Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 95 - 96 - 97

TopFunny525 PW
5 sierpnia 2012, 22:15
@UP

Kolegę prosiłbym o zapoznanie się z tagami^^' Są bardzo użyteczne. Link tutaj:

http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=519

BTW. Wracając do tematu o miastach, jak powiedział kolega. Na początek wyjdzie Forge, gdyż jest prawie skończone. Nie wiadomo, czy dojdzie jako osobne miasto czy nie bo początkowo miał podmieniać Wrota żywiołów^^'. Dalej Kronverk wyjdzie z kolejną wersją gry. Nie wiadomo kiedy to będzie. A co do Cathedral i tego miasta potworów? (Czy jak mu tam było:D). Zostaną wydane najpóźniej w wersjach 3.0 czy 4.0 Ale na te wersje to se poczekamy:D.

Poza tym pozdrowionka i życzę udanej nocy.

AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2012, 22:28
Bluearga:
Tak w ogóle to czy ten team planuje dodać też inne miasta?
Następnym miastem ma być Niebiańska Kuźnia - odrzucone miasto z pierwotnych wersji Ostrza Armageddonu. W planach są jeszcze, jak TopFunny wspominał, Cathedral, Kronverk oraz prawdopodobnie Stanford (miasto podniebne) i Azyl zwany również Granicą czy Limitem (miasto międzywymiarowe, pełne koszmarów sennych). Nie wiadomo jednak, jak to właściwie z nimi będzie.

Bluearga:
Od zawsze wydawało mi się, że do w H4 było więcej piratów niż w 3, o których przecież przez całą fabułę trójki nie ma w sumie ani słowa...
Sprawdź biografię Sylvii oraz kampanię Nieroztropny kaprys z AB. Poza tym - MM7 i MM8 dużo Ci powiedzą o piratach w świecie Enroth.

TopFunny525:
Co do teorii, że to pracownicy NWC bądź 3DO. Według mnie jest ona już Obalona:).
Przez co? :P

galo11:
oprócz tych wspomnianych przez TopFunny525 zamków rozwijanych przez HotA jest jeszcze (kiedyś całkiem nieźle zapowiadający się) Bastion, ale nie wiem, czy ten projekt jeszcze "żyje":
Bastion nigdy nie był związany z HotA Crew. To był projekt do WoGa 3.59 - niestety już jest prawdopodobnie martwy wraz z nowym WoGiem.

TopFunny525:
Na początek wyjdzie Forge, gdyż jest prawie skończone. Nie wiadomo, czy dojdzie jako osobne miasto czy nie bo początkowo miał podmieniać Wrota żywiołów^^'.
HotA Crew nie chce aż tak znacznie zmodyfikować oryginalnych elementów gry, więc Forge na 99% będzie dodane. Poza tym - gdyby nie było, to kampania Hoty musiałaby być drastycznie zmieniona, gdyż na niektórych mapach występują Wrota Żywiołów.

TopFunny525:
A co do Cathedral i tego miasta potworów? (Czy jak mu tam było:D). Zostaną wydane najpóźniej w wersjach 3.0 czy 4.0 Ale na te wersje to se poczekamy:D.
Nic o nich nie wiadomo. Nie ma praktycznie żadnych planów dotyczących tak późnych wersji.

Warmonger PW
6 sierpnia 2012, 08:16
Cytat:
Prawdopodobnie Stanford (miasto podniebne) i Azyl
Azyl = Asylum? Miasto co prawda wygląda fenomenalnie, ale nie słyszałem o takich planach. Możesz podać źródło?

TopFunny525 PW
6 sierpnia 2012, 11:32
Cytat:
Azyl = Asylum? Miasto co prawda wygląda fenomenalnie, ale nie słyszałem o takich planach. Możesz podać źródło?

Proszę:

http://heroes3towns.com

Tam też się dowiedziałem o Stanfordzie i Azylum, ale chyba to drugie to oddzielny projekt:). Pozdrawiam

Damm coś z linkiem nie tak. Bo przekierowuje do kwasowej groty^^'. Po prostu skopiuj linka do przeglądarki i ci powinno wyskoczyć. Poszukaj a na pewno znajdziesz:). Pozdrawiam

HobbitHobbitNa początku musi być http:// - inaczej zawsze będzie przekierowywać do Groty.

AmiDaDeer PW
6 sierpnia 2012, 13:03
Warmonger:
Azyl = Asylum?
Tych azylów było w sumie sporo ;P, ale tylko Предел jest rozpatrywany jako jedno z kolejnych miast do Hoty - głównie dlatego, że zajmuje się (zajmowało?) nim sporo osób związanych z HotA Crew.

Masław PW
6 sierpnia 2012, 13:30
Cytat:
Azyl zwany również Granicą

To jest miasto zwane Limes (Granicą) i nie ma nic wspólnego z zespołem Horn of the Abyss.

AmiDaDeer PW
6 sierpnia 2012, 16:24
Предел znaczy dosłownie Granica. -.-

AmiDaDeer PW
8 sierpnia 2012, 16:53
Solitaire na Heroes Community wykonał tymczasowy edytor map dla HotA. Co prawda jest na bazie tego wogowskiego, ale zdaje się działać. Trzeba tylko raczej unikać dodawania obiektów z WoGa (aczkolwiek tego nie testowałem).

EDIT: Edytor działa nader sprawnie - trzeba jedynie przy zapisywaniu wybrać format SoD, inaczej HotA nie odczyta map. Jedynym mankamentem jest brak możliwości wyboru bohaterów Przystani.

Dark Dragon PW
8 sierpnia 2012, 22:23
Brak możliwości ustawień budynków w zamku, brak możliwości stawiania losowych siedlisk, brak wszystkich dekoracji z dodatku, obrazek zamku wyświetla się niepoprawnie (przynajmniej u mnie ma obraz na mapie identyczny jak zamek losowy), brak możliwości wstawiania jednostek z HotA do garnizonów, zdarzeń itp.

TopFunny525 PW
8 sierpnia 2012, 22:50
Cytat:
Brak możliwości ustawień budynków w zamku, brak możliwości stawiania losowych siedlisk, brak wszystkich dekoracji z dodatku, obrazek zamku wyświetla się niepoprawnie (przynajmniej u mnie ma obraz na mapie identyczny jak zamek losowy), brak możliwości wstawiania jednostek z HotA do garnizonów, zdarzeń itp.

Czyli, krótko mówiąc nie opłaca się ściągać i należy czekać na następną wersje Edytora:)(Bardziej stabilniejszą).

HobbitHobbitAlbo "bardziej stabilna", albo "stabilniejsza". :P

AmiDaDeer PW
8 sierpnia 2012, 23:20
Ech... To po kolei:

Dark Dragon:
Brak możliwości ustawień budynków w zamku
Istnieje - tyle że bez dwóch (trzech?) budynków specjalnych. Ale na mapach randomowych to również nie działa.

Dark Dragon:
brak możliwości stawiania losowych siedlisk
Istnieje.

Dark Dragon:
brak wszystkich dekoracji z dodatku
Z tego co się zorientowałem brakuje jedynie lampy dżina oraz świątyni Rogu Otchłani.

Dark Dragon:
obrazek zamku wyświetla się niepoprawnie (przynajmniej u mnie ma obraz na mapie identyczny jak zamek losowy)
Owszem, tak jest, ale poza tym wszystko poprawnie działa.

Dark Dragon:
brak możliwości wstawiania jednostek z HotA do garnizonów, zdarzeń itp.
Istnieje. Po prostu mają nazwy jednostek z WoGa.

Gorzej jest już z armatą, która została w edytorze kompletnie pominięta. :P

TopFunny525:
Czyli, krótko mówiąc nie opłaca się ściągać i należy czekać na następną wersje Edytora:)
Oczywiście że się opłaca. Zdecydowanie lepszy ten nie do końca działający edytor niż bawienie się w edytory heksadecymalne. Oczywiście nie jest to to, co prawdopodobnie otrzymamy wraz z jedną z późniejszych wersji HotA, na pewno jednak się przyda tym, którzy chcą stworzyć kolejne mapy do dodatku.

Dark Dragon PW
8 sierpnia 2012, 23:37
Hobbit:
Dark Dragon:
brak możliwości stawiania losowych siedlisk

Istnieje.

Chodziło o obiekt typu Random Cove Dwelling.

Hobbit:
Dark Dragon:
brak wszystkich dekoracji z dodatku

Z tego co się zorientowałem brakuje jedynie lampy dżina oraz świątyni Rogu Otchłani.

Nie tylko...

Ale mimo wszystkie warto, nie jest może idealny, ale spełnia on swą funkcję.

Zetanaros PW
9 sierpnia 2012, 11:16
Mnie bardzo spodobały się nowe dekoracje bagna. Głownie te "oczo-drzewa" i fioletowe krzaczki. Aktualnie robię w nim mapkę wyspiarską. Brakuje kilku elementów, ale tak czy siak, da się zrobić w nim dobrą mapkę.

Fandor PW
9 sierpnia 2012, 14:19
Ja mysle ze HoTa skonczy sie szybciej niz przypuszczamy. Jak narazie udalo im sie wypuscic jedno maiasto ale planuja wydac jeszcze z 10. Jak im sie uda wydac drugie miasto to bede zdziwiony.

Zetanaros PW
9 sierpnia 2012, 14:46
Fandor510:
Jak narazie udalo im sie wypuscic jedno maiasto ale planuja wydac jeszcze z 10
10 miast? Pierwsze słyszę. Z tego co mnie wiadomo, to mieli wydać ŁĄCZNIE góra 3 miasta. Jedno mamy, a o losie dwóch kolejnych (Kronverk, Cathedral) raczej niewiele wiadomo.

Dark Dragon PW
9 sierpnia 2012, 15:02
Następnym miastem ma być Forge...

Bluearga PW
9 sierpnia 2012, 15:08
Cytat:
Ja mysle ze HoTa skonczy sie szybciej niz przypuszczamy. Jak narazie udalo im sie wypuscic jedno maiasto ale planuja wydac jeszcze z 10. Jak im sie uda wydac drugie miasto to będę zdziwiony.

Nie są wstanie wydać 10 miast, bo jest limit na jednostki, a chociażby nie wiem jakimi byli cudotwórcami to kodu gry nie znają i nie dadzą rady tego limitu zlikwidować. Jedyna szansa ich na wydanie tylu miast(pomijając to, że tyle wcale nie planowali) to czekać aż VCMI umożliwi dodawanie nowych miast i jednostek, jednak VCMI jest przeznaczone na WoGa, którego zaś HotA nie trawi i tak się koło zamyka :P

Musieliby najpierw HotA do WoG przystosować, potem do VCMI i dopiero wtedy mogliby wydać tych 10 miast.

Z aktualnym limitem można dodać chyba tylko 3 dodatkowe, ale mało kto umie to zrobić, więc tym samym zupełnie nowe miasta są tylko dla "szlachty" naprawdę znającej się na rzeczy.

Ja bym chciała, żeby zamiast Forge wspomogli The Grove, które byłoby nowym miastem, a nie podmieniało Cytadelę :<

Dark Dragon PW
9 sierpnia 2012, 15:20
Według mnie dodanie Forge to najlepsza z możliwych opcji. Miasto, które oryginalnie miało zaistnieć w H3 i do którego mamy sporą cz. oryginalnych grafik wykonanych przez pierwotnych twórców. Można by przedstawić fabułę taką jaka pierwotnie miała być. Co do Grove... jeśli wyjdzie VCMI i będzie można dodawać miast ile się da to nawet chętnie bym dodał Grove, ale w innym wypadku po prostu wykonaniem b. odstaje od HotA czy oryginalnych tworów.

galo11 PW
9 sierpnia 2012, 15:30
Skoro jest już edytor map i są ludzie, którzy robią już w nim mapy pod HotA to może dobrym pomysłem byłoby dodanie działu "mapy" w Komnatach Horn of the Abyss?

Dark Dragon PW
9 sierpnia 2012, 16:40
Niby tak, ale map wciąż nie ma, a na pewno nie ma ich w wystarczającej ilości...
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel