom w podobnej sytuacji, gdy dostają tylko opis błędu bez specyficznych danych, które problem pozwoliłyby odtworzyć.

Jeśli jednak wolisz zaczekać na pomoc innych graczy, to oczywiście pozostaje mi tylko życzyć szczęścia.

arabus PW
14 maja 2013, 16:30
Nie czekam na pomoc od innych graczy - widząc prężność forum i aktywność jego członków, nie liczę na pomoc. To był post z gatunku "a co mi szkodzi". Podobnie uczyniłem na drugim forum o herosach. Z zasady nie pytam o poradę innych ludzi tylko sam szukam odpowiedzi.
Może i nawet byłeś prywatnym samolotem na spotkaniu z twórcami, ale ja znalazłem Twoje wytyczne na forum ubisoftu. Co więcej - na głównej stronie. Ale dzięki za chęci. Bo na odpowiedź od twórców czekam już parę dni...
Wk***** mnie indolencja twórców w tej materii. Cały ten patch to jedna wielka pomyłka. Ja nie pytam "czy gra mi pujdzie" albo "żem nie uróchomił na pentium 3, pomocy!".
Milczeniem pomijam fakt utraty prze reinstalacji uplaya "sejwów" z dwóch miesięcy.
Nie jestem hardkorowym graczem i summa summarum Heroes 6 to była jedynie piękna odskocznia od rzeczywistości. A tu klops.
Ale może znajdziesz u twórców odpowiedź na pytanie. Jak mam Ci przesłać pliki?

Acid Dragon PW
14 maja 2013, 19:51
Prywatnym nie, ale zwracali za bilety lotnicze. E-mailem będzie OK, adres znajdziesz w profilu. Niemniej jednak jeśli już zastosowałeś się do owych wytycznych i przesłałeś te pliki, to jest spora szansa, że do twórców już jakoś dotarły. Mnie jednak nic nie kosztuje wstawienie im tego pod nos.

A dlaczego nie odpowiadają? Jak widzisz, nie ma zbyt wielu graczy, którzy mieliby ten sam problem co Ty. Za to graczy, którzy mają "jakiś" problem jest od groma. Niestety grupa ok. 20 ludzi może mieć "drobny" problem z odtworzeniem akurat Twojego błędu i jego naprawą.

Rozumiem, że klient płaci i klient wymaga. Można narzekać na jakość kodu Black Hole, na słabe beta-testy, na Ubisoft i na 200 innych czynników, aczkolwiek w tej chwili sytuacja wygląda tak, jak wygląda i twórcy nie rozmnożą się, by "obsłużyć" każdego klienta.

Niemniej jednak nie ignorują nikogo, proszą o dostarczanie im owych danych i poprosili również reprezentantów stron HoMM o pomoc i zbieranie ich. Starają się naprawić błędy, ale czasami naprawdę trudno dociec co poszło nie tak akurat w tym, czy innym indywidualnym przypadku.

wilku83 PW
9 czerwca 2013, 18:37
Witam,

Mam problem z ładownie 2 misji kampanii w Pirates of the Savage Sea oraz w Cieniach Mroku przechodzę 1 misję i podczas ładowania 2 misji wszystko się zawiesza.
temat: Heroes VI, 2.1, problem-podczas ładowania wywala do pulpitu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel