Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Wymiana kart
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

jollo PW
10 maja 2013, 12:00
No właśnie, pewnie każdemu się to marzy, a tej funkcji niestety jak nie było, tak nie ma i niewiele wskazuje, żeby miało się to zmienić.
Jest nawet post na forum ubi odnośnie wymiany kart, ale żaden twórca gry chyba w tamtym wątku się nie wypowiedział.
Sama wymiana karta za kartę rzecz jasna nie wchodzi w grę. Wtedy wszyscy by mieli to czego chcą.
Jak myślicie jak powinna wyglądać wymiana/kupno pożądanej przez nas karty, żeby i ludzie byli zadowoleni i gra nie była stratna.
Oczywiście wymiana/kupno karty musiałby sie odbywac za pomocą pieczęci, złoto odpada.
Czy np. system na zasadzie, że ktoś ma epaxa do sprzedania, który powiedzmy kosztuje 500 pieczęci. Ktoś kupuje tego epaxa więc wykłada 500 pieczęci, ale przy każdym kupnie, musi drugie tyle płacić powiedzmy grze. Czyli karta epicka kosztuje go de facto 1k pieczęci. Cena orientacyjna, wiem, że duża. W tym momencie gracz jest zadowolony, gra myślę, że też, bo nie ma zachowanej równowagi w pieczęciach graczy i w pewnym momencie być może trzeba by je zakupić.
Co myślicie? Macie jakieś sugestie?
Pozdrawiam.

trupiciel PW
10 maja 2013, 12:10
Akurat z jednym się nie zgodzę - developerzy wypowiedzieli się kilkakrotnie na temat wymiany kart w grze. W skrócie - 'team' jest zbyt mały, aby zająć się implementacją targowiska, jest wiele mniejszych rzeczy, którymi obecnie się zajmują. Mają to w planach, ale nie mamy co spodziewać się takiej funkcji przez najbliższe pół roku.

jollo PW
10 maja 2013, 13:29
Super. Dzięki za info. W takim razie, temat na razie do usunięcia.

Martfa PW
10 maja 2013, 15:39
Główkowałam, główkowałam i wymyśliłam, że jest właściwie prostsza alternatywa. Mianowicie wprowadzenie możliwości zakupienia konkretnych kart w sklepie (niech już będzie, że za pieczęci :) ). Wydaje mi się, że w ten sposób i gracz byłby zadowolony i Ubisoft by na tym za bardzo nie ucierpiał.

Dark Dragon PW
10 maja 2013, 15:46
Taki pomysł właściwie już pojawił się wśród twórców. O ile mi wiadomo to taka alternatywa również jest rozważana.

Azon PW
10 maja 2013, 16:36
Akurat pomysł, żeby można było kupować konkretne karty w grze (zwłaszcza unikaty) był by w mocno nie porządku wobec graczy, którzy nie inwestują realnej kasy, lub robią to tylko sporadycznie. Obecnie jest bardzo ciekawie bo wiele zależy od czynnika losowości i aby kupowanie kart było opłacalne dla Soft:Ubi to musiały by mieć naprawdę horrendalne ceny.

Acid Dragon PW
10 maja 2013, 16:47
Problem z losowością jest taki, że zgodnie z prawami statystyki każdy gracz dochodzi do momentu, kiedy ma już 90-95% wszystkich kart i "poluje" na te ostatnie. W rezultacie wydaje i tak bardzo dużo złota i pieczęci w błoto - Na moje 3 ostatnio zakupione pakiety nie dostałem ani jednej użytecznej karty (albo już miałem, albo nie gram daną frakcją).

Ja osobiście faktycznie wolałbym zapłacić równowartość 2, czy nawet 3 pakietów, ale mieć możliwość wybrania sobie karty. W ten sposób zamiast 36 bezużytecznych kart dostanę jedną, którą zagram.

Azon PW
10 maja 2013, 18:04
Acid - i w tym leży problem. Bo zapłacił być tylko przykładowo trzykrotną wartość pakietów, a tak wydasz masę pieczęci na kupowanie kolejnych zestawów. Jeśli używasz kasy do zakupu wirtualnej waluty to dla Ubi bardziej opłaca się nie dawać możliwości kupowania konkretnej karty, bo więcej zarobi na losowych pakietach. Jest też małe prawdopodobieństwo, że stracą klienta ponieważ skoro poluje na konkretną kartę to raczej nie zrezygnuje z gry ponieważ nie umie jej trafić.

Ps. Sam zapłacił bym nawet i z 1000 pieczęci za konkretną kartę, której szukam.

Martfa PW
10 maja 2013, 18:05
@Azon - ja też nie inwestuję realnej kasy w grę i raczej nie mam zamiaru tego robić w najbliższym czasie. Sama idea wprowadzenia w grach waluty dostępnej za realną kasę jest nie do końca w porządku wobec graczy, którzy nie chcą płacić. Z drugiej strony granie za darmochę może nie być do końca w porządku wobec samej gry, która przecież z czegoś się musi utrzymać. Ciężko tu stanąć po którejkolwiek stronie.
Poza tym, jak zauważył @Acid Dragon - ciężko jest upolować brakujące karty w boosterach, a wydaje mi się to sensowną alternatywą. Myślę, że kupowanie n-tego boostera i wyciąganie z niego "badziewia", które albo się już ma, albo nie używa jest diabelnie frustrujące i raczej zniechęca po pewnym czasie do dalszej gry.

Dark Dragon PW
10 maja 2013, 19:24
Dlatego na razie jedyną alternatywą jest Piekielna Otchłań. A faktem jest, że gra musi się z czegoś utrzymywać.

Azon PW
10 maja 2013, 19:44
Martfa, nie musisz mnie przekonywać, też bym tego chciał, ale rozumiem też dlaczego Soft:Ubi tego nie wprowadzi.

Martfa PW
11 maja 2013, 00:43
Cóż. Pogdybać zawsze można. A nuż kogoś w Ubi sumienie ruszy ;)

Acid Dragon PW
11 maja 2013, 00:46
Sądzę, że to jednak jak najbardziej może być z korzyścią dla Ubisoftu. Jak już wspomniano, jest spore prawdopodobieństwo, że gracze prędzej się zniechęcą i poddadzą niż będą po raz dwusetny kupować boostery. A możliwość kupienia konkretnej karty za grubą sumę może jednak stanowić pokusę nawet dla tych graczy, którzy do tej pory prawdziwych pieniędzy nie wydawali.

Azon PW
11 maja 2013, 01:21
Tak, ale cena musiała by być naprawdę duża na pewno dużo więcej niż 10x pakietu... Mimo to, myślę, że więcej zarobi na pakietach niż na sprzedawaniu konkretnych pojedynczych kart.

Acid Dragon PW
11 maja 2013, 01:35
Nie sądzę. Cena 2x lub 3x pakietu byłaby wystarczająco wysoka.
Cenę 10x wyższą zapłaciliby tylko nieliczni i żaden z tego zysk - ani dla Ubisoftu, ani dla nas.

Hayven PW
11 maja 2013, 07:56
A co powiecie na "pakiet weterana"?

Byłby dostępny w Sklepie po osiągnięciu np. 1001 ELO, kosztowałby 30 000 złota + 50 pieczęci, a znajdowały by się w nim w dowolnej kombinacji ze wszystkich dotychczasowych rozszerzeń:

- 5 kart zwykłych
- 5 kart niezwykłych
- 1 karta rzadka
- 1 kolejna karta rzadka lub epicka.

Bez możliwości trafienia karty premium. Co więcej, karty nie mogą się powtarzać, ale przed aktywowaniem booster packa, gra będzie sprawdzać nasz zestaw kart i będzie 20% prawdopodobieństwo, że co najmniej jednej z otrzymanych kart nie będziemy jeszcze posiadali, bądź też posiadamy tylko jeden jej egzemplarz (wyłączając Epickie i Unikalne).

Acid Dragon PW
11 maja 2013, 08:15
20% szans? To nic nie da. To znaczyłoby, że 4/5 boosterów dalej może być bezużytecznych. Poza tym mając 90% kart i zakładając, że zwykłe mam już wszystkie, to już w tej chwili mam ok. 20% szans na to, że trafię nową kartę.

Nie, stanowczo za mało. Musiałaby być gwarancja 100%, że co najmniej jedna karta będzie nowa. Wtedy bym się pakietem zainteresował.

Dark Dragon PW
11 maja 2013, 10:21
Wtedy pakiety z najnowszych rozszerzeń też cieszyłyby się gorszą sławą.

Martfa PW
11 maja 2013, 12:57
To ja proponuję "pakiet kolekcjonera" - jedna losowa karta z gwarancją trafienia takiej, której się nie ma i odpowiednio odstraszającą ceną.

Hayven PW
11 maja 2013, 13:08
Co powiesz na 15 000/25 000 szt. złota za sztukę? :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Wymiana kart

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel