Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Strategie i taktyki
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2

Bosper PW
20 sierpnia 2012, 00:55
Przecież pisałem że gramy z kolegą według zasad, czyli dzielimy się terenem na pół i mamy po tyle samo zamków siedlisk itp. Zatem nie mogę mieć przewagi na mapie przygód, ale przez to gra jest ciekawsza, bo nie wiadomo czy nie straciło się zbyt wielu jednostek, czy nie rozwinęło za mało bohatera lub źle dobrało się umiejętności. Najpierw rozwalamy komputer, a potem walczymy najlepszy hero vs najlepszy hero. To są świetne zasady do testowania armii_(mapa przygody to jedno a bitwa to drugie i należy to rozdzielić), dlatego stwierdzam, że chociaż kolega miał słabszą armię w tym starciu_(później postawił niektóre budynki do elit i legend) to ledwie z nim wygrałem bo bez przerwy(zdolnością rasową) wskrzeszał lisze i wampiry_(lisze mają przegięty atak na dystans żadna inna elita nie ma takiego ataku na dystans, więc trzeba je zablokować i taka to zabawa z Nekro).

Alamar PW
20 sierpnia 2012, 17:23
W takim razie zagrajcie tym samym zamkiem i po kłopocie z balansem, będą liczyć się tylko umiejętności graczy. :P

To co opisałeś, to nie kłopot z Sanktuarium, ale z Nekropolią. Lisze, Tkaczki i Wampiry w obecnej wersji (1.5.2) są nadal niezbalansowane.
Lisz i taczka + nekromanta = masakra na polu bitwy.
Problemem z Sanktuarium jest brak lataczy (Kirin wszakże jest jednostką pieszą) i przez to trudno przebić się przez mury zamku. Drugim problemem jest "logika" towarzysząca powstaniu tej frakcji - jednostki w teorii miały wspierać kiriny, a nie samem u atakować wroga, ale w praktyce nic z tego nie wyszło.

Bosper PW
21 sierpnia 2012, 09:31
Granie tą samą armią jest bez sensu, tylko różnorodność jest fajna, a balans to balans powinien być i tyle.

Shin0bi PW
21 sierpnia 2012, 11:22
Nie możesz oceniać balansu przy dzieleniu się mapą równo po połowie, przecież to bezsens :D W Starcrafcie, który notabene jest bardzo zbalansowany, gdybyś grał z kolegą 1vs1 Zergami a on Protossami i podzielilibyście się mapą i minerałami po połowie to dostałbyś niezłego łupnia, bo straciłbyś przewagę Zergów jaką jest szybkie zajmowanie większości złóż z surowcami. Takie porównania są bezsensu, balans można oceniać w normalnej grze a nie przy wymuszaniu dziwnych, bezsensownych zasad.

TopFunny525 PW
27 sierpnia 2012, 17:13
Chyba znalazłem już rozwiązanie problemu. Po wielu próbach, musiałem sięgnąć po Trainer... Który trochę pomógł:P...
strona: 1 - 2
temat: Strategie i taktyki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel