Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Jak dodać Modyfikację do HOMM 3?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Mr.krisu100 PW
19 grudnia 2012, 20:52
Ja i moi koledzy mamy pomysł na moda. Coś mi się obiło o uszy że można zrobić ! Nasz mod to by się nazywał "Legion Otchłani" i proszę o pomoc ! Skąd pobrać programy i jak odtworzyć ? Proszę o wyrozumiałość .



Proszę o pomoc ! (Z góry dziękuję !)

Warmonger PW
19 grudnia 2012, 20:56
Cytat:
Nasz mod to by się nazywał "Legion Otchłani"

Sama nazwa to trochę za mało. Przedstaw dokładny projekt moda, to pomyślimy, co i jak da się zrobić.

Shael PW
19 grudnia 2012, 21:04
I na nazwie oraz pomysłach się skończy ;). Miasto trudno zrobić i wprowadzić, hmm może to ma być kilka nowych jednostek?

Mr.krisu100 PW
19 grudnia 2012, 21:48
no tak ale mamy pomysł na to i opracowane jednostki

Mr.krisu100 PW
19 grudnia 2012, 21:49
ale znacie programy do tworzenia modów ?

Warmonger PW
19 grudnia 2012, 21:54
Modów nie tworzą programy, tylko ludzie. Jeśli ludzie nie wiedzą, czego chcą, to żaden program im w tym nie pomoże.

Rozumiem, że chcecie dodać jednostki? Jeśli macie kompletne defy, to zapewne obsługę programów już opanowaliście, jeśli nie, to czarno to widzę.

Irhak PW
19 grudnia 2012, 23:02
Ja czarno widzę ten temat jeżeli nie przedstawicie konkretów jak np. pełna rozpiskę zmian i/lub cokolwiek co macie już zrobione. Do tego czasu raczej nia ma co szukać pomocy. Przypomina mi się pewien list do CDA, który obśmiewali na łamach Action Redaction. Tytuł "Mam pomysł na grę" i pytali się jak stworzyć. Odpowiedź była prosta: "Szybko i dobrze", a później dodane mniej więcej coś takiego: "Trzeba naciskach klawisze w tak przypadkowej kolejności jak zrobili to twórcy Diablo czy Unreal Tournament".

Mroczny Łowca PW
20 grudnia 2012, 14:21
Czarnowidzowie się nam tu nazbierali. ;) Pozwolę sobie spytać, czy nasz kolega wie czym jest "def"?

Na początek dobrze byłoby zaznajomić się z programami graficznymi, bo bez kompletnej animacji def nie powstanie. Jeśli to kolegi i jego zespołu nie odstraszy, to kolejnym krokiem byłoby znalezienie odpowiednich programów do tworzenia defów. Na własną rękę najlepiej, bo żaden twórca nigdy nie ma wszystkiego podanego na srebrnej tacy. ;) A co potem, to już raczej kolega załapie, jeśli dotrwa do "potem". Wystarczy przejrzeć to forum i ogólnie Kwasową Grotę - znajdziesz tu wszystko, co potrzeba.

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 15:52
Sorry, ale wiem . Ale nie wiem jak to otworzyć !

Matheo PW
20 grudnia 2012, 16:00
@UP Co otworzyć? Musisz się konkretnie wyrażać, jeśli chcesz by ktoś Ci pomógł. Napisz co konkretnie chcecie zrobić w tym modzie i z czym macie problem.

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 16:03
Otworzyć defmaker i deftools (bo słyszałem że te programy są potrzebne)
Bo mi otwiera się adobe reader

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2012, 16:23
Aby otworzyć H3DefTool, należy uruchomić H3DefTool.exe jak zwyczajną aplikację. Nic więcej.
Jeżeli aplikacje otwierają Ci się poprzez inne aplikacje, to jest to na tyle dziwny i poważny błąd, że raczej Ci niewiele możemy pomóc. ;P

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 16:24
Ale to się pobiera z kwasowej groty nie?

Warmonger PW
20 grudnia 2012, 16:30
Opisz DOKŁADNIE, co zamierzasz, co robisz, jak robisz, co działa, a co nie. Wtedy być może otrzymasz sensowną odpowiedź.

Wbrew pozorom forum to nie czat z kumplami, a forumowicze nie czytają innym w myślach.

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 16:31
Czyli co mam opisać? jednostki, miasto, obiekty?

Warmonger PW
20 grudnia 2012, 16:43
Proponuję zamknąć temat, powołując się na te punkty regulaminu:
Cytat:
Post winien być dłuższy niż jedno zdanie, chyba, że jest to krótkie, acz treściwe pytanie lub odpowiedź na nie.
Cytat:
Post powinien być napisany przynajmniej zrozumiałą i poprawną składniowo polszczyzną.

Autorowi zaś doradzam uczęszczanie na lekcje języka polskiego, gdzie uczą poprawnego pisania, czytania ze zrozumieniem i klarownego formułowania wypowiedzi.

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 16:46
Mam 12 lat ! Czego chcesz !?

Irhak PW
20 grudnia 2012, 17:01
Tego co zwykle... brak dwóch postów pod sobą w ciągu co najmniej godziny (przycisk edytuj od czegoś jest!), trochę poprawnej polszczyzny w piśmie i co najważniejsze dla Twojego projektu - konkretnego opisu twojego modu i tego co zamierzasz i potrzebujesz.

PS. kto skasował jego post? o.O

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 17:05
Ok dziękuję.


(Warmonger by się tylko czepiał!!!)

Acid Dragon PW
20 grudnia 2012, 17:15
Panowie - spokojnie. Przypomnijcie sobie siebie w wieku 12 lat. Znajdźcie jakiś zeszyt z podstawówki, zobaczcie jak pisaliście i przy okazji przypomnijcie sobie Wasze umiejętności informatyczne.

Ja w wieku 12 lat nie wiedziałem jeszcze za bardzo co to jest Windows :P (no OK, głównie dlatego, że jestem stary), że o Internecie w ogóle nie wspomnę.

Trochę taryfy ulgowej.

Zaś co do Mr.krisu100: Nie ma nigdzie żadnej instrukcji do tworzenia modów, ani programów do tworzenia modów. Wymaga to nabycia pewnych umiejętności. Dzięki takiemu programowi jak DefTools możesz wykonać plik def jednostki, ale nikt Ci nie pomoże w tworzeniu samej grafiki - tu po prostu trzeba stworzyć poszczególne klatki animacji danego stworzenia.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3/różne] Jak dodać Modyfikację do HOMM 3?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel