Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne gry komputerowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 29 - 30 - 31

mancias_sc PW
20 kwietnia 2012, 09:17
Dzisiaj startują otwarte beta testy Diablo 3. Jeśli ktoś przed premierą chce sprawdzić co przygotował Blizzard, jak działa gra na jego komputerze lub cokolwiek innego, informacje na temat przystąpienia do testów znajdzie tutaj. Jest niestety jeden haczyk, otwarte testy potrwają tylko przez weekend.

TopFunny525 PW
20 kwietnia 2012, 19:25
Myślałem, że Diablo III już się ukazało. Jeśli nie to kiedy prawdopodobnie będzie premiera? Gdyby ktoś wiedział to mógłby powiedzieć? Grałem we wszystkie części Diablo i jestem zainteresowany nową częścią.
PS. Czy zechciałby ktoś zagrać może w Dawn of Wara? Chętnie bym zagrał aby odświeżyć pamięć z przeszłości:D?

Lord Pawello PW
20 kwietnia 2012, 19:29
Premiera jest zapowiedziana na 15 maja i wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany.

TopFunny525 PW
20 kwietnia 2012, 19:42
Dzięki Pawello. Na pewno ta informacja się przyda.

Alamar PW
28 kwietnia 2012, 09:42
Demo gry Warlock: Master of Arkane poprzez Steama.

Lord Kilburn PW
10 maja 2012, 21:57
Mam problem. Przypomniałem sobie o pewnej grze, która kiedyś była dołączona do gazetki, ale nie pamiętam jej nazwy, a płytka już dawno przepadła. Ta gazetka to raczej nie było CD-Action a prędzej jakiś komputer świat lub click. Było to pewnie gdzieś między 2002 a 2005 rokiem. Gra to było chyba jakieś rpg akcji, w którym grało się młodym magiem, sporo było chyba tam czarowania. Grafika 3d, a widok od góry. Pamiętam kopalnię z goblinami, pojedynek z jakimś złym magiem pod gołym niebem (chyba nekromantą, bo chyba się tam sporo szkieletów kręciło). Później dochodziło się do jakiegoś miasta była walka w gospodzie, łażenie po kanałach i w końcu port (gdzie utknąłem). Moje poszukiwania jak na razie zawiodły, ale może ktoś z was zna taką grę.

EDIT: Zawziąłem się i znalazłem tutaj: http://www.markolf.pl/index.php?pismo=8
Gra się nazywa: Magic & Mayhem 2: The Art of Magic (gdyby ktoś przypadkiem posiadał chętnie bym odkupił)

Solmyr PW
10 maja 2012, 23:35
Mam tę grę, a przynajmniej jeszcze niedawno miałem. Jak będę w domu (gdzieś pod koniec czerwca chyba), to poszukam. ;P

Alamar PW
27 lipca 2012, 11:48
Paradox doi serię Majesty równie często, co Ubisoft MM. :P Ale co ciekawe, doi z pozytywnym skutkiem. Wpierw dostaliśmy grę wzorowaną na Master of Magic, a rozgrywającą się w świecie Ardanii - Warlock: Master of the Arcane, teraz zaś dostaniemy grę wzorowaną na Dungeon Keeperze - Impire.

Nie wiem jak Wy, ale raz, że Warlock jest wciągający i dobrze zrobiony, patche go wciąż uaktualniają i naprawiają (dodano m.in. bohaterów, artefakty czy multiplayer) w przeciwieństwie do HVI :P, a DLC są za 2-3$ (a nie za 12$ :P), to teraz w końcu dostaniemy "nowego" Dungeon Keepera.

Niektórzy wiedzą, jak doić tytuły, inni chyba nigdy się tego nie nauczą.

Aha, nigdzie nie jest powiedziane, że ta gra nawiązuje do świata Majesty, ale nazwa Ardania jakoś nie pozwala sądzić inaczej.

Chung PW
27 lipca 2012, 11:56
Warlords Battlecry 2 i 3, Sacred, GTA SA, Zeus Pan olimpu Złota edycja itp., itd. bo bym jeszcze wymienił z 50-100 gier i każda gra ma wszystkie gatunki gry jakie są.

TopFunny525 PW
27 lipca 2012, 12:07
Cytat:
bo bym jeszcze wymienił z 50-100 gier

Słabiutko:P. Ja mogę wymienić 200-300 tytułów gier jakie znam i na jakie natrafiłem. Na wszystkie konsole i na komputer:). Pozdrawiam

Mitabrin PW
27 lipca 2012, 13:21
Cytat:
Niektórzy wiedzą, jak doić tytuły, inni chyba nigdy się tego nie nauczą.

Aha, nigdzie nie jest powiedziane, że ta gra nawiązuje do świata Majesty, ale nazwa Ardania jakoś nie pozwala sądzić inaczej.


Well... W momencie, w którym gry nie mają wspólnego tytułu de facto nie można mówić o jakimkolwiek dojeniu... Co najwyżej można by to podpiąć pod aluzję skierowaną do tej garstki graczy potocznie zwanych fanboyami...

Alamar PW
27 lipca 2012, 13:51
Jeśli kolejna gra, pod innym tytułem, kontynuuje historię poprzedniczki, na dodatek wykorzystuje jej elementy, choćby szkice, jednostki czy budynki, to nie sposób tego nazwać, jak dojeniem.
Pozbycie się fazy wstępnej, polegającej na stworzeniu szkiców zawartości gry czy modeli, jest dość dobrym sposobem na zaoszczędzeniu zarówno pieniędzy, jak i czasu.

I bez apostrofów ignorancie.

Mitabrin PW
27 lipca 2012, 15:50
Cytat:
Jeśli kolejna gra, pod innym tytułem, kontynuuje historię poprzedniczki, na dodatek wykorzystuje jej elementy, choćby szkice, jednostki czy budynki, to nie sposób tego nazwać, jak dojeniem.

Powtarzaj za mną - "sequel"... Za dojenie powszechnie się uznaje żerowanie na marce. Wraz z narastającą ilością gier, które są wydane pod podobnym tytułem coraz więcej osób zaczyna znać daną serię, tworzą się fandomy a sami twórcy, na wypromowanie swojego kolejnego produkty nie muszą wydawać aż tyle środków. Kończy się na tym, że sprzedać może się nawet strasznie niedopracowany, na szybko zrobiony średniak, który dzięki tytułowi zwróci na siebie uwagę mas.

Jak sam powiedziałeś kolejne tytuły tej "ukrytej" (i notabene mocno niszowej) serii są dopracowane i moim skromnym zdaniem dopóki nie pojawią się pierwsze oznaki ostentacyjnej makdonaldyzacji serii, to nazwanie tego dojeniem jest po prostu nie na miejscu...

OGARexs PW
27 lipca 2012, 17:48
Inne gry komputerowe... Seria Gotchic, Postal 2, Word of Goo, CoD:MW, Minecraft i jeszcze parę innych tytułów których nazw nie pamiętam.

Alamar PW
27 lipca 2012, 17:51
Ależ to wciąż jest "dojenie" tyle tylko, że porządnie(j) zrealizowane. Paradox chyba zakupił licencję na świat Majesty i postanowił ją wykorzystać, nie tylko na wypromowanie drugiej części gry (która jedynce nie dorasta do piet, ale to z powodu Sztucznego Idioty, a nie błędów samej gry), ale też na stworzenie właśnie gier opartych na Master of Magic czy Dungeon Keeperze.
Teraz porównaj to z Ubisoftem i marką MM, a zobaczysz, że te dwie firmy prowadza taką samą politykę odnośnie marek gier tyle tylko, że jedni potrafią wykorzystać swoją okazję, inni nie i stąd też różne podejście do kolejnych tytułów.

Lord Kilburn PW
23 sierpnia 2012, 13:24
Byłby ktoś w stanie polecić inne stare cRPGi podobne do M&M? Najlepiej żeby walka odbywała się tam turowo i żeby czuć było magię oraz powiew oldschoolu.

Rabican PW
23 sierpnia 2012, 13:27
Mógłbyś sprecyzować, co masz na myśli przez "Might and Magic" i "powiew oldschoolu"? Wolałbyś coś w stylu części I-V, VI-VIII czy może jakimś cudem przypadła Ci do gustu dziewiątka?

Lord Kilburn PW
23 sierpnia 2012, 13:37
Miałem na myśli coś zbliżonego do III części.

Rabican PW
23 sierpnia 2012, 13:56
Osobiście polecam cykl Wizardry. Ciepłe słowa słyszałem także o seriach: Eye of the Beholder, Dungeon Master, Ishar (wraz z prequelem), The Elder Scrolls i Ultima oraz pierwszej odsłonie Pool of Radiance. Z mniej znanych gier mogą Cię zainteresować Ravenloft: Strahd's Possession, Ravenloft: Stone Prophet (Ravenloft to według mnie jeden z ciekawszych settingów do D&D) i Menzoberranzan. Była jeszcze pewna stosunkowo niedawno wydana gra w starym stylu, ale niestety umknął mej pamięci jej tytuł...


Pozdrawiam serdecznie.
R.

Alamar PW
23 sierpnia 2012, 14:01
Legend of Grimrock

RabicanRabicanO, to, to.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 29 - 30 - 31
temat: Inne gry komputerowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel