Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Pytania natury technicznej
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Antares PW
10 września 2012, 21:05
Pozostaje jeszcze Altairzacja i erm najnowsza dostępna wersja. ;-P Tam już cuda możesz. Jest strona Gildia ERM Zobacz może cię zaciekawi. To dodatki do woga.

maciugan PW
11 września 2012, 14:00
Może któregoś dnia jak będę miał czas (jak się studia zaczną) to się w to pobawie, ale póki co nie chce nic mieszać, podobają mi się herosy takie jakie są :D, tylko już mi się troszke znudziły jednostki więc chciałem wgrać coś nowego.

Irhak PW
11 września 2012, 14:17
Możesz np. spróbować modu New Interface for WoG... albo samego AR ;)
Nie są oskryptowane :P (a mając instalator WoGa możesz zainstalować tylko NI/AR bez WoGa, ale trochę niektóre grafiki mogą być stare :P)

Rytelier PW
11 września 2012, 16:02
To czy z ERĄ czy bez nie robi różnicy, ale jak będziesz chciał zainstalować jakąś modyfikację, to ściągnij ERĘ. Jeśli nie chcesz nowych opcji, to w menu WoGifikacji ją wyłączasz. Ewentualnie można zaznaczyć tylko podmianę jednostek na mapie. Tu nie trzeba żadnych dodatków!

maciugan PW
13 września 2012, 14:32
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, jeśli chodzi o ustawienie opcji to już sobie ogarnąłem. Okazało się, że znalazłem troszkę czasu i popatrzyłem sobie o tym ERMie. Zainteresowało mnie dodanie właściwości do pustych obiektów. Wiem, że mnie opieprzycie, że są poradniki itd., ale jakoś nie mogę się w nich połapać, dlatego czy mogli byście napisać co mam zrobić, tzn. jakie komendy wpisać żeby dodać właściwości np. dla któregoś z pustych artefaktów.

Irhak PW
13 września 2012, 14:38
Cytat:
Wiem, że mnie opieprzycie, że są poradniki itd., ale jakoś nie mogę się w nich połapać, dlatego czy mogli byście napisać co mam zrobić, tzn. jakie komendy wpisać żeby dodać właściwości np. dla któregoś z pustych artefaktów.
Ja tylko się spytam o jedno - ERM Help czytałeś? Jeśli nie, to powinieneś. Może na coś sam wpadniesz :P

TopFunny525 PW
13 września 2012, 21:13
Masław:
Wiem, że mnie opieprzycie, że są poradniki itd., ale jakoś nie mogę się w nich połapać, dlatego czy mogli byście napisać co mam zrobić, tzn. jakie komendy wpisać żeby dodać właściwości np. dla któregoś z pustych artefaktów.

Wpierw, zacznij lekturę tego tematu, to wtedy pogadamy:P :

http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=118

Zaznaczam, czytaj powoli, ale wyraźnie. Tam masz większość odpowiedzi, jakby co korzystaj ze Script mastera, który 90% rzeczy robi za ciebie(oczywiście, występują tam tylko łatwe skrypty:)) Te trudniejsze musisz sam napisać:P...

Pozdrawiam

Rytelier PW
14 września 2012, 20:57
Skąd ściągnąć script mastera? Szukam wszędzie i nie mogę znaleźć.

maciugan PW
15 września 2012, 19:15
Właśnie, to samo tyczy się erm scriptera, bo linki wygasły.

Irhak PW
15 września 2012, 19:16
IIRC oba są pod hasłem ERM Tools w Skarbcu :P

TopFunny525 PW
15 września 2012, 19:54
Dopisek do wypowiedzi Irhaka:

Jakbyście nie mogli poszukać w temacie o skryptach erm-_-...

Bądź co bądź jeszcze lepszy pomysł to użycie tego:

http://soe.bnx.pl/readarticle.php?article_id=6

Dzięki temu jest zagwarantowana szybkość jak i lepsza jakość prac:). Dzięki temu nauczyłem się też szybko korzystać z Hex Edytora:P. Pozdrawiam

Rytelier PW
16 września 2012, 11:24
Nie wiedziałem, że te wszystkie programy są w paczce ERM tools :P
Co do HEX edytora to chyba przestarzały sposób. W ERZE są tak zwane pluginy i one mogą zmieniać coś w grze. Sam Yona mod dodaje nowe umiejętności jednostek i podpowiedź do ilości obrażeń. Trzeba będzie się o tym coś dowiedzieć.

Bluearga PW
17 września 2012, 15:28
Skoro temat to "Pytanie" to mam nadzieje, że jak zadam pytanie związane z WoG to nie będzie offtopu :P

1. Czy jak mam def przeznaczony na dwa hexy, a podmienie nim def jednohexowy to będzie BOOM? I odwrotnie?(jednohexowy def zastępujący dwu)
2. Jak podmieniać defy na adventures map oraz portrety? Jakoś nigdzie konkretnego poradnika na ten temat znaleźć nie mogę, defy bitewne potrafię podmieniać.
3. Jak podmieniać dźwięki jednostek? Bo akurat trafiłam na defy które mają swoje własne zestawy dźwięków, ale jak je podmienić to też nie wiem :P

Trith PW
17 września 2012, 16:23
1. To, czy grafika przedstawia jedno- czy dwuheksową jednostkę nie stanowi żadnego zagrożenia. Jednak trzeba pamiętać, że sama podmiana pliku *.def to zmiana czysto wizualna, nie zmieni w magiczny sposób właściwości dwuheksowej jednostki na jednoheksową ani na odwrót, potrzebny jest jeszcze odpowiedni skrypt (A z tym już nie do mnie).

Przy podmianie plików *.def jednostek na polu bitwy należy uważać, jeśli chce się podmienić jednostkę strzelającą. Jeżeli *.def podmieniający nie posiada (lub posiada niewystarczającą) ilość klatek animacji, trzeba takowe klatki dodać, albo wyłączyć jednostce zdolność strzelania za pomocą skryptu, żeby uniknąć crashowania gry.

2. Pliki *.def zaczynające się od "AVW" reprezentują stworzenia na mapie przygody.

Jednak aby zmienić wygląd zaatakowanej jednostki na mapie, należy podmienić dwie odpowiedni klatki AVWATTAK.def

Duże portrety jednostek znajdują się w pliku TWCCRPORT.def, nie pamiętam, jak się zwał plik *.def od małych portretów. :P

3. Pliki dźwiękowe powinny mieć rozszerzenie *.82m, wystarczy je wrzucić do folderu Data... Mam nadzieję, że nie będę musiał tłumaczyć, co zrobić jak są w innym formacie...

Bluearga PW
17 września 2012, 16:30
Akurat te defy z których korzystam mają WSZYSTKIE możliwe ataki - na dystans, dwuhexowe(zionięcie), rzucanie czarów itp.

Ale teraz mam inny problem. Mam ERE, podmieniłam defy tak jak pisze tutaj: http://www.wogjednostki.dbv.pl/viewpage.php?page_id=2 i.. Nic, ciągle są stare. Jak miałam sam WoG bez ERY to nie było z tym problemu. Czyżby u ERY inaczej się podmienia defy?

TopFunny525 PW
17 września 2012, 16:40
Do ERY powinna zostać dołączona DEFKA(przynajmniej u mnie :P). Spróbuj z niej skorzystać:). A jak jej nie ma, to ściągnij ze skarpca :P. Reszty dowiesz się z instrukcji programu :P.

Bluearga PW
17 września 2012, 16:52
DEFKE mam, ale nie da się podmienić, wywala błąd w ruskich krzaczkach albo "First choose def"

I nie wiem co wybrać w "Game folder path" i tak nieważne co wybiorę tam, to i tak mi wykrzacza :P

http://i49.tinypic.com/2r5ak37.jpg

Ci Rosjanie i ich powalone utrudnianie życia każdemu kiedyś zapędzą mnie do grobu... A ja myślałam, że to urzędnicy się w tym specjalizują.

EDIT: Naprawiłam, ale ciągle nie podmienia... Co jest kurde grane -.-

TopFunny525 PW
17 września 2012, 18:00
Czy wybrałaś folder gdzie znajduje się gra? :P.

Powinno być(w moim przypadku):

C - D - Gry - Heroes of Might and Magic - ERA

Główny folder z erą. Gdy go wybierzesz wejdź w choose def. i wybierz defa jakiego chcesz umieścić w grze:). Reszty mi się nie chce tłumaczyć(mam mało czasu you know :P), dlatego radzę się zapoznać z poradnikiem mojego autorstwa :) :

http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=52907

Bluearga PW
17 września 2012, 20:11
Dobra, już wiem co i jak. Napiszę aby było dla potomnych :P

W przypadku ERY, WoG jest uważany za modyfikacje i ma on swój własny H3sprite nazwany "hmm35wog.pac" który jest w Mods/WoG/Data. Można go otworzyć MMArchive i tam są wszystkie defy z których korzysta.

Natomiast po co w folderze głównym ERY jest drugie H3sprite to nie wiem :P

Podziękowania dla JimV z Heroes Community, który mnie oświecił. I warto wspomnieć, że wiele modów ma własne H3sprite(np. HoL takowy ma) toteż trzeba o tym pamiętać przy podmianie defów.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [różne] Pytania natury technicznej

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel