Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] rozdzielczość gry
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Lukasz89 PW
11 marca 2013, 21:16
Witam,

mam problem z rozdzielczością w H3 pod Windows 8 na notebooku Samsung serii 5.
Odpalając grę mam po bokach dwa czarne paski. W poprzednim netbooku udało mi się rozwiązać ten problem poprzez panel sterowania Nvidia - wystarczyło dać pełen ekran w zakładce wyświetlanie.

Na aktualnym sprzęcie nie ma w ogóle tej zakładki. Instalowałem inne sterowniki (starsze i nowsze) - niestety zakładki dalej nie ma. Nie wiem czy nie jest to związane, z faktem że notebook ma dwie karty (tą intela i GF). W opcjach drugiej nie ma takiej możliwości.

Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać w jakiś sposób?

AmiDaDeer PW
11 marca 2013, 21:25
Proponuję zainstalować HD Moda. Jest bardzo przydatny nawet gdy gra się na oryginalnej rozdzielczości - a to dzięki bardzo przyjemnej opcji antyaliasingu. Instaluje się toto bezpośrednio w folderze z grą.

Lukasz89 PW
11 marca 2013, 21:42
Próbowałem pograć z tym modem - jednak w ogóle mi się to nie podoba. Wolę tego zwykłego Heroesa. Ktoś ma jakiś inny pomysł?

Shin0bi PW
12 marca 2013, 09:57
Dlaczego? Przecież to dokładnie to samo co normalne H3 tylko bez wszechobecnych pikseli. Odnośnie pytania - nie znam odpowiedzi. Na laptopie sam używałem HD Mod żeby się tych pasków pozbyć.

Acid Dragon PW
12 marca 2013, 10:43
Obawiam się, ze jeśli nie ma takiej opcji w sterownikach karty graficznej i nie odpowiada Ci HD mod (akurat podzielam Twoje zdanie, też za nim nie przepadam), to nie ma rozwiązania. Możesz jedynie poszukać, czy jakimś cudem, ktoś nie napisał oprogramowania do karty graficznej, sterującego sposobem skalowania ekranu.

AmiDaDeer PW
12 marca 2013, 14:23
Nie do końca rozumiem, czemu sztuczne rozszerzenie ekranu z 4:3 do 16:9 miałoby być lepsze od dopasowania gry do widoku panoramicznego (niekoniecznie w najwyższych możliwych rozdzielczościach, jeżeli komuś to nie odpowiada), ale faktycznie w takiej sytuacji nie jest raczej możliwe rozwiązanie twojego problemu.

Szybki EDIT: Aż sprawdziłem - w HD Modzie jest możliwość grania dokładnie tak jak chcesz. Wystarczy ustawić rozdzielczość na 800x600 i Color Mode na 16-bitowy (w pliku *.ini będzie to wartość 0). Resztę dodatkowych opcji można zaś powyłączać wedle własnego uznania.

Lukasz89 PW
12 kwietnia 2013, 17:43
Dla wszystkich, którzy mają ten sam problem.

Brak zakładki wyświetlenie jest spowodowany dodatkową kartą od intela. Należy zmniejszyć rozdzielczość, a w efekcie czego można zmieniać skalowanie do pełnego ekranu w ustawieniach karty zintegrowanej. Następnie wystarczy zwiększyć rozdzielczość.

Mam nadzieję, że pomoże to innym graczom, którzy mieli ten sam problem.
temat: [H3] rozdzielczość gry

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel