Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: MM IX - ugi, bugi
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2

Alamar PW
24 sierpnia 2008, 16:30
Temat tymczasowy.


Ma ktoś ochotę i czas na przetestowanie poniższego sposobu na pozbycie się błędu z zawieszaniem się grafiki podczas wczytywania nowych obszarów?
Wprawdzie dotyczy to Windowsa Visty ale może i na XP będzie działało.

Skraelos:
When you start the game (example is MM9, but the problem is totally the same in LoMM) the boat 'travells' on the screen, then it stops, you hear the music, 'hello' and you can even hear sounds of your party jumping, hitting walls etc - but you don't see any graphics.

Some people have noticed that alttabing to windows and then back to game can help.

Well, I've just found a much better way. First of all I've turned off Aero style, just as a test. And this test showed me that I'm on the right way - the problem was fixed.
But then I've decided to make an even better solution - I was too lazy to turn it off and on each time. So now, the fix is the following:
Go to lithtech.exe compatibility tab and turn off desktop composition. You can leave everything else unchecked (including "visual styles" option).

W skrócie po polskiemu:
Podczas wczytywania obszarów, łódka czasami się "zawiesza" i mimo, że słychać iż drużyna się porusza itp., to na ekranie wciąż widać grafikę ładowania lokacji.
Klawisze alt+tab mogą pomóc to rozwiązać, ale jest jeszcze inny, pewniejszy (wg autora) sposób:

Wybrać zakładkę zgodności pliku lithtech.exe i wyłączyć kompozycje wizualne.

Sprawdzi ktoś ten sposób i napisze tu wyniki testów?

Trang Oul PW
24 sierpnia 2008, 21:12
U mnie to nie działa, nawet po wyłączeniu Windows Aero. Co prawda parę razy wczytało mapę, ale w większości przypadków trzeba było użyć alt+tab.

Alamar PW
25 sierpnia 2008, 08:01
Jaka wersja gry, Cenegi?
I czy bawiłeś się w odznaczanie/zaznaczanie zgodności tego pliku z Win 98?

złoty smok PW
25 sierpnia 2008, 14:16
Hmmm... ten problem pojawiał się u mnie w MM7, ale nie mogę nic o tym powiedzieć, bo sam zniknął... jak tylko znajdę płytę z MM9, przetestuję.

Trang Oul PW
25 sierpnia 2008, 19:52
Antologia gorszej jakości, sprawdzane ze zgodnością z XP i 98.

Alamar PW
3 lipca 2011, 17:14
Nie wiem czy nie jest to ten sam sposób, ale jak ktoś chce spróbować, to wyszła nowa łatka, która ma naprawiać problemy z zawieszaniem się ekranu gry podczas wczytywania - szczegóły w tym temacie na CH (po angielsku), plik waży 60 MB.

Dalerius PW
3 lipca 2011, 20:16
Z niebiosa mi spadłeś :)

Alamar PW
24 stycznia 2012, 18:34
Notatka na przyszłość - z cyklu co wykasować w plikach, by gra działała, a jednocześnie nie było problemu z czcionkami (edytor do MM9 jest w przyklejonym temacie; można też użyć WinReza):

ART.REZ
ART\LOADSCREEN\LOADINGBOAT-LEFT.PCX
ART\LOADSCREEN\LOADINGBOAT-RIGHT.PCX
ART\NULL.PCX

LOCALART.REZ
LOCALART\LOADSCREEN\LOADINGBG.PCX

Dalerius PW
25 stycznia 2012, 08:56
Wygląda na to, że będzie teraz problem ze ściągnięciem tego pliku, ponieważ założyciel Megauploadu siedzi teraz w więzieniu, a sam Megaupload został zamknięty.

Alamar PW
25 stycznia 2012, 09:48
Nie, nie będzie. Plik został zachowany - właśnie na takie nieprzewidziane przypadki.

A po drugie, wyżej masz opisane co i gdzie skasować, by własnoręcznie doprowadzić MM9 do grywalnego stanu (jeśli dobrze pamiętam polskie prawo, to użytkownik ma wszelkie prawa do modyfikacji programu, jeśli są one niezbędne w jego uruchomieniu/poprawnym działaniu - to tak przy okazji różnych zapisów przy instalacji gier).

Irhak PW
5 września 2012, 16:27
Cytat:
- posiadanie Paladyna, gdyż jest arcymistrzem w kupiectwie
Jest tylko jedno "ale"... w przypadku Paladyna nie powinien mieć arcymistrza, gdyż zdarza się, że za jego trening płacimy więcej na poziomie arcymistrzowskim niż na poziomie eksperta czy nowicjusza.

Cytat:
- Jeśli w drużynie jest kapłan/kapłanka, to Hanndl nie będzie chciał rozmawiać z postaciami, a tym samym nie da zadania odzyskania włóczni Gungnir.
Podobnie jeżeli awansujemy na druida i wypełnimy misje na kapłana.

PS. te dane nie są potwierdzone przez wielokrotne testy. Wydarzyły się tylko 1 (w pierwszym podejściu danymi postaciami), gdyż skład drużyny zazwyczaj miałem jednakowy: zabójca, paladyn (kończyłem na mistrzostwie kupiectwa z nim później), mag, kapłan.

Alamar PW
5 września 2012, 21:10
Cytat:
Jest tylko jedno "ale"... w przypadku Paladyna nie powinien mieć arcymistrza, gdyż zdarza się, że za jego trening płacimy więcej na poziomie arcymistrzowskim niż na poziomie eksperta czy nowicjusza.
Opłąta za trening uzależniona jest nie od skilli, tylko od zaawansowania klasy postaci - nowicjusz czy wojownik płacą grosze, ci po pierwszym awansie mieszki złota, zaś ci, co awansowali na szczyty swojej profesji, płacą góry złota. Kupiectwo zmniejsza owe koszty.
Tak zawsze było w MM-ach i Pismo Przeznaczenia tego nie zmienia.

Sprawdzę w wolnej chwili palanta i lisza choćby, ale wydaje mi się, że zakuty łeb miał większą zniżkę, niż pusty czerep.

Cytat:
Podobnie jeżeli awansujemy na druida i wypełnimy misje na kapłana.
Problemem jest chyba misja awansu na kapłana - ogólnie jest ona zabugowana.

Irhak PW
5 września 2012, 21:18
Cytat:
Opłąta za trening uzależniona jest nie od skilli, tylko od zaawansowania klasy postaci - nowicjusz czy wojownik płacą grosze, ci po pierwszym awansie mieszki złota, zaś ci, co awansowali na szczyty swojej profesji, płacą góry złota. Kupiectwo zmniejsza owe koszty.
Wiem, ale przeskok na samym paladynie z poziomu treningu na poziom (w międzyczasie awans w kupiectwie z mistrza na arcymistrza) i wzrost o jakieś 100%? o.O

EDIT:
Paladyn, Kupiectwo 16, Frosgard, na poziom 54
Mistrz: 4134
Arcymistrz: 7950

Tak więc w przypadku treningu Paladyna nie opłaca się go czynić arcymistrzem w Kupiectwie, gdyż cena wzrasta do 100%.
(mistrz- efekt biegłości wzrasta 3x; 3x16=48, czyli zostaje 52% ceny. 7950x0.52=4134)
Mając jednak mistrza mozna juz przy zainwestowaniu 34 punktów biegłości mieć praktycznie za darmo wszystko ;)

Lisz, Kupiectwo 7, Frosgard, na poziom 54
Mistrz: 6280

Alamar PW
5 września 2012, 22:26
Cytat:
Paladyn, Kupiectwo 16, Frosgard, na poziom 54
A po co aż 16 punktów, skoro przy 10 sprzedajesz i kupujesz po cenie rzeczywistej? Sprawdź dla 10 punktów, czy też trening jest zabugowany.

Irhak PW
6 września 2012, 10:35
16 punktów ze względu na to, że zostawiłem go na mistrzu, a nie szedłem dalej w arcymistrza. I sam trening NIE jest zabugowany. Jak wykazałem obliczeniami, cena treningu powraca na arcymistrzu do ceny bazowej (100%) zgodnie z opisem zdolności. Po prostu chciałem zauważyć, ze to co zyskujemy u Paladayna na sprzedaży artefaktów i innych znajdziek tracimy na jego szkoleniu, zwłaszcza na wyższych poziomach (100+).

Alamar PW
6 września 2012, 10:52
Cytat:
Po prostu chciałem zauważyć, ze to co zyskujemy u Paladayna na sprzedaży artefaktów i innych znajdziek tracimy na jego szkoleniu
Powtarzam, sprawdź to dla 10 punktów w Kupiectwie. Jeśli się okaże, że wszystko jest w porządku, to Twoje twierdzenie jest nieprawdziwe.
Podejrzewam, że po prostu przy arcymistrzostwie, jak za dużo punktów władujesz w tę umiejętność, to licznik "zniżki" zwyczajnie się przekręca i zamiast premii, są straty.

Irhak PW
6 września 2012, 11:52
Frosgard, Paladyn, na poziom 54, Kupiectwo 10
nowicjusz: 7155 (28620)
ekspert: 6360 (25440)
mistrz: 5565 (22260)
arcymistrz: 7950 (7950)
brak zdolności: 7950 (31800)

Sprawdziłem jeszcze Arslegard (ale nie mówiłeś, ze tam! :P)
W przypadku Arslegardu to cena rzeczywiście jest drastycznie mniejsza 9nawiasy u góry). Ale to już tylko dla poziomów 100+ się przydaje.

Tak więc dobra, niech będzie, że się myliłem. Jednakże do tego poziomu 100 (ba! nawet do poziomu 60-70 :P) mało kto dochodzi bez "uczenia się" ;)

PS. przypadek 16 punktów w kupiectwie przy arcymistrzu nic nie zmienia. Jeszcze jedno sprawdziłem. Dla 34+ punktów w kupiectwie na mistrzostwie trener dopłaca za to, byś trenował ;)
(jak znajdę jakiś trainer do zmiany klasy postaci to też sprawdzę tego Haandla i quest z włócznią)

EDIT - zmieniłem klasę, przy okazji usunąłem aktualny stan Arslegardu i... nadal brak questu. Innymi słowy - aby uzyskać quest u Haandla nie należy kończyć/zaczynać questu na Kapłana (po zakończeniu mówią, ze awansują na Kapłanów nawet jeśli nie zaznaczyliśmy nikogo z taką możliwością)

Irhak PW
17 listopada 2012, 00:31
Cytat:
- Zadanie Oczyszczenia Łaźnie w Arslegardzie nie znika z księgi zadań, ani nie jest rozpoznawane przez grę za wykonane.
Pojawia się też kiedy oczyścimy łaźnie, ale NIE będziemy rozmawiać na ten temat wcześniej z karczmarzem ;)

Cytat:
Jeśli w drużynie jest kapłan/kapłanka, to Hanndl nie będzie chciał rozmawiać z postaciami, a tym samym nie da zadania odzyskania włóczni Gungnir.
Co dziwniejsze - stworzyłem drużynę samych wojowników i też nie zleca on tego zadania.

Alamar PW
17 listopada 2012, 00:44
Błąd z Hanndlem jest powiązany z wykonaniem zadań promocyjnych na Uzdrowiciela/Kapłana (raczej to pierwsze), a nie z klasą bohatera.

Irhak PW
17 listopada 2012, 01:23
Nie można mieć kapłana w drużynie (lub wykonać misji dla niego). Tak było zawsze mówione, ale teraz po prostu okazuje się, że trzeba mieć co najmniej jednego nowicjusza/uzdrowiciela. Nic więcej.

A tak z innej beczki. Wiadomo jak rozwiązać bug z Areny, że nie można rozpocząć walki po rozmowie z Panem Areny (czy to klikając na bywaj czy używając Esc)?
strona: 1 - 2
temat: MM IX - ugi, bugi

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel