Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wszelkie prace konkursowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

superzgred PW
16 października 2012, 23:24
Troszkę naiwna jest wiara w to, że na podstawie prac coś zostanie wcielone w życie. Ubisoft jest Korporacją, a to oznacza, że w pierwszym względzie patrzą na pieniądze i z nimi związane aspekty. Nie można mieć im tego za złe. W końcu wydają grę po to by zarobić. Dlatego radziłbym słuchać tego co pisze Acid przede wszystkim dlatego, że więcej niż przeciętny fan.
Poza tym jak łatwowiernym trzeba być, by wierzyć, że głos fanów ma decydujące znaczenie? Tak było 15 i więcej lat temu!! Teraz gry to najzwyklejszy biznes, gdzie liczą się zyski. Chcecie mieć naprawdę dobrą grę w uniwersum to zróbcie ją sobie sami, a wtedy przekonacie się czemu jest tylko 5 frakcji :)

Agon PW
16 października 2012, 23:37
superzgred:
Dlatego radziłbym słuchać tego co pisze Acid przede wszystkim dlatego, że więcej niż przeciętny fan.
Że co więcej? Wie więcej, niż przeciętny fan? On nie należy do VIP-ów, a nawet gdyby należał, to i tak tą wiedzą by się nie podzielił, bo VIP-owie mają umowę z Ubisoftem.

superzgred:
Chcecie mieć naprawdę dobrą grę w uniwersum to zróbcie ją sobie sami, a wtedy przekonacie się czemu jest tylko 5 frakcji :)
5 frakcji, to i tak dużo. W Starcrafcie są tylko 3, a gra kultowa. Ludzie którzy myślą, że jak namnożą frakcji jak królików, bo gra będzie wtedy "super", "cool" i "trendy" reprezentują dosyć płytkie myślenie.

Irhak PW
16 października 2012, 23:46
Cytat:
On nie należy do VIP-ów, a nawet gdyby należał, to i tak tą wiedzą by się nie podzielił, bo VIP-owie mają umowę z Ubisoftem.
W ramach umowy VIP nie może zdradzać szczegółów. Jednakże ogólnikowo tak, abyśmy sami się domyślali może ;)

Cytat:
5 frakcji, to i tak dużo. W Starcrafcie są tylko 3, a gra kultowa.
Mogłaby być tylko jedna nawet, ALE musiałaby być poparta mocną fabułą.

Acid Dragon PW
17 października 2012, 00:00
Nie wiem dlaczego po raz kolejny próbuje mi się wmówić, że nie należę do tzw. VIPów.
Ale to nieistotne.

@Matheo - Na tym etapie mogę jedynie życzyć wszystkim, abyś miał rację. Jednak z tego co wiem, absolutnie nic nie wskazuje, by Ubisoft miał w choć najmniejszym stopniu się zainteresować tymi pracami konkursowymi. Jeśli się mylę - będzie to z korzyścią dla wszystkich.

Niestety prawda jest taka, że pomysłów wśród twórców jest wręcz w nadmiarze. To nie pomysłów trzeba, a środków na realizację. Przy przekolorowanych jednostkach to nie czas się skończył, a budżet. Natomiast co do ogarnięcia kodu przez obecnych twórców - powiedzmy to tak: nie mogę wyjawić szczegółów, ale to, co powiedziałeś o ogarnięciu jest niestety kompletną nieprawdą.

Fandor PW
17 października 2012, 16:13
Jeżeli rozmawiamy o biznesie i podejściu Ubi chyba należało by zmienić nazwę tematu, w konkurs to tu był tylko w kilk postach.
A jeżeli mówimy o nacjach to Ubi sam zadeklarował jak będzie ich wiele, sam wykombinował podział na nacje przez rasy.
W H3 -> H4 zaczynało się zmniejszenie miast, tu też mogli by zmniejszyć poraz kolejny do H5 poprzez robienie miasta z kilku ras, ale Ubisoft wolał je poszerzać.
Jeżeli chodzi o przykłady gier z frakcjami:
Spellforce miał 6 nacji w części 1 następne w części 2 podstawowej mieliśmy już tylko 3 i gra znacznie ciekawsza była niż w jedynce (której nic nie można zarzucić).
Tak więc Ubi mógł nas uraczyć sojuszem krasnali, ludzi, elfów i nag przeciwko nieumarłym, mrocznym elfom i czemuś jeszcze kontra pakt różnych odmian demonów. Swoją drogą było by to ciekawe zobaczyć to w grze, ale wolał powiększać rasy więc skoro tak to możemy ich wymagać (zwłaszcza przy takich cenach).

Matheo PW
17 października 2012, 16:37
@ Fandor nikt narazie nie pisze tu niczego o pracach konkursowych, ale to się zacznie, gdy ogłoszą wyniki. Więc zmiana nazwy tematu jest zbędna. Poza tym cała dyskusja przed Twoim postem, jest dyskusją pośrednio (ale jednak) dotyczącą konkursu, więc żaden offtop to nie był.

Nie wiedziałem, że Acid Dragon jest VIP-em. Zmienia to postać rzeczy. Ale jestem pewien, że wypuszczą kolejne DLC. Jeśli przez rok (Do wydania dodatku z Efami) nie zrobią nic, to masa ludzi zapomni czym jest H6 (Nie mówię tu o Was grotowicze. Jednak nie każdy, kto gra w Heroes ma konto na portalu społecznościowym o HoMM). Jeśli wydadzą DLC zrobione przez fana, to bardzo poprawią swój wizerunek i mogą na czymś takim nieźle zarobić. Nie mówię, że zwycięska praca na pewno ukarze się jako DLC, ale szansa jednak jest. Ubisoft jest tak nieobliczalny, że wszystko jest możliwe.

Acid Dragon PW
17 października 2012, 17:00
A ja powiem tak - będę zadowolony, jeśli po dodatku wyjdzie jeszcze cokolwiek w związku z H6. Nie naruszę warunków umowy NDA, gdy nie wyjawię żadnych informacji. A nie wyjawię ich, bo ich nie posiadam. Podobnie jak reszta fanów, nie mam obecnie żadnych danych, które świadczyłyby o tym, że Ubisoft planuje coś jeszcze poza jednym dodatkiem do H6 i dwoma wydanymi już DLC, a już na pewno nie ma w tych planach zrobienia DLC, czy dodatku opartego na jakiejś pracy konkursowej.

Oczywiście sytuacja może się zmienić w przyszłości i na pewno wszystkie plany Ubisoftu nie zostały przekazane nawet VIPom, ale na dzień dzisiejszy nie za bardzo widzę powody do optymizmu.

Kradziej PW
29 października 2012, 16:49
Czy ktoś już otrzymał wyniki konkursu?

Belegor PW
29 października 2012, 18:54
Jeszcze nie zostały opublikowane. Wystawią je pewnie za kilka godzin, albo jutro po prostu.

superzgred PW
29 października 2012, 23:09
zmienili info. maja byc 30

Matheo PW
30 października 2012, 14:49
Nic pewnego, że będą dzisiaj. Mają masę prac do sprawdzenia i nie wiedzą ile im to zajmie. Taka była odpowiedź adminów.

Czekanie jest szczególnie denerwujące, gdy nie wiadomo ile trzeba czekać...

Belegor PW
30 października 2012, 21:00
Już są wyniki. Jest jeden zwycięstwa, a prace tylko kilku z uczestników.

Mosqua PW
31 października 2012, 08:01
Tak jak podejrzewałam - wygra praca, która będzie mocno heroiczno-epickie. Powód wprowadzenia też naciągany - gdyby jedna wojna domowa (do której wczepiono siły zewnętrzne) doprowadza do takiej katastrofy, to w H5 powinniśmy mieć już postapokalipsę w świecie fantasy. No i oczywiście - układ jednostek musiał być z H3.

Innych prac nie przeglądam nawet.

Matheo PW
31 października 2012, 20:01
Kurcze ja miałem pracę na 7 stron koleś miał 14. Nie sądziłem, że trzeba wszystko aż tak dokładnie opisywać. Przyznać trzeba, że koleś ciekawie to wymyślił, szczególnie jednostki.

Praca kogoś z groty została wyróżniona?

Mosqua PW
31 października 2012, 22:17
Gdyby ktoś z Groty trafił wśród wybitnych to by najpewniej się pochwalił.

Co do szczegółowości - ja też od groma się napracowałam a nawet nie podali: dwie frakcje oparte o schemat z H6, rozgałęziona fabuła, opis geograficzny terenu działań, opis motywacji działań głównych stron konfliktu etc. etc. I nic. Zatem się nie martw - masa liter nie gwarantowała wyróżnienia (trzeba było trafić w gust czytacza).

superzgred PW
1 listopada 2012, 10:58
Moja praca tam jest. Zwycieskiej nie czytałem, bo mi sie nie chcialo, ale przejrzałem ją i wygląda na solidnie napisaną.

Matheo PW
1 listopada 2012, 19:17
@Mosqua Dasz linki do swojej pracy? Chętnie bym przeczytał.

Swoją drogą ciekaw jestem, jakie były kryteria oceny.

AmiDaDeer PW
1 listopada 2012, 20:24
Całe szczęście nie kierowali się tylko i wyłącznie tym, czy jest natłok akcji i rozpierduchy. Moja praca o paladynach i papieżu walczących z orkami nie przeszła, a to całkiem dobrze o nich świadczy.

Mosqua PW
1 listopada 2012, 20:30
Przykro Math - format c:\
strona: 1 - 2
temat: Wszelkie prace konkursowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel