Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Edytor Kampanii
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Gomez PW
29 lipca 2012, 17:04
Witam otóż zanosze sie do was z pytaniem w jakim edytorze (kampanii czy map) można ustawić i jak to zrobić żeby więcej niż jeden Bohater nie mógł przegrywać żadnej walki podobnie jak w Kampanii Przymierze kiedy nie mogło przegrać 4 Bohaterów (Gem,Gelu,Crag Hack,Yog).

Kastore PW
16 lutego 2013, 19:34
W żadnym.

Irhak PW
16 lutego 2013, 20:10
H3? Żaden :P To jest tylko na określonych mapach. Mapach oryginalnych. Nie da się ustawić tego w żadnym edytorze.

Alchemik PW
23 czerwca 2013, 15:51
Bawiłem się ostatnio Reseditem i znalazłem ciekawą rzecz. Otóż w plikach Armageddon's Blade znalazłem 7 kampanii. 6 które są dostępne w tradycyjnej formie i jedna przy której wyskakuje błąd wersji edytora kampanii. Spotkał się ktoś z tym kiedyś i czy ktoś wie jak ją otworzyć? Dla informacji mam wersję Heroes 3 Complete z GOG.

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2013, 16:16
Albo źle patrzę, albo nie ma u mnie więcej niż sześciu kampanii z AB... Jak się nazywają znalezione przez Ciebie pliki?

Alchemik PW
23 czerwca 2013, 16:25
Więc otwierając plik "H3ab_bmp.lod" reseditem wyświetla mi się 14 plików kampanijnych. 7 należy do postawki, pozostałe 7 - "fool.h3c", "ab.h3c", "slayer.h3c", "blood.h3c", "festival.h3c", "fire.h3c" i ostatni którego się nie da otworzyć nazywa się "Neutral.h3c".

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2013, 17:22
A to dość intrygujące...

Z tego co widzę jest to Wojenny Zamęt z RoE, ale w innej wersji pliku (4.0 zamiast 5.0). Niestety różnic jest więcej, bo po zmianie numeru wersji kampania dalej nie chciała się odczytywać (według edytora plik był uszkodzony). Z czystego kodu trudno mi cokolwiek na razie stwierdzić, ale będę jeszcze się temu czemuś przyglądał...

Przy okazji - posiada ktoś może oryginalne RoE bez dodatków? Jeśli tak, to czy mógłby przesłać jakikolwiek plik kampanii poprzez PW albo na maila? Byłbym bardzo wdzięczny, pomogłoby mi to ustalić dokładniej, cóż to jest za pliczek.

Dzięki za informacje, Alchemiku!

Alchemik PW
23 czerwca 2013, 17:40
Nie ma za co. Myślę że można by jeszcze spróbować wkleić kampanię do tych stworzonych przez użytkownika, może gra poradzi sobie z jej odczytaniem.

EDIT:
Sprawdziłem, gra odczytuje ją. Jest to kampania wojenny zamęt, tylko nie wiem dlaczego była umieszczona dwukrotnie w plikach gry.

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2013, 18:11
Tak, to jest Wojenny Zamęt, ale w nieco zmodyfikowanej wersji - ma inne kolory mapki kampanii (zamiast brązowych - czerwone) i inną muzykę, a filmik dotyczący wyboru strony jest pokazywany po wyborze strony, a nie przed...

Nie mam pojęcia o co tu biega.
temat: [H3] Edytor Kampanii

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel