Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [Archiwum] Gra dziesięciolecia
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Koshi PW
21 marca 2006, 21:27
CD Action urządziło plebiscyt na 100 najlepszych gier X-lecia, którego wyniki przedstawiono w kwietniowym (jubileuszowym) wydaniu tego pisma (konkretnie w Tipsomaniaku:P). Zgadnijcie kto wygrał? Oczywiście Heroes III ! :):):)

Alamar PW
21 marca 2006, 21:48
A ja Ci powiem, że dla mnie jest kilka innych gier, które uważam za lepsze od H3 (a nawet całej serii Heroesów).

J.K.Tank PW
21 marca 2006, 21:57
Alamar>>>Jakieś przykłady?

A gwoi ścisłości w HoMM dostał nagrodę głównie za to, że jest to gra prawie dla każdego i dostał głos chyba od każdego redaktora (redaktorzy głosowali na 5 gier) i o 2 głosy wygrał z WOW-em.

Acid Dragon PW
21 marca 2006, 23:25
Osobiście jakościowo nad sagą HoMM (tudzież HoMM-MM) stawiałbym conajwyżej tylko niektóre produkcje Blizzarda (choć akurat WoW darzę szczególną antypatią). Jednakże w nich nie ma tego czynnika, który w moim przypadku dawno już przeważył szalę na korzyść HoMM-MM - a jest to oczywiście dość specyficzna fabuła ;).

Ale to zdanie subiektywne oczywiście.

Trang Oul PW
22 marca 2006, 13:46
Ja stawiam na równi z H3 tylko Diablo II i Neverwinter Nights.

vinius PW
22 marca 2006, 14:27
Uhonorowanie H3 jest jednocześnie uhonorowaniem całej sagi, a także i KB :) mimo to jest kilka równorzędnie lubianych przeze mnie gier - np Baldur's Gate czy Worms, Age of Empires (dwie ostatnie głównie z sentymentu :)).

AmiDaDeer PW
22 marca 2006, 15:54
Gry, które lubię tak samo jak Heroes III to:
- King's Bounty (I i II)
- Clash (polska gra)
- Arcanum (extra)
- Star Wars: Galaxies (online)
- Worms
- Tom Clancy's Ghost Recon

A porównywalne do Heroesów III, ale nie gry, to są:
- Stefan (stefan.pl)
- Gwiezdne Wojny
- Heximillian (mój świacik ;))

Alamar PW
22 marca 2006, 16:40
Alamar>>>Jakieś przykłady?

Proszę bardzo:
- Warhammer Dark Omen, b. dobra gra taktyczna, 3D (kto wtedy myślał o robieniu gier strategicznych w pełnym trójwymiarze?), z możliwością użycia czarów, efektami takimi jak szarża, ucieczka (jak oddział dostanie za mocno), strachem czy zdobywaniem doświadczenia. Walka w trybie rzeczywistym i wymaga dużo myślenia.
- Planescape Torment - ciekawa, wciągająca fabuła i rozbudowane opcje dialogowe i wyboru rodzaju postępowania
- Majesty - czyli, jak zarządzać królestwem, na dodatek nie mogąc bezpośrednio oddziaływać na bohaterów (czyli "wojsko")
- Master of Orion II - "Cywilizacja" w kosmosie, plus rozbudowane walki taktyczne (jak czterema statkami pokonać przeważającą flotyllę wroga, która ma podobny poziom technologiczny)
- Galactic Civilization - podobne do MOO II, ale najlepszym AI jakie dotąd widziałem ("jak bez ani jednego wystrzału wygrać grę" - na poziomie łatwym, lub "jak tu do choinki przeżyć" - jeden poziom pozniżej normalnego, wyższych poziomów AI za bardzo nie sprawdzałem)

Starczy?
Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. I jak widać, pewnie mało kto zna te dobre gry (no może poza legendarnym już MOO II czy Planescape Torment).

Gdyby nie okres 10 lat, to bym dodał jeszcze: UFO oraz TIE Fightera (i X-winga) czy Dune II (za Harkonenów) - każda z tych gier jest przełomowa w swojej dziedzinie, jak i bardzo wciągająca.

Cuthbert2 PW
22 marca 2006, 17:02
Wiecie, w różne gierki pogrywałem, ale prócz Fallouta M&M i HoMM to wszystkie prędzej czy później mnie nudziły. Tak więc podpisuję się pod zdaniem redaktorów CDA

TeHniK PW
22 marca 2006, 18:28
Witam Wszystkich.Dawno już Groty nie odwiedzałem, gdyż kombinowałem jak tu do wojska nie iść ^_-

Bardzo się cieszę, iż HoMM 3 zdobył zaszczytne pierwsze miejsce, spośród wielu innych, na pewno wspaniałych tytułów.

Do moich ulubieńców, poza oczywiście Herosami, są :

- Diablo (Hellfire i wspaniały włoski mod "Rebirth")
- Diablo 2 : LoD
- Warlords Battlecry (Wszystkie części)
- Baldur's Gate (I i II + dodatki)
- IceWind Dale (I i II + dodatki)
- Sacred(Podziemia)
- MU Online (gram od dwóch lat, po parę godzin dziennie)
- Tibia (na szarym końcu, gdyż gram od tygodnia :] )

Ps.Obserwuję posty pewnego jegomościa na owym forum i powoli krew zaczyna buzować w mych zatkanych przez nikotynę żyłach.Kiedyś wybuchnę, ale to będzie kiedyś.Możecie zgadywać, o kogo mi chodzi :>

Żegnam i obiecuję większą aktywność(głównie na moim własnym temacie).Moje problemy minęły i teraz będę wpadał częściej.Żegnam jeszcze raz :]

AmiDaDeer PW
22 marca 2006, 19:09
Vinius, skąd wiesz, że on Ciebie się czepia (to prawda, że to o Ciebie chodzi, ale nie masz na to dowodów :P) ?

Qui PW
22 marca 2006, 19:24
ADoM. Wg mnie jest to zdecydowanie najlepsza gra ostatniego iluśtam-lecia :P. Głównie ze względu na niepowtarzalność każdej rozgrywki, jak również różnorodność postaci/potworów/przedmiotów/rodzajów śmierci itp itd.

Przed Heroesów upchnąłbym jeszcze Betrayal at Krondor, ale w dziesięcioleciu się to już nie mieści. A szkoda. Zwłaszcza system walki tam był genialny, gdyby podobny był w MM... Ech, marzenia :P.

A Viniusa ktoś kiedyś zamorduje, tego to jestem pewien. Jednakże raczej nie będę to ja, zbyt sobie cenię wartość rozrywkową niektórych jego wypowiedzi ;P.

AmiDaDeer PW
22 marca 2006, 19:27
Ja Viniusa nie zamorduję - moja wiadomość do Sagi Czterech Kontynentów wyszłaby na marne :P.
Zaraz... a może TeHnikowi chodziło nie o Viniusa, lecz o Acid Dragona? ;)

Acid: na szczęście na razie to raczej ja tu mam magiczny przycisk z 'wymazaniem' :P. A zapewiniam, że eradykowanie jest znacznie bardziej nieprzyjemne niż zamordowanie kogoś :P. (dziwnym zbiegiem okoliczności dzisiaj nawet ten przycisk już miałem do połowy wciśnięty przy TWOJEJ podobiznie :P - tym razem przez przypadek ;)

Ja mówię tylko i wyłącznie prawdę... I pamiętaj, że ja to, co napisałeś w moim poście, też mogę wymazać!

Koshi PW
22 marca 2006, 19:43
Ja przed Heroes 3 nic bym nie wetknął. Nie ma drugiej takiej gry do, której po sześciu latach grania wracałbym z równą chęcią i zapałem jakbym grał w nią po raz pierwszy. Z Herosami może równać się kilka gier takich jak Spellforce i Gothic (chociaż i one są daleko w tyle).

TeHniK PW
22 marca 2006, 22:45
Ha ha :]

Zgadujcie dalej :P

MCaleb: Czy to aby napewno niezbędne?
Poza tym widzę, że ten temat ma coraz mniej wspólnego z Heroesami, a zaczyna się zmieniać w rozwarzania na tematy innych światów. Radziłbym temat przenieść do tawerny (zrobię to jak się jeszcze bardziej 'pogorszy', bo obecnie temat balansuje pomiędzy obiema komnatami).

Erdamon PW
23 marca 2006, 00:26
Cieszę sie bardzo że Heroes III wygrało, gdyż moim zdaniem jest to najlepsz gra minionych 10 lat. Choć gram juz w nia teraz bardzo żadko, mam do niej ogromny sentyment, wciaż znam na pamięć wiele map i cały czas intresuje sie fabułą. Jedyne gry ktore pod wzgledm grywalnosci konkurują z serią Heroes to dla mnie seria Gothic i trategiczne Commandos i zrencznosciowe GTA.

Kathrin PW
23 marca 2006, 13:05
Moje zdanie znane od dawna; jestem graczem właściwie tej jednej gry. Chociaż dla gier "Gothic" i Age of Wonders" też mam duży szacunek.
Mam nadzieję, że to nie moje moje posty wkurzają przedkomentatora, w końcu jestem tu rodzynką:) i blondynką tyż:))

P.S Do Nyi - bardzo się cieszę:) Strrrrraszny pomysł z tymi trzema grami, w życiu bym na coś takiego nie wpadła:)

Nya PW
23 marca 2006, 14:08
Ja gram w dość duzo różnych gier... Mam na kompie ustalony z rodzicami limit zainstalowanych gier: 3. Jak chcę pograć w coś innego, to jedną z trzech odinstalowuję, w zamian za nową... No i jest taka jedna gra, której nigdy nie zmieniam... Zagadka wcale nie trudna, chodzi mi oczywiscie o Heroes III!... Oprócz tego lubię parę innych, jak np Baldurs Gate, NWN... ale nigdy nie postawię ich nad którąkolwiek część "hirołsów" (no może oprócz IV...)

A co do Twojej wypowiedzi Kath, to juz nie jesteś rodzynką: maż do pary drugą blondynkę - mnie! XD

Rabican PW
23 marca 2006, 16:30
HoMM3 to ostatnia gra, jakiej dałbym pierwsze miejsce na podium. Powód? Trzy litery. WoG. Ten nieoficjalny dodatek, którym od dwóch lat jestem nieprzerwanie zafascynowany, zjada podstawkę na śniadanie (i dostaje wzdęcia – HoMM3 samo w sobie jest wciąż bardzo ciekawe i wciągające, podobnie jak wszystkie inne części serii :D). Mimo że fanowski, IMHO przewyższa o dziesięć głów wiele 'normalnych', komercyjnych produkcji.

Poza tym jakoś prawie nikt nie wspomniał o MM-kach. To moje ZDECYDOWANIE ulubione cRPGi, głównie ze względu na genialną fabułę, gdyż takie Wizardry 8 przebija je pod wszystkimi innymi względami :P Za to pod tym jednym żadna inna gra nie może się równać z moją ukochaną sagą...

Z innych gier w czołówce znalazłyby się z pewnością produkcje Blizzarda (ah, te filmy!...). Co prawda w The Frozen Throne jest mnóstwo bugów (patrz nowy bohater umarlaków), jednakże nie zmienia to faktu, że jest to mój ulubiony RTS. Diabełek też całkiem sympatyczny, co prawda zręcznościowy, ale nadrabia fabułą. Podobnie StarCraft.

Poza tym z cRPGów bardzo cenię wspomniane Wizardry (IMHO jedyny cykl porównywalny pod wszystkimi względami z MM – prawdziwy majstersztyk, polecam każdemu) oraz Tormenta, którego akcja toczy się w mym ulubionym dedekowskim Planescape'ie. Warhammerowskich gier komputerowych niestety nie miałem jeszcze przyjemności poznać :/ , nad czym ubolewam, głównie ze względu na Dark Omen (obecnie prawdziwy biały kruk) oraz Dawn of War. Wszystko przede mną ;d

Hmm... pora kończyć (obiad – nie pytajcie...)... wspomnę tylko jeszcze, że wymieniony przez Alamara MoO2 jest faktycznie doskonałą grą (z ręką na sercu (?), trudno znaleźć wady w tej doskonałej produkcji), natomiast przy Majesty spędziłem wiele miłych chwil i żałuję tylko, że w multi nigdy nie grałem... Aha, byłbym zapomniał – godna polecenia jest także seria Myth, zwłaszcza dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, kim byłem za młodu ;) Zaprawdę, takiej mor... przyjemności jak w Mycie na poziomie Legendary rzadko się doświadcza :] Gorąco polecam.

Pozdrawiam serdecznie
A.
temat: [Archiwum] Gra dziesięciolecia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel