Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Biografia i profesja bohatera w przyszłych wersjach WoGa
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

AmiDaDeer PW
4 marca 2006, 19:33
Mam pytanie: Nie znam się na skryptach ERM ani na Slava, ale czy jest możliwe, by możliwa była zmiana profesji bohatera po zdobyciu odpowiednich umiejętności, a oprócz tego automatyczna zmiana biografii przez komputer po ważnych wydarzeniach?
Przykładowo, bohater o nazwie "Hallvens" ma na początku biografię "Hallvens brał udział w Wojnie Secesyjnej". Po pokonaniu 20 błękitnych smoków otrzymuje dodatkowy wpis "Wygrał w walce z 20 błękitnymi smokami, z czego słynie na świecie". Hallvens jest rycerzem, ale po zdobyciu specjalnych umiejętności zmienia swoją profesję na łowcę. W biografii znajduje się nowy wpis "Ze względu na swe umiejętności został łowcą".
Dałoby się tak zrobić?
Pozdrawiam - Hobbit

Trang Oul PW
4 marca 2006, 19:48
Co to znaczy, że nie znasz się na "Slava"? Mistrz Slava to główny autor WoGa.
Chyba chodziło Ci o Wojnę o Sukcesję.

AmiDaDeer PW
4 marca 2006, 19:53
Sorry, pomyliło mi się :D.
Ale główne pytanie zostaje - czy można zrobić tak, by ten "Hallvens" miał po części zmienianą biografię w trakcie gry oraz profesję (jak wyżej)?

Trang Oul PW
4 marca 2006, 19:55
Nie wiem. Może Smok się wypowie?

Altair PW
4 marca 2006, 21:17
Z tego, co mi się wydaje, to jak najbardziej to możliwe. Oczywiście długość biografii bohatera jest ograniczona, więc z tym byłby pewien problem. Trzeba by do tego napisać odpowiedni skrypt.

AmiDaDeer PW
5 marca 2006, 13:19
Jakoś udało mi się dostać, choć mówiłem, że jestem od soboty wieczorem do poniedziałkowego południa nieczynny :D.
Można by dodać tą opcję do WoGa, a oprócz tego ustawić ją tak, by można było ją wyłączyć automatycznie (bezpowrotnie) w kampaniach oraz - jeśli chce tego gracz - wyłączyć ją w opcjach mapy? Taka opcja może łatwo zepsuć kampanię, jeśli np. Dracon z Armaggedon's Blade zamiast magiem będzie w późniejszych misjach rycerzem :D.
Do poniedziałku
Hobbit
temat: Biografia i profesja bohatera w przyszłych wersjach WoGa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel