Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: VIP-owie i umowa DNA
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
5 października 2012, 00:01
Ponieważ zrobił nam się w Portalu Przeszłości spory offtop dotyczący VIPów i umowy NDA, toteż może i taki temat też istnieć powinien.

Odnosząc się do usuniętego już postu Alistaira - w zakazie ujawniania informacji nie chodzi o to, by ktoś nie podkradł Ubisoftowi pomysłu :P (a przynajmniej nie w tym przypadku, gdyż informacje są VIPom stanowczo za późno udostępniane, by ktoś miał szansę na wykorzystanie tych pomysłów).

Chodzi oczywiście o pieniądze. Dobry marketing, a więc m.in. odpowiednie ujawnianie informacji pozwala na stworzenie bazy fanów i graczy jeszcze przed wydaniem tytułu. Odpowiednio zrobione, może znacznie zwiększyć sprzedaż.

Jednak ŹLE zrobione może być wręcz katastrofą. Tak było w przypadku Armageddon's Blade i Forge, kiedy wyciekły niesławne szkice, m.in. półnagiej nagi ;) w czołgu.

A więc Ubisoft chce mieć po prostu wyłączne prawo do decydowania kiedy daną wiadomość ujawnić, a w przypadku ujawnienia jej bez ich zgody i wiedzy istnieje możliwość, że byłaby to pewna strata finansowa dla firmy. Wówczas osoba, która się takiego czegoś by dopuściła - ponosi umowną karę zgodnie z zapisami NDA.

Agon PW
5 października 2012, 00:09
Acid, a kim są ci VIP-owie Ubisoftu i co z tym ma wspólnego Grownock?

Acid Dragon PW
5 października 2012, 00:15
Co do Grownocka, sprawę uważam za zamkniętą w usuniętym offtopie i nie mam zamiaru do niej wracać. Jeśli Ubisoft będzie chciał coś w tej sprawie zrobić (w co, prawdę mówiąc, wątpię), to już ich sprawa.

Co do samych VIPów, to zdaje się, jesteś niedoinformowany. To nie "VIP-owie Ubisoftu", ale fani, przedstawiciele najbardziej liczących się stron w tematyce HoMM-MM na świecie. Mają dostęp do części niejawnych informacji oraz - w założeniach - mieli również mieć wpływ na kształt gry, jako przedstawiciele wszystkich fanów. Do tej pory ich wpływ na kształt H6 nie był zbyt duży, ale są pewne wyjątki. Np. ich chóralna zgodność co do braku ekranów miast była jednym z powodów, dla których Ubisoft to jednak zrobił.

Agon PW
5 października 2012, 00:22
A co jeśli niektórzy z nich wygadają się na niekorzyść Ubisoftu, czeka ich jakaś kara?

Cheshire PW
5 października 2012, 00:31
Karą jest zapewne wywalenie z VIP-ów.

Acid Dragon PW
5 października 2012, 00:33
Naturalnie. Może być to wszystko od zwykłego upomnienia, poprzez odebranie statusu VIPa, aż do kary finansowej. Niegdyś kara umowna była określona na $10 000, jeśli dobrze pamiętam. W najnowszej wersji umowy NDA nie ma sprecyzowanej sumy, ale jest zapis, że w takim wypadku Ubisoft jest uprawniony do "zadośćuczynienia" i zamierza podjąć wszelkie akcje prawne, aby chronić swoją własność, włącznie z podaniem do sądu.

Agon PW
5 października 2012, 00:37
Ciekawe skąd niby wiedzą co to za osoba, co im rozgaduje tajemnice skoro niby mogą nałożyć karę finansową? Mi to wygląda na zwykłe straszenie.

Cheshire czemu usunąłeś post? Coś ukrywasz, hę? Nie chcesz żebym się dowiedział kim w Grocie jest Grownock, ale już za późno bo to przeczytałem.

Cheshire PW
5 października 2012, 00:41
To chyba ktoś z moderatorów usunął, żeby nie nagłaśniać niepotrzebnie sprawy. A do użytkownika dojdą, bo pewnie zanim zostanie VIP-em, to swoje dane musi im wysłać.

Acid Dragon PW
5 października 2012, 00:41
Co do wiedzy, to jest to raczej oczywiste. Jeśli ja podpisuję umowę, a potem ja rozgłaszam informację, to chyba wiadomo kto jest winny :P.
Jeśli też takową informację rozgłasza inny Starożytny Groty, to też najprawdopodobniej byłaby to moja wina i ja poniósłbym konsekwencje.

Oczywiście nie jest zawsze możliwe wytropienie kto jaką informację i komu udostępnił, no ale tak samo nie jest możliwe wykrycie wszystkich oszustw, czy przekrętów w firmach para-bankowych ;). To nie znaczy, że prawo tego zakazujące jest bez sensu.

I to ja usunąłem post, jako offtop.

Agon PW
5 października 2012, 00:46
No właśnie zawsze można założyć inne konto na jakiejś innej stronie na innym IP i tam wszystko rozpowiadać w innym stylu i pod innym adresem e-mail, a i najlepiej jeszcze jako mieszkaniec innego kraju ;P

Cheshire PW
5 października 2012, 00:48
Tylko nikt takiemu "innemu" nie uwierzy, a jeśli będzie się ujawniał żeby pokazać, że jest z VIP-ów, to go Ubi capnie i po sprawie.

Acid Dragon PW
5 października 2012, 01:13
Tak, podobnie jak można kogoś zabić, wyjechać do innego kraju, zrobić sobie operację plastyczną, załatwić inne obywatelstwo i nawet zapłacić za zrobienie fałszywej teczki w IPN-ie :P.

Zawsze jest sposób na ominięcie prawa i uniknięcie odpowiedzialności. Jednakże niezbyt często się to udaje.

Nawet przy innej stronie, innym IP, kraju i mailu i tak są sposoby, aby kogoś rozpoznać - chociażby przez zasób słownictwa, czy charakterystyczne zwroty. Poza tym - załóżmy, że dana osoba ma inne IP, bo korzysta z serwera proxy. Czy sądzisz, że dla ogromnej korporacji, jaką jest Ubisoft byłoby specjalnym problemem wystąpienie do administratora takiego serwera o udostępnienie adresów IP jego użytkowników? Przecież "inne adresy IP" też nie biorą się znikąd - są przydzielane. I można łatwo dotrzeć komu i przez kogo.

Karule PW
5 października 2012, 17:26
1. Nie jestem VIPem.
2. Wyraziłem swoją opinię, a Wy zaczęliście cały cyrk - dlaczego? Dlaczego nie czepiacie się fandora, który twierdził, że Bezimienni będą czempionami? Czyżbym miał rację? A skoro tak, to skąd Acidzie o tym wiesz skoro nie jesteś członkiem forum dla VIPów?



Acid Dragon PW
5 października 2012, 17:37
Skończyłem na ten temat rozmawiać, swojej opinii nie zmieniam. Nie mam zamiaru odpowiadać na pytanie postawione w stylu "dlaczego zaczęliście ten cyrk?", ani dlaczego się kogoś nie czepiałem (co zresztą jest nieprawdą, bo zwróciłem fandorowi uwagę).

Jeśli chcesz, zapraszam do dyskusji o VIP-ach i NDA, lecz inne wątki będą traktowane jak offtop, czy też jak wolisz - "cyrk".

Agon PW
5 października 2012, 19:08
Karule, a ty jesteś Grownock?

Jak tak, to czemu założyłeś w Tawernie ten temat o tym jak działa "machina strony acidcave i jej admina - Acid Dragona" Już ostatnio zrobiliście tu syf nasyłając Gaspara (który na szczęście dzięki mnie tak się zamotał, że go tu w końcu zbanowali), a teraz dalej kombinujecie.

Acid Dragon PW
5 października 2012, 19:14
Ten temat naprawdę nie dotyczy tego jakie tematy zakłada Grownock w Tawernie. Jego sprawa.

Czy tak trudno trzymać się jednego tematu dyskusji?

Fandor PW
5 października 2012, 19:18
Tutaj, najwyraźniej tak ;).
Mam pytanie, wy dostajecie informacje przed nami, ale jeżeli coś przekażecie dalej grożą wam sankcje prawne, i stracenie stołka. Dużo było już takich sytuacji?

Acid Dragon PW
5 października 2012, 19:23
Nie jestem pewien ile takich sytuacji było, gdyż forum dla VIPów istnieje już wiele lat, ale słyszałem o jednym przypadku przynajmniej czasowego wykluczenia z tego forum i chodziło tam o - jak na ironię - przedstawiciela Tawerny. Jednak mnie przy tym nie było, więc szczegółów nie znam.

Fandor PW
5 października 2012, 19:24
Czyli, nie ma zbyt dużo przestępców z forum vipów.
Czy mógłbym jeszcze zadać pytanie w kwestii tego czy dostajecie (nie jakie) informacje dużo wcześniej, czy niedlugo przed nami, i jak to najczęściej wygląda?

Loku PW
5 października 2012, 19:26
Witam.
Odnośnie tematu to zwykle tak jest iż jeśli współpracuje się z firmą np w celach testowania sprzętu, pomocy to nakładane są zobowiązania które w umowie opisane są jako czynności prawne typu sprawa w Pałacu Ludu, odszkodowanie pieniężne za zerwanie umowy lub jej pogwałcenie. W tym wypadku tak mają VIP-owie ze strony Ubisoftu i dlatego niczego im nie wolno ujawniać, publikować tylko za pozwoleniem firmy.
P.S Żeby nie było spamu, proszę by kolega Agon nie pisał postów nadających się na powieść autorstwa Roberta Ludluma. Wymyślając te historie niczym nie pomaga a tylko wznieca pożary.

Jak coś Alamar, Acid niech mojego posta zkoszują.
strona: 1 - 2
temat: VIP-owie i umowa DNA

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel