Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nowe miasta
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Fandor PW
27 czerwca 2012, 17:52
Wiesz od jednej strony udało im się to zrobić i to nie lada wyczyn więc mogą nie chcieć się nim dzielić, ale przecież to że zatrzymają tą wiedzę do grobu nikomu się na nic nie przyda, ponieważ Hota Crew wypuszczą jeszcze maks 5 zamków i koniec, a moderatorzy prywatni mogli by już porobić kupe miast np. Gaj zamiast podmieniany to dodatkowy.

Matheo PW
27 czerwca 2012, 18:12
No o tym mówię :) Ale i tak wielkie brawa dla twórców HotA. Tylko, że w HotA Crew coś chyba nawaliło. Bo zamiast dodawać planowane przez siebie miasta. Zapraszają do współpracy ludzi, którzy sami zrobili prawie całe miasto.

AmiDaDeer PW
27 czerwca 2012, 18:29
A ja mam takie pytanko: czy wy jesteście programistami zajmującymi się inżynierią wsteczną, że tak bardzo potrzebujecie tego sposobu na dodanie nowych miast?

Bo ja dotychczas zauważyłem, że ci najbardziej doświadczeni programiści nie oczekują od HotA Crew żadnych instrukcji ani "dzielenia się dokonaniami" - są jedynie zadowoleni, że komuś się to wreszcie udało.

To chyba o czymś świadczy, co nie?

(posty prawdopodobnie zostaną niedługo przeniesione do odpowiedniego tematu)

Altair PW
27 czerwca 2012, 19:01
Po pierwsze trzeba znaleźć wszystkie tablice odwołujące się do miast. Resztę da się zrobić korzystając z ERY (trzeba napisać własny plugin), analogicznie jak dodatkowe artefakty. Prędzej czy później ktoś wrzuci kod na to. Dlatego nie ma co prosić/błagać twórców HoTa.

majaczek PW
27 czerwca 2012, 20:26
Racja Altair - jest do zrobienia posiadając ERĘ, odpowiednie narzędzia i umiejętności. Co do HoTy - oni gdzie mogą maskują i szyfrują - prościej by było zrobić to od nowa niż ściągnąć od nich rozwiązanie - przeczytanie samego kodu maszynowego HoTy już wymaga inżynierii wstecznej, bo to co tam leży w binarce to coś co nie jest kodem maszynowym a staje się nim w trakcie działania programu (z drugiej strony o ile wykonaliby to wystarczająco niedbale może kod masynowy udałoby się odzyskać korzystając z binarnego debuggera).

Dodanie nowego miasta jak to moderzy rozumieją, oznacza nie tylko dodanie miasta jako takiego, ale nowych stworzeń, bohaterów natywnych dla tego miasta, kolejnej frakcji do której mogłyby być dodane potwory (tak aby gra odróżniała że jednostki są z gaju a nie z jednego ze starych 9 miast).

Na same miasto składają się natomiast - nowy rodzaj pola bitwy do oblężenia, nowe pozycje w tabelach dotyczących miast (rodzaje i pozycje budynków, nazwy defów zawierających grafiki budynków, przypisanie stworzeń do możliwości bycia kupionymi w danym mieście, informacje które budynki mogą być kupione w mieście i reszta menu ratusza) - ponadto trzeba napisać program który zajmie się wszystkimi budynkami które nie są: kolejnymi poziomami Gildii Magów, Tawerną, kuźnią, targiem, magazynem zasobów, Generatorami stworzeń, kolejnymi poziomami fortu.

Szczegółowe dywagacje na ten temat napisałem w temacie o Grove. Nie mniej istnieje sztuczka która pozwala na tymczasowe podmienienie miasta (zachowując rodzaje budynków z miasta zamienianego, oraz ograniczenia featurów dokooła miast które nie są złamane przy użyciu wtyczek takich jak Emerald czy Batterry), która pozwoli oszukać gracza że istnieję dziesiąty i następny typ miasta, mimo że dla gry wewnętrznie nowe miasto jest jednym ze starych 9 typów miast, ale wymaga bardzo skomplikowanych skryptów ERM na miarę Fnorda i wykorzystania najnowszych featureów ERY (jak np. przekierowanie zasobów w LODach). Rozwiązanie bardzo brzydkie i być może podatne na błędy ale działające dla gracza, ponieważ daje mu inny wygląd miasta wewnątrz i inne stworzenia niż w mieście które jest tymczasowo podmieniane, a zależnie które miasto na mapie byłoby użyte skrypt by to podmieniał lub nie. (same stworzenia w mieście aby były niezależnie podmienione wymagają wtyczki batterry która pierwotnie służyła do wprowadzenia alternatywnych jednostek w miastach, a żeby dodać nowe stworzenia do gry wogóle potrzebny jest Amethyst) Jednak poza użyciem tych dwóch wtyczek do stworzenia iluzji posiadania nowego typu miasta, która pozwala istnieć miastom które technicznie są podmieniane również jako zwykłe miasta wystarczy sama ERA i skrypty ERM, o ile pogodzimy się z ograniczeniami które jeszcze nie są zniesione (od strony technicznej poza tym co zapewnia wtyczka Batterry dane miasta nie będą się różniły - rózniłby się tylko interfejs, pozostanie limit ilości bohaterów z SoD, limit ilości frakcji - stworzenia musiałyby mieć jedną z 9 istniejących frakcji lub być neutralalmi, limit ilości klas bohaterów itp. a samo miasto nowego typu nie mogłoby być wybrane z ekranu startowego bo o dyskretną podmiankę dbałby skrypt który uruchomi się dopiero później). Sztuczka wymaga ogromnej znajomości ERM, jest prawdopodobnie podatna na błędy i wciąż nie w pełni zadowolająca z powodu ograniczeń które póki co pozostaną, jednak ma tą zaletę że nie wymaga użycia inżynierii wstecznej poza zmianą pozycji budynków w ekranie miasta przy użyciu !!UN:C (która jest trywialna jeśli się wie gdzie te tablice są, a w temacie o ERZE na HC ktoś je znalazł na moją prośbę) bo całą wymaganą resztę zapewnia ERA i istniejące wtyczki. Ograniczenia prawdopodobnie zostaną zniesione przez przyszłe wtyczki (ktoś już pracuje nad limitem dotyczącym bohaterów, istnieje eksperymentalna wersja kodu który ma dodawać nowe frakcje bez dodawania miast). Prawdziwe dodanie nowego typu miasta bez brudnych sztuczek wymaga stworzenia wtyczki która to umożliwi a to nie jest zadanie łatwe. Sam planowałem stworzyć wtyczkę wykonującą zadanie dużo łatwiejsze - dodanie nowych budynków do istniejących miast - ale póki co jest w etapie planowania i chyba jednak z lenistwa zadowolę się brudnymi sztuczkami, które na moje potrzeby nie wymagają aż tak skomplikowanego kodu ERM jak sztuczka która zmieni całe miasto zależnie który jest to egzemplarz (w planowanym modzie który będzie korzystał z zasobu moderskiego "Monsterrr Pack" do którego nie otrzymałem spodziewanej pomocy, nie planuje możliwości alternatywnych stworzeń lub alternatywnych ulepszeń) choć wciąż będę narażony na błędy (które w moim przypadku ograniczą się raczej co najwyżej do błędnie wyświetlanych grafik w niektórych momentach ponieważ pogodziłem się z pewnymi ograniczeniami dla mojego modu, takimi jak "nowe budynki będą tylko ulepszeniami istniejących" a i w ogóle sztuczki nie będą aż tak spektakularne jag wymagałyby proponowane sztuczki na podmianę części miast danego typu w sposób aż tak generalny).

Jeśli ktoś się uprze na opracowanie metody na dodanie miast i będzie wciąż zmierzał do celu, zyczę mu powodzenia, niezależnie czy będzie to wtyczka do ERY, niezależny mod w stylu MoP, czy tylko sztuczki na półprodukt uzyskane za pomocą ERM w tym nowych poleceń z ERY (które i tak będą wymagały sporego nakładu pracy). Mam nadzieję że osoba której życzę powodzenia, jeśli je osiągnie, podzieli się ze społecznością modderską, a nie zachowa zabawki dla siebie jak to zrobiła HoTa.

EDIT: Przypomnę że nowe pozycje w tych tabelach wymagają przeniesienia całej tabeli i zmiany odwołań do starej na te do nowej, bo gdyby po prostu dodać "za confluxem" to uszkodziłoby się kod gry tam występujący - a on na pewno odpowiada za jakiś ważny element gry który w takim wypadku przestał by działać (najprawdopodobniej crash).

HobbitHobbitPosty przeniesione w bardziej odpowiedni temat.

AmiDaDeer PW
27 czerwca 2012, 20:43
majaczek:
Mam nadzieję że osoba której życzę powodzenia, jeśli je osiągnie, podzieli się ze społecznością modderską, a nie zachowa zabawki dla siebie jak to zrobiła HoTa.
A powtórzę raz jeszcze: mnie np. by się taka "zabawka" nie przydała.

Raz - nie jestem programistą, więc nie wiedziałbym, co z tym zrobić.
Dwa - gdybym był programistą się tym zajmującym, to zapewne nie byłoby to dla mnie nic nowego.

Czegoś chyba nie rozumiem, majaczku... Z jednej strony piszesz, że dodanie nowego miasta do kodu gry wymaga ogromnego nakładu pracy. Z drugiej zaś krytykujesz HotA Crew za to, że nie dzieli się tajemną sztuką dodania nowego miasta.

Skoro wiesz, co należy zrobić, to czemu sam tej "prawdy" nie wyjawisz nam wszystkim? A może już wyjawiłeś i teraz wszyscy możemy pododawać własne miasta? :P


A teraz do wszystkich:

Na dodanie miast do gry nie ma żadnych sztuczek. Jest po prostu żmudna praca połączona z wysokimi umiejętnościami w zakresie programowania i inżynierii wstecznej. Jeśli to ktoś umie - musi po prostu nad tym pracować. Jeśli zaś się na tym nie zna - żadne wytłumaczenia od strony fachowców mu za bardzo nie pomogą. A już na pewno nie pomoże szerzenie teorii spiskowych o egoistycznym zagarnianiu tajemnych sztuk magicznych dla siebie. :P

Altair PW
27 czerwca 2012, 21:57
W zasadzie potrzeba "tylko" adresów wszystkich tablic dotyczących miast. Mając to (nieważne dla jakiej wersji może być i SoD) można próbować napisać plugin (lub poprosić kogoś z HC). Całość sprowadza się do zaalokowania nowej pamięci (korzystając z funkcji dostępnych w C) i ustawienia "wskaźników" na nowe miejsca. Zarówno WoG jak i ERA korzystają właśnie z tej sztuczki. Tyle teorii w praktyce okazuje się, że jeszcze o czym zapomnieliśmy i coś "sypię" grę, ale sama ERA zdecydowanie ułatwia cały proces oczywiście o ile jest się programistą ;)

majaczek PW
27 czerwca 2012, 23:44
Rozumiem Hobbit że całkiem nie rozumiesz na czym polega modding ERY...
W skrócie działa to tak że programista będący reverse engineerem tworzy kod wtyczki która dodaje nowy feature, testuje do stadium w którym nie będzie mu wstyd tego wypuścić i wtyczka idzie w świat - następnie modderzy nie znający się na reverse engineering a z programowania znający co najwyżej ERM mogą z tego feature skorzystać karmiąc wtyczkę danymi multimedialnymi (na przykład DEFami) i zwykłymi plikami konfiguracyjnymi (coś co nie przekracza skomplikowaniem pliku ini bądź tablic zawartych w SoD) i uzyskują "super mod" posiadający feature którego sami nie byliby w stanie zrobić... A przynajmniej tak działają Amethyst i Emerald (z czego ten pierwszy nie wymaga nawet znajomości ERM).

Właśnie o takie "zabawki" mi chodzi. O udostępnienie opcji dodawania miast zwykłym modderom (tj. takim którzy zamiast grzebania w kodzie gry wolą przygotować setki grafik, balans dla nowej nacji, rozkład umiejętności specjalnych itp. a także takim co na grafice się nie znają grzebać w exe nie zamierzają ale napisanie kilku stron w ERM jako nową opcję WoGifikacji uważają za ciekawe zajęcie) i mapmakerom (tym którym zależy na jakości mapy a mody uważają za coś co dostają na talerzu). Stwierdzenie że aby z takich zabawek skorzystać trzeba być najpierw programistą przeczy zasadzie podziału obowiązków. Dzisiaj Mod to rzadko dzieło jednej osoby - raczej jest to grupa osób posiadająca zróżnicowane umiejętności - nie każdy musi być grafkiem, modelerem, skrypterem, programistą, reverse engineerem, fabularzystą, specem od balansu, mapamakerem, zarządcą projektu. Tzw. mody jednej osoby, dzisiaj zazwyczaj polegają na wykorzystaniu jakiegoś modders resource i wykorzystaniu go w sprytny sposób co oznaczą chcąc nie chcąc że twórca tego modders resource jest poniekąd współautorem moda (i z samego tego tytułu należy mu się miejsce w creditsach moda). Nawet Slaava potrzebował paru ludzi do pomocy - i opłaciło się - Gorynych i Wilkołak wyglądają dużo lepiej niż Messengerzy, nie umniejszając wcale sławy Slaavy (W końcu Slaava był głównie specem od Reverse Engineering i programowania, prawda?). I nikt również nie mówi że zarządca musi być szefem trymającym wszystkich za gardło - wystarczy że pilnuje by dwie osoby z teamu nie wykonywały niepotrzebnie tej samej pracy, sprawdzi kto jest lepszym grafikiem a kto lepszym skrypterem, zbierze elementy pracy od członków teamu i sprawdzi czy się ze sobą nie gryzą, zajmie się naborem nowych członków i pomoże rozwiązać konflikty między członkami teamu jeśli takie wystąpią itp.. A przynajmniej ja uważam rolę zarządcy za funkcję służebną - po to by wszystko trzymało się kupy - sam jestem leaderem i poniekąd zarządcą pewnej grupy na themodders.com (modding Gothic 1 i Gothic 2) która od ponad roku tłumaczy bardzo duży mod pochodzenia rosyjskiego i jestem świadom że drużyna wykonała kawał dobrej roboty a moją zasługą było przede wszystkim zorganizowanie pracy by nie wymagała zbyt dużo doświadczenia od pojedyńczych osób i po prostu szła w miarę sprawnie, a mój wkład w tłumaczenie jako takie był zaledwie kilka procent - mimo to każda posada w teamie jest niezbędna - również ta od osoby która skrzyknie wszystkich razem i sprawi że nie są niezależnymi moderami ale stają się drużyną o wspólnym celu. Przyznam się nawet że podzieliłem się obowiązkami zarządcy z najbardziej godną zaufania osobą w teamie i widze że sobie nieźle radzi z niewielką moją pomocą - jednak nawet sam pomysł że coś da się i można zrobić i zwołanie ludzi pod swój sztandar jest swego rodzaju zasługą - nikt w teamie kto rzeczywiście pracuje nie jest zbędny niezależnie od pozycji i funkcji. Niestety próbując zwołać ludzi pod swój sztandar na acidcave.net spotkałem się z niezrozumieniem, a na HC uzyskałem pierwszą ciekawość która szybko wygasła - coż nie zawsze identyczny schemat postępowania sprawdza się równie dobrze.

PS: Przepraszam za (nie)znaczne odejście od tematu, ale mam nadzieję że zostanie wybaczone - próbowałem rozwinąć swoją początkową myśl i zanim zauważyłem zacząłem rozmawiać o swoich personaliach i doświadczeniach. Tym razem nie ma puenty - głowna myśl jest w pierwszym akapicie.

EDIT: Nieprawda że nie ma żadnych sztuczek! Prawie każde zadanie można rozwiązać bezpośrednio jak się ma kwalifikacje jak i naokoło korzystając z tego co się ma. A zazwyczaj jest kilka możliwości z różnym stadium "naokoło". Np. wampiryzm można dodać jednostce - wywołując funkcje wampiryzmu z oryginalnej gry dla poszczególnej jednostki, zamieniając chwilowo ją w wampira z poziomu kodu wtyczki, zamieniając ją chwilowo w wampira z poziomu ERM, obliczająć odpowiednie uzdrowienie jednostki z poziomu ERM za pomocą przechwycenia liczby obrażeń i zaaplikowanie zwiększenia HP jednostki mającej Wampiryzm. Również w sprawie miast jest rozwiązanie na około - żmudne, obrzydliwe dla programisty umiejącego pisać skrypty, podatne na błędy oraz duplikujące część mechaniki istniejącej w grze ale do uzyskania za pomocą ERY, istniejących wtyczek i napisania "tylko" nowego skryptu ERM. ERA umożliwia skojarzenie specjalnej zmiennej z dowolnym ciągiem znaków - coś co miałobyć zastępcą !!PO ale jest bardziej rozwinięte, od wersji 2.2 posiada polecenie powodujące przekierowanie zasobów LOD z poziomu ERM - które może zostać zastosowane do pojedyńczych interfejsów bądź jednostek - które pozwala również podmienić grafiki miasta na dowolne istniejące w dowolnym LOD/PAC w czasie trwania gry, co umożliwia by np. dziewiąty typ miasta raz wyglądał jak Conflux a raz jak Grove, a wtyczka Baterry przewidziana początkowo do tworzenia alternatyw stworzeń (tak jak w MoP możemy wybrać futrzaki zamiast gargurlców a autorem wtyczki jest również MoP) pozwala każdemu miastu na mapie mieć inny zestaw stworzeń niezależnie od typu pod jakim występuje w grze (dla porównania odpowiednie polecenie w ERM pozwala przypisać dowolne stworzenia do jednego typu miasta powodując że na raz Zamek nie może mieć dwóch nieulepszonych jednostek poziomu pierwszego) - to wszystko wystarczy by uzyskać protezę nowego typu miasta! Oczywiście więcej z tym roboty niż uzyskując to "poprawnie" (korzystając z Heurystyki do znalezienia tych cholernych adresów i pisząc wtyczkę) i bardziej podatne na błędy ale do uzyskania dla niemal każdego moddera z kwasowej groty o ile poświęci ten miesiąc na tworzenie skryptu.

@Altair
Kilka z tych adresów oraz opis ich zawartości uzyskałem w głównym temacie ERY na HC - kilka stron wstecz od ostatniej - o które prosiłem planując wtyczkę która doda "zaledwie" nowe budynki do istniejących miast, ale na planach się póki co skończyło (chociażby dlatego że ostatnio cierpię na brak automotywacji co skutkowało że przeżyłem ostatni miesiąc właściwie bezprodukcyjnie). Zazwyczaj wystarczy zająć się tym co się potrafi a w sprawie reszty poprosić o pomoc (strasznie się wysługiwałem doświadczonymi modderami, ale nawet nie mieli mi tego za złe) - na przykład zacżąłem obrzydliwą pracę nad skryptem ERM który wykorzystując bugi WoGa i niezawierając ani jednego !!UN:C próbował obejść ograniczenie że na "prawdziwych" commanderów nie działa mechanizm Stack Experience, a dostałem od Bersyego kilka adresów które pozwalają tę niedogodność wyłączyć oraz inne specjalne właściwości Commanderów a nawet zmienić zakres numerów jednostek które reprezentują Commanderów na polu bitwy. Niemal każda praca jest do wykonania jeśli uda się ją podzielić między wystarczająco dużo osób w sposób wystarczająco optymalny.

AmiDaDeer PW
28 czerwca 2012, 14:25
HobbitHobbitTemat troszkę oczyszczony. Proszę wszystkich (przy okazji również siebie) o trzymanie się tematu, niewpychanie innym zupełnie innych intencji niż mieli oraz unikanie ataków personalnych. Dziękuję.

Zombi3878377276 PW
21 lipca 2012, 18:49
Ktoś grał Gajem?
Skąd go macie?

TopFunny525 PW
21 lipca 2012, 18:56
Wystarczy poszukać:) :

http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=120

HobbitHobbitA temat o mieście można znaleźć tutaj.

Nowynieogarniam PW
17 października 2012, 16:59
Acid_Dragonie czy jest jakaś możliwość, aby pobrać ten Bastion Egipski lub Kronverk? ;d dla siebie xD ;D

a tak wgl to próbuje już robić coś w heroes III ;d

Dark DragonDark DragonPosty przeniesione do właściwego stolika i najwłaściwszego moim zdaniem tematu. Proszę zapoznać się z opisem poszczególnych stolików. Przed znakiem zapytania nie stawiamy spacji. Nick zapisujemy poprawnie i tak też go odmieniamy.

Fandor PW
17 października 2012, 17:03
Bastion Egipski nie powstał i zaprzestano prac nad nim, jest możliwość ściągnięcia poszczególnych jednostek ale nic więcej (i ostatnio tez nigdzie nie ma tych jednostek). Kronverk należy do miast które planuje wydać Hota Crew w swoim modzie Horn of the Abyss, na razie jednak jedynym miastem które się pokazało z Hotowych jest przystań (a niedługo podobno ma się pokazać forge).
Jeżeli szukasz miast do ściągnięcia to są:
1.Grove tylko do modyfikacji WoG.
2.Piracka Przystań do ściągnięcia razem z HotA 1.0 i 1.1
3.Modern Forge do Soda.
4.Ukraińskie Forge
PS: Nie stawiamy jednej wiadomości pod drugą tylko używamy przycisku edytuj, ostatecznie usuń i dodajemy nową.

TopFunny525 PW
17 października 2012, 17:04
Pan Nowynieogarniam:
AcidDragon jest jakaś możliwość aby pobrać ten Bastion Egipski lub Kronverk ? ;d dla siebie xD ;D
Pan Nowybueigarniam:
a tak wgl to próbuje już robić coś w heroes III ;d

Witaj, po pierwsze naucz się korzystać z przycisku edytuj :P.

Po drugie, nie nie ma takiej możliwości, miasto praktycznie ukończono, jednak same animacje, budynki itp. itd. przepadły gdzieś w od/tchłani...

Po trzecie, jak próbujesz coś zrobić, to prześlij, my postaramy się ocenić...

Pozdrawiam i witam na forum...

EDIT :

Fandor:
1.Grove tylko do modyfikacji WoG.
2.Piracka Przystań do ściągnięcia razem z HotA 1.0 i 1.1
3.Modern Forge do Soda.
4.Ukraińskie Forge

5. Miasto Axolotla, które niebawem doczeka się premiery
6. Pliki miasta Haven
7. Miasto Dwór, pokazane przez Tritha na tym forum.

BTW. Odnośnie Kronverk, prawdopodobnie jest już martwe a Kathedral to pełen trup.

EDIT 2:

Fandor:
Nie ucz robić innych tego czego sam nie umiesz :p.

Nie lepszy :P

EDIT 3:

I takie pytanie, co robi ten temat w komnacie smoczych władców, skoro się nadaje albo do niebiańskiej kuźni albo do tawerny?

Acid Dragon PW
17 października 2012, 17:46
Cytat:
Acid_Dragonie czy jest jakaś możliwość, aby pobrać ten Bastion Egipski lub Kronverk?

Niestety nie znam takiej możliwości.

AmiDaDeer PW
17 października 2012, 17:54
Bastion gdzieś wcięło, z Kronverku z tego co wiem nie ma nic poza "przestarzałymi grafikami i pomysłami". Czy się to kiedyś pojawi w jakiejkolwiek formie - diabeł jeden wie.

TopFunny525:
5. Miasto Axolotla, które niebawem doczeka się premiery
6. Pliki miasta Haven
7. Miasto Dwór, pokazane przez Tritha na tym forum.
Żadne z tych "miast" nie jest grywalne.

Prędzej bym wymienił jako ukończone miasta Covenant czy też Romanian Town, o których wiele osób zapomina... Może poniekąd słusznie. :P

Rytelier PW
17 października 2012, 18:50
Kiedy zacząłem się zastanawiać nad Bastionem, to dotarło do mnie, że nie wiem, jak nowy WoG team upadł :P Mogli by udostępnić grafiki, przecież większość jest gotowa. Kronverk też upadł? Myślałem, że będzie w HoTa.

Warmonger PW
17 października 2012, 18:55
Cytat:
Żadne z tych "miast" nie jest grywalne.
Jeśli miasto jest porządnie przygotowane, prędzej czy później uda się je dodać do gry. natomiast złemu miastu nawet najlepsza łatwość instalacji i kompatybilność nie pomoże :P

Fandor PW
4 lutego 2013, 17:57
Sorki ze troche odkopuje temat, ale wydaje mi sie ze to lepsze miejsce na to pytanie niz temat o Grove.
Chcialbym pobrac oba Grove - Darkloke i New Grove Teamu i sprobowac dodac je razem do VCMI jednak nigdzie nie moge znalezc tej wersji Darkloke, bardzo prosze o pomoc.

AmiDaDeer PW
4 lutego 2013, 18:02
Darkloke nigdy nie ukończył Grove.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3/różne] Nowe miasta

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel