Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 15 - 16 - 17

Rytelier PW
27 sierpnia 2012, 19:28
Przeszukałem temat i znalazłem paczkę dodającą tylko czcionki. Ja skonwertowałem całość razem z czcionkami, o których nawet nie wiedziałem, że zostały skonwertowane, sorry :P

Shael PW
14 września 2012, 10:49
Co polecacie ? ERE czy VCMI ? do tej pory grałem tylko w WoGa i nie ogarniam tych dwóch modów/projektów...

Trith PW
14 września 2012, 12:26
VCMI nie jest jeszcze w pełni grywalnym "produktem", minie nieco czasu zanim stanie się w pełni funkcjonalny dla moddera/przeciętnego gracza/kogokolwiek.

ERA ostatnimi czasy stała się popularniejszą platformą od WoGa. Przejście na nią jest naturalnym postępem.

Sama "goła" ERA nie różni się dla przeciętnego gracza zbytnio od "gołego" WoGa. Różnicą jest przede wszystkim to, że Erę łatwiej się instaluje i ma dosyć wygodny system zarządzania modami.

Shael PW
14 września 2012, 12:58
Czyli WoG'a muszę (jeśli się da)odinstalować ? i wtedy można dopiero instalować to? a czy po pl da się grać czy jak w przypadku WoG'a trzeba dogrywać spolszczenie?

Irhak PW
14 września 2012, 14:07
Z tego co się orientuję to WoGa nie trzeba odinstalowywać (swoją drogą nie słyszałem o innej metodzie odinstalowania WoGa niż reinstall całej gry :P).

Rytelier PW
14 września 2012, 15:03
Shael, kilka postów wcześniej wrzuciłem spolszczenie skonwertowane na ERĘ. W przeciwieństwie do WoGowego nie ma instalatorów. Planuję zrobić też nową wersję :)

Bluearga PW
14 września 2012, 18:53
Jak to jest z tymi modami pod erę? Po prostu wrzuca się je do folderu "mods"(czy jakoś tak, strzelam :P) czy posiadają swój instalator, ale pozbawimy wkurzającej zmiany języka(chociaż jakoś nigdy mi to zbytnio nie przeszkadzało)

Ja aktualnie siedzę na Prehistorycznym WoGu(Tak zostało ustalone już w jednym temacie, zwykłe SoD jest z ery dinozaurów :P), zastanawiam się jednak czy nie zafundować sobie Ery. Aktualnie mam 6 kopii H3, więc chyba 7 nie zrobi różnicy...

A jeszcze mam takie pytanie na temat nowych miast-modów. Je też da się pod Ere zainstalować i zrobić tak, że raz są włączone, a raz nie?

Rytelier PW
14 września 2012, 19:24
Jest tak, że jak jest folder z modyfikacją, to się wrzuca do folderu mods i można go włączyć lub wyłączyć mods managerem. Instalatory modyfikacji ERY, to tylko skompresowane archiwa wypakowujące pliki do określonej lokalizacji (zmiana języka nie jest potrzebna, bo tak naprawdę to jest archiwum takie jak rar). Po wypakowaniu trzeba pamiętać, by włączyć modyfikację mods managerem.

Bluearga PW
14 września 2012, 19:37
A jak np. zainstaluje sobie miasto Grove to czy jak je wyłączę w Mods Managerze, to na powrót będę mieć Cytadelę, czy jednak "coś"(np. defy jednostek) zostanie już na stałe zmienione?

Rytelier PW
14 września 2012, 19:42
Jak wyłączysz, to nic z tego moda nie będzie działać :)

Bluearga PW
14 września 2012, 20:51
Wykrzaczyło mi się Grove, błąd już zgłosiłam... Dobrze, że można to wyłączyć i PYK, problem z głowy, można grać dalej, a nie wgrywać kopie, instalować od nowa itp. itd. Genialne po prostu.

Ale mam taki jeden mały "techniczny" problem - animacje poruszania się jednostek po polu bitwy są mega szybkie. W Menu Walki ustawiłam już na najniższe i ciągle są strasznie szybkie. Zrobiło mi się to po zainstalowaniu któregoś z modów, bo jak miałam czystą Erę to działało to normalnie... Da się to jakoś spowolnić w jakimś tam pliku konfiguracyjnym, czy muszę wyłączyć mod który to powoduje?

Rytelier PW
14 września 2012, 20:58
Wyłącz modyfikację "fast battle animation".

Shael PW
15 września 2012, 15:30
Poszukuję jakiegoś moda na podmianę dowódców .Ten z listy modów do ERY ma wygasłe wszystkie linki . Nie musi być ten konkretnie byleby była jakaś podmiana dowódców.A i grając w tą mapę z Rzymem (ostatnio ktoś stworzył temat o niej) zauważyłem że pikinierzy są podmienieni, macie na to moda?

TopFunny525 PW
15 września 2012, 17:01
Ciach!

Tym który stworzył ten temat jestem ja:P. A co do podmiany dowódców, to robisz jak w przypadku normalnego WoGa. Tam jest chyba dodana defka, więc możesz sobie ściągnąć z neta jakiegoś dowódcę i dodać za pomocą defki:). A co do mapy z rzymem, niestety nie znam na to sposobu. Spytaj Salamandre na HC. Może on ci coś powie...

Bluearga PW
15 września 2012, 18:25
Shael, ale zmyślasz, przecież ten link działa, bo sama z niego wczoraj pobierałam :P

http://bers.heroes35.net/mods/New%20Commanders%20Pack.exe

Natomiast jeśli chodzi o pikinierów(i Uroki) to trzeba mieć mod "Unhotify" ponieważ te dwa defy zostały właśnie wzięte z HotA(tak samo jak nowy wygląd strzałek drogi bohatera)

http://bers.heroes35.net/mods/Unhotify.exe

HobbitHobbitTagi się kłaniają. Poza tym chyba chodziło o orków, a nie uroki?


DOWN: Wybacz Hobbit, zawsze o nich zapominam, a jak już sobie przypomnę to nie pamiętam czy są one w kwadratowych czy w trójkątnych nawiasach. Co do Orków, to czy ich ulepszenie to nie "Urok"? Coś z U w każdym razie :P Albo mnie straszy... I dlaczego masz Pinky Pie w ikonce? :x

HobbitHobbitZapamiętać tagi warto. Nie uroki, jeno uruki - wciśnięte przez tłumacza na siłę do gry. A Pinkie Pie mam, bo mi się tak podoba.

Shael PW
15 września 2012, 18:32
Nie zmyślam! to nie była konfabulacja ! wypraszam sobie takie insynuacje :P .

Dziękować Waćpannie.Niech posia w cieciach wynagrodzi.

Bluearga PW
15 września 2012, 21:13
Dobra, to teraz znowu ja :P

Czy istnieje HD mod dla ERA? Bo dla zwykłego WoG z tego co wiem to jest, ale jakoś nie mogę nic na temat ERY znaleźć.

Z tego co pamiętam to oprócz doboru rozdzielczości można jeszcze uruchomić grę w oknie, czyż nie?

Shael PW
15 września 2012, 21:47
Tutaj

U mnie działa ;)

HobbitHobbitLink też może działać. A podanie adresu strony do ściągnięcia jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zapychanie posta wieloznakowym hiperłączem do samego pliku. A już na pewno ładniejszym.

Poprawione. Jakby co - wersja pod Erę to bodajże 3.04f.


Można i tak ;)

Bluearga PW
16 września 2012, 10:02
Dzięki wielkie.

A wiecie może jak odpalić Heroes 3 w oknie? Z VCMI nie ma z tym problemów, ponieważ w opcjach gry jest "Full screen", tymczasem w ERZE tego nie ma, a jednak wolałabym mieć je w oknie, a nie na fullscreen, bo jak nagrywam HyperCam, to nie mam dostępu do tego programu bez minimalizacji gry, a zminimalizowanie ERY naszpikowanej modami kończy się tragicznie :P

TopFunny525 PW
16 września 2012, 10:39
Bluearga:
A wiecie może jak odpalić Heroes 3 w oknie?

W właściwościach pliku .exe jest taka funkcja uruchom w rozdzielczości 640x800(czy jakoś tak). Spróbuj, może się uda :).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel