Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Ziggurat - nowe miasto
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 10 - 11 - 12

AmiDaDeer PW
1 listopada 2012, 18:58
Bluearga:
Normalnie to ten Triceratops powinien zajmować 12 heksów, jeśli porównać jego autentyczne rozmiary do krasnoluda ;)
To samo można powiedzieć o smokach czy tytanach z oryginalnej gry. Proporcje na polu bitwy w H3 nie są zachowane, dlatego też ta gra ma tak specyficzny i trudny do zrekonstruowania klimat.

Bluearga:
Nie brońcie tego, po prostu pomysł idiotyczny i koniec kropka.
Każdy ma prawo do własnej opinii. Nie tylko Ty. I żadne "koniec kropka" tego nie zmieni.

Bluearga:
A to co w MM było mnie mało interesuje.
Niby tak, ale w MM mamy do czynienia z tymi samymi światami co w H3, więc trudno jedno oddzielić od drugiego. Dlatego też skoro MM jest połączeniem fantasy z science-fiction i prehistorią (co wcale nie jest czymś wyjątkowym zważywszy na okres powstawania, więc trudno mówić o tym, że to nie jest "czyste fantasy"), to H3 - jako uniwersum - również jest takowym połączeniem.

Naprawdę nie widzę sensownego powodu, dla którego taki dinozaur miałby być gorszy od chociażby behemotów i przez to nie mógłby się znaleźć w tej grze. Widzę za to źródła, które wskazują na to, że dinozaury jak najbardziej się pojawiały w uniwersum MM, a więc mają również prawo pojawić się w H3.

Aayren PW
1 listopada 2012, 19:19
Zapewniam, że studenci też nie lubią dyskutować z osobami mówiącymi "koniec kropka". Co więcej, pewnym prawie jestem, że przekrój studentów dalej można postawić w umiejętności "wiem lepiej" niż osoby mówiące "pomysł idiotyczny, koniec kropka".
Dinozaury to pomysł tak dobry jak każdy inny, zależy tylko jak doń podejść i zrealizować. Już teraz fabularnie opis zigguratu mówi, o kopiących w głębinach i odizolowanych koloniach krasnali. To położenie jak najbardziej odpowiadające odkryciu czy też udomowieniu tych wielkich gadów.
Mnie nie podobają się w H3 roboty i inne mechano paskudztwa, ale jeśli wejdą w fajnym dodatku, i będą fabularnie wyjaśnione... Proszę, zaprasza do mojego PC-ta.
Naprawdę tak ten dino przeszkadza? Bo jak najbardziej wybronić się da, a i tak bardzo w oczy nie razi. A lizardy w H5 to w praktyce to samo. Czy te z warhammera dalej sięgając. A i sam smok wywodzi się od jakiegoś większego gada, kto wie czy nie dzięki skamielinom jakiegoś gada. Jej...

Warmonger PW
1 listopada 2012, 19:19
Nie widzę powodu, dlaczego dinozaury miałyby wzbudzać takie kontrowersje. To po prostu duża jaszczurka. Istota w sumie podobna do smoka, ale smoków w H3 mamy już zdecydowanie za dużo, więc warto by spróbować czegoś innego.
Gdyby w grze występował gigantyczny wąż, krokodyl lub cokolwiek innego, byłoby lepiej? Ostatecznie taki na przykład Bazyliszek to też wariacja na temat jaszczurki. Różnica jest tylko w tym, skąd stwór pochodził oryginalnie. Ale w samej grze wszystko jest ze sobą wymieszane.

Rabican PW
1 listopada 2012, 20:36
Bluearga:
A to co w MM było mnie mało interesuje. Dla mnie H3 to czyste fantasy, a nie fantasy-sc-fc-prehistoria.
A dla mnie jesteś kretynem kretynką.

I mało mnie interesuje, że nigdy nie miałaś niedoczynności tarczycy.

:)

Warmonger:
Nie widzę powodu, dlaczego dinozaury miałyby wzbudzać takie kontrowersje. To po prostu duża jaszczurka.
To nie do końca prawda, niemniej ja również nie rozumiem, dlaczego akurat dinozaury wzbudzają takie kontrowersje. W fantasy mamy zwierzęta żyjące w naszym świecie i pochodzące z mitologii - z jakiego powodu nie mogą do nich dołączyć gatunki wymarłe? Jest to nota bene szczególnie uzasadnione w przypadku Might and Magic, ponieważ dla Starożytnych nie byłoby raczej wyzwaniem odtworzenie gadów kopalnych na podstawie skamieniałości, czego dowody widać zresztą na CRON i Terze, co słusznie zauważył Hobbit.

HobbitHobbitBluearga reprezentuje płeć przeciwną.


EDIT: Przeciwną czemu? :P Niemniej dzięki za informację, Hobbes.

HobbitHobbitW domyśle: twojej... ulubionej. :P

Fandor PW
1 listopada 2012, 21:22
Bluaerga wyraża pogląd że wszystkiue modyfikacje wprowadzające coś więcej co nie pojawiło się w serii Heroes (MM jej nie leży jak i kilku innym osobom - przeciwnikom Forge) ale to jej sprawa więc myślę że powinniśmy odpuścić.
Jak dla mnie wszystko w modzie jest genialne prócz 2 spraw:
1.Olbrzymy, słyszałem że mają być potwierdzone fabularniej bardziej niż w uniwersum Ubi (nie będą krasnoludami tylko ich niewolnikami czy jakoś tak) ale wciąż mi one nie pasują.
2.Lamassu, ma pełnić rolę troche podobną do Kirina dla nag (w H6) jednak uważam że jest dużo jednostek które lepiej by się nadawały (nawet Wichking pisał że kiedyś był pomysł na inne jednostki).

witchking PW
1 listopada 2012, 21:31
Pomysł na inne jednostki został przedstawiony na początku tego tematu. Właśnie reakcja forumowiczów wpłynęła na obecny wygląd miasta_(mówię tu o układzie jednostek, moim zdaniem dużo ciekawszym)

The Doom PW
1 listopada 2012, 21:32
Pozwolę sobie wyrazić moją opinię, co do zaprezentowanych jednostek ;)

Jeździec Triceratopsa naprawdę mi się podoba, zresztą tak, jak i weteran. Oba modele są świetne :D ! Berserk prezentuje się bardzo dobrze, choć wydaje mi się, że lepiej byłoby, gdyby trzymał swój sztylet odwrotnie, tj. z ostrzem skierowanym do góry. Cóż... To tylko moje odczucie, a nie jestem ekspertem w tych sprawach ;)! Co do olbrzyma - pomysł jest dobry, ale jego aktualna wersja wygląda trochę tak, jak gdyby była z plasteliny :P Jeżeli chodzi o Mir'zę (Chyba tak to się pisze?), to na razie się nie wypowiem - zobaczę, jak będzie wyglądać animacja.

I jeszcze jedno... Ulepszony azer strasznie bije w oczy. Proponowałbym zmienić barwy i kontrast, coby dało się na niego jakoś patrzeć :P !

Podsumowując, jestem pełen podziwu zarówno dla Ciebie, Witchkingu, jak i dla całej ekipy. Wykonujecie kawał naprawdę dobrej roboty :D Gratuluję i życzę wytrwałości w dalszych pracach :) !

Z poważaniem
The Doom

PS Nie mogę się doczekać chwili, w której zaprezentujecie lamassu ;)


Bluearga PW
2 listopada 2012, 11:44
Wiadomo jakie miasto będzie zastępować to?

I czy planujecie wydać to dla ERY?

W sumie miasto jako całokształt zbytnio mi się nie podoba. Lammasu będzie u was wyglądać jak umarły Sfinks, czy jak żywy Sfinks? Zresztą sfinks i krasnoludy hmm...

Brakuje mi w tym mieście czegoś związanego z MAGMĄ! Raczej rogaty triceratops wiele z nią nie ma wspólnego ;)

--ciach--

Fandor PW
2 listopada 2012, 11:47
Lamassu to nie sfinks! To pomysł Ubi żeby Lamassu był umarłym sfinksem.
Lamassu ma ludzką głowę, ciało konia i skrzydła czegośtam. Zależy też od wyobrażenia lamassu bo w kilku mitologiach różniło się ono troche (często miał 8 nóg albo 8 par, pamięć zawodzi) a reszte poczytajcie sobie w wikipedii albo poszukajcie gdzieś.

Darkem PW
2 listopada 2012, 11:52
A ja wciąż liczę na ogromnego, ociekającego lawą ognistego czerwia rodem z szóstki ;). Patrząc na ekran miasta i projekty (co nowszy to lepszy - nie licząc jeźdźca (po prostu nie lubię kawalerii)) czerw pasowałby idealnie... Ogień, tunele, skrywane pod ziemią tajemnice. Z chęcią przeczytałbym więcej - opracowania fabularne na prawdę się mi podobają i dodają projektowi tego... "czegoś", czego nie ma wiele, nawet tych znanych, modów.

Dark Dragon PW
2 listopada 2012, 11:57
Bluearga:
Nie brońcie tego, po prostu pomysł idiotyczny i koniec kropka
Brak argumentów oponujących za takim rozwiązaniem nie przychyla się na Twoją stronę.

Bluearga:
W WoW rozwiązali to w taki sposób, że zrobili własne dinozaury - Na podstawie stegozaura i brontotherium_(to akurat nie dinozaur :P)
A to co w WoW było mnie mało interesuje. :P
A tak poważnie to niezły pomysł, żeby tworzyć jednostki wzorując się na prehistorycznych gadach. Zwłaszcza, że w uniwersum już pojawiały się takowe stwory.

Bluearga:
A to co w MM było mnie mało interesuje. Dla mnie H3 to czyste fantasy, a nie fantasy-sc-fc-prehistoria.
Wykazujesz się czystą ignorancją, ale masz prawo żyć w swoim urojonym świecie :P

Shin0bi PW
2 listopada 2012, 11:58
--ciach

A wracając do tematu, uważam że dinozaury są ciekawe. Nie rozumiem tego całego szumu, przecież jakby dodać T-Rexowi skrzydła to powstałoby coś a`la smok... Traktujcie je więc jak bezskrzydłe smoki ^^ Od strony technicznej bardzo ładnie, ale ten Triceratops faktycznie jest za duży i po zmniejszeniu do 2 hexów może wyglądać kiepsko :P

witchking PW
2 listopada 2012, 12:07
W gwoli ścisłości lamassu to byki/lwy_(Ubi nic sobie nie wymyślił) z ludzkimi głowami. Zwykle przedstawiane z pięcioma nogami co jest raczej elementem sztuki niż "rzeczywistego" ich wyglądu. Skrzydła na posągach mają pierzaste.

Na poparcie mych słów dwa linki:
http://www.metmuseum.org/toah/images/hb/hb_32.143.2.jpg
http://www.livius.org/a/1/mesopotamia/khorsabad_lamasu.jpg

Na pierwszym wersja lwia na drugim bycza.

W fantasy koncepcja została wzbogacona o nietoperze skrzydła i pewnie o wiele innych dodatków.

Bluearga PW
2 listopada 2012, 12:09
Cytat:
Lamassu ma ludzką głowę, ciało konia i skrzydła czegośtam. Zależy też od wyobrażenia lamassu bo w kilku mitologiach różniło się ono troche (często miał 8 nóg albo 8 par, pamięć zawodzi) a reszte poczytajcie sobie w wikipedii albo poszukajcie gdzieś.

W D&D jest to sfinksopodobna istota tyle, że po wejściu na grafikę_(w Google) króluje właśnie sfinks ale albo z rogami albo z ludzką głową... Ale fakt, ma dużo postaci, dlatego pisząc "lammasu" każdy w sumie może je inaczej wyobrażać. Ale nie ważne jak będzie wyglądać, to tak czy siak nie będzie mi pasować, bo jak pisała osoba pod tobą, jakiś wielki, ociekający magmą czerw byłby w sumie ciekawszym rozwiązaniem. Zresztą patrzeć na te jednostki, to żadna z nich nie ma wiele wspólnego z magmą, której za to jest full w mieście.

I tak, żyje w swoim "urojonym" świecie i nie planuję z niego wychodzić, bo ten realny jest jeszcze gorszy ;) Może niepotrzebnie dopisałam "koniec kropka", chciałam wyraźnie podkreślić, że pomysł jest bez sensu, bo jest i... Koniec kropka :P Argumentów też podawać nie będę, bo jak mawiała pewna pajęczo-kobieta_(Elise) "Ja wiem lepiej".

--ciach--

P.S. Przed nawiasem nie daje się spacji, panie władzo.

Dark DragonDark DragonSpacja a nawias. Kiedy robimy spację.


--ciach--

witchking PW
2 listopada 2012, 12:19
Jako autor koncepcji jednostki mogę co najwyżej przedstawić Ci drogę rozwoju takowej koncepcji.

Triceratopsy w różnych wariacjach pojawiały się już w ogólnie znanej fantasy. Dinozaury i stwory dino podobne pojawiały się w wielu częściach M&M.

Dla mnie to jedna z ciekawszych możliwości krasnoludzkiej jazdy. Czekam na inną propozycje takowej.

Dark Dragon PW
2 listopada 2012, 12:42
Ciekawi mnie tylko jak będzie się to prezentować dopasowane do odpowiedniej wielkości. Jeździec Dinusia będzie podobny wielkością do Jeźdźca Dzika chyba...

Trith PW
2 listopada 2012, 13:04
Cytat:
Jeździec Dinusia będzie podobny wielkością do Jeźdźca Dzika
Miniaturowe triceratopsy for the win! :3

witchking PW
2 listopada 2012, 13:25


Ogon nieznacznie można zakręcić wzdłuż ciała. Ostrze na rogu z przodu można skrócić albo usunąć. Całość triceratopsa można przeskalować po osi z aby robił wrażenie większego. Nie zaburza to specjalnie ogólnego wrażenia. Krasnala też można zeskalować aby triceratops robił wrażenie większego.

Tak ja to widzę;p Teraz mamy model na kratkach więc łatwiej rozmawiać o wielkości. Jeśli ktoś ma konkretne uwagi to proszę.

Ostatecznie model może zostać wykorzystany jako bohater ale moim zdaniem to jednak ciekawsza jednostka.

Dark Dragon PW
2 listopada 2012, 13:31
Brzmi rozsądnie, chętnie zobaczę efekty. Pomysł na wykorzystanie tego jako bohatera również uważam za dość błyskotliwy :)

witchking PW
2 listopada 2012, 13:36
Trochę zeskalowany:


Propozycja wykorzystania modelu jako bohatera wypłynęła od Hobbita
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 10 - 11 - 12
temat: [H3/projekt] Ziggurat - nowe miasto

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel