Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Czy świat niedługo się skończy?
komnata: Podziemna Tawerna

Matheo PW
19 grudnia 2012, 17:27
Wielu ludzi twierdzi, że 21.12.2012 o 21:12 świat się skończy. Ponieważ właśnie wtedy kończy się kalendarz Majów. Powstaje masa teorii, o tym że właśnie w tym dniu świat ulegnie zniszczeniu. Czy to może być prawda? Czy to tylko zwykła szopka przedstawiona po to, by nastraszyć ludzi.

Za dwa dni świat nie pęknie na pół, ani nie wybuchnie. Jednak może wydarzyć się coś pozornie niewinnego, co zapoczątkuje koniec świata.

Jeśli bliżej przyjrzeć się kilku proroctwom o końcu świata to pokrywają się one ze sobą:
- Ks. Apokalipsy świętego Jana, mówi o trzech dniach ciemności, w których ma zakończyć się świat.
- Tak się składa, że 21.12.2012 będzie mieć miejsce koniunkcja planet, no i przesilenie zimowe.
- W trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, również słyszymy o trzech dniach ciemności. Dodatkowo jest tam mowa o bardzo zimnej nocy, oraz o tym, że świat zacznie się kończyć już w 2010 roku.


Co wy na to?

Alistair PW
19 grudnia 2012, 17:42
Już sama data jest zbyt kretyńska by mogła być prawdziwa. Nikt nie jest w stanie określić co do minuty, kiedy to nastąpi. Podawanie tak dokładnych dat uważam za głupotę. I na koniec - jeśli się mylę, to dowiem się w piątek, dlatego takie rozważania na chwilę obecną są (dla mnie) kompletnie bez sensu.

Rytelier PW
19 grudnia 2012, 18:30
Ten kto myśli, że będzie apokalipsa 21, to nie doczytał do końca siódmej części Harrego Pottera.
Tak na poważnie, to według mnie świat już dawno się skończył. To był gwałtowny rozwój technologi, a to wina zwierzęcia o nazwie człowiek :P

Irhak PW
19 grudnia 2012, 19:07
Trzy dni ciemności? Coś mi nie pasuje. Pamiętam, że było, że wszelkie światło zostało przyćmione w trzeciej części.

Zapominamy o kilku rzeczach zwanych przepowiedniami. Nie wszystkie się wypełniły jeszcze, które się do tej pory spełniały co do słowa jak np. przepowiednia św. Malachiasza, wg której brakuje nam jeszcze jednego papieża. Z drugiej strony obecny papież teoretycznie miał do niej dostęp i mógł spróbować obejść ją, łącząc dwóch ostatnich papieży - de gloria olivae (chwała gałązce oliwnej) i
Pietro Romano
(Piotr rzymski). Pytanie tylko czy mamy obecnie takie prześladowania Kościoła jakie były za czasów Piotra? Malachiasz takie przewidział, zapisując, że czasy Pietro Romano będą praktycznie identyczne jak te św. Piotra.

Co do Majów i ich kalendarza... znamy ich cykle, liczbę dni w poszczególnych cyklach, ale czy znamy konkretny punkt w historii, od którego zaczęli liczyć ten czas?

Mamy jeszcze 2 dni. Czy wszystkie najważniejsze przepowiednie się już spełniły? A może to jeszcze nie ten czas? I czym jest w ogóle czas? :P

Matheo PW
19 grudnia 2012, 19:13
Dodałem jeszcze ankietę, gdzie ona jest?

HubertusHubertus Nie wiem, nie widzę byś dodał ankietę

Temat zamykam bo tego typu rozważań nie ma najmniejszego sensu prowadzić w Kwasowej Grocie.


Acid DragonAcid DragonMiałby jakikolwiek sens w Wymiarze Między Wymiarami, ale sądzę, że to już sięganie poziomu dna morskiego... koniec świata? seriously?
temat: Czy świat niedługo się skończy?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel