Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Steam, Uplay, GoW a używane gry
komnata: Podziemna Tawerna

Dru PW
22 września 2012, 17:33
Hej

Mam nadzieję, że mi pomożecie, gdyż dawno nie kupowałem używanych gier, a w międzyczasie powstały takie cuda jak Steam, Uplay, czy Games for Windows. Wiem, że niektóre z tych systemów nie umożliwiają odsprzedawanie innym osobom swoich gier, gdyż dodają one się do konta na zawsze i przez to kupowanie używanych gier jest niemożliwe. Chciałbym żeby osoby kompetentne w tej materii wyjaśniły mi jakie z tych systemów blokują taką możliwość lub ograniczają pewne opcje np. sieciowe.

Steam – Platforma przez niektórych uwielbiania, a przez innych znienawidzona. Za jej pomocą można kupować gry z sieciowej dystrybucji za podobno okazyjne ceny jeśli pojawi się promocja. System automatycznie pobiera łatki i pozwala zbierać osiągnięcia, które chyba prócz własnej dumy nie dają realnych korzyści. Steam blokuje odsprzedawanie gier, gdyż łączą one się z danym kontem na zawsze :(

Games for Windows /Live – System daje takie korzyści jak łączenie konta komputerowego z xboxowym i można używać pada od xboxa dołączonego do komputera. Nie wiem czy gra przypisuje się do konta na stałe tak jak w Steamie i jaka jest różnica między zwykłym GfW, a GfW Live?.

Uplay – System działa tylko na nowych grach Ubisoftu. Nie kupiłem jeszcze MMH VI więc z niego nie korzystałem, ale podobno zbiera się jakieś żetony, które można na coś wymienić. Podobno gra przypisuje się na stałe do konta, to prawda?

Origin – To chyba główne system cyfrowej dystrybucji, więc nie wiem czy trzeba gry łączyć w konto utworzone w tym systemie.

SocialClub – To twór RockStar nie wiem co daje i co to dokładnie jest, ktoś wie?

Jeśli istnieją jeszcze jakieś inne systemy utrudniające kupowanie używanych gier to proszę dopisać ;) Wiem, że te opisy są strasznie niekompletne bo i moja wiedza jest ograniczona na ten temat także proszę je uzupełnić i mnie oświecić jak to teraz wygląda i jakie systemy utrudnią lub uniemożliwią kupowanie gier z drugiej ręki ;)

TopFunny525 PW
22 września 2012, 17:35
GameSpy - Tak mi się przynajmniej wydaje no i Codemasters wraz z Team17. Chyba...

Mówię chyba, gdyż tak mi się zdaje :)...

Qui PW
22 września 2012, 17:53
GOG. Odsprzedaży co prawda nie supportują, ale wszystkie gry są DRM-free. Tytuły raczej zabytkowe, jeśli akurat o takie "używane" chodzi ;).

Rabican PW
22 września 2012, 17:56
Battle.net :P

Dru PW
22 września 2012, 18:26
Cytat:
Battle.net :P

Z tego co wiem to starsze tytuły jak Warcraft 3 lub Diablo II miało możliwość odsprzedawania gier wraz z kluczem, który nie był przypisywany do konta, a do gry(przynajmniej tak mi się wydaję). Czyli na danym kluczu mogłeś stworzyć nowe postacie i czerpać pełną korzyść z multiplayera bez żadnych ograniczeń

Cytat:
GOG. Odsprzedaży co prawda nie supportują, ale wszystkie gry są DRM-free.

Mi chodzi jedynie o gry w wydaniu pudełkowym, a dokładnie w DVD case, by uzupełnić swoją kolekcje o nowsze tytuły ;)


Dark Dragon PW
22 września 2012, 18:43
Dru:
Uplay – System działa tylko na nowych grach Ubisoftu. Nie kupiłem jeszcze MMH VI więc z niego nie korzystałem, ale podobno zbiera się jakieś żetony, które można na coś wymienić. Podobno gra przypisuje się na stałe do konta, to prawda?
Tak.

Alchemik PW
10 maja 2013, 21:14
Mam pytanie odnośnie usługi Uplay. Otóż zauważyłem że na swoim koncie mam odblokowaną grę Assasin's Creed Revelations, mimo iż tej gry nie kupiłem. Czy spotkał się ktoś kiedyś z błędnym dopisaniem gry do konta, oraz czy możliwe jest usunięcie jej z konta Uplay (oczywiście przez pomoc techniczna Ubisoftu)?

Shael PW
10 maja 2013, 21:20
A może po prostu dostałeś gratis ?

Alchemik PW
10 maja 2013, 21:26
Ale chyba zostałbym o tym poinformowany, wysłałem do pomocy technicznej prośbę o usunięcie tego wpisu. Mam nadzieję że zrobią z tym porządek. Chciałem tylko wiedzieć czy takie problemy się komuś przydarzyły.
temat: Steam, Uplay, GoW a używane gry

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel