Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: Dark Messiah of Might and Magic
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Alamar PW
5 sierpnia 2005, 08:30
Wygląda na to, że Ubisoft ma zamiar wypuścić nową grę z uniwersum Mocy i Magii. Tytuł tej gry to Dark Messiah of Might and Magic i ma być grą akcji z perspektywy pierwszej osoby, nie wiadomo jednak czy będą w niej elementy RPG. Gra ma być zaprezentowana na targach w Lipsku w Niemczech (17-21 sierpień). Planowany termin wydania to lato 2006. Poniżej kilka słów Ubisoftu ze strony Celestial Heavens (z moim kiepskim tłumaczeniem):

Dark Messiah of Might and Magic jest grą akcji z pierwszej perspektywy, tworzoną na silniku Source firmy Valve. Gra będzie stworzona przez Arkane, kompanię która ma na swoim koncie grę cRPG Arx Fatalis. Gra jest spodziewana latem 2006 roku.

Dokładniejsze informacje są na oficjalnej stronie Ubisoftu.
EDIT:
Stronka Arkane Studios o DMoMM.


Na razie nic nie wiadomo o MMX :(


2005-08-18 09:08:54

Krótko i treściwie ;)

Oto oficjalna strona gry Dark Messiah of Might and Magic.

Na razie jest tam kilka fotek i krótki filmik (4,5 MB). Szczegóły o grze wkrótce.

A oto obiecane szczegóły (z Celestial Heavens):
Gra ma miejsce w Ashan, nowym świecie Might and Magic i przedstawia młodego bohatera zwanego Sareth. Sareth był szkolony, by walczyć z proroczym Dark Messiahem, jako wojownik, mag lub zabójca. Gra ma zawierać 12 misji, 40 broni (wliczając miecze, łuki, kostury i sztylety) i dziesiątki czarów.


Najbardziej zadziwiająca wiadomość to zdecydowanie tryb multiplayer: "Przystąp do ludzi albo nieumarłych i wybierz między czterema klasami postaci. Przygotuj się do walki, z aż 32 graczami w kilku trybach gry sieciowej, zaczynając od prostego deathmatchu, kończąc na rewolucyjnym trybie Evolution, który pozwoli ci zdobyć doświadczenie i nowe wyposażenie podczas dynamicznych kampanii sieciowych."


2005-09-01 17:40:49

Na oficjalnej stronie DMoMM pojawił się krótki trailer gry. Niestety, nie ma w nim nic nowego, czego by nie zaprezentowano wcześniej (oprócz krótkiego wprowadzenia do gry).
Filmik można obejrzeć klikając na MEDIA, a następnie na filmik po prawej (download nie działa).


2006-01-15 11:08:51

Krótki spis umiejętności drugorzędnych z forum Celestial Heavens:
UD:
Melee (walka w zwarciu)
Trickery (podstęp)
Stealth (skradanie się)
Backstabbing (cios w plecy)
Distant fighting (walka dystansowa)

Szkoły magii:
Magia ognia
Magia powietrza
Magia wody
Magia ziemii

Przykładowe czary:
Flame Arrow (Płonąca strzała)
Fireball (Kula ognia)
Telekinesis (Telekineza)
Charm (Zauroczenie)
Summon Spider (Przyzwanie pająka)
Freeze (Zamrożenie)
Lightning bolt (Błyskawica)

Większość z tych czarów można zobaczyć w użyciu, na filmikach zamieszczonych na stronie DMoMM Ubisoftu.

Kaazam PW
17 stycznia 2006, 17:53
Pytanie. Czy DMoMM będzie się dział tam gdzie HoMMV, czy gdzieś indziej?

Trang Oul PW
17 stycznia 2006, 17:56
Wszystkie nowe gry MM będą się działy w tym samym świecie, co H5.

Alamar PW
5 marca 2006, 12:21
Trochę nowych informacji o DMoMM w tym wywiadzie (m.in. o systemie skilli, walce czy poglądzie autorów na starą serię).
Tłumaczenie na język polski może kiedyś będzie, zależnie od mojego wolnego czasu.

EDIT:
Nowe screenshoty: Assassin, Warrior, Mage.

Wiedzmin Talic PW
11 marca 2006, 17:35
Wszystko jedno, to już nie będą te Might and Magici. I myślę, że Ubisoft kupił prawa tylko po to, by ich gry bardziej kupowano, ze względu na słynną nazwę.

Sirius PW
13 marca 2006, 00:36
Oj nie podobają mi się te nowe gry z M&M w tytule. Szczególnie historia świata w H5. Toż to nie ma nic wspólnego ze starym uniwersum! Myślę, że trzeba spojrzec prawdzie w oczy: nasza ukochana seria skończyła się na dobre :(.

Acid Dragon PW
13 marca 2006, 22:55
Owszem, skończyła się. Wg mnie skończyła się nawet wcześniej, na MM8.

Teraz jest wskrzeszana - lub raczej 'animowana' z martwych. Tworzona jest nowa jakość - nowy świat, nowe podejście, nowa fabuła, nowe gry.

Z tym, że tworzona jest absolutnie *nowa* seria gier nie mogą się sprzeczać chyba nawet najwięksi zapaleńcy H5 i DMoMM, więc owszem - stary świat i poprzednie gry Mocy i Magii odeszły na dobre i nie pozostaje nic innego jak zaakceptować ten fakt (lub... czekać na Might and Magic Tribute ;).

ALE niewykluczone wciąż, że nowe gry Mocy i Magii pomimo swej inności też okażą się dobre. Ja osobiście co do tego jestem bardzo sceptyczny, ale wciąż tego nie wykluczam...

Zastanawia mnie jednak fakt, że zainteresowanie wokół Dark Messiah jest ledwie ułamkiem tego wokół H5, choć tak naprawdę oba tytuły próbują zdefiniować gry MM i HoMM na nowo.

Sirius PW
14 marca 2006, 12:48
Przeczytałem ten wywiad co to go Alamar posłał parę postów wcześniej. Następujący fragment wzbudził we mnie niepochamowaną żądzę niszczenia:

RPGDot: And the story takes place in a classical fantasy world or will there be other elements like for example the Sci-Fi elements in earlier M&M games?

Julien: The Sci-Fi elements have been removed from the M&M universe background for now.

RPGDot: That's good actually...i always found them a little strange ;-)

Raphael: Us too.

I wersja po polsku ;):

RPGDot: Czy opowieśc dzieje się w klasycznym świecie fantasy czy też będą tam inne elementy, dla przykładu jak te aspekty S-F we wcześniejszych częściach MM?

Julien: Aspekty S-F zostały usunięte ze świata MM.

RPGDot: W sumie to dobrze...zawsze uważałem je za lekko dziwne (głupia emota)

Julien: My też.

Co do kur...?! To właśnie te elementy S-F dawały światu MM tyle oryginalności! Nie mam nic przeciwko czystemu fantasy ale ci kolesie chcą usunąc jedną z najważniejszych cech uniwersum MM (o ile nie najważniejszą). To tak jakby robic grę na podstawie trylogii Tolkiena i powiedziec: Nie będzie Valarów, Majarów czy Ainurów bo mi się niepodobają! Jakaś herezja. Co następne? Zrobią grę o uniwersum Star Wars i usuną Moc, Jedi i Sithów bo nie podoba im się, że w świecie miotaczy ktoś walczy mieczem. Już wiem, że tego nie kupię. Nie byłem tak wściekły od czasów gdy banda pseudo-fanów zarządała usunięcia The Forge z AB.

Alamar PW
14 marca 2006, 14:39
Co do Sci-Fi, to TUTAJ jest ankieta na forum Ubisoftu, na temat kontynuowania (bądź nie) elementów z poprzedniej sagi. Wprawdzie pewnie nic to nie da, ale udział zawsze można wziąźć. A nuż Ubisoft pójdzie po rozum do głowy? (wiem, nierealne, ale jakieś marzenia trzeba w życiu mieć)

EDIT:
Jeszcze mała zapowiedź spodziewanych informacji.

Acid Dragon PW
14 marca 2006, 22:56
Osobiście już przeszedłem przez fazę miotania kwasem, frustracji oraz wyzywania tfurcóf nowego uniwersum HoMM-MM od największych ignorantów w kwestii fabuły i kreowania świata gry, więc nie ma sensu, żebym się powtarzał :P.

Mogę jedynie przyznać rację i dodać, że było to już ogłoszone dość dawno niestety, więc w chwili obecnej, gdy H5 jest już prawie skończone, a i pewnie prace nad DMoMM są już bardzo daleko posunięte, na zmienę tego stanu rzeczy już raczej nie ma co liczyć...

MCaleb PW
15 marca 2006, 00:18
Mimo wszystko da się jeszcze troche uratować świat M&M. Jeżeli Ubi szanownie popatrzy na skargi fanów i wyda pewne 'dodatki' do wyżej wymienionych produkcji, przywracające tak zwane Sci-Fi do tego świata, to nie mam nic przeciwko. Nawet te fabułę można by 'wbić' do 'muru' poprzedniej, pomimo, że byłaby to raczej 'luźna cegła'.

Alamar PW
19 marca 2006, 10:20
Nowy filmik o DMoMM - niestety trochę zajmuje (odpowiednio 240 i 560 MB dla Quicktime'a oraz 200 i 420 MB dla Windows Media Player).
Właściwy materiał zaczyna się od około 8 minuty (w QT), a kończy koło 14 minuty.
Na filmiku pokazano możliwości walki różnymi postaciami, jak również wykorzystanie łuku do pomocy przy dostaniu się do niektórych miejsc (strzała z liną).
Filmik znajduję się pod poniższym adresem:
http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3148835


@Vinius
Zobacz tutaj - 11MB, chyba są tam screeny, ale głowy nie dam, bo nie udało mi się tego ściągnąć (ograniczenie Megaupload do 3000, dla osób z Polski - bo MU ma za małe zyski z reklam).

A wrażenia?
Dużo krwi (jak nie ma półnagich elfek, to musi być krew ;) ), ale ogólnie prezentuje sie nieźle - inne taktyki walki wojem, zabójcą czy magiem, no i wykorzystanie otoczenia do walki (podpalanie, zamrażanie, skradanie się za meblami...).

Postaram się zrobić kilka screenów.

EDIT:
Jednak nie ma sensu ich robić - cały filmik w postaci screenów jest na Megaupload (link wyżej) - 271 obrazków. Jednak nie oddają one w pełni akcji, jaką widać na filmiku (no i brak komentarzy autorów).

EDIT 2:
Koło 12 minuty jest wymienionych 5 klas do MP: Assassin, Warrior, Mage, Priest i...właśnie, kto? (Archer?)

vinius PW
19 marca 2006, 10:21
Czy są może jakieś screeny? I czy wiadomo coś konkretnego na temat fabuły? I jakie są Twoje osobiste wrażeenia po oglądnięciu materiału :) ?

EDIT:
Wielkie dzieki, z chęcią skontroluję screeny :)

Alamar: Przenosiłem trochę tekstu, by było czytelniej dla innych osób.

Alamar PW
22 marca 2006, 17:47
Kilka scanów z artykułu o DMoMM:
scan 1, scan 2, scan 3, scan 4, scan 5, scan 6, scan 7, scan 8, scan 9, scan 10, scan 11, scan 12, scan 13, scan 14, scan 15.

Kilka ciekawostek z artykułu:

- DMoMM jest drugą (po HV) z trylogii Might and Magic. Trzecia gra (na razie nie wiadomo/nie ujawniono jaki będzie jej rodzaj i data wydania) zamknie historię rozpoczętą w HV.

- Fabuła: Ludzie muszą powstrzymać nekromantów przed wezwaniem Mrocznego Mesjasza (kilka wątków odnośnie tego zdarzenia ma się podobno znaleźć w HV).

- W grze multiplayer będą dostępne nastepujące klasy: Warrior, Assassin, Mage, Priest i Archer.

vinius PW
27 marca 2006, 15:57
Na stronie dark messiaha jest też filmik 66MB - właśnie pobieram, a jak zobaczę, to powiem, cóż to jest.

EDIT: Półtorej minuty, w tym pół oglądania loga producenta. Ale pokazuje trochę możliwości czarowania i walki.


2006-04-08 15:22:38

A widzieliście smoka na stronie Dark Messiaha? Ma "lekko" dziurawe skrzydła. Pradnę tylko powiedzieć, że niemożliwe jest latanie przy uszkodzeniu błoniastych skrzydeł i to, co tam pokazują (smoka w locie) to głupota - prosze w to nie wierzyć :)

Ector PW
8 kwietnia 2006, 16:12
W sumie ten Dark Messiah przypomina Krzyżowców Mocy i Magii, i w sumie mógłby się nazywać Crusaders of Might and Magic II. Chociaż może to byłaby obraza dla Crusadersów. :)

Alamar PW
11 kwietnia 2006, 08:14
Wywiad + filmik do ściągnięcia (obejrzenia)


2006-04-21 19:40:36

12 nowych screenów:
obrazek 1, obrazek 2, obrazek 3, obrazek 4, obrazek 5, obrazek 6, obrazek 7, obrazek 8, obrazek 9, obrazek 10, obrazek 11, obrazek 12.

Ector PW
21 kwietnia 2006, 22:51
Ręce bohatera na tych screenach jakieś dziwne są...

Alamar PW
3 maja 2006, 16:58
4 nowe screeny - są w zakładce Screenshots, trzecia strona.
Na screenach widać m.in. rycerza, orka i obcego ;)


2006-05-10 21:28:47

Z okazji targów E3 (i wystawy DMoMM) kilka nowych screenów (ze strony Ubisoftu i Voodoo Extreme):
paznokcie, czyżby noc poślubna?, podpałka, istne urwanie głowy, ork w pełni chwały, dzień dobry w stylu maga, a tu w stylu zabójcy.

Aha, jeszcze filmik z E3 (ze strony Ubisoftu).

EDIT:
Pierwsze przymiarki daty wydania gry to wrzesień 2006.
Strona DMoMM na targach E3.


2006-05-12 12:25:42

...i kolejne filmiki: E3 demo (15 MB) i DMoMM E3 Movie (400 MB).


2006-05-15 17:59:37

Kolejne dwa filmiki z targów E3, tym razem tylko do obejrzenia - 1m 22s i 29s.
Właściwie jest to ta sama plansza gry, co w oficjalnym trailerze Ubisoftu, choć sposoby pozbycia się przeciwników są już inne.


2006-05-23 17:03:31

Kilka nowych screenów na stronie DMoMM (sekcja screenshots) oraz nowy filmik (65,5 MB).

Jeszcze jedno: w Clicku 06/2006 (powinien być jeszcze w kioskach - 6,50 zł) jest gra Arx Fatalis - tak więc samemu można ocenić, jakie możliwości może oferować DMoMM.

EDIT:
Jeszcze stronka Arkane Studios o DMoMM.

EDIT 2:
Ten filmik to niestety to samo co było na E3 (kilka postów wcześniej), tylko że w lepszej jakości.
Nic nowego i ciekawego.


2006-05-26 10:27:51

4 screeny z trybu multiplayer ze strony Action Trip:
zabójca, truposz, oblężenie, mag kontra łucznik.


2006-05-29 12:27:19

Wygląda na to, że zapisy do betatestów mają się ku końcowi. Kto się dostał, powinien wkrótce* otrzymać odpowiednie zawiadomienie.

*wkrótce - trzeba wziąźć poprawkę na to, że info pochodzi od Ubisoftu i doliczyć co najmniej jeden tydzień (jeśli nie więcej). :P


2006-06-01 21:57:09

Wyciąg z bestariusza DMoMM: Face Hugger (tak samo nazywał się "pajączek" z Obcego), Nekromanta (przypomina pewnego Sitha z Kotora) i Ork.


2006-06-07 21:41:01

Szkice poszczególnych postaci:
zabójca - nieumarły, wojownik - nieumarły, kapłanka - człowiek, mag - człowiek, łucznik - nieumarły.


2006-06-09 17:26:37

Bestariusza ciąg dalszy (ze strony www.nofrag.com):
czarny strażnik, strażnik miejski, face hugger, ghul, goblin, lisz, nekromanta, ork, paokai, pająk, nieumarły cyklop, nieumarły.

I te same potworki, tym razem renderowane:
cyklop, face hugger, ghul, goblin, strażnik miejski, lisz, czarny strażnik, nekromanta, ork, nieumarły, paokai 1, paokai 2, pająk

EDIT:
Warto dokładnie przeczytać charakterystykę strażnika miejskiego - i już wiadomo co nieco o Stonehelm (to jedno z tajemniczych miast na mapie Ashan - już nie takie tajemnicze).


2006-06-14 20:09:40

No i jest już ustalony polski wydawca DMoMM - CD Projekt - ciekawe tylko, czy to dobrze czy źle?

Sugerowana cena to 99,90 PLN, data wydania wrzesień-październik tego roku (termin wg. Ubisoftu to nadal jesień).

Oby tylko spolszczenie było lepsze od HV i od treści niusa w linku - "Ciemny Mesjasz".


2006-06-17 14:39:34

Kilka(naście) nowych screenów z DMoMM - IGN.com.

Najciekawsze z nich (bo opowiadają troche o możliwej fabule):
- Phenrig - mentor Saretha (głównej postaci gry)
- Menelag - czarodziej z Wolnych Miast, przewodzi ekspedycji poszukującej artefaktu w zrujnowanej świątyni
- Leanna - czarodziej(ka) ze Stonehelm, towarzyszka Saretha (czyżby zapowiedź możliwości stworzenia drużyny?)
- Aratrok - ork szaman, wódz orków z wyspy gdzie leży zrujnowana świątynia


2006-06-22 18:07:24

Dark Messiah Warrior video (35 MB) - filmik "promujący" wojownika - plansza ta sama co pokazywana na targach E3

Filmik można również obejrzeć na stronie Ubisoftu.

A poza tym, ładna nowa skórka na oficjalnym forum, prawda? (zawsze można powrócić do starej)


2006-06-27 21:20:48

Dwie nowe strony o DMoMM:
- polska Dark Messiah Sanctuary - oficjalna strona CD Projektu,
- francuska Dark Messiah.info - z ciekawą galerią.


2006-06-28 22:28:18

Kilka zdjęć z galerii Dark Messiah.info.
Niektóre już były pokazane (dawno temu), inne (chyba) nie:
zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5, zdjęcie 6, zdjęcie 7, zdjęcie 8, zdjęcie 9 - Van Damme?, zdjęcie 10, zdjęcie 11, zdjęcie 12, zdjęcie 13, zdjęcie 14, zdjęcie 15, zdjęcie 16, zdjęcie 17, zdjęcie 18, zdjęcie 19.


2006-06-29 18:15:25

Assassin Video - na stronie Ubisoftu także można obejrzeć.
Plansza ta sama co w poprzednim filmiku (jak i na targach E3), jedynie sposób przejścia inny.


2006-06-30 14:41:09

Pre-order Mrocznego Mesjasza w sklepie CD Projektu. Jak na razie nie jest znana ani data wydania, ani wygląd pudełka, ani nawet cena (a niedawno ogłaszali, że będzie kosztować 100zł).


2006-07-06 17:58:06

Kolejny filmik (33 MB) - tym razem przedstawiający grę magiem.


2006-07-12 19:17:22

Kilka ciekawostek:
1. Z cyklu "pytania do twórców DM" - w końcu są odpowiedzi na niektóre pytania, szczegóły w tym linku.
Najciekawsze odpowiedzi:

- będzie okno ekwipunku (może okno to za dużo powiedziane, ale coś na wzór plecaka ma być) oraz "okno" umiejętności, dzięki któremu można ulepszać postać

- Nie będzie możliwości co-operative multiplayer - choć sam pomysł jest warty rozważenia (???)

- Prawdopodobnie będzie coś na kształt edytora

- uzbrojenie np. złodzieja nie ograniczy się tylko do dwóch sztyletów - może używać także tarczy; poza tym będą różne typy sztyletów

- Czemu DM zamiast MMX?
==> Ponieważ nie jest to kontynuacja sagi


- brak widoku z trzeciej osoby podczas gry

- Gracz będzie miał wpływ na wydarzenia przy kilku istotnych okazjach, oprócz tego będą różne możliwości zakończenia gry

2. Prócz tego kilka nowych zdjęć:
skoczek 1, skoczek 2, skoczek 3.

vinius PW
12 lipca 2006, 19:28
to dlaczego HoMM V!?

DługouchaVini, czyżbyś nie wiedział? Kto kupiłby HV, gdyby nie nazwa? :P
A devecośtam DM i tak nie odpowiedział na to pytanie. :P
Jeszcze jakieś niezbyt mądre pytania?


no co, przecież to co napisałem jest logiczne!

SzpiczastouchaLogiczne czy nie, odpowiedzi od devów i tak byś nie dostał - a więc pytanie niezbyt mądre.


Ktoś się tutaj totalnie uwział.

Długouchaa jakże :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Dark Messiah of Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel