Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Krainy
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Alamar PW
10 czerwca 2008, 20:10
Co do błędów tłumacza - to pamiętam, że w tej sekretnej kampanii zamiast Welnin, miałem napisane WLenin (ciekawe czy był to "błąd" w polskiej wersji gry zdradzający co nieco ;), czy też po prostu w angielskiej wersji nie "poprawiono" tej nazwy na Welnin przed wydaniem gry).

Korrigan PW
10 czerwca 2008, 23:21
Dobrze, że nie W. Lenin.. przeszedłem tą kampanię i jedyny Malcom jakiego widziałem to jeden z druidów. Pewnie przywidziało mi się, albo widziałem to w jakieś niezbyt udolnie tłumaczonej wersji.

Quba Drake PW
11 czerwca 2008, 14:08
Gdzie jest o tym mowa w RoE, bardzo jestem ciekaw?

VatrasVatrasW ostatniej (ukrytej) kampanii.

Apophis PW
4 lipca 2008, 22:06
Mam takie pytanko... nie wiem czy już zostało zadane, jeśli tak, to przepraszam...
Czy Terra to hipotetycznie może być Ziemia, parę tysięcy, milonów lat później... ?? W końcu Terra, to z łaciny Ziemia...
Jak myślicie, może wiecie?

Vatras PW
4 lipca 2008, 22:42
Raczej jest to niemożliwe, chociażby dlatego, że Terra z MMIV/V jest płaska (dopiero później przybrała kulisty kształt). Poza tym jest naprawdę niewielka, więc wątpię by mogła być Ziemią.

EDIT: patrz niżej

Alamar PW
5 lipca 2008, 09:38
Vatras - marsz do biblioteki i sprawdź czym się różniła Terra od Xeenu. :P

Terra to oceaniczna planeta, na której Starożytni usytuowali sztuczne wyspy (Varny). Tak więc ze względu na brak kontynentów, to porównanie odpada.
Jeśli chodzi o nasza Ziemię, to pierwotnie Enroth miało nią być (widać to na pierwszej wersji intra MM6, gdzie Kreeganie lądują na Saharze), co zresztą potwierdzają niektóre teksty NPC-ów wspominające o gwiazdozbiorach i innych rzeczach.

VatrasVatrasBrzydki, brzydki, brzydki Vatruś, marsz do kąta! I nie bedziesz mi więcej bawił się w alchemika - te wszystkie opary widocznie ci szkodzą! :P

Acid Dragon PW
5 lipca 2008, 18:16
Owszem, chyba do naszej Ziemi bliżej Enroth, niż Terra. Nie mniej jednak z pewnych textów w MM3 i wcześniejszych częściach dało się wyczuć pewne sugestie. Przede wszystkim o tym, jak ważna jest Terra. Co do jej oceaniczności, to w tej chwili już ma całkiem sporo lądów, a wszak i nasza planeta nazywana jest nie bez powodu "błękitną".

Jakkolwiek wątpię, aby autorzy chcieli zrobić z Ziemii Terrę (lub na odwrót), tak jednak myślę, że użyli tej nazwy w MM1-5 nie bez powodu. Powiedzmy więc, że to jest jakaś Ziemia... ale nie nasza i nie w naszym uniwersum ;). Może po prostu jest trochę podobna....

Apophis PW
6 lipca 2008, 20:00
Ja tylko jeszcze dodam od siebie, iż może to być Ziemia za parę milionów lat, więc... trzeba wziąć pod uwagę katastrofy, terraformowanie oraz co najważniejsze ruch płyt tektonicznych, oraz zalanie przez wodę stopionych Arktyki i Antarktydy... byłoby to piękne, gdyby ziemianie zwani byli Starożytnymi... oczywista oczywistość... ;-]

Alamar PW
6 lipca 2008, 21:22
Terra nie była planetą Starożytnych. Na dodatek, zanim Sheltem rozbił tam część Varnów, była tam rozwinięta podwodna cywilizacja.
Co do pochodzenia Starożytnych - to wskazówki kim oni mogą być (lub jaki serial oglądają, gdy nie walczą z Kreeganami ;) ), masz porozrzucane po wszystkich częściach Mocy i Magii.

Mosqua PW
23 grudnia 2012, 11:10
Mam pytania do znawców tematu.

Mapa Enrothu jest ucięta na północy i zachodzie. Czy mamy jakieś wiarygodne informacje/tropy/poszlaki na to, że za tym ucięciem jest coś więcej jak potencjalne wybrzeże?

Równocześnie chciałabym się zapytać o kanoniczność poniższych map
Złożenie 1
Złożenie 2
Mapa Enrothu połączona z Jadame

Alamar PW
23 grudnia 2012, 12:29
Tak, mamy mapę z kampanii w Heroes 2.
Na północ i zachód od Sweet Water jest trochę lądu, ale nie na tyle, by istniało tam jakiekolwiek oddzielne królestwo czy kraina.




Antagarich i Jademe leżą na wchód od Enroth. Antagarich o 3-6 tygodni podróży morskiej, Jadame gdzieś w połowie tej drogi.
Enroth leży na północnej półkuli, Antagarich na południowej, zaś Jadame sądząc po klimacie w pokazanych krainach (tropikalna Regna kontra las iglasty w Alvarze) także na północy.
Pomiędzy tymi kontynentami istnieje pełno archipelagów i wysepek, na których istnieją pomniejsze królestwa.

A na marginesie dodam, że podobno JvC naszkicował mapę tej planety, lecz już po tym, jak Enroth zostało umieszczone w intrze MM6, więc ostateczny wygląd planety, a to co nam zaprezentowano w grach, mogły się różnić.

Żadna z powyższych map nie jest kanoniczna, zaś ta ostatnia, to Anglia i sądząc po kilku poszlakach (tył okładki pudełka H2), korzystano z niej podczas wczesnych etapów produkcji H2, gdy Enroth nie miał jeszcze nadanych kształtów.

J. M. Sower PW
23 lutego 2013, 18:38
JvC naszkicował wygląd planety? A ktoś w ogóle próbował to od niego wyciągnąć, lub dowiedzieć się czy w ogóle istniał? Przecież to by rozwiązało wszystkie wątpliwości co do krain. Rozumiem, że pewnie trudno by było się z nim skontaktować, ale chciałbym wiedzieć, czy ktoś tego chociaż spróbował, a jeśli szkicu już nie ma to i tak JvC mógł by chyba zrobić szybko jakiś nowy(z pamięci), jak by go wszyscy fani poprosili :D.

Jeśli udało by się z nim skontaktować to nawet jakby taki szkic nigdy nie powstał, to chyba mógłby go zrobić(jeśli pamięta jeszcze co i jak) no bo to chyba dużo roboty by nie było i jak by pomogło moderom i rozwiązało spory(pomarzyć zawsze można :) ).

I jeszcze jedno. Takimi mapami jak ta z Heroes 2 bym się nie wzorował, bo nie zdziwił bym się jakby w czasie tworzenia tej gry, nie było jeszcze wymyślonego Antagarichu, Ardonu czy Jadame.

Acid Dragon PW
25 lutego 2013, 17:41
Cytat:
I jeszcze jedno. Takimi mapami jak ta z Heroes 2 bym się nie wzorował, bo nie zdziwił bym się jakby w czasie tworzenia tej gry, nie było jeszcze wymyślonego Antagarichu, Ardonu czy Jadame.

I tu masz odpowiedź na swoje pierwsze pytanie. Wiele wskazuje, że w istocie świat był "tworzony" na potrzeby chwili. Obecnie twórcy nowych gier MM robią dokładnie to samo - jeszcze "nie wiedzą" nic o innych kontynentach niż ten z H5-H6, ale wiedzą, że jakieś istnieją. Dopiero w przyszłości zostaną dorobione do tego szczegóły.

Toteż JvC raczej nigdy nie miał wielkiej mapy z rozmieszczeniem wszystkich kontynentów. Twórcy "dorabiali" kolejne kontynenty w różnych grach. Czasami w oparciu o słowa JvC - jak w przypadku Antagarichu i Jadame. Czasami bez większego oparcia - jak w przypadku Ardonu.

Alamar PW
25 lutego 2013, 18:15
Twórcy sami nie byli pewni co do Ardonu - czy to nowy kontynent czy nowy świat.

J. M. Sower PW
17 marca 2013, 18:29
Jedno mnie zastanawia. Na planecie Enroth był jeszcze Karigor, o którym było kilka wzmianek (np. rękawice i hełm ze skóry jakiegoś stwora z tego kontynentu/wyspy, w MM7). Ciekaw jestem dla czego żadna gra nie była tam osadzona (tak jak w wielu innych miejscach), a postanowiono położyć kres tej planecie.

Jeśli mogli byście to napiszcie co wiecie o tej krainie, a może chociaż w jakimś fanowskim dziele się pojawi :D(nie wliczam w to projektu gry na podstawie MM bo tam Karigor został całkowicie zmieniony).

Edit: Odpaliłem ostatnio H2 i w kampanii z dodatku była mowa o morzu na zachodzie, a czy była też jakaś wzmianka o tym co może być na północy Enroth? Mi wydaje się, że ten wygląd może być właściwym(ew. dodać Ardon którego nie było w tym czasie, a ponoć jest częścią Enroth i wychodzi na to, że pozostaje mu miejsce na północy).
http://img117.imageshack.us/img117/4898/mm6shotsou7.png

Acid Dragon PW
17 marca 2013, 19:32
Być może jeden z pisarzy w MM7 chciał wykorzystać Karigor do jakiejś z przyszłych gier, na podobnej zasadzie, na jakiej w MM7 i H3 wspominano o Regnie, by w MM8 wreszcie ją odwiedzić.
Te plany (jeśli takowe istniały) mogły zostać przekreślone wraz z Rozliczeniem w H4.

Karigor uznawany jest za wyspę, nie za kontynent (a za taki uznali go twórcy niedoszłego Might and Magic Tribute). Wielkość tej wyspy pozostaje przedmiotem do spekulacji.

Alchemik PW
30 marca 2013, 15:18
Chciałbym zadać pytanie odnośnie Jadame, a właściwie o mroczne elfy. Czy wiadomo coś o ich historii, oraz skąd się wziął podział na mroczne i "jasne" elfy? Domyślam się że te "jasne" to elfy z Vori i renegaci z AvLee? Poza tym czy wiadomo coś o historycznych państwach na tym kontynencie?

Alamar PW
30 marca 2013, 16:58
Nie, niestety nic nie wiadomo. Można tylko się domyślać, iż mroczne elfy przypłynęły na Jadame z AvLee, podobnie jak mroczne krasnoludy.
Świetliste elfy (w oryginale Light Elves) to zwykłe elfy: te z Enroth, z Avlee, z Vori itd.
Na Jadame istniało w latach 342-621 po Ciszy Królestwo Amberiańskie. Jadame tym się różni od pozostałych kontynentów, że zamiast państw mamy raczej regiony czy wręcz ośrodki, wokół których skupiają się dane rasy: Jama Baltazara jako teren minotaurów, wioska Twilight jako teren Gildii Nekromantów, Kropla Krwi jako domena jaszczuroludzi itd. Wszyscy żyją z handlu, który spaja Gildia Kupiecka z Alvaru.
Jeśli szukać analogii, to Jadame jest jedną, wielką hanzą Enroth (ma nawet własnych piratów :P).

Cytat:
A mroczne elfy (z Jadame oczywiście) są złe czy neutralne? Niby są to elfy które wybrały drogę ciemności, ale poza ciemną skórą nie zauwayłem żeby różniły się czymś od zwykłych elfów, no może jeszcze są bardziej niezależne.
Neutralne. Liczy się dla nich handel, a nie składanie ofiar czy zemsta. Od wieków żyją we względnym, choć niełatwym pokoju ze swymi świetlistymi braćmi.

Alchemik PW
30 marca 2013, 17:05
A mroczne elfy (z Jadame oczywiście) są złe czy neutralne? Niby są to elfy które wybrały drogę ciemności (informacja z instrukcji), ale poza ciemną skórą nie zauwayłem żeby różniły się czymś od zwykłych elfów, no może jeszcze są bardziej niezależne.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Krainy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel