Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] The Legend of The Red Dragon
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

TopFunny525 PW
24 września 2012, 18:16
Niedawno, przeglądając Youtube, znalazłem pewien mod o nazwie The Legend of The Red Dragon. Mod prawdopodobnie powstał pod koniec lutego bieżącego roku. Chciałem zobaczyć, jak wygląda mod i przetestować skrypty, ale niestety, link wygasł :(. Czy ktoś zna może alternatywną drogę do ściągnięcia tego moda?

PS. A tutaj link do filmu, prezentującego moda...

Click

Pozdrawiam

AmiDaDeer PW
24 września 2012, 18:25
Temat na Heroes Community, link do wersji beta zaś jest --wypalone--.

Inna sprawa że nie wiem, czy przypadkiem temat tego moda nie był gdzieś poruszany... Jako że nie mogę znaleźć gdzie niech na razie jednak ten temat zostanie i będzie służył za miejsce dyskusji o projekcie.

Szalony ogr PW
24 września 2012, 18:32
Widać, że do tego moda potrzebny jest WoG. Patrząc na screeny, zauważyłem naprawdę ciekawą rzecz- mgłę na bagnach. Czegoś takiego brakowało! Ten anioł, czy cokolwiek to jest, jest podobny do anioła z H5. Graficznie jest ładnie. Widzę chyba z tysiąc nowych obiektów.

Bluearga PW
24 września 2012, 19:56
WTF, plik w formacie "torrent"? o.O Ma ktoś może normalną jego wersje, bo torrenta akurat nie posiadam i nie planuję mieć(pomijając to, że antyvirus w życiu się na to nie zgodzi :P)
EDIT:--wypalone-- tu macie pełny, 450 MB, więc sporo.

I z tego co widzę, to ten mod prócz WoGa wymaga jeszcze ERY.

I znając życie to pewnie po rosyjsku jest, nie?(Tak, wiem pytanie retoryczne)

Rytelier PW
24 września 2012, 21:01
Plik tak dużo zajmuje, bo to Heroes 3 + WoG + LORD w jednym. Mam wątpliwości co do tego, czy to legalne... Mod wygląda ciekawie, szkoda tylko, że jest mnóstwo grafik niepasujących stylem do HoMM3. Przezroczyste obiekty fajne, można ściągnąć też mgłę z wtyczką alpha oddzielnie, jednak na razie nie jest kompatybilna z HD modem.

TopFunny525 PW
24 września 2012, 21:05
@Rytelier

Hero of Light w poprzednich wersjach również był packiem HIII + WOG + HOL. Więc sądzę, że tutaj kwestie są podzielne. Niemniej jednak jednostki są fajne. Nie sprawdzałem jeszcze tego moda, ale wydaje mi się, że będę miał co robić :P

AmiDaDeer PW
24 września 2012, 21:09
To jest legalne po rosyjskiej stronie.
W Polsce - NIE JEST.

Usunąłem linki, aż do czasu konsultacji z osobą bardziej znającą się na prawie niż ja. Za zamieszanie serdecznie przepraszam, mea culpa.

Bluearga PW
24 września 2012, 21:25
Nie, żeby coś, ale akurat w Polsce prawem to nikt się nie interesuje :P Zwłaszcza w Internecie. Niby ACTA miało to zmienić, ale co się z tym pomysłem stało to chyba wiadomo.

Ja potestowałam grę chwilkę.(Mam prawo, bo posiadam nawet 2 oryginalne kopie H3 :P) Poza cyrylicą aż tak wiele zmian znowu nie ma. Jednostki w miastach są takie same, w Zamku została zmieniona muzyka, co do reszty miast to nie wiem.
ale:
-Są nowe wyglądy siedlisk i potworów 8 poziomu.
-Są nowe jednostki neutralne(te skorpiony itp.)
-Niektóre defy już istniejących jednostek zostały poprawione kolorystycznie, są teraz bardziej żywe i jaskrawe.
-Nowe defy dowódców(spodobały mi się, więc już je wycięłam i wsadziłam to normalnej kopii ERY :P)
-Jakieś nowe artefakty, ale ich działania na razie nie rozszyfrowałam :P

http://www.h3lord.ru/forum/index.php - tutaj macie szczegóły i wszystko ładnie pokazane, nawet zbytnio cyrylicy nie trzeba umieć(nie ma tutaj downloadu, więc mam nadzieję, że mi nie wypalicie tego :P)

@DOWN: Istnieje tylko to, co jest respektowane... Dobra, koniec trollowania ;) Bo wyjdzie na to, że w Polsce panuje bezprawie :D

AmiDaDeer PW
24 września 2012, 21:29
Bluearga:
Nie, żeby coś, ale akurat w Polsce prawem to nikt się nie interesuje :P Zwłaszcza w Internecie. Niby ACTA miało to zmienić, ale co się z tym pomysłem stało to chyba wiadomo.
To, że prawo nie jest respektowane, nie oznacza, że nie istnieje. Grota tego prawa stara się przestrzegać, a że nie jestem pewien co do legalności danego moda - postanowiłem usunąć linki i skontaktować się z osobami bardziej kompetentnymi w tej dziedzinie.

Do czasu, powiedzmy, "werdyktu" proszę żadnych linków do ściągnięcia moda tutaj nie wrzucać.

EDIT: Rozpowszechnianie kopii Heroes 3 jest nielegalne, nawet jeśli z modem. Co za tym idzie - proszę o niewrzucanie tutaj linków do tegoż moda. Temat będzie służył tylko i wyłącznie do dyskusji.

Salamandre PW
24 września 2012, 23:31
No, he is distributing only Data files (lods) which is what I also did by the past (Atlantis for example, first version). Not executable, and without having the game you can't run his mod.

On other side, he "forgets" to mention credits for ripped creatures, 90% of them coming from Itjustme, myself and Axolotl work (+ recolored ones, don't remember authors). As well as many map objects.

For transparent objects (fog etc) I think it is compatible with HD mod, as there is a new alpha.dll which is and surely he uses it or even he created it.

Anyway, HD mod itself is illegal as it allows no CD option. But frankly who cares, those people create things for sharing them, without any financial compensation.

HobbitHobbitNah... Will check everything tomorrow and think about it once again. But not now.

TopFunny525 PW
24 września 2012, 23:51
Na sam początek powiem, że tekst tłumaczyłem na wpół żywy, więc wszelakie błędy czy inne kwiatki wykazywać w postach, ja postaram się je naprawić. Pozdrawiam - TopFunny525

Nie, on tylko dystrybutował pliki Data(Lods), które ja również zrobiłem w przeszłości(Np.: Atlantis, pierwsza wersja). Bez posiadania tych plików, mod wam nie ruszy.

W innym przypadku, "zapomniał" on wymienić w creditsach tych którzy zripowali te jednostki, Itsjustme, mnie i Axolotla( + przekolorowanki, nie pamiętam autorów). Jak i wiele obiektów na mapie.

Dla obiektów przezroczystych (Mgła etc.), to myślę, że jest kompatybilne z HD modem i z nową wtyczką alpha.dll który jest i na pewno używa go lub nawet on go stworzył.

Tak czy owak, HD mod sam w sobie jest nielegalny, ponieważ posiada opcję pozwalającą na uruchamianie bez CD. Ale szczerze mówiąc kogo to obchodzi, ci ludzie tworzą rzeczy do wymieniania się, bez żadnej rekompensaty finansowej.

PS. Tekst tłumaczę dla tych ludzi, którzy średnio rozumieją angielski, i średnio łapią, o co w tym tekście chodzi, więc zaznaczam na przyszłość :). Pozdrawiam


Salamandre PW
25 września 2012, 10:04
I just downloaded the new package and you are right, it is stand alone game, for unknown reason he changed from what I had previously. So yes, it is illegal in any country, including Russia. He should not have include all the files required to play the game, wrong move.

TopFunny525 PW
25 września 2012, 10:27
Kolejne tłumaczenie, made by Alaska :P

I just downloaded the new package and you are right, it is stand alone game, for unknown reason he changed from what I had previously. So yes, it is illegal in any country, including Russia. He should not have include all the files required to play the game, wrong move.

Pobrałem właśnie nowy pack moda i masz rację, jest to samodzielna gra, z niewiadomych powodów podmienia to co miałem przedtem. Więc tak, to jest nielegalne w każdym kraju, nie licząc Rosji. Nie powinien zawierać wszystkich plików gry, zły ruch... - Przetłumaczona wypowiedź Salamandre

Zdegustowany PW
25 września 2012, 10:58
Sam nie mogę uwierzyć, że po tak długim czasie cichego przeglądania Groty zakładam konto w TAK błahym celu. Cóż, nie mogę już dłużej patrzeć, jak młodsze pokolenie niszczy swoistą perełkę polskiej sceny M&M. ;)

TopFunny59893, jeżeli już się za coś bierzesz, wypadałoby robić to dobrze. Popełniłeś błędy, które niejednokrotnie zmieniły sens zdania ("including" oznacza "wliczając" w tym kontekście), a sztuczność części Twoich wypowiedzi każe mi sądzić, że sam używałeś tłumacza. Jakby nie patrzeć, każdy użytkownik AC mógłby samodzielnie to sobie przetłumaczyć i jeszcze lepiej by na tym wyszedł. Wszędzie Ciebie pełno, siejesz zamęt (najlepszy przykład - sprawa w sądzie), rzadko kiedy cokolwiek wnosisz swoimi postami, jeszcze rzadziej - coś wartościowego; i ja rozumiem, że każdy wiek ma swoje prawa, że chcesz tylko pomóc i wyrobić sobie imię, ale w ten sposób tylko je psujesz, przy okazji mnożąc sobie cichych przeciwników. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Pisanie miliona postów Ci tego nie ułatwia.

Moja rada? Każdą swoją wypowiedź najpierw przeczytaj i zastanów się, czy cokolwiek wnosisz do tematu i czy Twoja wiedza jest na tyle wystarczająca, by inni mogli opierać na niej swoje zdanie. Inaczej tracisz na wiarygodności. Nie chce mi się nawet tracić czasu na szukanie LICZNYCH postów, które albo nie mówiły niczego nowego, albo nawet wprowadzały odbiorcę w błąd (zresztą, przykłady powyżej); za to zapewniam, że jak przejrzysz swoje dotychczasowe posty, to ponad połowa podejdzie pod którąś z tych kategorii.

Zastanów się nad sobą, bo wprowadzasz chaos na naprawdę wspaniałym forum.

PS Przepraszam za jeden wielki ot, ale właściwie tylko w jednym celu założyłem to konto. Chciałbym znowu czytać nowinki M&M na forum AC, bez przedzierania się przez afery Gasparów i TopŚmieszny spam.

Salamandre PW
25 września 2012, 11:14
kochać, a nie wojna :p

Dark DragonDark Dragon(Zapewne jest to niefortunne tłumaczenie ang. make love, not war - znaczy dosłownie dosłownie „Czyń miłość, nie wojnę”)

TopFunny525 PW
25 września 2012, 13:25
Sam nie używałem tłumacza, uważasz się za mądrego a tak naprawdę nim nie jesteś. Ochrzaniłeś mnie i zachowałeś się w moim stosunku chamsko. W tym poście widzę również nie przestrzeganie konstytucji. Zaznaczyłem również, że błędy mogą się pojawić. Mówiłem, że byłem wpół żywy. Gdy pisałem posty. A ty, wykorzystujesz to aby mnie również oczerniać. Mam nadzieję, że strażnik komnaty usunie jak najszybciej ten sparm, jak i również twojego posta. Bo widać w nim, że specjalnie mnie obraziłeś...

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. Jak miałem nie zareagować na obrazę skierowaną we mnie?

Mitabrin PW
25 września 2012, 14:54
Na twoim miejscu przeczytałbym ten post jeszcze raz, gdyż ta "obraza" nie składa się z samych inwektyw...

Poza tym skoro byłeś "wpół żywy", to czemu w ogóle zabrałeś się za tłumaczenie? To trochę tak, jakbyś poszedł do pracy i tłumaczył swoją niską wydajność tym, że jesteś pijany...

TopFunny525 PW
25 września 2012, 15:34
Błędy w tłumaczeniu poprawione, i macie rację, popełniłem błąd. Za to przepraszam. Przepraszam również za wprowadzenie chaosu. Prosiłbym już o nie ciągnięcie sparmu. - Pozdrawiam TopFunny525

AmiDaDeer PW
25 września 2012, 21:01
Nie Ty tu decydujesz o tym, co jest spamem, a co nie.

Post Zdegustowanego jest jak najbardziej na miejscu, w kierunku TopFunny'ego leci ostrzeżenie. Linki nie są przywrócone, gdyż - jak mówi Salamandre, Rytelier i sam autor moda - pliki zawierają pełną wersję H3, a co za tym idzie - są niezgodne z prawem.

Nuff said.

Zombie PW
29 września 2012, 08:13
Czyli nie można go nigdzie ściągnąć?
to jest dodatek na WoGa?
strona: 1 - 2 - 3
temat: [H3/mod] The Legend of The Red Dragon

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel