Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Edytor scenariuszy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Irhak PW
10 sierpnia 2012, 18:54
Total Commander ma to do siebie, że jeśli już masz edytor map czy kampanii przypisany 'systemowo' do h3m i h3c to NIE będzie mógł tego zrobić. Nie rozpozna go jako folder plików, a jako zwykły plik, który otwiera taki a taki program.

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2012, 20:40
Niestety, nie udało mi się ani otworzyć mapki jako archiwum, ani też wpakować do niej pliku podmieniającego ten dotychczasowy.

Ktoś ma jakiś inny pomysł?

Irhak PW
10 sierpnia 2012, 20:44
Cytat:
Ktoś ma jakiś inny pomysł?
Mi tam Total Commander pokazał: "Paker: gz". Może spróbuj coś do tego formatu?

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2012, 20:54
Za drugim razem załapało, gdyż za pierwszym dałem złą ścieżkę do spakowania pliku. ;P Dzięki wam wielkie.

Rytelier PW
28 sierpnia 2012, 14:22
Czy mógłbym prosić autora tego programu, żeby zrobił nową wersję dla edytora map wersji ERA?
http://www.erm.acidcave.net/arty.php?id=5 Już próbowałem z niego skorzystać, nie działa.

TopFunny525 PW
28 sierpnia 2012, 14:45
Cytat:
Czy mógłbym prosić autora tego programu, żeby zrobił nową wersję dla edytora map wersji ERA?
http://www.erm.acidcave.net/arty.php?id=5 Już próbowałem z niego skorzystać, nie działa.

Po pierwsze, gildia ERM jest już nieaktualna(ostatnia modyfikacja była chyba 2009 roku). Po drugie, Era = WOG, tylko, że ma więcej poprawionych błędów + jakieś zawartości dodatkowe, więc teoretycznie większość skryptów z WOGA będzie działać na ERZE.

Rytelier PW
28 sierpnia 2012, 15:00
Tak, ale edytor jest chyba jednak zmieniony i ten program mi nie działa. Na pewno jest zmieniony, bo musi wczytywać jakoś modyfikacje.
Mimo tego, że Gildia ERM jest już dawno opuszczona, to Altair wciąż jest aktywny na forum?

Masław PW
28 sierpnia 2012, 16:27
@Rytelier http://sites.google.com/site/sergroj/wog#TOC-Map-Editor-Patch-v3.3

Po spatchowaniu uruchamiasz Fix Editor ze Start Menu Ery. Tego pędzla prseszkód tam nie uświadczysz, ale duża strata to chyba dla Ciebie nie będzie.

Rytelier PW
28 sierpnia 2012, 17:01
Właśnie mi chodzi tylko o to, żeby działał ten program. Te pędzle przeszkód przyspieszą proces tworzenia map, bo przeciąganie drzewek będzie trwać wieczność, i to na mapie XXL!

Salamandre PW
30 sierpnia 2012, 00:58
At this moment, there is no more need of fixeditor.bat, as Berserker solved the issue. We can now use advanced features of Grayface patch in any mod, it was the last missing feature.

This file will stay only a few days but will come with next version, has to be placed in Mods/wog/Eraeditor

http://wikisend.com/download/686154/h3wmapedpatch.rar

HobbitHobbitYou can find tag list here. Hope you understand how to use them. :P

Rytelier PW
30 sierpnia 2012, 14:40
Świetnie, pędzle przeszkód działają :D
Rozwiązałem problem, bo trzeba było je uruchomić jako administrator, żeby program mógł ingerować w edytor.
Jednak nie jest bez błędów... raz podczas malowania wyskoczył błąd i edytor się wyłączył.

Tilogour PW
24 września 2012, 17:43
Hej! Jest możliwość konwersji mapy WoG do mapy SoD?
Bardzo chciałbym przekonwertować w ten sposób jedną z moich map, ale niestety nie wiem jak. Ktoś wie, czy coś takiego było by możliwe? Użyć programu Copymap?

AmiDaDeer PW
24 września 2012, 17:46
Tutaj. Od siebie dodam, że do zapisania już w taki sposób przekonwertowanej mapy najlepiej użyć Total Commandera (wcisnąć nowy plik bezpośrednio w "archiwum mapy").

Kamar PW
10 października 2012, 15:31
Witam. Pytanie takie jak w temacie (Czy można ściągnąć kampanie do RoE i AB), tylko mam na myśli te pliki kampanii, które normalnie można edytować za pomocą edytora kampanii. Do SoD da się ściągnąć, ale czy są też wyodrębnione do dwóch pozostałych wersji? Jeżeli się także da skądś ściągnąć, to prosiłbym o wyodrębnione mapy z każdej kampanii do każdej (plus do SoD też). Z góry dzięki za pomoc.

Irhak PW
10 października 2012, 16:14
Wyciągnij za pomocą ResEdita po prostu. Wszystkie kampanie z gry możesz tak "obrobić".

TopFunny525 PW
10 października 2012, 16:19
...albo spróbuj znaleźć na maps4heroes ^^'. Multum map i kampanii dla każdego coś dobrego ;P

Kamar PW
10 października 2012, 16:36
Dzięki za tego resedita, przydał się. Ale mam jeszcze jedno pytanie: Mógłby mi ktoś podrzucić plik h3wcmped.exe - edytor kampanii do WoG. Bo coś nabroiłem i mój teraz nie działa : /

Irhak PW
10 października 2012, 16:37
Powinien być w której łatce *.wog. Przejrzyj je total commanderem lub winrarem.

Kamar PW
10 października 2012, 16:44
Właśnie nie ma, jest tylko patch do edytora map, a żeby mieć ten plik z kampanią to chyba musiałbym na nowo całego WoGa zainstalować.

Irhak PW
10 października 2012, 16:54
Pliki instalacyjne WoGa -> main2.wog
Tam masz to co "potrzebujesz" ;)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [H3/różne] Edytor scenariuszy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel