Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 162 - 163 - 164

vinius PW
12 marca 2006, 20:51
Przyznam ,że temat interesujący, ale ostatnio nastała tutaj mania wymyślania jednostek. A po co? Czy świat MM jest mało różnorodny? Przecież połowa "wymyślanych" projektów już dawno zaistniała, o ile nie w HoMM, to w MM lub KB. Marzyć możemy, ale bez przesady. Ale jeśli komus uda się zrobić jednostkę od początku do końca, animacje, parametry, historia itd. to niech zamieści - z przyjemnościa ocenimy i z radością przyjmiemy, że ktoś wlożył w zrobienie animacji i reszty trochę pracy - nie tylko wymyślił. Bo to nie sztuka.

J.K.Tank PW
12 marca 2006, 21:06
TeHniK>>>

Twoje wyjaśnienie potrzeby władowanie 2 kamienia 2 drewana w barbarzyńce to bzdura, ponieważ 5 kamienia i 5 drewna to średnia cena małego budynku (karczam koszutje 5 drewna) z czego wynika, że z około 3 drewnianych tarcz można zbudować karczme :D Dobrze, że wyjaśniłeś, bo ja do dzisiaj nie wiem po co smokom siarka XD Aczkolwiek bardzo ciekawe bo nie przypominam sobie, żebyśmy za jakąś jednostkę płacili tym surowcem.

Kryształowy smok>>>

Czy widziałeś kiedyś, żeby kwasowy smok przemieniał cokolwiek w kwasowe-cośtam? A może czarny rycerz to ryczerz, który wszedł do jaskini czarnego smoka a ten go przemienił w czarnego rycerza XD

Qui PW
12 marca 2006, 21:33
Pegaz Niebios i Kwasowy Feniks... aż się serce raduje... Co następne? Behemot Wielkanocny? (podwójne obrażenia przeciwko gremlinojałom i dyngusowy atak wodny) Albo Hydra z Zielonego Wzgórza? (wrogowie uciekają na sam widok a potem płaczą 3 tury) A czarny smok może przemalować rycerza na czarno, jeśli wcześniej został upgradowany do Ultymatywnego (cóż za okropny wyraz) Cesarskiego Natchnionego Smoka Kruczoczarnego, posiada starożytny artefakt o nazwie Wiadro Czarnej Farby oraz zdolność drugorzędną Wypaczone Poczucie Humoru na poziomie co_najmniej advanced. W przypadku posiadania tej zdolności na poziomie expert oraz dodatkowo artefaktu Głupie Papierowe Skrzydełka, smok upgraduje nam podniebnego czarnego rycerza z pełnym spektrum dźwięku, nie mówiąc już o debilnym tekturowym kapelusiku na wynos.

Trang Oul PW
12 marca 2006, 22:37
Chyba będę musiał zamknąć ten temat, jeżeli będą tutaj takie bzdury.

Altair PW
12 marca 2006, 22:37
@J.K.Tank
Dobrze, że wyjaśniłeś, bo ja do dzisiaj nie wiem po co smokom siarka XD Aczkolwiek bardzo ciekawe bo nie przypominam sobie, żebyśmy za jakąś jednostkę płacili tym surowcem.

A o Hydrach Chaosu słyszałeś? Bo o ile mi się wydaje płaciło się za nie właśnie siarką.

J.K.Tank PW
12 marca 2006, 22:40
Altair>>>

Zaszło nieporozumienie spowodowane tym, że kopiowałem, usuwałem i z posta wyszła kupa. Bowiem z tego co pamiętam za smoki też się płaciło siarką. A co do surowca to chodziło mi o maień i drewno, bowiem bi było jeszcze jendostki, któa by tego potrzebowała.

oskarroza PW
12 marca 2006, 23:31
@ Krysztalowy smok
Ciekawy jest twój projekt :). Kwasowy feniks mógłby być połączeniem kwasowego smoka i feniksa, posiadającego zalety obu z nich (od feniksa odradzanie się, od kwasowego smoka coś innego). Oczywiście, dużo trudniej będzie z wykonaniem tej jednostki niż z tym, co zrobiłem ja (bo zrobiłem tylko przekolorowanie).

[!!!] Czekam na odpowiedzi na moje pytania (mój poprzedni post [na 1 stronie] ) [!!!]

@Trang Oul oraz wszyscy, którzy nabijają się z pomysłów innych (oczywiście Trang się nie nabija, nie to mam na myśli, jest poprostu strażnikiem tej komnaty :P ) .
Myślę, że tematu nie trzeba zamykać. Ale osoby które nabijają się z twórców jednostek powinny swe uczucia zachować dla siebie. Są to tylko amatorskie projekty, które jednym przypadną do gustu, innym nie. Ja zamierzam wprowadzić moją jednostkę do oceny, choć w wyglądzie jest to tylko przekolorowanie. Ale nie rozumiem ludzi którzy zwyczajnie nabijają się z pomysłów użytkowników. Takie posty bym nawet skasował, nie wnoszą one nic do tematu i dodatkowo odwracają uwagę innych :[ .

TeHniK PW
13 marca 2006, 00:06
Witam...Dziękuję za dużą aktywność.Oczywiście jestem przeciwny zamaykania tego tematu.Jak zostało już to powiedziane, lepiej żeby osoby nie wnoszące nic do naszego dialogu, nie rozpraszały innych bzdurnymi postami.Krytyka krytyką, ale pewna tolerancja powinna być.

Co do tych surowców (drewna i kamienia), to rzeczywiście przesadziłem. Lecz mimo wszystko, jeśli takowa cena za jednostkę miałaby zaistnieć, to minimalnie mogłoby to być: 1 drewna/1 kamienia.
Co prawda można to zrobić inaczej. Powiedzmy, co tydzień, od bohatera pobierane są drewno i kamień w zależności od liczności armii.

J.K.Tank PW
13 marca 2006, 10:27
oskarroza>>>

Jeżeli chodzi o mnie to przecież nie będę spokojnie patrzył na debilną genezę potwora. Niech autor się postara i ją zmieni. Jest multum sposobów na wytłumaczenie istnienia Kwasowego Feniksa: eksperymenty genetyczne, klątwa, zaklęcie, ewolucja, mieszanka, itp. itd. i są one lepsze od prostego ,,kwasowy smok zmienił feniksa w kwasowego feniksa", bo to bezsens. Zobaczcie chociażby na genezę gremlinołaja, czy goryncza. Autorzy mogli sobie przecież powiedzieć, że Gorynch to hydra zmieniona na zielono przez zielonego smoka, a Gremlinołaj to gremliny, które przebrały się na gwiazdkę.

TeHniK>>>

A to wyjaśnisz zużywaniem się tarcz? Nie martw się. Dla mnie to one mogłyby kosztować nawet tonę siarki, bo tarcza z drewna potrzebnego do budowy karczmy jest sensowniejsza niż kryształy do wyszkolenia behemota.

TeHniK PW
13 marca 2006, 11:33
Nie, nie wyjaśniam tego 'zużywaniem' się tarcz, lecz chodzi mi o potrzebne surowce, do stworzenia opancerzenia i broni dla tych jednostek.Dodatkowo jednostki te, urządzają bójki między sobą, co powoduje uszkodzenie ich tarcz i broni, a co zmusza do wyprodukowania nowych(stąd cotygodniowe 1 drewna/1 kamienia).


avatar PW
13 marca 2006, 12:28
"Czyli aby Pegaz Niebios był zastępcą zwykłego Srebrnego Pegaza (rezygnuję z niziołka, nie za bardzo wiem jak to wszystko połączyć), będzie musiała być włączona opcja WoGifikacji o nowych statystykach niektórych jednostek? Szkoda, wolałbym aby zawsze było... chociażby jako dodatkowa opcja WoGifikacji."

Tu nie chodzi o skrypt. Gdyż z tego co piszesz Pegaz Niebios miałby być całkowicie nową jednostką (jak. np. Drakolicz). A z tego, co ludzie piszą tu średnio raz na miesiąc na obecną chwilę nowe jednostki do WoGa może tylko dodać Slava. Tak więc jest to niemozliwe, żeby twój Pegaz znalazł się w grze. Samo wsadzenie grafiki w plik *.lod nie wystarczy. I skrypty nie mają tu nic do rzeczy.

Chyba, że chcesz podmienic swoją animację na miejsce zwykłego Pegaza. Wtedy masz 2 możliwości:
a) napisac skrypt wogifikujący stare statystyki
b) odpowiednio zedytowac plik bodajże Zcrtrait.txt - wtedy zmiana będzie NA STAŁE, na wszystkich mapach (także SoD).

>Czy jeśli obramowanie cienia będzie lekko ciemniejsze od oryginalnego, to nie będzie już dzialało jak cień, tylko jak oddzielny rysunek?

Stary, sprawdź sam, pokombinuj! Lepiej poświęcić 10 minut na sprawdzenie własnoręcnzie niż czekac kilka dni aż ktoś zechce odpisać (jeśli będzie wiedział). Kombinując, testując duzo się przy okazji nauczysz!

AmiDaDeer PW
13 marca 2006, 14:39
Tutaj pokazuję statystyki mojego barbarzyńcy:

BARBARZYŃCA

Atak: 19
Obrona: 15
Rany: 20-35
Szybkość: 10
Życie: 85
Strzały: -
Atakuje 2 razy; Zawsze kontratakuje.

Biografia:
Podczas swej podróży przez Antagarich Crag Hack napotkał wiele różnych stworzeń i osób. Jedne były przyjaźnie nastawione, inne nie. Żaden nie chciał jednak przyłączyć się do armii Hacka.
Był jednak wyjątek. Za rzekami Goah-mor, daleko za Krewlord, byli sobie ludzie skorzy do walki i bijatyki. Byli to żołnierze atakujący szybko i sprawnie, nie dbając o swą obronę, wyłącznie o atak i siłę swego oręża. Zwykle używali mieczy i małych tarcz. Nazywali siebie barbarzyńcami. Byli to ludzie, którzy dołączyli się do Hacka w poszukiwaniu wojen i bitew.
Barbarzyńcy zostaliby u Hacka na dobre, lecz częste sojusze po walce z Sandro znudziły się wielkim wojownikom. Zaczęli więc swoją drugą młodość nikomu nie służąc.

Podoba się wam?

Trang Oul PW
13 marca 2006, 15:02
Mi się bardzo podoba, nawet pasowałby na Dowódcę, chociaż ja sobie wyobrażam barbarzyńcę z dwuręcznym toporem (albo dwoma dwuręcznymi :)).

TeHniK PW
13 marca 2006, 15:38
Witam..Bardzo fajny pomysł na jednostkę, biografia też niezła.Co do tych toporów bym się zgodził, bo z reguły barbarzyńcy używają właśnie siekier.Terz tylko graficzka jakaś i jest okej :) .

Mogę uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić nad jaką jednostką obecnie pracuję :) .

Maszkarnik (WoodenGut)
Atak: 21
Obrona: 35
Szybkość: 5
Zdrowie: 450
Obrażenia: min 20 - max 35
Koszt: 3400 gold
Siedlisko: Krwawy Gaj
Przyrost: 5 na tydzień
Umiejętności :

- Spętanie
- Zjadacz Wnętrzności (Gut Eater)

Kurczę, nie mam czasu skończyć.Resztę napiszę później.

Na razie.

AmiDaDeer PW
13 marca 2006, 16:18
TeHnik, ten twój maszkarnik to coś w rodzaju ludożercy? Jest za silny!!!
Oto i pozostałe rzeczy do barbarzyńcy:

Siedlisko: Pieczara bezdomnych
Koszt: 1250 sztuk złota
Przyrost: 5/tydzień
Przy wysokich moralach ("KRWI!") ma specjalne atrybuty:

Atak: 25
Obrona: 25
Rany: 30-45
Szybkość: 12

Czy coś takiego wam się podoba?
PS.: Topór to nie jedyna broń barbarzyńców. Oni używają każdej, jaką biorą. Ale może rzeczywiście lepszy byłby toporek, nie miecz. No cóż, zrobię (zrobimy, gdy będę miał kogoś od niektórych grafik!) ten skrypt i będzie parę jednostek.

J.K.Tank PW
13 marca 2006, 16:29
Hobbit>>>
Barbarzyńcy>>
Nawet fajne, chociaż mi się nie chce wierzyć, że od tak sobie dołączyli do Craga. Lepiej by było napisać, że ten im zaimponował swą siłą, albo był jedynym podróżnikiem potrafiącym zadać więcej ran od nich (specjalnością Craga jest atak).
Pieczara bezdomna>>Nie mogę ocenić tej jednostki, gdyż po prostu nie wiem co to jest. I nie napisałeś, jakie specjalne cechy ma przy morale: Krwi!

AmiDaDeer PW
13 marca 2006, 16:32
BARBARZYŃCA JEST Z PIECZARY BEZDOMNYCH!!!

Oprócz tego przy moralach "Krwi!!!" barbarzyńca ma atrybuty podane w poprzednim poście (atak, obrona itd.).
Trzeba czytać!

oskarroza PW
13 marca 2006, 16:50
@avatar
Jeśli nie da się dodać nowych jednostek to trudno... zastąpię zwykłego srebrnego pegaza moim :) .
Już niedługo zobaczę, jak wygląda animacja z lekko ściemnionym kolorem cienia :) .

avatar PW
14 marca 2006, 12:15
A mi się wydaje, że Defmaker sam automatycznie robi cienie podczas kompresji klatek do plików *.def

oskarroza PW
14 marca 2006, 14:24
Nie wiem, nie sprawdzałem, bo jeszcze nie skończyłem animacji Pegaza Niebios.
strona: 1 - 2 - 3 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel