Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Poczta "Hermes" / prywatne wiadomości
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
8 lutego 2013, 17:14
System prywatnych wiadomości to coś znanego z... no cóż - praktycznie każdego istniejącego systemu forum.

Dołączamy więc dziś do "światowych trendów" i uruchamiamy w Kwasowej Grocie system prywatnych wiadomości dla wszystkich użytkowników.

Ma on jednak kilka bonusów, które być może wynagrodzą Wam tak długotrwały brak tej opcji dotychczas. M.in. można w swojej wiadomości bezpośrednio umieścić film z serwisu YouTube, a także poprzez przeglądanie wysłanych wiadomości - dowiedzieć się, czy adresat już przeczytał naszą wiadomość. System ma też wbudowaną "książkę adresową", zapamiętując każdego użytkownika, do którego pisaliśmy i podpowiadając jego imię przy każdej następnej nowej wiadomości.

Ikonka do serwisu powinna się u każdego pojawiać na stronie głównej (obok nicka), na frontowej stronie forum oraz - jako skrót do stworzenia nowej wiadomości - przy avatarze każdego użytkownika w jego postach.

W swoim profilu zaś możecie ustawić teraz nową opcję mówiącą o tym, czy chcecie być powiadamiani mailowo o otrzymaniu nowej wiadomości. Domyślnie opcja jest ustawiona na "nie".

Wszelkie komentarze i uwagi są mile widziane.

Fandor PW
8 lutego 2013, 17:19
Wreszcie nie trzeba bedzie sie komunikowac mailem tylko mozna szybko na PW zalatwic sprawe do jakiegos uzytkownika. Podoba mi sie sposob wykonania (graficzny). Dobra robota.

Matheo PW
8 lutego 2013, 18:46
Brawo! Ktoś kiedyś mówił, że PW na tym forum nigdy nie powstanie ;) Tego chyba najbardziej brakowało na forum.

Agon PW
8 lutego 2013, 21:36
O super, w końcu Grota ma pocztę. To dobrze, że się stronka rozwija, teraz będzie można się umawiać przez to na granie w h3.

Shael PW
9 lutego 2013, 09:12
Łożesz. Jestem za! :)

Warmonger PW
9 lutego 2013, 09:38
Rozwój metodą małych kroczków...
Mam nadzieję, że dożyję momentu, gdy Grota dorówna standardom nowoczesnych forów ;)

Acid Dragon PW
9 lutego 2013, 11:29
Aby tak było (kiedyś w daleeeekiej przyszłości), to może jakieś sugestie czego jeszcze najbardziej brakuje?

Osobiście na innych forach nie korzystam z innych funkcji, niż te dostępne w Grocie, więc nie wiem co jest dla innych istotne.

Agon PW
9 lutego 2013, 13:03
Cmentarz mógłby być też widoczny na głównej, a nie tylko na forum. Ogólnie Cmentarz jakoś nie przyciąga ludzi, wielokrotnie osoby typowo z Groty rozmawiały zamiast na Cmentarzu, to na Ognisku JB o sprawach AC. Może jest to związane z tym, że na Ognisku można wysyłać prywatne wiadomości, a na Cmentarzu nie.

I najlepiej gdyby więcej rzeczy było widocznych dla niezalogowanych userów np. profil kogoś (z tym że info typu mail mogłoby być niewidoczne), albo rozmowy na Cmentarzu (o ile byłaby tam opcja privów), wtedy może więcej ludzi by tam wchodziło na zasadzie "o rozmawiają o M&M8 to się ich spytam jak to przejść".

Tematy z "Wymiaru Między Wymiarami" zastępują na głównej tematy o Heroesach i M&M. Zamiast zastępować, po zalogowaniu, lepiej jakby po prostu się pojawiały jako dodatkowe, a niektóre tematy jak ten o kucykach mogłyby trafić właśnie do tego działu.

No i nadal brakuje wszystkich działów, ale pewnie już ktoś nad tym pracuje. No i nie wiem po co zostały usunięte działy w AC i JB w ramach przekierowywania na sojuszniczą stronkę. To fajnie że jest sojusz, ale po co zaraz pozbywać się czegoś co było dobre?

Acid Dragon PW
9 lutego 2013, 13:08
Dzięki za sugestie, ale nic, o czym mówisz nie dotyczy FORUM ;)

Chatowi faktycznie przydałby się upgrade i pomyślimy o tym.

Co do tematów z "Wymiaru", to już wybór każdego Mieszkańca - jeśli nie chce ich oglądać, to wystarczy wyłączyć opcję w profilu, a nie zobaczy ich na głównej.

A co do działów, to naprawdę nie wiem co miałeś na myśli - dotąd żaden z działów Jaskini, ani Groty nie został usunięty w imię sojuszu.

AmiDaDeer PW
9 lutego 2013, 13:25
Agon:
Ogólnie Cmentarz jakoś nie przyciąga ludzi, wielokrotnie osoby typowo z Groty rozmawiały zamiast na Cmentarzu, to na Ognisku JB o sprawach AC. Może jest to związane z tym, że na Ognisku można wysyłać prywatne wiadomości, a na Cmentarzu nie.
W tym momencie akurat na Cmentarzu częściej zdarzają się rozmowy między "standardowymi userami" niż na Ognisku. Na obu czatach ostatnio nie tak rzadko następowały rozmowy między starymi bywalcami, administracją, moderatorami... Myślę że oba czaty mogą być dla przeciętnego użytkownika mało atrakcyjne, lecz zwykle osoby zostające w Grocie na dłużej również odwiedzają regularnie Cmentarz. Privy raczej niewiele mają wspólnego z popularnością.

To że od jakiegoś czasu w Grocie jest relatywnie mały ruch to inna sprawa.

Hayven PW
9 lutego 2013, 13:35
Acid Dragon:
A co do działów, to naprawdę nie wiem co miałeś na myśli - dotąd żaden z działów Jaskini, ani Groty nie został usunięty w imię sojuszu.

A czy przypadkiem przed zawarciem sojuszu w JB nie było np. działu WoG?

Co do usprawniania forum, to jeszcze przydałaby się opcja podglądania wcześniejszych wypowiedzi podczas zamieszczania nowej (jak w JB czy Tawernie), bo przełączanie się pomiędzy kartami jest arcyniewygodne. Do tego możliwość "szybkiego formatowania wypowiedzi" i przycisk cytowania wcześniejszych postów.

Irhak PW
9 lutego 2013, 13:37
Cytat:
A co do działów, to naprawdę nie wiem co miałeś na myśli - dotąd żaden z działów Jaskini, ani Groty nie został usunięty w imię sojuszu.

A czy czasem JB nie miała swojego działu WoG? ;)

Cytat:
Ogólnie Cmentarz jakoś nie przyciąga ludzi, wielokrotnie osoby typowo z Groty rozmawiały zamiast na Cmentarzu, to na Ognisku JB o sprawach AC. Może jest to związane z tym, że na Ognisku można wysyłać prywatne wiadomości, a na Cmentarzu nie.
Po prostu Ognisko wydaje się być bardziej żywe. A skoro już tam się pojawił ktoś do kogo ma się sprawe ws. Ac to od razu można załatwić tam :P

Acid Dragon PW
9 lutego 2013, 13:55
Cytat:
A czy przypadkiem przed zawarciem sojuszu w JB nie było np. działu WoG?

Owszem, był, ale jak powiedziałem - nie został usunięty w imię sojuszu. Był dość pogmatwany technicznie i przy kolejnych przenosinach Jaskini po prostu nie było nikogo, kto by o niego zadbał.
W momencie zawierania sojuszu dział WoG w JB był już prawie "nieużywalny" i skrypty wysypywały się na każdym kroku.

Zapewniam jednak, że jeśli będzie istniała możliwość współistnienia dwóch działów o tej samej grze w JB i w AC to tak też będzie.

Shael PW
9 lutego 2013, 15:25
Hmmm, a można zrobić tak że otwarta koperta= nic nowego, zamknięta koperta=nowe wiadomości ? albo na odwrót :).

Acid Dragon PW
9 lutego 2013, 15:26
Można, ale nie widzę powodu.

W momencie, kiedy są jakieś nowe wiadomości, to użytkownik dostaje tak wyraźne powiadomienie, że naprawdę trudno je przeoczyć :P. Jest to chyba trochę wyraźniejszy znak, niż otwarta koperta ;).

Agon PW
9 lutego 2013, 15:40
A na Cmentarzu możecie dać żeby pokazywało oprócz nicków jeszcze avatary. Po avatarze łatwiej rozpoznawać userów, niż po nickach. I WoGóle avatary są takie klimatyczne itd.

AmiDaDeer PW
9 lutego 2013, 16:05
Po przygodach z ciągłymi zmianami avatara u pewnego osobnika stwierdzam, że zdecydowanie lepiej jest zapamiętać użytkownika po nicku niż po avatarze. :P

Acid Dragon PW
9 lutego 2013, 20:35
A proszę bardzo.
Dodałem prywatne wiadomości na chacie.
Aby wejść w tryb "prywatny" należy kliknąć na kopertę przy nicku.
Aby wyjść z trybu prywatnego należy kliknąć na napis "prywatnie do...." albo drugi raz klikając tę samą kopertę (ewentualnie odświeżyć stronę).

Jeśli nie działa, to proszę wcisnąć Ctrl+r.

-------------------------------------------------

Jednocześnie informuję wszystkich o dopisaniu nowego punktu do Konstytucji, mówiącego o prywatnych wiadomościach. W skrócie: można pisać wszystko, o ile nie narusza prawa polskiego oraz nie jest to spamem i należy się liczyć z tym, że administrator serwera zawsze ma techniczny dostęp do prywatnych wiadomości - podobnie jak administratorzy każdego serwera pocztowego na świecie.

Fandor PW
9 lutego 2013, 22:50
Mi sie wydaje ze moglibysmy jakos zmienic wyglad okna w ktorym piszemy odpowiedzi w danych tematach. Glownie chodzi mi o dodanie na gorze czegos co by wprowadzilo skroty do cytatow, linkow, kursywy, pogrubienia, pochylenia, przekolorowania itd itd. bo wielu takim leniom jak mi nie chce sie uczyc tych skrotow.
Przepraszam za brak polskich znakow, uzywam angielskiego oprogramowania wiec chwilowo nie moge ich uzywac.

Acid Dragon PW
16 lutego 2013, 22:54
Uznałem, że prywatne wiadomości na chacie powinny być bardziej prywatne, dlatego pisanie prywatnie nie będzie już "odsłaniać" użytkownika na chacie (nie będzie wyświetlany na liście aktywnych użytkowników).
Cały czas jednak obecność wszystkich na chacie może być ujawniona czarem "Wizard's Eye".
strona: 1 - 2
temat: Poczta "Hermes" / prywatne wiadomości

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel