Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne gry komputerowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 29 - 30 - 31

Alamar PW
25 sierpnia 2012, 12:58
W najnowszym CDA znajdzie się m.in Majesty 2 PL. Gra ogólnie jest dużo słabsza od jedynki, SI kuleje (a tym samym i bohaterowie) i bez dodatków raczej nie warto jej brać, ale może kogoś skusi.
Aha, coś tam niby jest napisane o mapkach do HVI, ale mam wrażenie, że będą to te same, co znajdują się w necie za darmo (np. na portalu Maps4heroes).

EDIT:
Zapomniałbym - Legend of Grimlock za 7,50 $ od GoG-a.

TopFunny525 PW
25 sierpnia 2012, 13:02
Niedawno w CDAction były około 4 gry + książka i inne bonusy:). Jak dla mnie extra. Kupiłem magazyn z tak dwa tygodnie temu jak byłem nad morzem... Jeśli znajdziecie ten magazyn w kioskach to polecam:). Zwłaszcza, że nie tak drogi(17zł)...

Wracając do tematu, w szczególności polecam serię Warhammer 40000 Dawn of War. Ciekawa seria i tylko czekać aż wydadzą 3 jej część:P. Poza tym polecam jeszcze Sacreda 2. Staniał strasznie, ale zapewni wam zabawy na długie godziny! Wierzcie mi:). Pozdrawiam...

Dark Dragon PW
25 sierpnia 2012, 16:44
CDA:
Gorzej wypadły (...) i Pirates of the Savage Sea – dodatek do Might & Magic: Heroes VI.

Myślę, że tak drogie DLC, które praktycznie niczego nie wprowadza nigdzie nie zdobędzie zbyt pochlebnych recenzji. Na szczęście wśród pełniaków ma również znaleźć się Just Cause 2 a to już coś :)

Alamar PW
25 sierpnia 2012, 18:39
Co też niektórzy mają za problemy ze zrozumieniem różnic miedzy Adventure Pack a Add-on/Expansion Pack? Nie mówiac o tym, ze Piraci to DLC (Downloadable Content) - "produkt udostępniany przez wydawcę za pośrednictwem Internetu", bo nawet kupując pudełkową wersję, trzeba było to ściągnąć.

Lord Kilburn PW
27 sierpnia 2012, 15:06
Dzięki, Rabican. Przełamałem niechęć to walki w trybie rzeczywistym i gram w Ishar: Legend of Fortress. Niedługo będę się mógł pokusić o małe porównanie do M&M.

Zetanaros PW
27 sierpnia 2012, 15:50
Mnię kilka dni temu pochłonął Skyrim i do wczoraj nie chciał puścić. Fajnie się gra, fabuła może i nie najwyższych lotów, ale sandbox-em powiewa na kilometr.

Tak przy okazji. Kojarzy ktoś Etherlords? Grałem w nią w czasach gdy na moim pececie jeszcze gościli Apostołowie: Święte Ziemie (lub Disciples - jak kto woli).

TopFunny525 PW
27 sierpnia 2012, 17:01
Cytat:
bo nawet kupując pudełkową wersję, trzeba było to ściągnąć.

Not Ryly. Gdy wpisałem kod do piratów, gra automatycznie mi wprowadziła wszystko, nic mi nie ściągało... Może to tylko przypadek?:>

Alamar PW
27 sierpnia 2012, 20:17
DLC jest wbudowane w patch 1.5, a łatkę i tak trzeba było ściągnąć. Kod tylko odblokowuje zawartość łatki.

Rytelier PW
28 sierpnia 2012, 12:23
Mam pytanie co do tego Skyrima. Jak brutalna jest ta gra? Czy znaczek +18 jest słusznie wstawiony?

Zetanaros PW
28 sierpnia 2012, 12:26
Co jakiś czas są fatality które wykańczają wroga, ale 18+? No proszę... Tam nawet krwi jest niewiele.

Alamar PW
28 sierpnia 2012, 12:43
No nie wiem...


Azon PW
28 sierpnia 2012, 12:45
Ja na skyrim zawiodłem się strasznie. Gra jest okropnie monotonna - praktycznie każda misja to wypad do jaskini/katakumb i wybicie hordy dreughów/bandytów. Niby można olać misje główne i organizacji (których jest niewiele) i samodzielnie zwiedzić prowincję. Tyle, że nic nie znajdziemy. Każde podziemie będzie wypełnione losowymi przeciwnikami i losowymi przedmiotami. Nie ma szans na to, że w którymś miejscu spotka nas niespodzianka i wyskoczy na nas jakiś potężny boss lub też w jakiejś podtopionej kopalni znajdziemy potężny artefakt. Krajobraz jest monotonny - wszędzie śnieg i góry - nawet na Vvandefall było większa różnorodność. Główny wątek to jakaś kpina, a system przez który przeciwnicy dostosowują swój poziom do naszego sprawia, że można bez problemu go ukończyć w kilka godzin. Pamiętacie jak przykładowo w M$M stopniowo rozwijaliśmy drużynę, od grupy którą mogło zabić małe stadko pająków do herosów którzy przebijali się przez hordy diabłów bez najmniejszego problemu. Czuć było, że postacie się rozwijają, zdobywają coraz to lepszy ekwipunek i przeciwnicy, których wcześniej nie można było pokonać po pewnym czasie nie są wyzwaniem. W Skyrim tego nie ma, postać co prawda się rozwija, jednak już na 1 poziomie możemy zwiedzić każdy loch, ponieważ nie spotkamy tam nic potężniejszego od nas. Podobnie będąc u szczytu formy, uzbrojeni w unikaty może się zdarzyć, że ubije nas grupa bandytów w łachmanach, którą spotkaliśmy spacerując po zaśnieżonych równinach. Bardziej od Skyrim zawiódł mnie ostatnio chyba tylko ME3...

Alamar PW
28 sierpnia 2012, 12:51
Gry Bethesdy należy tylko kupować tylko w edycji Game of the Year (czyli ze wszystkimi dodatkami), gdy już pełno modów powstało i jest w czym wybierać. Inaczej gry szybko się znudzą, choć mi osobiście Morrowind nie przeszkadzał, ale może dlatego, że było co w nim zwiedzać i szukać tych kilku artefaktów (a także rozbudować sobie "chałupę" czy "garderobę" postaci za pomocą modów). Obliviona nie tykałem, ze Skyrimem na razie też się wstrzymałem, ale wygląda o wiele lepiej od Obka.

Problemem The Elder Scrolls jest brak wyzwań - wszędzie można wejść i nie zostanie się za to ukaranym (powodzenia w zwiedzaniu Krainy Olbrzymów w MM7 z takim podejściem :P), a przeciwnicy bardziej są upierdliwi, niż stanowią realne zagrożenie.

Zetanaros PW
28 sierpnia 2012, 12:51
Co nie zmienia faktu, że Skyrim to świetny sandbox, a i modów jest naprawdę duuuużo.

Azon PW
28 sierpnia 2012, 15:10
Cytat:
Obliviona nie tykałem, ze Skyrimem na razie też się wstrzymałem, ale wygląda o wiele lepiej od Obka.
Oblivion mimo kilku wad ma sporo ciekawych zadań,warto też zauważyć, że miasta w Cyrodiil są różnorodne i właściwie każde z nich ma inną kulturę czy architekturę. Jak dla mnie Oblivion jest lepszy niż Skyrim jednak daleko im do Morrowinda.

Cytat:
Problemem The Elder Scrolls jest brak wyzwań - wszędzie można wejść i nie zostanie się za to ukaranym (powodzenia w zwiedzaniu Krainy Olbrzymów w MM7 z takim podejściem :P), a przeciwnicy bardziej są upierdliwi, niż stanowią realne zagrożenie.
W Morrowindzie też zdarzały się takie miejsca gdzie lepiej nie wchodzić nieprzygotowanym (podziemia Twierdzy smutku, Czerwona Góra) - choć faktycznie było ich niewiele. Jednak dużym plusem było to, że wchodząc do któregokolwiek grobowca czy kopalni nigdy nie wiedziałeś co tam znajdziesz, bo większość podziemi miała swoją historię. Pamiętam jak znalazłem specyficzną srebrną misę i przez kilka godzin chodziłem od plantacji do plantacji szukając właściciela a nagrodą było 10 szt złota. Innym razem uwalniając jeden z grobowców od wampirów przez przypadek rzuciłem zaklęcie poszukiwania kluczy i ze zdziwkiem zauważyłem, że na mini mapie pojawiła się biała kropka a w odpowiednim miejscu w pomieszczeniu na półce skalnej leżał klucz do innego grobowca, wśród notatek znalazłem wskazówki gdzie się znajduje. Miejsce okazało się kolejną kryjówką wampirów a kolejny klucz zaprowadził mnie do kolejnego grobowca gdzie w nagrodę odnalazłem potężny artefakt... Hmm... Chyba sobie znów zainstaluję Morrowinda.

Cytat:
Co nie zmienia faktu, że Skyrim to świetny sandbox, a i modów jest naprawdę duuuużo.
Cóż z tego, skoro świat jest strasznie pusty i nie ma żadnego powodu aby chcieć go zwiedzać, bo NIC ciekawego nigdzie nie znajdziesz. Już wolę Minecrafta, tam mimo losowo generowanego świata mogę choć go sam kształtować a w Skyrim nie mogę nawet poukładać broni na stole w domu, bo gdy wrócę będą one porozrzucane po całym pokoju.

Mitabrin PW
28 sierpnia 2012, 16:27
Do Morrowinda podchodziłem już kilka razy i jak dotąd nie potrafię z nim wytrzymać więcej niż godzinę. Jak dla mnie jest to najgorszy cRPG w dziejach i przez to mam straszną niechęć do sprawdzenia nowszysch TESów. Jednakże jeśli już chodzi o Bethesdę, to muszę ją pochwalić za Fallouta 3, który potrafi wciągnąć, jak żaden inny erpeg wydany przez ostatnie kilka lat. Co prawda główna oś fabularna nie jest jakoś specjalnie wciągająca, ale wielki, rozbudowany świat, który został dodatkowo napakowany wieloma ciekawymi zadaniami dodatkowymi sam w sobie tworzy po prostu świetną grę. Często aż chce się zrezygnować z opcji szybkiej podróży wiedząc, że samemu przemierzając pustkowia natkniemy się na co najmniej jedną ciekawą lokację.

Cytat:
Czy znaczek +18 jest słusznie wstawiony?

Zobacz sam ;)

Rytelier PW
28 sierpnia 2012, 16:51
Okropność, to już wiem, że lepiej nie będę grać w tą grę :( Może da się wyłączyć efekty krwi?

Zetanaros PW
28 sierpnia 2012, 18:46
Kucyka normalnie nie ma, a obcinanie głów tylko gdy masz odpowiedniego skilla :)

Rytelier PW
29 sierpnia 2012, 10:18
Jak nie można wyłączyć krwi, to ja nie gram :|
Swoją drogą, jak fani kreskówek dla dzieci mogą robić takie rzeczy? Sam już zrobiłem fanart krytykujący takie działania...

Zetanaros PW
29 sierpnia 2012, 10:54
Przy okazji świetna, stara gra action RPG (dla innych bardzo rozbudowany hack'n'slash z fajną fabułą) od jakiegoś czasu dostępna jest na Steamie. http://store.steampowered.com/app/214170/. Osobiście gdzieś jeszcze trzymam wersję na płycie (stara i porysowana :P ), ale może kogoś zainteresuje.
Fabuła głównego wątku jest dosyć wciągająca, a zadań pobocznych też jest sporo. Z racji, że gra jest starsza, to niewiele jest tu zadań typu zabij, przynieś, zanieś. Gra oferuje 3 klasy (łotrzyk, wojownik, mag), ale tak naprawdę, to w czasie gry wojownik może się zmienić w maga, gdyż w podczas awansu możemy wybierać jego umiejętności. Oprawa muzyczna - jest naprawdę dobra i miło się jej słucha. Grafika to już nie te czasy, ale wydaje mi się, że nie odrzuca, a nawet dla niektórych (np. ja) cieszy oko. Nie wiem, czy na Steamie można wybrać do niej język polski, ale ja w takim w nią grałem (oczywiście wersja tylko z napisami).

- - - - -
Edit: Divine Divinity mam nawet jeszcze na dysku. Jakby co mogę podrzucić parę screenów z wersji polskiej.
- - - - -
Edit2: Kilka utworów z gry:
http://www.youtube.com/watch?v=EzyKomkCwHs
http://www.youtube.com/watch?v=noyaVJYl_oE
http://www.youtube.com/watch?v=Gq27QvZEm-s
http://www.youtube.com/watch?v=-5vrWh3Mhkk

- - - - -
Edit3:
Screen z wersji pl
Screen z wersji pl
- - - - -
Edit4: Wspomnę jeszcze, że w grze jest sporo ksiąg, a niektóre nawet potrafią wciągnąć. Pamiętam jeszcze czasy, gdy wchodząc do nowej lokacji, rozglądałem się, czy aby nie ma gdzieś książeczek do poczytania.
- - - - -
Edit5: Pisząc tego posta, sam siebie namówiłem, żeby jeszcze raz zagrać w DD. Tak więc żegnam :).

- - - - -
Edit6: Przy okazji:

"Nominee Best RPG of 2002", wraz z takimi tytułami jak Morrowind. Co prawa wygrał Newervinter Nights, ale sama nominacja dużo mówi.

http://www.larian.com/divinedivinity.php - Na dole reszta nagród.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 29 - 30 - 31
temat: Inne gry komputerowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel