Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Ulepszanie, alternatywy czy wybieranie jednostek?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
Jakie rozwiązanie względem jednostek najbardziej Ci odpowiada?
żadnych ulepszeń, żadnych wyborów (jak w Heroes I) (0)
 
 0%
ulepszenia niektórych stworzeń (jak w Heroes II) (8)
 
 10%
ulepszenia wszystkich stworzeń (jak w Heroes III i VI) (10)
 
 13%
ulepszenia wszystkich + podwójne ulepszenia niektórych (WoG+NU) (13)
 
 17%
żadnych ulepszeń, wybieranie stworzeń (jak w Heroes IV) (4)
 
 5%
ulepszenia wszystkich oraz wybieranie stworzeń (przykładu brak) (17)
 
 22%
dwa alternatywne ulepszenia wszystkich (jak w Heroes V) (25)
 
 32%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Alamar PW
23 lutego 2013, 13:46
H3:RoE - marzec 1999 r. (w Polsce kilka miesięcy później)
H3: SoD - 2000 r. (w Polsce rok później)
H4 - 10 kwiecień 2002 (Polska)

AmiDaDeer PW
23 lutego 2013, 14:10
Hayven:
Modele - zmodyfikowane proponuję. Niekoniecznie dokładnie te, co były, ale można się na nich opierać.
Innymi słowy - ktoś i tak musiałby je zrobić od nowa. A ten ktoś musiałby z czegoś żyć.

Hayven PW
23 lutego 2013, 14:34
W takim razie ustaliliśmy już, że coś takiego nie jest możliwe i już na zawsze pozostanie w strefie marzeń :P

@Alamar: RoE w 1999? A ja myślałem, że 1997 i się zastanawiałem, jak mogli taką rozbudowaną grę w rok stworzyć... :D Wiem, wiem, powinienem wpierw zajrzeć dajmy na to do Wikipedii ;)

voncur PW
23 lutego 2013, 21:14
Możecie mi zarzucić jakimś gotowym poradnikiem/programem ?

Lord Xeen PW
24 lutego 2013, 00:46
Są gdzieś zamieszczone prace osób zajmujących się tworzeniem takich rzeczy>?

Kastore PW
25 lutego 2013, 18:17
Lord_Xeen:
Są gdzieś zamieszczone prace osób zajmujących się tworzeniem takich rzeczy>?
Tak, w internecie.

Arszonto PW
2 marca 2013, 17:23
Wybrałem "dwa alternatywne ulepszenia wszystkich", tak jak w Heroes V, choć osobiście chciałbym aby były alternatywy i ulepszenia alternatywne. Do tego, nie chciałbym, aby wybór jednej alternatywy blokował dostęp do jednostek drugiej ścieżki. Według mnie, lepiej byłoby dać graczowi możliwość wyboru jednostki na każdym poziomie, bez jakichś tam ścieżek. Czyli np. Wybór jednostki na 3 poziom, nie skutkowałby tym, że nie będziemy mieli wyboru między dwoma jednostkami na 4 poziomie. Byłoby to znacznie trudniejsze do wykonania pod względem m.in. balansu, ale dyskutujemy o idei, a nie wykonaniu, prawda? :)


Przykład:

Poz.6
- Kleryk / upg. do "Inkwizytor" lub "Kapłan"
lub
- Kawalerzysta / upg. do "Lansjer" lub "Kirasjer"

Przy czym, na kolejnym poziomie nadal jest pełna dowolność wyboru:

Poz.7
- Paladyn / upg. do "Święty mściciel", lub "Obrońca Wiary"
lub
- Anioł / upg. do "Archanioł" lub "Tron".


Hayven PW
2 marca 2013, 18:18
To samo zaproponowałem na poprzedniej stronie :P

Arszonto PW
2 marca 2013, 18:26
Ja temu nie zaprzeczam ;)

Mirek PW
4 czerwca 2013, 22:17
Byłbym za tym że 1 jednostka ma ulepszenie, druga ma alternatywe, kolejna ma 3 ulepszenia.

Lecz alternatywy muszą być przemyślane (Nie tak jak w H4 gdzie w niewielu przypadkach opłacało się brać 2 alternatywę, do głowy przychodzi mi tylko w wybór pomiędzy gryfem a jednorożcem)

Ale dajcie sobie spokój po co komu 300 jednostek które będą praktycznie identyczne

Pod względem technicznym (na pewno nie graficznym i fabularnym) gdyby był zamek Fortress to H5 było by najlepsze,lecz nie mogę pogodzić się z brakiem Jaczuroczłeków, Gorgon, Wiwern, Bazyliszków czy poprostu Nag które zastąpiły jakieś rakasze

zmudziak22 PW
28 sierpnia 2013, 13:11
Dla mnie dobre są alternatywne ulepszenia, bo można je różnie wykorzystać. Pozwalają na zmianę strategii.

Tallos PW
7 października 2015, 09:58
Zagłosowałem na opcję ostatnią, czyli alternatywne ulepszenia. Dzięki temu łatwo można zróżnicować armię i nieco dostosować ją do swojego stylu gry, a z drugiej strony prawie niczego się graczy nie pozbawia i znacznie łatwiej zrównoważyć dwie podobne jednostki niż dwie zupełnie inne (vide H4). Tyle teoria, z praktyką, jak zwykle, bywa różnie.

Ursus PW
7 października 2015, 14:48
Ja jestem za ulepszeniem wszystkich jednostek, ale powinna być mała liczba alternatyw do prowadzenia własnego stylu gry (np. H7, w którym mamy wybór tylko między czempionami).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Ulepszanie, alternatywy czy wybieranie jednostek?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel