Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 95 - 96 - 97

AmiDaDeer PW
9 sierpnia 2012, 17:10
10 miast nie dodadzą, bo nie mają nawet tylu sensownych projektów. :P

Dark Dragon:
Co do Grove... jeśli wyjdzie VCMI i będzie można dodawać miast ile się da to nawet chętnie bym dodał Grove, ale w innym wypadku po prostu wykonaniem b. odstaje od HotA czy oryginalnych tworów.
...na razie.

Ullialnor PW
9 sierpnia 2012, 17:31
Generalnie zakładając fuzję Gaju z HotA, nie wątpię, że twórcy przystani nie dodaliby do projektu miasta czegoś od siebie.

Warmonger PW
9 sierpnia 2012, 17:53
Zaraz, jakie dziesięć frakcji? Chyba dziesiątą frakcję :P Skąd takie rewelacje?

Nie obraziłbym się, gdyby w grze znalazło się w sumie 15 lub więcej sensownych frakcji. Prędzej czy później na pewno będzie to możliwe ;)

AmiDaDeer PW
9 sierpnia 2012, 17:57
Warmonger:
15 lub więcej sensownych frakcji
Ta... Sensownych... Hm...

Wydaje mi się, że przy takich ilościach już trudno będzie uniknąć powtórek z innych miast, tyle że w innej scenerii. Już 3 to będzie sporo, a przy "zwykłym" 5 mogłoby się wszystko posypać.

Masław PW
9 sierpnia 2012, 17:59
Biorąc pod uwagę tempo w jakim pracują, 10 miasto ujrzelibyśmy dopiero gdzieś za 40 lat.

Bluearga:
bo jest limit na jednostki,

Na dodanie miasta do gry też podobno istniał limit nie do ominięcia.

Dark Dragon:
Chodziło o obiekt typu Random Cove Dwelling.

Losowe budynki umożliwiające rekrutację jednostek pojawiają się w pobliżu Cove tak samo jak siedliska stworzeń z Zamku czy Bastionu pojawiają się w okolicach tych miast. To działało już w wersji 1.0, a nawet, choć nie jestem pewien, w wersji, która wyciekła w 2010 roku. Jeśli chodzi o wystpowanie ich na całej mapie to nie mam pojęcia, ale myślę, że również.

Hobbit:
Предел znaczy dosłownie Granica. -.-

Kajam się.

Fandor PW
9 sierpnia 2012, 18:36
10 miast to byla przenosnia,chodzilo mi o to ze na samym poczatku byla przytan piracka, kronver i cathedral, teraz dowiadujemy sie ze chca jeszcze zrobic The Forge, jakis Azyl i Bastion, za kilka miesiecy dowiemy sie o kolejnych 3 a jedynym grywalnym pozostanie przystan.

Ullialnor PW
9 sierpnia 2012, 18:54
Jeżeli te frakcje miałyby sens... W sumie inspiracje możnaby też czerpać z poprzednich odsłon Heroesa. Myślę, że ciężko wymyślić coś oryginalnego, tak aby jednocześnie nie gryzło się z grą. Moimi typami są:

- Przystań (Już jest)
- Kronverk (Miasto rodem z Vori)
- Katedra (Ciut naciągane, ale możnaby potraktować w fabuje jako zbuntowana osada Erathii)

- Twierdza (Bardzo przyzwoity projekt. Gryzie się jednak z Bastionem)
- Azyl (Ciekawy pomysł, ale chyba dosyć kontrowersyjny)

Co do Kuźni... Nigdy nie byłam fanką tego pomysłu. Jednak jeżeli powstanie to mam nadzieję, że nie będzie integralną częścią HotA, a jedynie luźnym dodatkiem.

Zetanaros PW
9 sierpnia 2012, 19:25
Dark Dragon:
Następnym miastem ma być Forge...
Tak, chwilowo wyleciało mi to z głowy.

galo11:
Skoro jest już edytor map i są ludzie, którzy robią już w nim mapy pod HotA to może dobrym pomysłem byłoby dodanie działu "mapy" w Komnatach Horn of the Abyss?
Jak skończę swoją mapę - dam znać. Byłby ktoś chętny do EWENTUALNYCH testów?

Hobbit:
Ta... Sensownych... Hm...
Wydaje mi się, że przy takich ilościach już trudno będzie uniknąć powtórek z innych miast, tyle że w innej scenerii. Już 3 to będzie sporo, a przy "zwykłym" 5 mogłoby się wszystko posypać.
Grałeś w Warlords Battlecry? Czy jakąś inną grę Warlords-ową? Jest tam naprawdę sporo ras (dokładnie nie pamiętam ile) i raczej się nie powtarzają. Taką dosyć oryginalną rasą mógłby być Rój.

fandor510:
...teraz dowiadujemy sie ze chca jeszcze zrobic The Forge, jakis Azyl i Bastion
Bastion? Czy ja jestem jakiś niedoinformowany? Wydawało mi się, że Bastion miał być miastem WoG 3.59. Ale co ja tam wiem...

Ullialnor:
- Katedra (Ciut naciągane, ale możnaby potraktować w fabuje jako zbuntowana osada Erathii
Osobiście wydaje mi się, że zamysł był inny niż jakaś buntownicza frakcja oderwana od imperium.

Dark Dragon PW
9 sierpnia 2012, 19:31
Masław:
Dark Dragon:
Chodziło o obiekt typu Random Cove Dwelling.
Losowe budynki umożliwiające rekrutację jednostek pojawiają się w pobliżu Cove tak samo jak siedliska stworzeń z Zamku czy Bastionu pojawiają się w okolicach tych miast. To działało już w wersji 1.0, a nawet, choć nie jestem pewien, w wersji, która wyciekła w 2010 roku. Jeśli chodzi o wystpowanie ich na całej mapie to nie mam pojęcia, ale myślę, że również.

Eeeeee? Que? My cały czas mówimy o edytorze map, prawda?

galo11 PW
9 sierpnia 2012, 19:35
Cytat:
Jak skończę swoją mapę - dam znać. Byłby ktoś chętny do EWENTUALNYCH testów?
Jutro wyjeżdżam na urlop, ale jak wrócę we wrześniu, to bardzo chętnie coś pogram.

Zetanaros PW
9 sierpnia 2012, 22:29
Wstępny opis mapy:
Cytat:
W archipelagu New Sarath od niedawna istnieją dwie kolonie imperium. Wyspy te położone na dwóch przeciwległych krańcach archipelagu łączy szlak handlowy, którym przewożone są przeróżne cenne surowce.
Młody oficer marynarki wojennej Imperium otrzymał rozkaz zajęcia wszystkich wysp na tym obszarze. Okazało się, że napotkał silny opór rdzennych mieszkańców archipelagu - plemię Purpurowych Bagien i plemię Szarej Skały. Przed admirałem stoi również zadanie obrony szlaków handlowych przed tutejszymi piratami, oraz zajęcie ich bazy. Jakby tego było mało, chodzą plotki, że w archipelagu swoje badania prowadzi pewien potężny lisz. Po czyjej stronie staniesz? Przejmiesz dowodzenie nad wojskami Imperium i zaprowadzisz nowy porządek? Staniesz po stronie jednego z plemion i podejmiesz walkę o wolność? Chwycisz stery pirackiego okrętu i zajmiesz się gromadzeniem swojego bogactwa? A może chciałbyś podszkolić swoje umiejętności nekromancji i zostaniesz prawą ręką wielkiego lisza? Wybór należy do ciebię...

Screen z edytora map, jednej z fortec plemienia purpurowych bagien.
http://fotozrzut.pl/zdjecia/340c626394.jpg

Matheo PW
10 sierpnia 2012, 12:31
Kilka miast na pewno jeszcze można dodać. Ten projekt wraca do życia. Gdyby Hota Crew ogłosiło coś takiego, że mogą dodać do gry każdy ciekawy i dobrze wykonany projekt miasta. Na pewno wiele miast by powstało;) Teraz mało osób tworzy miasta. Bo nie każdy umie podmienić jedne miasto na drugie. Nie mówiąc o dodaniu.

Fandor PW
10 sierpnia 2012, 13:35
Ten projekt ktory pokazales Matheo jest bardzo ciekawy i chetnie bym go ujrzal jako nastepny zamek w HoTA, zwlaszcza ze The Forge gryzie mi sie z projektem przystani - w przytani mamy piratow ktorzy wlasnie wynalezli bron palna, a tu wchodzi forge ktorego technologia siega daleko wprzod od tego, wiem ze forge ma wlasnie to wprowadzic, ale nie pasuje mi to do piratow bo tu mamy rozwoj technologii a tam przeskoczenie do przyszlosciowej techlogii. Gdy wprowadzony zostanie Forge, oczekiwalbym ze inne miasta rozwina sie by mu dorownac (i nie beda wykorzystywac do tego pistolecikow).
Swoja droga przegladalem ostatnio screeny i temat na HC i widzialem ze planowane byly jednostki alternatywne (m.in. satyr do bastionu, sfinks do akademii, jakis zolnierz i lowca smokow do zamku) wiec mozna by bylo umiescic jednostki technologiczne, ale to moje skromne zdanie.

Dark Dragon PW
10 sierpnia 2012, 13:58
Eeeee nigdzie nie mamy żadnego rozwoju technologii, broń prochowa jest w użytku już od dawna, a odnalezienie dawno zapomnianej technologi z przeszłości jest fabularnie uzasadnione.

Miałem tego nie wrzucać, bo krótkie, ale w sumie... Klik

Fandor PW
10 sierpnia 2012, 14:06
Tak ja napisalem rozumiem to, ale bron prochowa nie wystepowala wczesniej (tak mi sie wydaje) dlatego uwazam ze te dwa miasta (Kronverk tez ma dostac jakies machiny wojenne ale jeszcze nie jest wydany wiec o nim nie mowie) troche sie wykluczaja wiec mam nadzieje ze jezeli juz upra sie na The Forge to bedzie on w formie osobnej do reszty miast.

Dark Dragon PW
10 sierpnia 2012, 14:09
Zapraszam tu. Poza tym
Alamar:
(...) w filmikach z H3 widać, że statki również posiadają działa.
Coś na deser :P

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2012, 17:06
fandor510:
Swoja droga przegladalem ostatnio screeny i temat na HC i widzialem ze planowane byly jednostki alternatywne (m.in. satyr do bastionu, sfinks do akademii, jakis zolnierz i lowca smokow do zamku) wiec mozna by bylo umiescic jednostki technologiczne, ale to moje skromne zdanie.
Chyba nie do końca rozumiesz istoty miasta Forge...

W skrócie: to miało być miasto, które jako JEDYNE posiada dostęp do starożytnej technologii i dlatego miało stanowić poważne zagrożenie dla reszty świata. Wszelkie inne państwa o tej technologii zapomniały i największymi ich osiągnięciami technologicznymi są co najwyżej konstrukcje oparte na kółkach zębatych (budynki Tower, łodzie podwodne) czy też proch (Cove, Regna, Wyspy Krwawego Sztyletu, Szmaragdowa Wyspa, statek z intra RoE...).

Jako że HotA Crew stara się stworzyć dodatek zgodny z realiami MM, to technologicznie zaawansowane jednostki alternatywne raczej nie wchodzą w rachubę.

Dru PW
10 sierpnia 2012, 17:17
Jeśli już mowa o jednostkach alternatywnych to orientujesz się czy są one dalej planowane? a jeśli tak to kiedy mają zostać wprowadzone? Rozumiem, że zasada działania alternatywnych jednostek ma być podobna jak w Heroes IV. Czyli z każdego poziomu wybieramy jedno z dwóch jednostek, przy czym po dokonaniu wyboru druga alternatywna jednostka jest zablokowana? Czy w ramach wprowadzenia alternatywnych jednostek powstaną też nowe grafiki siedlisk nowych jednostek?

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2012, 17:23
1.Są dalej w planach.
2.Niestety nie wiadomo, ale możliwe że do wersji 2.0 coś będzie gotowe.
3.Dokładnie tak - możliwe jednak, że jedne jednostki będą zależne od drugich (czyli jak np. wybudujesz w Ramparcie siedlisko driad, to nie będziesz mógł rekrutować pegazów - przykład wymyślony na szybko jakby co).
4.Tak, mają być zupełnie nowe grafiki i na mapie, i w samych miastach.

Fandor PW
11 sierpnia 2012, 10:42
Hobbit, jak zdobywasz te wszystkie informacje?
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel