Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Rootkit w HoMM VI
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

vinius PW
30 lipca 2012, 14:31
Warto się zapoznać z treścią.

Acid Dragon PW
30 lipca 2012, 14:35
Bardziej sugerowałbym ten artykuł.

Generalnie najwyraźniej sprawa sprowadza się do wyłączenia "trefnego" rozszerzenia do przeglądarki, jakie instaluje się po cichu z Uplayem.

cytat z artykułu odnośnie tego jak to zrobić:

Cytat:
Firefox:
Tools – Add-ons – Plugins – Disable the Uplay and Uplay PC Hub plugins

Chrome:
Visit about:plugins and disable

Opera:
Settings – Preferences – Advanced – Downloads – Search “Uplay”, delete

Fandor PW
30 lipca 2012, 14:43
Bardzo wciagajacy ten artykul w wykop.pl :D. Jest jakis artykul w jezyku polskim ktory bardziej przyblizy mi o co chodzi?

Acid Dragon PW
30 lipca 2012, 14:50
Raczej nie.

W skrócie - Razem z Uplay instaluje się wtyczka do przeglądarki, która nie jest wystarczająco bezpieczna i może posłużyć hackerom do zaatakowania komputera gracza. Tę wtyczkę (o nazwie "Uplay") należy wyłączyć w opcjach przeglądarki (instrukcja w poprzednim poście).

A poza tym to angielskiego się trzeba uczyć ;).

Fandor PW
30 lipca 2012, 14:53
Dzieki za informacje, a co do angielskiego to wiem ze trzeba sie uczyc, gorzej jednak wyglada to w praktyce :p.

Alamar PW
30 lipca 2012, 14:59
Co za [ ocenzurowano ] wymyślił wciskanie tego świństwa na siłę użytkownikowi? Nawet nie ma powiadomienia, już nie powiem o zapytaniu się o zgodę, że instalują się programy trzecie.

Fandor PW
30 lipca 2012, 15:44
Alamarze, jeszcze sie nie przekonales ze Ubi jest zdolny do wszystkiego? Jakbym uslyszal o tym i mial zdagnac ktora z wielu firm takie cos zarzadzila to od razu wskazalbym Ubi. Jak na razie ja zrezygnowalem z gry w heroes 6 bo kazdy pach zamiast polepszac pogarsza rozrywke.

Alchemik PW
30 lipca 2012, 15:46
Dla pewności spytam, czy Internet Explorer jest w tej kwestii bezpieczny?

Acid Dragon PW
30 lipca 2012, 15:53
Artykuł wspomina, że IE jest tak samo zagrożony jak pozostałe przeglądarki. Po prostu autor nie podaje sposobu usunięcia tego rozszerzenia z IE.

Poza tym IE nie jest w ogóle bezpieczny i ma wystarczająco dużo własnych dziur :P.

Najlepiej będzie, jak sam sprawdzisz, czy nie masz tam zainstalowanego czegoś o nazwie "Uplay".

Alchemik PW
30 lipca 2012, 15:58
Cytat:
Najlepiej będzie, jak sam sprawdzisz, czy nie masz tam zainstalowanego czegoś o nazwie "Uplay".

W dodatkach nie znalazłem nic co by miało cokolwiek wspólnego z Ubisoftem, więc chyba pominęli tą przeglądarkę przy tworzeniu Uplay, albo działa to w inny sposób.

vinius PW
30 lipca 2012, 16:11
Alchemik - i tak proponuję Ci dla własnego bezpieczeństwa zrezygnować z korzystania z IE. Jest tyle darmowych, szybszych, wygodniejszych i - co najważniejsze - bezpieczniejszych "alternatyw", że aż szkoda ich nie używać.

Alchemik PW
30 lipca 2012, 16:15
Niestety mam parę programów które potrzebują albo IE albo Firefoxa. Przy Firefoxie niestety połowa dodatków nie chce działać w najnowszych wersjach tej przeglądarki. Natomiast inne mi w ogóle nie pasują i nie dzialają tak jak bym tego oczekiwał.

Acid Dragon PW
30 lipca 2012, 16:37
Wieści z Ubisoftu głoszą, że jeszcze dziś dziura ma być załatana.

Alamar PW
30 lipca 2012, 16:46
And...?

To nie rozwiązuje problemu z instalacją śmieci Ubisoftu bez wiedzy i zgody użytkownika. Instalując U(don't)Playa nie mam wyboru, czy chcę zainstalować jego wtyczki - automatycznie wrzuca mi te śmieci. Dobrze że nie zmienił jeszcze strony startowej w przeglądarce na stronę Ubisyfu.

Alistair PW
30 lipca 2012, 20:14
Może wykażę się wiedzą frajera, ale uważam, że można się włamać do dowolnego komputera. Na 99% portali nasze hasła nie są w ogóle chronione. każdy cracker ma do nich dostęp. Po prostu nasze dane nie są praktycznie w ogóle chronione. Najbardziej rozwalają mnie portale, które po rejestracji przysyłają użytkownikowi jego hasło. W szkołach uczą nas o szyfrowaniu danych. Tylko dlaczego dostaję w mailu swoje hasło? Crackerzy zawsze są o kilka kroków przed zabezpieczeniami. Tak samo jak przestępcy zawsze są o kilka kroków przed wymiarem sprawiedliwości. Mówiąc górnolotnie - zło zawsze ma przewagę, gdyż nic go nie hamuje, w przeciwieństwie do dobra, które zawsze musi stosować się do określonych zasad.

Acid Dragon PW
30 lipca 2012, 20:46
@Alistair

Generalnie masz rację. Takich dziur jest pełno. Problem powstaje wtedy, gdy pewien nadgorliwiec taką dziurę wykryje i w internecie praktycznie wszystkim zapodaje przepis jak zostać "małym hackerem". Wtedy cholerstwo trzeba łatać czem prędzej.
temat: Rootkit w HoMM VI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel