Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Super Goober - co to?
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

zoltan PW
17 lutego 2013, 23:37
Właśnie kończę po raz trzeci MM6. Tym razem chciałem naprawdę rozmieść wszystko, dlatego zająłem się oczyszczaniem do zera Control Center. W pewnym momencie natrafiłem na skrzynię z kostkami kontrolnymi i listem, że ktoś mnie mianuje mianem Super Goober. Co to jest? Z czym się wiąże? Dodaje to jakąś właściwość, bonus, etc.?

Acid Dragon PW
17 lutego 2013, 23:42
:):):)

Ah, NWC :)
Dostałeś po prostu najtrudniej dostępny tytuł w całej grze! Ten elitarny, uber-mega-super-hiper tytuł nie daje niestety nic, prócz satysfakcji :). To żart twórców ukryty w najbardziej niedostępnym kącie gry, w dodatku kompletnie opcjonalnym, gdzie nie trzeba nigdy wchodzić, by wygrać. Ten sam tytuł można też zdobyć w M&M V - pod koniec gry jest lokacja pełna diabłów oraz klonów Lorda Xeen (bossa z M&M IV). Jeśli ktoś będzie na tyle nienormalny, żeby tam wejść i oczyścić lokację, to właśnie taką nagrodę dostanie :).

Nie da się go przetłumaczyć, ale oznacza mniej więcej coś w stylu "super wymiatacz", ewentualnie "gracz, który za dużo czasu spędził z tą grą" ;).

Alamar PW
17 lutego 2013, 23:50
Cytat:
Nie da się go przetłumaczyć
Arcyguber w MM9 :P

Irhak PW
18 lutego 2013, 00:09
Nagroda Arcyguber:
Tak, to prawda. Pokonaliście Króla Smoków! Gratulacje! Wasza Guber-owatość dorównała osiągnięciom Markela Wielkiego. Być może po zakończeniu przygody, ktoś z was zostanie nowym jarlem Guberlandu.

PS. czy tylko mi się wydaje, że zamysłem autorów było, żeby Markel nie powrócił do żywych jeśli zdobędziemy ten tytuł przed sprowadzeniem armii do żywych? ;)

Alamar PW
18 lutego 2013, 10:08
Markal "Wspaniały" miał wrócić pośród żywych, masz o tym wspomniane w jednym z dialogów (coś w stylu, że nawet on wróci, choć zginął nie podczas zasadzki, lecz z ręki Kiry).
Ale tak, też odniosłem wrażenie, że drużyna w nagrodę powinna zostać władcami Guberlandu... tyle że tak się nie stało. Wtedy słowa Fre o potomku Kiry i jednego z władców klanów miałyby sens.

EDIT:
A racja:
Cytat:
2. At a summit at [place] clan leaders from Guberland and Thronheim argue over the rules of combat.
Thronheim clan leader kills Guberland clan leader. (cut scene)
There is much rejoicing. (Rah!)

3. Player must find suitable replacement for the Guberland Clan.
Forad Darre is ready, willing, and able to take the job.

Irhak PW
18 lutego 2013, 17:14
Cytat:
Markal "Wspaniały" miał wrócić pośród żywych, masz o tym wspomniane w jednym z dialogów (coś w stylu, że nawet on wróci, choć zginął nie podczas zasadzki, lecz z ręki Kiry).
To co ja pamiętam na ten temat to tylko tekst z świata umarłych o tym, że Markal tam jest, bo interesował się losem swoich żołnierzy. Nic o jego powrocie.

Alamar PW
18 lutego 2013, 19:46
Nie jestem pewien, ale chyba Markel sam o tym wspominał, gdy zapytano się go po powrocie z Dworu Bogów, ale przed inwazją na Frosgard. Po zakończeniu gry nie ma już nic do powiedzenia.

Hayven PW
16 marca 2014, 16:21
Acid Dragon:
Ten sam tytuł można też zdobyć w M&M V - pod koniec gry jest lokacja pełna diabłów oraz klonów Lorda Xeen (bossa z M&M IV).

Zgaduję, że chodzi o Dungeon of Death. Na drugim poziomie są wskazówki, których odpowiednie ustawienie zapewne pozwoli na zejście niżej. Pytanie tylko, czy jest w grze możliwość, żeby się dowiedzieć, w jaki sposób (w Internecie znalazłem podpowiedź, że na dwójce, ale tak z ciekawości pytam)? :D

Zaraz się biorę za zdobywanie tytułu Arcygubera!

Acid Dragon PW
16 marca 2014, 22:52
Przyznam szczerze - nie pamiętam już dokładnie, aczkolwiek w grze zawsze są podpowiedzi do wszystkich zagadek i żadna nie wymaga jakiejś wiedzy ogólnej, czy zewnętrznych źródeł. Sporo odpowiedzi, z tego co pamiętam, można znaleźć rozmawiając z mieszkańcami Olimpu.
temat: Super Goober - co to?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel